Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
21. júl 2007

baby ja zajtra tú Janku omrknem, čo za účes si urobila a dám vám vedieť 😀 , tá ma asi dorazí

jankamanikova
21. júl 2007

mario - to je nieco take, ze mi nepomoze asi ani Harry Potter, ani Arabela, ani Coperfield ...
No, takto som vystrajala, ked som mala 20. O par dni mam tridsat, a tak som si to chcela vsetko pripomenut. No, ale asi si uz nestihnem nafarbit vlasy na zeleno 😀 . Do tej tridsiatky 😀 .
Po tej tridsiatke sa uz musim predsa spravat ako dama, no nie?

renca3
21. júl 2007

Ano Janka, my damy po 30 to radsej nechavame na kadernicky. 😅
Ja idem v stredu. Uz sa tam bude dat aj obsediet, ked nebude tak horuco. 😝

Zajtra ideme k svokrovcom a nechavame tam Lea 1. krat na prazdniny na 4 dni.
Bude tam aj s bratrancom a svokra mi uz dlho pili usi, tak jej ho tam nechame. Za sposobene materialne skody nezodpovedam. Je pravda, ze u nasich je dost casto, ale tam som aj ja s nim casto. Takto dlho odo mna este nebol.
No vlastne len ked som bola v porodnici tyzden. Aj to som preplakala, lebo nemohol za mnou prist pre sopliky. Dufam, ze teraz to zvladnem lepsie. 😉

laurajana
22. júl 2007

jankamanikova ...vdaka, rada -sem-tam cosi pridam, aj ked casu je na kecanie coraz menej, radsej sme niekde vonku pri vode...

jankamanikova
22. júl 2007

Caute babule!
Tak - stav mojho prvorodeneho syna je znormalizovany. Dnes konecne po troch dnoch diety sa dockal ranneho jogurtu a poriadneho obeda. Zda sa, ze je vsetko ok. A zda sa, ze sme konecne prisli na to, z coho to mal. V stredu, ked sme sa boli kupat, tak Jany mu dal pit dzus, ktory na tom slnku riadne "oteplel". Nevedela som o tom a keby Jany nebol moja laska, tak si to s nim vybavim rucne-strucne 😠 . Vlastne hned na to vypitie, zacali v noci tie problemy.
Teraz je to uz dobre, ale budem ho este tyzden dietovat, len sem-tam nieco mu dovolim.

Moj druhorodeny syn sa trapi so zubkami a teplom. Mam ten ventilator a zda sa, ze zabera. Hlavne na mojich synov. Maju do coho stuchat.

renca - verim, ze si na ihlach a budes mozno aj cele tie dni. Ja si to osobne neviem predstavit, ze takto dam Janika. Ale viem, ze ma to caka. Ale este mame na to cas. Drz sa a hlavne pokoj.

Inac je vonku nadherne, ten vetrik fajne pofukuje. Chlapi odfukuju, ja si vychutnavam samotu 😉 .

bubatinko
22. júl 2007

ahojte babenky ako sa mi mavate v tomto teple?? my sme to dajako prezili ale maly je z toho hrozne nervozny ze je tak teplo...

vcera sme boli v Sturove sa kupat cely den .... bolo skvelo maly si uzival vodicku vsetko sa mu velmi pacilo ked budem mat chvilku pridam fotky do albumu 😎

laurajana
22. júl 2007

ahoj bubatinko...my v tomto teple, hlavne vela pijeme a vacsinu casu sme na jazerach a pri vode, najfajnovejsie je v Banskom Studenci - Kolpachy...super pristup pre deti a dospely si tiez uziju krasu, cistu a sviezu vodu...milujeme plavanie, zatial sa Matti len uci, ale verim ze coskoro budeme plavat traja 😀 a vy ako v tomto teple??? Tesime sa na foto...vsetkym prijemny vecer, my ideme spinkat, ahojte

renca3
22. júl 2007

My sme dnesok stravili na Zahori. Tam bolo prijemnych 27 stupnov a pod mrakom. Akurat sme detom napustili bazen a za cely den sa nevedela zohiat voda.
Lauri, okolie Stiavnice je velmi pekne. Skoda, ze je to z BA daleko na take jednodnove okupanie. 😒

martina236
22. júl 2007

uz sme v NR a potime sa. byt fajnovo vyhriaty, vonku a sice trosku ochladilo, pofukuje vietor, no dnu na skapanie...

pocujte, karci v aute sa pyta, ze to stretnutie je zase kedy. ma rozosmial, ze ake mysli. no ze septembrovky 😀 😀 😀

janka, tak to s tym kakanim sranda nebola, aspon ze ste dosli na to z coho. hlavne ze sa polepsilo. hod nejake foto ty a vlasy 😉

mala sa dnes este stihla doobeda na murani kupat, no po troch kakaniach do vody a naslednej vymeny sme vyhlasili sanitacny den 😀 😀 😀

mario
22. júl 2007

Ahojte, aj tu pofukuje, ale mi máme vyhriaty byt asi až do vianoc, nedá sa tu dýchať a uspávanie sa nám predlžuje na dve-tri hod, malá má doškriabané potničky a vyzerá jej to hrozne, stále ju umývam a aj tak si to chce škriabať, dokonca aj v spánku. Má niekto tajný recept, ako to zvládnuť?
Junior je už preč a tak mi moc nie je do reči, pekný večer.
K Janke som sa nedostala, boli sme u sestry, nadýchať sa konského vzduchu.

zuzka111111
autor
22. júl 2007

Ahojte kocky aj my sa trapime siceje to uz lespie ale od minulej soboty to bola hruuza zacala teplotovat 39 , zvacat a tak sme teplotovali celu nedelu v pondelok uz bola celkom ok ale predsa sme isli k dr...a vraj zapal mocovych ciest nasadila ATB Zinat a zacal problem zvarcala z neho a zvracala teplotovala hnackovala tak vraj do nemocnice podavat ATB infuzne ..ked mi povedali ze dieta priviazu o postielku a pichnu infuziu do hlavicky tak som tam ledva stala na nohach a odmietla nasla som este ineho lekara ktory poradil iny postup a zmenil ATB ktore jej zaludocek zvladal a ked je po 2 dnoch znocu zobrali moc tak vraj sterilny co mi prislo divne pretoze vsetok zinat vyvracala takze preliecit sa to nemohlo no mam podozrenie a nejaky divny labak a ja teraz do lilky trepem aTb a ona je uplne v pohode a to v piatok mame ist do chorvatska ..zrejme mala nejak crvenu gutu a teraz ju ma aj stevo aj moja mamka a aj ja som ju mala 😠

viktoria
23. júl 2007

ahojte tak už sme konečne doma, bolo super až na to teplo, včera sme sa pred odchodom este kupali na sírave bolo dobre lebo tam pofukoval vietor a boli aj vlny...
takže som aj opálená no v noci sa tam nedalo spat taká bola horucava tak sme tam spali iba tak v izbe na deke a na zemi, tobias iba v pamperske....
ráno len čo sme vstali už bolo horuco takže deti boli od rána v bazene....

bubatinko
23. júl 2007

ahojte tak som pridala fotocky do noveho albumu 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

sillas
23. júl 2007

caute baby, ja som včera nestihala ani sem nakuknuť aj napriek tomu že Riško už o šiestej zaspal, lebo spal iba hodinu cez den, takže bol grogy, ja som mala navštevy..Lucka šla spať prvý krát v živote o jedenástej, som simyslela že do škôlky ani nevstane..

martinka....tak teda to s tým kakaním riadna haluz... 😀 si neviem ani predstaviť.. 😅
ale vymákli ste super počasie tak ste si oddýchli a dedo si tiež užil.

zuzka..a to ako Lilke zistili že ma zapal močových ciest??? z moču? alebo ako?

jankamanikova...tak vidím že ste sa nakoniec dopátrali od čoho, aspon Jany vie čo nemôže ponuknuť detom nabuduce, lebo on bude potom v ohrození života.. 😀
tak na tu frizuru by som bola fakt zvedava...hod foto.. 😉

renca3
23. júl 2007

Ufff zuzka...to pozname, ten preddovolenkovy stresik a ATB...
Ale vsetko bude OK. Ja by som ju ale v Chorvatsku nedavala do detskych verejnych bazenikov, more je istejsie. Zoberte si radsej nafukovaci vas.
Ked bolo more studene, naliali sme morsku vodu do bazenika, hned ju mali vyhriatu a tam sa clapkali. 🙂

Co sa tyka mocovych, prave som sa vratila od Dr. s ATB. U nas to chytilo mna.
Noc bola kruta, tak dufam, ze lieky zaberu. 😒

Viky, vzdy lepsie vo velkom teple pri vode ako na letnej dovolenke na izbe pri varenom vine. 😅

Sillas...mala skolkuje? Ty sa mas. Odkedy bude mat prazdniny?
Leo sa ma dobre na dedine, hadam sa mu ani nebude chciet ist vo stvrtok domov. 😉

renca3
23. júl 2007

Dopracovala som sa k dovolenkovemu albumu. Muz nafotil asi 300 fotiek, dlho som vyberala tych par. Bolo tam krasne, ked si ich prezeram. Len ten vietor tam bol niekedy neprijemny. Ale to na fotkach nevidno, ze? 😅

sillas
23. júl 2007

renca..super fotky...len ta jedna fotka ma zarazila čo ste tam naobliekaný.. 😕 to ako bolo tak chladno??
Lucka škôlkuje ešte do konca jula, v auguste maju prazdniny tak si budem "užívať".. ja som mala teraz tolko roboty že by som to pri dvoch detoch asi ani nezvládla..tak mi to vyhovovalo, ale chodial som po nu okolo tretej.. 😉
Riško už pred polhodinou zase zaspal, dnes to bolo so spaním biedne..idu mu zase nejake zubky..no je nervozny..iba vonku je kludný ked sa obzera z kočíka.. 😀

renca3
23. júl 2007

Ano sillas, zopar vecerov tam bolo chladno. Ale cez den hic. 😝

laurajana
23. júl 2007

zuzka, neboj urcite budete vsetci pekne v poriadku a v piatok vyrazite na prijemnu dovolenku...moj manzelik tiez hnackuje, ale zrejme je to teplom a pobytom pri vode na slniecku jednoducho to asi trosku prehnal, ale uz je to tak v norme...

pekny vecer vsetkym maminkam-babulkam..

zuzka111111
autor
23. júl 2007

inak maminky co ste uz po dovolenke co si mam urcite vziat co sa vam zislo na davcu pre mimino ??

jankamanikova
23. júl 2007

Ahojte!
Tak mame za sebou nadherny rodinny vikend; par dni, ktore povzbudia a dodaju energiu. Poznate to, nie?
Ale ako to byva, pride pondelok a prinesie vzdy nieco nove. Nas prvorodeny sa tvari, ze je ok a aj je. No, nas Matusko - druhorodeny - sa podozrivo zobudil o 9.00 a aj noc bola podozrivo pokojna. Ved aj preco nie, rano sme mali 40 teploty. Parada. A tak denny program pre Janika (ktory miluje pobyt vonku) bol "Zachrante vojaka Matuska". Tak sme Matuska kurirovali, nosili na rukach, davali obklady a 40tky sme mali do vecera. Super program, nie?
Teploty nam ustupili az o pol siedmej vecer a zacal sa Matusko konecne aj potit. Takze sme pred chvilou zaspavali s teplotou 37,5. Dobre nie? A samozrejme, aby som nezabudla, bol cely den na prsniku a nic nechcel jest (ako vzdy).
Este dobre, ze Jany prisiel skor domov, a mohol vziat Janika von, lebo on z toho zachranovania maleho brata mal toooolkooooo energie ...
Som zvedava, co prinesie dalsi den. A Vam prajem krasnu noc.

Inac diagnoza tych tetlot - zubky. Idu nam jednotky horne naraz a dvojka horna vpravo. Tak parada. Asi bude po Janikovi, ten si odteplotoval vsetky zubky. No, ak bude mat teploty tri dni, tak pojdeme k dr.
Tak papapapapa.

renca3
23. júl 2007

Janka, tak vy si to leto uzivate... 😉
Synovec mal takto zo zubkov 40ky s prestavkami aj cez tyzden. Vsetky vysetrenia boli OK. Asi si to treba len odzit. Tak nech uz tie zubky vylezu, aby ste mohli brusit po vonku. 🙂

Zuzka...celu detsku lekarnicku (bodaj by si ju nepotrebovala), teplomer, kremy pred a po opalovani, stravu pre malu, hracky, nieco proti komarom pre istotu aj sietku na kocik, atd. V podstate vsetko co potrebujes doma sa ti tam zide.
Slnecnik, bazenik k vode...

jankamanikova
24. júl 2007

Ahojte!
Tak rano sme mali 38, co by bolo este v norme, ale teraz uz mame 39 teplotu. Zacinam mam pocit, ze to mozu byt aj uska alebo priedusky alebo nejaky zapal, takze zaktra pre istotu k dr. a na usne. Nerada chodim k dr., ale co uz. Matusko je stale na mne, vo vaku, spi len na prsniku, comu nie som velmi rada, lebo aby si nezvykol, ale co uz. Je schopny takto spat aj tri hodiny a potom sa nosime a zase spinka a zase sa nosime. No, zachvilu pride Jany domov a vezme Janika von, Ten sa tesi ako maly 😀 .

Inac babule. Vcera som dostala po dlhom case menstruaciu. Normalne som sa citila ako pubertiacka 🙂 , ze co mam robit 😀 . Dokonca ani "ingrediencie" som nemala, ale nasla nejake z reklam a dnes rovno rano na nakupy 😀 . Som prekvapena, ze po desiatich mesiacoch mi to nabehlo. A taaaaaak bolo dobre. Neviem, kto bol smutnejsi, ci ja alebo Jany 😀 😀 😀 😀 😀 . Lebo teraz sa uz musim pozorovat, znacit si plodne a neplodne dni, kedze este chceme pockat s dalsim babom aspon dva roky. Alebo aj tri
🙂 .

No a zaujimavostou je, ze nemam ziadne bolesti a citim sa super. Dokonca som dnes hrala s chalanim doma futbal. Po ine roky som ani nesla do prace, co mi taaaak bolo blboooooo ...

jankamanikova
24. júl 2007

zuzka - z coho Vam zistili ten zapal mocovych ciest?

Inac na dovolenku vsetko, co uznas za vhodne.
Lekarnicku komplet - na hnacky Hylak kv., Nutrolin B (ale nech TI ho v lekarni nenarobia, nech TI to daju len v prasku a Ty si to potom zriedis prev. vodou) - inac tieto lieky mam vzdy a vsade so sebou, lebo su na zaludocne a crevne problemy a detom pomahaju. Teplomer, nieco od bolesti (naj cipky), kvapky do nosa (Mar), odsavacku, opalovacie mlieka a poopalovacie mlieka, Fenistil krem na stipance (ak mas tak aj Dithiaden alebo Diazepam v pripade alergickych reakcii - detom sa moze dat stvrtka tbl.), nieco na zubky (Calgel), nieco od kaslu (Fenistil kv. alebo Ditustat kv.) ...

A ostatne - kociar, sietka na kociar, klobucik na hlavu, plavky pre malu (aj pre seba), tricka, satocky, nieco aj dlhe - nohavice a svetrik, dazdnik (v Chorvatsku zvyknu byt dni dazda ☹ ), fotak, deka na plaz (naj plachta), bazenik, slnecnik alebo taka plazova musla, pod ktoru sa da skryt, hracky do vody a piesku (naj lopatky a vedierko) ... Ale kopec veci tam kupis v pripade potreby a Chorvatsko je super vyber a je tam nadnerne. Uzite si to v laske a v zdravi. Bude sa Vam tam pacit a aj malej. A keby aj nie, aj tak bude dobre. Lebo budete spolu. Keby mi nieco ohladom dovo napadlo, tak napisem. Papapa.

jankamanikova
24. júl 2007

No, ako vidim, vsetci ste vonku, co?
Tak moji chalani uz spia, ja som taka unavena, ze nevladzem dost do kupelne, tak tu len tak sedim ako nejaka "zaba". Ale ked Matusko zaplace, tak bude ako zubrienka, tak vyskocim zo toho kresla. Tak Vam prajem pokojne snicky.

renca3
24. júl 2007

Janka, ty mas energie za troch, ale verim, ze si unavena.

Ak mate niektora zaujem o fotky zo stretka od toho fotografa, poslite mi
do IP postovu adresu. Hodim vam to na CD.

zuzka111111
autor
24. júl 2007

no janka tak sa drzte ..nam tp zistili z mocu ..ale mohla by si polovicku poslat kupit sacky na moc a k lekarovy ist uz z mocom nech daju do labaku istota ...aj my zajtra davame ci zabrali atb...

dakujem za zoznam len plavky pre seba nejak neviem zohnat velke cici a velke pozadicko no nic moc

mario
24. júl 2007

Zuzka doma nechaj len izbové kvety a ostatné všetko ber! Alebo ako môj drahý vraví, kreditku a sme pobalený.

jenis
24. júl 2007

Ahojte, tak ako vidim, tak hnacky su tu nejak bezne. Aj Saska hnackuje.
Jankamanikova ako do deticiek natlacis ten hylak? Mne ho mala nechce, tak jej ho ani nedavam. Doktor mi odporucil radsej smecktu a tu vypije jedna radost. Ale ten nutrolin asi kupim. Mala nechce mrkvovy vyvar, tak len kojim,ale nestaci jej to. Zaspavanie brutal. A k tomu este zachripnuta je. A to sme mali ist na ockovanie. Musime to odlozit. Vysledky vyteru v nedohladne. Takze len cakam ci to prejde.
Pekny vecer idem uz buvat.

sillas
24. júl 2007

caute baby,
tak janka...myslím na vas aby to už drobčekovi prešlo..ja si musim poklepať, klop klop že nás všetko obchádza. Lucka bola naposledy chorá vo februári..a Riško v prvýkrát v aprili a odvtedy mal raz teplotu zo zubkov..hnačka nas obchádza..nikto nič..takže super.akurát dneska a včera Riškovi trochu menej chuti jesť ale myslim že aj kvôli zubkom..kludný je iba vonku v kočíku.. 😀

mario...to s tou kreditkou.. 😅 no len ta naša prazdna by nam bola na nič.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre