Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
16. jún 2008

Zuzka - u nas detto. Boli sme u dr. okolo obeda, dvakrat a tam kooooopoeeeec ludi, tak som sa otocla a odchod do lekarne. Pojdem k dr. zajtra, a ked tam bude kopec ludi, tak sa na to vykaslem. Ja som im dala na noc Diazepam, nech sa vyspia, aby im ten kasel nebranil spinkat. Tak dufam, ze budu fit.

Inac k tomu babyvaku, mozes kojit z druheho prsnika bez toho, aby si si zmenila sposob nosenia babyvaku. Asi som TI to zabudla ukazat. Ak mas este s tym problem, napisem Ti IP alebo TI zavolam. Pa.

zuzka111111
autor
16. jún 2008

aako si to nejak posuniem ???
ja som dala lilke fenistil

zoya1
17. jún 2008

renca - tak naša rozlúčka spočíva v grilovačke v areále škôlky. Majú naozaj krásny dvor, plno stromov, pieskovísk, preliezok apod. Tety kuchárky nám postavia taký ten prenosný altánok, my dovlečieme grily, nakúpili sme párky, malinovky, sladkosti a tak. Na začiatku budú mať deťúrence vystúpenie : "S bohom škôlka lúčime sa ....." spievajú, tancujú apod. Potom im pani riaditeľka všetkým rozdá knižky a diplomy o ukončení dochádzky do MŠ a zábava sa môže začať. K tomu hudba, pre dospelých nejaké to vínko, hry a súťaže pre deti aj rodičov. Deti sa už nevedia dočkať, tak dúfam že nám vyjde počasie a všetko dobre dopadne.

zuzka111111
autor
17. jún 2008

zoya to je mileeee 😉 nech vam vyjde pocasie 😵

boze mne zaCINA AJ NELLY POKASLIEVAT MA ASI PORAZIIII 😒

renca3
17. jún 2008

zuzka...fenistil by mal trochu utlmit ten kasel. ale tie cipky mame aj my pre istotu.
co sa tyka lekarov, ja som par krat vyuzila sluzbu - navsteva doktorky do bytu. pri dvoch detoch mi to za to stalo. teraz uz nastastie nebehame casto k lekarke. vela veci riesim aj cez telefon. k doktorke utekam, ked sa mi nepaci dychanie, lebo sa bojim plucnych problemov.

zoya...tak nech vam len pocasicko vyjde. bude zabava. minuly tyzden mal aj Leo tu besiedku vonku. rodicia priniesli kolaciky, ovocie a skolka sa postarala o pitie. ale vino som tam nevidela. 😅 len sme to mali doobeda, tak to bolo na kratko. vela rodicov sa ponahlalo spat do prace a deti zase spinkat. 🙂

aviril
17. jún 2008

Ahojte. Díky za gratulácie. Pozerala som stránky dozadu a zistila som, že kamoška, ktorú som poverila informovať o tom, že sa mi už Adamko narodil, to sem zabudla hodiť, lebo do ostatných tém, kam som občas chodila, tú info dala. Tak sa ospravedlňujem, že ste sa to nedozvedeli hneď.
Pôrod som mala úplne fantastický, až som bola v šoku, že už to mám za sebou. Trvalo to 1/2 hodinu 🙂 Pred 17,00 mi pustili vodu /bola som na 3cm otvorená, dovtedy som mala len slabé kŕčiky, také nič/ a o 17,25 bol malý na svete. Proste po pustení vody odrazu silné bolesti a za chvíľu už aj tlaky. Adamko mal 3310g a 51 cm. Musím dohodiť do albumu foto, máme všelijaké pekné, len nemám moc času, musím ich ešte jednotlivo zmenšovať.
Dajú mi zabrať moji krpci, teraz zázračne obaja najmenší spia. Musím však stíhať aj upratovať, variť, prať, žehliť... a som na to sama, lebo muž chodí len na víkendy domov. Ale ja si vravím, že nejako to už len zvládnem, optimizmus ma nesmie opúšťať 🙂
Janka, teraz si na rade ty. Zuzka ako prvá mala malinké, teraz ja a potom ty môžeš informovať, ako to zvládaš. Som fakt zvedavá, ale ako čítam, ty si asi superžena, stále optimisticky naladená, ty to asi zvládneš ľavou zadnou.

martina236
17. jún 2008

ahojte...
aviril, balhozelame k syncekovi, nech ste vsetci zdravi a stastni 🙂

zuzka, to si teda natrafila na obvod, ked tolko romov a este ochotnejsie sluzby 😒 . drzte sa, nech sa vam rychlo polepsi...

zoya, tak peknu zabavu, nech rodicia dobre poklebetia 😉

vidim ze chorobky behaju vsade navokol. ja som chora este viac ako som bola. ani u lekara som nebola. ved minuly mesiac som brala presne na toto ATB. ach jaj. kasel ma dusi, stekam ako pes. a malinka berie ATB, ale mam pocit ze dnes jej zacalo chrapcat, sice nekalse, ale ked jej zapadne caj a tak podobne a odkasle, tak pekne pocut. zajtra ideme na kontrolu som zvedava, co nam poviem lekarka. a inak mala spi uz od 12.45 😕 😕 😕 . teploty chvalabobu nemame ani jedna...

este ze mi ju dnes postrazila susedka na chvilu a zbehla som nakupit, lebo od soboty som nikde nebola, karol musel surne do viedne. a doma prazdnota bola.

viktoria
17. jún 2008

ahojte....aviril blahozelame......
ja som bola dnes prvykrat v robote no bola sranda, rychlo to zbehlo, uz som sa aj porezala ale slabo.......
vsetkym co ste chori prajem skore uzdravenie.....
zuzi no ja s mojou povahou by som v tej cakarni urobila riadny rozruch, ved nechapem preco si si nemohla zaplatiti za prednostne osetrenie, ved v dnesnej dobe to funguje uz vsade............
tak tu rozlucku so skôlkou ma aj vikina na tyzden v stredu, maju vecierok aj s rodicmi, tak ja mam na starosti kytice pre ucitelky aj podakovanie, tak musim nejaku rec vymysliet............

jenis
17. jún 2008

Ahojte,

tak tí holí chlapi boli hneď vedľa nás v izbe a keď sme šli ráno na raňajky tak oni si tam chodili z izby do izby úplne holí a Roni vraj aj baby videl. Tak aspoň mal zážitok. 🙂

Saška si tiež všetko obúva čo jej príde po nohy. Hlavne na vysokom podpedku. 😀

Ja som tiež pozerala hneď tatralandiu, ale našla som tam len za 2800,- na noc aj so vstupom na celý deň. Neviem kde to mohol Števo nájsť. Zuzi popros ho nech dá link.

jenis
17. jún 2008

Aviril aj ja blahoželám. 😀

sillas
18. jún 2008

aviril...blahoželáme..aj ja som skoro odpadla ked som čítala v pase že kolko už máte.. 😕
zvladla si to super...ked maš taketo lahke pôrody, tak môžte skusiť ešte ako štvrte dievčatko.. 😅 prajeme vela zdravíčka a tebe vela trpezlivosti.

zuzka vy sa skoro vyzdravte a snad Nelinka nič nechyti..
matka ty tiež...

ako to tak pozeram to stretko bolo perfektne naplanovane keby to bolo posunute o týžden-dva...tak by sme boli poriedko.. 😀

my sme ok..už nesoplime...tak v pondelok už hadam pôjdeme na to očkovanie.

jankamanikova
18. jún 2008

Ahojte!
No, stretavku, ako pise Sillas, sme naplanovali super. Lebo teraz by tam asi nikto nesiel.

Nasi chlapci tiez pokaslievaju; boli sme aj u dr., tak vysledky su super, takze to schytali, ked prisli zrazu tie vetriska. Lebo oni stale lietaju a asi ich spotenych ofuklo, takze kaslu jedna radost. Ale ako citam a pocuvam, tak to je vsade.
Matusko ma len Trifed sirup, a Janikovi dala dr. ATB, ale take super, ze len tri dni sa beru a nam zabrali hned. Lebo ma chytenu priedusnicu. Dr. cela nestastna, ze mu musi dat ATB, lebo tie nemal este, a ze on je zdravy chlapec, ale ze mu ich da. Ved to nevadi, som povedala, lebo on je naozaj zdrave dieta (sopliky neratam), tak aspon si vyskusal "biely sirup". Dnes bolo obom lepsie a aj musi, lebo v piatok cestujeme na vychod, tak len rozmyslam, co balit zase treba.

Aviril, aj ja by som brala taky super porod. Taky rychly a pokojny. No, ale po tych dvoch asi len cakam zase nejaku "makacku". Uvidime ... A "superzena" nie som, ale rada by som bola, aj ked pre tych svojich chlapov urcite som super 🙂 🙂 🙂 🙂 .

Tak pa.

renca3
19. jún 2008

caute,
vcera som tu aj cosi napisala, ale vyhodilo ma z konika.

chorym prajem skore uzdravenie.

aviril...to bola naozaj bleskovka, ten porod. zelame aj janke taky podobny. 🙂

vcera som sa skolila na prechod na euro. mala som hlavu ako melon, z tolkych informacii naraz. hovorim si, ked to zvladli Rakusaci, zmakneme to aj my. ale bude to pekna pakaren v uctovnictve a mzdach. hlavne to zaokruhlovanie raz dolu, raz hore. v obchodoch sa tiez pekne zapotia. 😝
pani dochodkyna, co uctuje zopar mojich firiem zacina streckovat, ci od januara uplne nenastupim do prace.
zatial mi to takto vyhovuje. ked jej budem pomahat len informativne, nejako to zvladneme. 😉

krasne sa nam vycasilo, mne na cas ustupila alergia, tak sa konecne tesim z leta. pekny slnecny den prajem. 🙂

viktoria
19. jún 2008

ahojte........boli sme s vikonou na tom imunologickom, tak kozne testy jej nerobil, pretoze by mohla dostat nejaky sok a mohla by umriet, budu jej ich robit v zimnych mesiacoch, teraz jej len zobrali vela krvi, dali nam sirup ktory bude uzivat do septembra, o mesiac mam volat o vysledky a v septembri ideme na kontrolu, medzi tym musime ist s nou na vysetrenie ku krcnemu a k zubarovi a este na biochemiu ci co.... a to robia az 60 km od nas, a kedze mam volne len pondelky tak to vsetko budeme absolvovat v pondelok........

renca3
19. jún 2008

tak konecne som nezaspala s detmi a nahadzala som fotky zo stretka do albumu. som ho zaplnila, tak ked este niekto chce pridavat, moze nieco moje vymazat alebo urobit druhy pod menom septembrovky.

na adresu septembrovky prisla IP od nejakej maminy, aby sme jej poslali link na penzion, kde sme boli. vraj aj oni by sa tak chceli stretnut. tak som jej poslala www. ved nech si to skusia. pan majitel im aj nocny program zabezpeci. 😅 inak mi po stretku poslal mail, ako sme boli spokojni, co sa nam nepacilo, kde maju medzery.
nemala som cas ani chut mu vypisovat konkretnosti. 😒

mario
20. jún 2008

Ahojte, aj ja len píšem a už ma dva krát vyhodilo z koníka a to mi sestra vraví, že v sedle sa držím celkom dobre.
U nás po starom, stále všade krabice aj po mesiaci, vonku stále nejakí otroci a neporiadok. Zvykáme si, hlavne malá, lebo hned v pyžamku chce ísť von.
Prajem pekné leto, skoré uzdravenie a ľahké pôrody.

sillas
20. jún 2008

vidno že sa zvíkendnieva..začína to tu pustnuť...
a cez víkend tu nebude asi nikoho ked hlásia také pekne počasie..
tak si ho užite..
😉

zuzka111111
autor
20. jún 2008

ja tu budem lebo lilka skoncila na antibiotikach a nelly zatial na sirupe 😖 inak je uz znudena bleda z toho bytu
...

janke musim brnkut ci chodi s janikom vonku tiez majuu antibiotika... 😉

renca3
22. jún 2008

juj...v takom teple na ATB nic moc. my sme chodili von cez ATB na vecer, ked uz nesvietilo tak slnko. alebo ak sa to da, zdrziavat sa v chladku.

vcera sme zahajili prvu gardenparty na dome. znami a plno deti. uz sme cakali len na tie skrine a chceli sme sa stahovat zaciatkom jula. ale vraj skrine su vyrobene, ale najblizsia mozna montaz az 21.jula, tolko maju roboty. skoro ma porazilo. takze zlozime postele a budeme tam vikendovat, ked bude pekne pocasie. 🙂

sillas
22. jún 2008

caute baby, tak máme za sebou krásny horuci letný víkendík..stihli sme toho až - až...sme sa aj vykupali, opalili...a "tešíme" sa na nasledujuci pracovný týžden.. 😒 😒 😒
maju byť aj nadalej taketo horučavy...tak v praci makať to bude parada...

no nedela večer..idem robiť papiere.. 😠

zoya1
22. jún 2008

ahotje. dlho som tu nebola a pozerám že mám čo robiť, aby som to všetko prečítala. U nás všetko po starom, dnes sme konečne spojazdnili bazén u starkých, sme všetci vykúpaní a opálení - také pekné čokoládky z nás budú.
Pozdravujeme všetkých, dúfam že takéto počasie vydrží čo najdlhšie. Chorým skoré uzdravenie. Pá pá

martina236
23. jún 2008

ahojte vsetci...

zuzi, my sme na slniecko nechodili,ak sa stalo tak minimalne, skor nahodou, ale to sme boli chore obe a ja som nevladala chodit po vonku s nou, tak sme si to odkrutili dnu. uz sme na tom podstatne lepsie, teda ja mam este trochu kasel a mala zda sa je ok. dnes isla uz do jasliciek. myslela som ze bude rano problem, lebo isla po vyse tyzdni, ale v zahrade videla nove hojdacky, tak jej stacilo na dobru naladicku 😉

ja teraz rychlo kuchtim obedik, cestou po nu zbehnem este na trznicu kupit melonik a nejaku zeleninku.
mame za sebou super vikendik. v sobotu sme boli v rakusku na cely den a vcera sme po ranajkach vypadli vonku, aj sme sa naobedovali mimo, potom do parku a dosli sme vecer o pol osmej. joj, ci je dobre ked je tak krasne vonku... uz sa tesime na dovolenku. taketo leharo 😎

tak vsetkym krasny tyzden, pa

renca3
23. jún 2008

ahojte...som rada, ze sa tesite z leta ako ja. i ked slnko velmi nemusim, ani opalovanie u mna nehrozi. asi to ide vekom. nie zeby som sa bala, ze budem vysusena ako susienka na slnku, ale je mi nevolno. takze posedavat niekde v chladecku a popijat dzusik. 😎
prajem pekny slnecny den.

martina236
23. jún 2008

renca ze by sa ta hranica posuvala? 😀 myslim vekova... lebo posledne sa vydrzim opekat asi 10 minut a mam dost 😝 . ale zase ked sa na slnku pohybujem, tak mi nevadi. nechapem ako som niekedy mohla este aj do solarka chodit 😒 . ale o desat rokov mi bude asi jedno ci som teraz biela, len aby som nebola cela vraskava a zosuverena z toho slnenia 😀 😀

viktoria
23. jún 2008

ahojte tak ja uz robim v masiarni vo velkom, zatial sa mi tam páci.....
u nas je strasne horuco urcite aj u vas,
cez víkend sme boli u znamych na chate tak deti sa vybláznili, aj som sa trochu opalovala ale akosi ma nechcelo chytat ☹
zajtra ma vikina sutaz v speve tak uvidime ako to dopadne.....

jankamanikova
23. jún 2008

Ahojte babule moje!
Ak ma nevyhodi, tak nieco aj popisem.
A vlastne som ani nemala net, lebo Jany ho stale niekde berie, tak mam resty (vsak renca ☹ ).

No, mame sa fantasticky. Boli sme na vychode, na knazskej vysviacke. Janyho birmovny syn nas pozval, tak sme boli aj na primicnej omsi a aj na hostine. Deti to zvladli super, boli jedine v celom kostole. Az sa babky cudovali, ako mozu byt take kludne dve hodiny na omsi. Ale oni su tam radi, hlavne ak Matusko moze tancovat a Janik citat knizky. Bolo super, kopec znamych, vsetci nas chceli vidiet a polovica ani nevedela, ze sme "v ocakavani".

U svokrovcov bolo dobre, maju velky novy bazen, takze bolo az nadmieru dobre. Takze sa len oslavovalo a jedlo a pilo a opekalo. Parada.

Ja sa mam dobre, deti zdrave (konecne). Lieky zabrali, aj ked Matusko nechcel ziadne, takze on sa vyliecil zazrakom. Asi ma moja babka pravdu, ked vravi, ze s ATB trva liecba tyzden a bez nic sedem dni 😀 .

Ja sa mam dobre, ale musim chystat tasku do porodnice, lebo nas to moze chytit kdekolvek. Ale este balim, lebo o tyzden mame stahovat. Tak uvidime. Este neviem, kde budeme rodit, lebo padol z manzelovej strany taky navrh, ze pojdeme do PO na mesiac a tam odrodime, chlapci sa potesia babkam a on bude so mnou. No, uvidime. Ako Pan Boh naplanuje, tak bude. Ja sa len modlim, aby bol lahky porod, lebo dva "nelahke" mam za sebou. Mne to je jedno, kde to bude, len aby tam bol dobry lekar.

Myslim na Vas a teste sa zo slniecka. My sme dnes boli na kupalisku, tak nam bolo dobre 😉 . Ale inac je tu brutalne teplo, na vychode taketo nieco nebolo a ani nebude.

Tak pa.

zuzka111111
autor
23. jún 2008

janka aj na vychode bolo brutal teplo ...stevove auto ukazovalo 34 😝 a my na ATB doma pritom je lilka uz OK a to ich berie od piatku ...neviete ako dlho ich ma este brat krciarka nic nepovedala 😕

janka ked budes rodit v PO tak napis sms pridem urobit kuk 😀

renca3
24. jún 2008

janka...tak mate to perne. stahovacka, coskoro porod...davaj na seba pozor. 😉

zuzka...my sme brali ATB minimalne 6-7 dni.

dnes sme boli cely den vonku a na navsteve, len sme sa domov prisli vyspat na 2 hodinky a prisli sme o 20.30.
tu dnes sprchlo, aj sa trochu ochladilo. konecne po tych hicoch. 😝

sillas
25. jún 2008

viki...nejako som nepostrehla...a kde je maly kym ty zarezavaš v masiarni???? akosi som nepostrehla.. 😉

zuzka,,skoro sa vyliečte..choroby v takýchto horučavach su nepríjemne...ale aj Risko stravi dnešný den doma..boli sme rano na to očkovanie proti pneumokokom...tak ho nebudem zbytočne vystavovať slnku.

budem prispievať asi počas prace..lebo večer už niekedy nestíham..deti chodia pozdejšie spať..a ja ešte vela krat aj variť a tak..

janka už sa ti to kráti...ako to ubehlo, hlavne aby si dobre zvladla tieto posledne týždne a hlavne toto teplo.

vierka3
25. jún 2008

ahojte,

tak zase sa ozyvam po nejakom case ;). Mame sa nastastie celkom dobre, teda Lenka je snad uplne v phode, len mamka je stale nejaka vystavena, tak si toho pri mne vela neuzije, a na prechadzky chodi v poslednom case skor s ockom.

Inak zo stretnutia sme prisli ku svokrovcom akurat na obed - vepro-knedlo-zelo ;). Bolo super, ale este do teraz mam po Slovensku pokazeny zaludok. Ktovie z coho. Je pravda, ze br. bocik sme tu zatial nedostali.

Na stretku bolo super, aj Lenke sa velmi pacilo, asi ako vsetkym detickam.

Cesta lietadom do US bola skoro taka zla, ako na Slovensko, az na to, ze tento krat bolo tych vystupov viac mensich. No taky, ako bol cestou tam, by som uz nechcela vobec zazit.

V bazene pod oknami sme boli zatial len raz, lebo raz nie sme v poriadku my, raz pocasie. V poslednom obdobi je tu strasne vela burok. Vsak kvoli jednej nam aj let z Washingtonu meskal 4 hodiny. Bolo to uzasne. Najprv nas normalne poslali do lietadla, tam nas privitali, a povedali, ze prave dostali info, ze je niekde cestou burka, tak, ze si chvilu pockame. Tak sme cakali v humusnom lietadle (aspon ze sla klima, az z nej tieklo 🙂) 3 hodiny, potom nas poslali spat na gate, a tam nam za chvilku zahlasili, ze zase budeme o 1/2 hod. boardovat. No proste super, to uz Lenka fakt neznasala dobre, vsak uz mala 3 hod v noci. Esteze sa mi ju tesne pred startom podarilo nakoniec uspat, samozrejme kojenim, inak to neslo. Najlepsie je na tom este to, ze ona si pritom musi robit, co chce ona, a sice musi mamku co najviac odhalovat, a nicim sa nesmieme prikryt,... takze mali zase ludia, co este nastupovali zazitok, no co uz 😎 .

Inak ta ich vnutrostatna letecka doprava je totalny humus, teda maju sa zaco hanbit, kam sa hrabe nasa MHD.

tak tot nase zazitky z posledneho obdobia.

Inak ma zase vyhodilo. Ak by som si to odkeky ma vyhodilo stale pred odoslanim neulozila niekde, tak by som zase prisla o nervy a ozvala sa mozno o pol roka 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre