Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
19. feb 2007

cipka, ako stare zname kamosky 😎

cipka
19. feb 2007

Maťka,
to som rada, že sa ti tak javia, určite raz to tak aj bude, keď to budú vnímať

aviril
19. feb 2007

Ahojte. ale ste toho popísali. nestíham čítať. Malému som aj ja začala dávať príkrmy - už týždeň - a začal kakať lepšie. Predtým nekakal aj dva týždne. Teraz kakal na Valentína - romantické, nie? - a dnes. Takže dúfam, že sa to už upraví.
Sillas, aj tvoj sa narodil 21.9.?

laurajana
19. feb 2007

aviril, aspoň sa to super zapamätá "valentín 2007" 😀

čo porábate septembovky a septembrovčatá??? 🙂

jenis
19. feb 2007

drobec si driemka a ja surfujem na nete.

Aj podla mna je 8 mesiacov vela, uz skor by som zacala, ale sama uvidis ci bude stacit mliecko.

laurajana
19. feb 2007

jenis, tak niekto sa ma, ja som dnes aj mak jedla a ten nas maly-velky chlap je nejaky aktivny...ale na druhej strane som len rada, snaaaaaaaaad bude spinkat krasne, sladucko v noci 🙂

prikrm my este nedavame, ale od 6 mesiaca by som chcela zacat, takze este mesiac kluuuuuuuuuuud snad

jenis
19. feb 2007

Ja som uz skusila, ale nedavam este kazdy den len, kazdy druhy. Trosku nech si zvyka.
Uz je inak hore, takze to bol len taky slofik. Spikat pojdeme len okolo deviatej alebo neskor. Ktovie 😖

laurajana
19. feb 2007

nuz my tak natvrdo zaspime o 22:00 skor ani za svet, skor len tak na polhodku a to sa musime poriadne unaviiiiiiiiiit hranim 😉 ...my sme davali jablckovu stavu a potom vyzivu, ale prestali sme, kedze dr. poznamenal ze staci mliecko

jenis
19. feb 2007

Ja som nedavala ovocie, vraj potom nechcu zeleninku, tak preto som zacala s mrkvickou. No vy ste este mladsi tak mate cas 😉

renca3
19. feb 2007

ahojte maminy,
do debaty o prikrmoch sa este taky mesiac nepustam. Casu dost.
Mensi uz spi od 19.30. To je jeho hodinka. Zato o 5.00 uz oci ako slivky.
Starsieho som mala teraz 5 noci u nasich tak, ze som poobedia travila u nich, takze som relativne oddychnuta. Myslim tym psychicky. 😅
Aj nejaku tu papierovu robotu som stihla porobit.

bubatinko
19. feb 2007

babenky ja teraz tak trochu od temy :o) .... kolko vam spinkaju babatka cez den?? lebo ten moj huncut spi za cela den tak cca 2 hodky mne sa to zda malo na to ze ma 5,5mesiaca.....

inak ja som zacala prikrmovat ked mal maly ukoncenych 4 mesiace a uz papa pekne masko zeleninku olovrant ovocie a vecer kasu.... a mliecko samozrejme....

emily85
19. feb 2007

ahojte, my už papkáme jablčkové výživy a mrkvičkové štavy, kedže nekojíme, tak ho musím dokrmovať.

jenis
19. feb 2007

Mne mala tiez spinka okolo dvoch hodin cez den a to v kociku vonku. Inak uz aj to sa jej prestava pacit. Nevidi a robi cirkus. Uz davate sediet v kociku?

renca3
19. feb 2007

Moj maly spi cca 3 hodiny. Hodinu doobeda a 2 hodky poobede vonku.
Este nesedel v kociku a doma takmer vobec.

jenis
19. feb 2007

Tak to je asi tak ako moja, niekedy sa podari aj tri hodky. A ja som si myslela ze je to malo. Ale ako vidim aj ostatnym tolko spia. 😀

mario
19. feb 2007

Naša spinká pravidelne a to tak, že je dve hod hore a jednu hod spí, učila som ju tak od jedného mesiaca, tak si zvykla, že akonáhle tie dve hod prejdú, začne zívať a pýta si papať. V noci je to divoké, kojím každé 2-3 hod a často sa budí, lebo surfuje po postieľke, je nekľudná. Inak, aby nebolo čo závidieť, celý čas čo cez deň spí, tak sedím a mám ju na rukách alebo pendlujem s kočíkom.
Zuzka, ak máte problémy s kakaním, tak mrkvu nedávaj, skús cuketu.
Jani do 8. mesiaca? Pozor, aby nechýbali minerálne látky, práve kvôli ich zvýšenej potrebe sa začína s príkrmom.
Do tej Nitry by som sa pridala, ak sa niečo bude diať. 😵

martina236
20. feb 2007

pridavam sa k nitre 😀

emily85
20. feb 2007

caute babeny, čo robkáte, akosi nemáte čas,jaj deti dávajú zabrat, hlavne ten náš, cez den nechce spať, asi preto, že celú noc prespí 😀

jankamanikova
20. feb 2007

Baby, Vy ste ma nepochopili. Ja som napisala, ak mu to bude stacit, tak budem tak kojit. Ale ak mu stacit nebude, tak zacnem s prikrmami po ukonceni 6. mesiaca, tak ako pri Janikovi. Zacali sme papat zaleninku az ked mu odbilo 7 mesiacov. Ale bolo to u neho marne, lebo on chcel len mlieko a tak sme papali mlieko do 1 roku (Nutrilon, kedze Janika so nekojila). A uvidime, ako na tom bude Matus. Mam pocit, ze on bude lepsi papkac, kedze si sam rpozbehol kojenie. Uvidime.
OK. Idem pozriet program roho veltrhu a stretneme sa tam. Vecer budem na nete. ked chlapci budu spat. Tak krasnz den!!!

jankamanikova
20. feb 2007

Inac Matusko je spave dieta, aj Janik je spave dieta a aj ja s Janzm milujeme spat 😀 , takte to maju po nas.
Matusko spi rano (kedze o pol siestej je hore) okolo osmej dve hodinky, potom okolo jedenastej v kociari na prechadzke a dospava doma do jednej a potom okolo stvrtej bud doma alebo vonku hodinku a pol, a ked mu to nestaci, tak este o siestej si dava "slofika" a potom o osmej uz spinka.
Takze pohoda. Akurat je problem to sklbit s Janikom, ale to sa upravi ...

mario
20. feb 2007

To sa Jani stáva, nám starším to na večer horšie myslí. Ahojte večer, v mojom prípade v noci. 😝

laurajana
20. feb 2007

ahojte

Jenis, ja sedkat v kociku nedavam...doma tak trosku sedenie cvicime, lebo sa sam taha, ked sa mu podaju ruky 🙂 tak aby bol spokojny, ze nieco viac dokaze 🙂

Bubatinko cez den spinkame rano ked sme po "rannej ociste" od 8:00 do 9:00 potom od 12:00 do 15:00 a vecer okolo 17:00 na polhodku a po kupani po 19:00 tiez taku pol hodku a potom na nocku tak o 22:00 zaspime, ale my sme mensi...tak aj dr. hovoril, ze cim je dieta vacsie tym menej spinka a vyzaduje si viac pozornosti pocas dna a ovela lepsie vraj potom spi v noci 😅

aviril
20. feb 2007

Ahojte. Môj spí dvakrát za deň - doobeda asi dve hod. a tak neskôr poobede tiež dve hodiny. Potom sa už snažím dať ho spať až po kúpaní asi o 20.00 a potom už má nočný spánok.

bubatinko
20. feb 2007

ahojkajte...ste ma potesili ze aj vase ratolesti spia tak podobne, k tomu sedeniu v kociku ... ja ho davam sediet v kociku len obcas aj ked uz inak sedi sam vcera sedel dokonca uz bez toho aby sa pridrzal rukami normalne sa naciahol po hracku a drzal ju potom oboma rukami a sedel tak asi 10 minut 😲 a dnes sa tak znova zahral dost dlhu chvilu....

babenky aj vam ten cas s babatkom tak rychlo leti?? ja som si dnes uvedomila ze buduci tyzden 2. marca bude mat 6. mesiacov ukoncenych .... ani sa nenazdame a pojdu do skolky 🙂

okta
20. feb 2007

jaaj, maminky, nejak za vami nestiham.... marec sa blizi, cez den tu chodi moja mama, je s malym, kym ja pracujem....
bubatinko, ja maleho tiez este nedavam sediet, hoci sa uz aj dviha, aj sa mu to paci
dnes sme boli na odbere krvi, lebo az po dvoch tyzdnoch poslali prepustaciu spravu ☹ , bala som sa ako to maly zvladne, ako bude plakat a trhat so sebou. A on sa, ked mu pichla do zily a brala krvicku cely cas usmieval a "rozpraval" sa s Dr. aj sestrickou, normalne sme nechapali 😅 a ja som bola na neho taka
hrda 🙂

laurajana
20. feb 2007

bubatinko...cas? Janacka, ani sa nenazdam a je piatok a po vikende 😝 hruuuuuuuznica ako to letiiiiiiiii

okta - klobuk dolu z krvicky...to je super chlapik...drzkajte sa...pekny vecer prajem...

renca3
20. feb 2007

Tak maly je hrdina, ked ani nezaplakal. Ved v tej nemocnici si uzil dost.

Februar ubehne ako voda a marec je tu. Ja som zasa mala starsieho u mamy
a robila som ako sa dalo pri drobcovi. Mamy po ruke su teraz k nezaplateniu pre nas vcelicky. 😅

sillas
20. feb 2007

baby ani mi nehovorte, ja už mám z dátumu nočnu moru, už len týžden a je tu marec....a ja mam toho tolko...že neviem čo skôr..musim si to nejako zadeliť..

zajtra sa ideme očkovať a už som zvedava kolko važime, v poradni sme neboli už 6 týždnov..

mario
20. feb 2007

Nestrašte s tým marcom, ja som ešte ani nezačala poriadne dávať dokopy doklady.
Ani my ešte nesedíme, zajtra ideme na klbiky.
Dnes sme sami bez tatina v noci, tak asi budem viac hore, ako dole. 😝
Okta, teda malý je frajer, naša jačí už v čakárni. 😲

sillas
20. feb 2007

no mario...tak si to uži... 😀 a ani hore nie je zla poloha.. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre