Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
22. nov 2006

ahojte babenky, ako dnes, boze tu je pod prakom, tak akurat pocko na spanie, uvidime aky bude dnik, momentalne sme u manzela v praci, ja idem si dat zamrazit "znamienka" a maly tu krasne hajka, snad sa na 10:00 pekne zobudi aby sa napapal a vydrzal tatkovi kym sa vratim...inak uzasnu vec sa naucil...ked sa napapa a odgrgne uzaj ma celu pasticku v puse a potom grrrrc do rukava, akoby "na horsie casy" zistila som, ze jemu to ulahsuje vygrckanie toho husteho, aby mu to nezostalo v ustach a nerozculovalo ho to, no povazte tie deti, co dokazuju 😀

sillas
22. nov 2006

okta...
no ja som taky biely povlak tiež mala, ale nebol bolestivy, ono sa len akokeby premočila kožička na bradavke, lebo vela cmulkal, to pekne zišlo dole, ako keby sa zlupalo a nebolelo to, tak neviem či maš to.
renca3...
a to ako si bola cvičiť, že bol s tebou?
no a tie kiahne...tak nech vas obídu, alebo radšej hned, aby ste to stihli do Vianoc..
všetci tu kiahnuju...ja sa toho desim, ale ani nie deti, lebo tie to zvladnu, ale ako to zvladnem vypupákovaná ja a ešte k tomu dve deti.. uff, radšej na to nejdem myslieť. ale zase radšej v zime ako v lete.

laurajana
22. nov 2006

sillas ty si este nekiahnovala vsak? Hm, ja som ich uz mala, no chvala bohu, bolo to o drzku, mala som ich fakt vsade, tie deticky to zvladaju najlepsie ked ich dostanu ako male...tak kiezby aj nas radsej teraz ako neskor...ale my medzi deti moc nechodim, pretoze v nasom okoli je s kocikujucimi maminami bieda a to ma mrzi, pretoze viac-menej kocikujem vzdy sama...je to smutne 😒

julka.n
22. nov 2006

dobre ranko septembrovky u nas nikto nepise tak mi napiste vy ako alebo kedy ste dostali svoje prve mesacne dni od porodu???

laurajana
22. nov 2006

ahoj julka.n ja zatial nic aj ked pocas sestonedelia a aj po nom som dost krvacala, ale dr. povedala, ze menzes to nie je, lebo to by bola cista priezracna krv bez akychkolvek chuchvalcekov...ako si rodila?

zuzka111111
autor
22. nov 2006

u nas je vela kocikujucich ale nejak akoby kazda chcela byt sama ani do reci sa nedaju 😒

inak ani ja som nemala kiahne tak to budeme dve marodky 😠 z sa tesim 😒

ako vam buvaju deticky ?? o ktorej vstavate ??? napiste mi prosim co robite cely den ... lebo ja skoro nic nemozen robi lebo je vkuse na rukach ..teraz sa ju snazim uspat v kociku po pol hodinovom reve 😒

julka.n
22. nov 2006

rodila som normalne nie sekciou a krvacala som nie dlho mozno 2tt po porode teraz ma malicka skoro 7 tt a este som nedostala mm

sillas
22. nov 2006

laurajana..
veru nemala..takže si to neviem predstaviť, lebo budeme traja s kiachnami.
a to nie je bohviečo kočíkovať sama, fakt je super ked maš spoločnost a môžeš pokecať s druhou maminkou, ja ked kočikujem sama,tiež mi je smutno, ale stale niekoho v meste stretnem a inak kočikujeme s Palmou s oktobroviek, takže je to super, lebo si vieme aj nejake veci povybavovať medzitym.

zuzka...
no s ty spanim je to u nas všelijako raz spí dobre, raz zle, včera velmi zle, ale asi preto, lebo konečne včera kakal po 4 dnoch, tlačili sme spolu..no a tuto noc parada, zaspal o osmej a budil sa iba každe 3 hodiny na papanie..všetko zaleži od toho či ho niečo bolka alebo nie. ale aspon to nočne kojenie je už iba každe 3 hodky, lebo ešte nedavno to bolo 1,5 hodky..a to bolo dost naročne.

palma
22. nov 2006

čááu Silas 😀 😎 😀

laurajana
22. nov 2006

zuzka my vstavame tak o 6:00, ale o tej 8:00 znova hajkame po papani a prebaleni...cez den? Nuz ak sa pytas mamin - tak ja varim, periem, zehlim, oddychujem, keciam a tak potodne...a co sa tyka maleho ak nespi, tak sa venujem jemu, nemame moc co robit, tak len hakorkujeme a taaaak zatial sme maly na nejake ine hry 🙂

julka - ja som rodila 29.9. nemam menzes, vraj ak plne kojis, tak by si mrsku dostat nemusela...ze len malo bab dostane menzes pocas kojenia

sillas tak co sa tyka kocikovania - je Vam co zavidiet, ja si pripadam ako blb, ked maly spinka tak moc toho "nenakecame" 😖 co narobime, keby sme byvali v ZV bolo by to o inom, tam mam viac kamosiek ale tu je to od veci Krupincanky su skupe na rec a aj o tych co som si nasla kamosky v porodnici som si myslela, ze budeme aspon kocikovat spolu, ked sme sa tak skamaratili, no to asi nie je kamaratstvo, vo vela babach som sa sklamala, poznaju Ta iba ked nieco potrebuju a tak podobne, je mi z toho smutno

julka.n
22. nov 2006

ja som rodila 6.10 takze nemame velky rozdiel ale ja nekojim uz dlho

laurajana
22. nov 2006

aha tak potom neviem, ked prejde kojenie...uvidis, vsak bud rada, ze ich nemas, no nie? 🙂 ale ako som pocula ine maminy, zvykne prist ako sa jej zachce a to som nemala rada ani ja, lebo potom clovek nevie kedy a ako sa "pripravit"

sillas
22. nov 2006

laurjana..
verim ti..len sa čudujem, že nekočikujete spolu ked ste boli spolu v pôrodnici, lebo fakt je to super ked maš niekoho kto ma take iste starosti, nie?? ešteže je aspon tento modrykonik, nie?? 🙂 🙂
ja som aj pri prvom mala kamaratku čo rodila mesiac po mne,takže to bolo tiež super..

julka n..
ja som pri malej dostala menzes asi po 6-7 mesiacoch..

laurajana
22. nov 2006

sillas nedavno som bola tu v Ka, tak som sa ozvala jednej kamoske - fakt sme si v porodnici super rozumeli a povedala by som, ze som jej bola velkou oporou, zo zaciatku sme boli spolu na izbe, kym som sa neprestahovala na nadstandard...furt som za nou chodila a povzbudzovala ju, pretoze mala jej mala pupocnu snuru okolo krku, chceli ju previest do BB - no tam ju neprijali, zle to znasala, nakoniec porodila den po mne dievcatko malo 2200g a 50cm, hned ju dali do inkubatora, teraz ma cez 3kg a je zdrava...nuz velmi mi dakovala v porodnici, ze nebyt mna a povbudenia...a teraz ked som sa jej par krat ozvala - vzdy ma nejaku vyhovorku, alebo sa neozve a potom ju stretnem v meste ako kocikuje s inymi maminami a nie je jej to "divne* ale aj take su baby...ja mam na ne asi stastie a to nie som prieberciva...neviem v com je problem...skratka ved ja som ju nenutila - len mi potom bolo luto ked som ju stretla

laurajana
22. nov 2006

ano este ze existuje net a tato stranka, nasla som tu vela spravych bab a uzasnych maminiek...verim tomu, aj ked osobne sme sa este nestretli...

sillas
22. nov 2006

laurajana..
tak to ti verim..su ludia ktori velmi rýchlo zabudaju, a to je hnusne..ale takí ludia nestoja zato, aby sme z toho my boli smutní..
zachovala sa škaredo , tak si ťa ani nezasluži ked je taka..

laurajana
22. nov 2006

ved prave "v nudzi sposnas priatela" ...pravy priatel neuteka...co uz...jasne, aj na takych ludi musi slnko svietit, si vzdy poviem a akoby "preskocim" tych co si moje kamaratstvo nezasluzia 😒

adypo
22. nov 2006

Caute, pisem tu prvykrat, tiez sme septembrove ..
Laurajana, mas vseliake matky a baby ...
Ja som vcera bola s mlaou v poradni, a bola tam jedna taka drbnuta matka ..
ja nepoviem, tiez sa dcere venujem,rozpravam sa s nou ...a vsetko ostatne .. no ale ako sa ta spravala ... zobrala si svoju dceru na ruky 3 mesacnu a vravi jej : "Pod ideme pohvatkat maveho chvapcek, vebo je kvasny" ... a isla ku dalsej mamicke a hladkala jej ona s malou dcerkinou rukou toho chlapceka ... ta matka na nu pozera ci jej sibe ... Psycho ..
Normalne na zasiatie ... no aj take su matky a baby ..

julka.n
22. nov 2006

sillas dik za odpoved a ty si kojila alebo kojis????

renca3
22. nov 2006

Caute, no vy ste sa dnes na rano rozpisali.
Sillas, boli sme vo fitku na aerobiku. Maly bol vedla mna v autosedacke a ked zacal mrncat, tak som ho pohupovala, ked sme boli na podlozkach. No zaujimave cvicenie to bolo. Ale polovicu prespal, tak fajn.
Co sa tyka kamosiek mamiciek, tak tu ich mam neurekom. Len keby bol cas na stretavanie. Teda vacsinou za nimi jazdime autom. My moc ani nekocikujeme. Ja zbehnem k mame a maleho dam do kocika na dvor s vysielackou a mozem si citat casopisy.
Pri prvom som si nasla kamosku v porodnici, doteraz sa stretavame a volame si. A teraz sme si tiez padli s jednou, ale akosi sa nam nedari stretnut sa.
Inak ja som lezala na izbe so Zuzanou Marosovou - hereckou. Tiez bola po cisarskom. Spravna baba. Na svoj vek az moc vyspela sa mi zdala. Aj ma pozvala na predstavenie, ked bude znova v divadle, ale neviem, ci si ma bude pamatat.

bellasandra
22. nov 2006

Laurajana-ja tiez sama s kocikom a ked chcem do obchodov ist tak musim brata , alebo kamaratku prosit 😒 ...ani muza nemam. 😅 ..a pritom dost mamiciek tu je v okoli....no co ti poviem 😔

laurajana
22. nov 2006

adypo ano co sa matiek tyka mas pravdu, su na svete rozne a tu co si opisala Ty no fakt psycho 😀 este to aby som malemu tak maznavo rozpravala...vsak chudatko mozno bude aj bez toho "maznosko" nie este ho tomu ucit 🙂

bellasandra - no ano aj u mna je to tak, ze zatazujem pre zmenu manzela ale ved aj on je ocinko, tak nech sa stara, mne ani tak nejde o pomoc, ale skor o to, aby sa mi minal cas...aj ked nehovorim, tyzdne utekaju ako voda nestiham to vnimat, co sa nezastavim, ale niekedy padne vhod debata s tiez maminou, nuz ale ako to tu bolo spomenute, este ze mame tuto stranku vsak?

viktoria
22. nov 2006

ahojte... tak no na tie namyslené fifleny čo nechcu s vami kočikovať sa vykašlite ved sme tu my a čoskoro sa určite všetci stretneme aj s našimy bábatkami,
...no a k tomu menzesu ja som porodila 13.septembra a čistila som sa 4. týždne no a menzes som dostala 7.novembra, no ja nekojím, niektoré moje kamarátky čo kojili alebo ešte koja tak menzes zatial nemaju vôbec, takže nemusíte stresovať...
... a ešte k tomu kočikovaniu, u nás je teraz strašne vela nových detí vačšinou su to ženy s ktorými sa osobne nepoznám, ale teraz už s nimi kočikujem bez problémov, viete ja som dost velky pysk, že ked začnem rozprávať neviem kedy mám skončiť, takže tak...
už sa teším kedy sa stretneme všetky a nebojte sa pustím aj vás k slovu... 😉

laurajana
22. nov 2006

ahoj viktoria, co sa tyka kocikovania...ja som tiez moc ukecana a nemam problem sa zoznamit s novymi ludmi, nuz ale ked tie "druhe" maminy su akesi divne, co sa tyka tych co poznam osobne...ale co narobime... Viky uvidime, ci sa my dve nepovadime, ked sme take ukecane 😀 a dufam, ze stretko nam vinde, ako myslim vsetkym septembrovkam, bolo by to super...

ikulka
22. nov 2006

ahoj dievčatá, máte pravdu o tom kočíkovaní. niektoré baby sú fakt dosť divné. ja mám našťastie v okolí baby sktorými môžem ísť von. len nám nie vždy vychádza rovnaký čas na prechádzku, ale keby sme chceli môžme. a ešte mám jednu susedu, ktorá mala podobné problémy ako ja s malou, tak si rozumieme a vždy u nej nájdem radu.

renca3
22. nov 2006

Tak ak to stretko zorganizujeme, urcite bude o zabavu postrane, ako tak citam.

laurajana
23. nov 2006

ano urcite sa tesim uz teraz na stretko

viktoria
23. nov 2006

aj ja sa teším na to stretnutie a laurajana určite sa nepovadíme, len sa budeme predbiehať kto viac povie, a o zábavu sa postaráme...
dnes som bola Tobiasa vážiť tak má 6,5 kg,doktorka mi odporučila že môžem mu už na noc dávať slabšiu krupicu, tak dufam, že teraz vydrží spať dlhšie ako 3-4 hod.

julka.n
23. nov 2006

viktoria sranda ale nezmenila si ze uz mas babo a tak si podla profilu uz v 50tt 😀 😀

laurajana
23. nov 2006

jasne viky a hlavne budeme to groteska ked sa stretnu ukecane baby a niektora sa k slovu "nebude" moc dostat 🙂

jej a s tou krupicou...tak to aj my ak budeme mat zajtra cez 6kg co mame urcite aj cez 6,5 tak asi tiez budeme "prikrmovat" no sa tesim, snad si tvrdsie a lepsie pospinam hlavne ja mamina 😀 ...ale zasa nas Mattias spi v noci tie 4-5 hodiek tak co viac mozem chciet ze? 🙂

junka.n ako si dosiahla ze mas v pase 3d (co to vlasne znamena) 3 deti asi a kde si to zadas aby to zobrazilo, hm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre