Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
7. máj 2007

Este mi zuzka napadlo, ze riesim to aj tak - tu samostatnu hru - , ze umyvam riad, dam Matuskovi zubnu kefku (tu zboznuje) a tancujem pred nim, aby sa mal naco pozerat. A takymto sposobom si popratam aj cely byt (ale s tym upratovanim to zase neprehanam) ... On sa zabavi, ja mam popratane. Za tych desat minut sa toho da stihnut velmi vela 😀 .

zuzka111111
autor
7. máj 2007

no hej ale ked aj tancujem aj spieva, aj pratam a prevlacujem ju na rukach nieco popratam s malou na rukach nieco je na zemi nieco v kociku v sedackach atd ale potom som hotova normalne unavena znicena keby osm kazdy den tak pratala tak zdochnem 😠

jankamanikova
7. máj 2007

No, zuzka! To je tak, ale to prejde, neboj. Ja mam urceny den v tyzdni, kedy zmaknem vsetko a mam pokoj na cely tyzden. Aj to, ked vysavam, tak vysava maly Janik, lebo on miluje vysavac. Trva mu to sice 4 hodiny, ale mam aspon pokoj a on je stastny. Utierame prach spolu a pohoda. Matusko je v babyvaku a cumi-cumi-cumi ... Samo, ze som spotena ako "blcha", ale co uz. Deti su stastne!

zuzka111111
autor
7. máj 2007

no tak ja neviem co my robime ale mne treba pratat kazdy den uf teraz som dozehlila a lilka sa ma cely cas drzala za nohu a pistala

renca3
7. máj 2007

Moj sa sam chvilu prehra na zemi medzi hrackami. A ked nieco surne potrebujem urobit, pomoze aj Leo, ze mu spieva alebo okolo neho skace, hra sa s autami. Teo z neho nespusti zrak.

Vratim sa k starej teme - choroby. Dnes som uz isla s Teom k Dr., lebo ten soplik s kaslom ma uz pridlho a zhorsilo sa to. Leo mal zvysenu teplotu, tak som ho zobrala tiez na vytery. U Lea sa jej nieco nezdalo, tak nas poslala na RTG a vraj zapal pluc. Skoro som odpadla, to sme tu este nemali. ☹
Vobec nevyzera na choreho. Ale pre teploty nemozme von a pre ATB na slnko.
Takze pekny tyzden pred nami. Teo ma "len" tie sopliska.
Verim, ze do stretavky budeme fit, aj ked po ATB bude nachylny na kazdy bacil. 😒

laurajana
7. máj 2007

jenis...ako komu nasmu malemu chuti sunarka a papa aj piskotky, aj chrumky "take slimaciky" kukuricne... 🙂 ale ako píše Zuzka od nestle su naj 😉

Zuzka nas maly je take lozidlo, sidlo a smejko v jednom, prehra sa cely den a je uzasny, kopec roboty pri nom stiham a ak je fakt unaveny tak pride ku mne chyti ma za nohu a tak ju objime ak varim, alebo som proste na nohach a to znaci "chcem sa tulkat a hajkat" no sranda to je, sa nasmejem, ale on je takto nauceny...super, nie?

laurajana
7. máj 2007

babulky co to, zasa nejake chorucke babatka...co sa to deje? Nemozem povedat, ze my sme zdravi, ale maly je viac menej so mnou, tak nema kde "nalapat" chorobky, snad vzduchom nic nepride...renca prajeme skore uzdravenie...zapaaaaaaaal pluc? Ach moje zlaticko male, tak sa drzkajte...skore uzdravenie

sillas
7. máj 2007

renca...skore uzdravenie prajeme...ja sa toho tiež velmi bojim, preto sa snažim chodiť k dr stále ked sa miniečo nezda, lebo aj maly od hrdielka chytil potom zápal priedušiek, aj keby sa zapalpriedušiek neliečil včas tak to môže prejsť na pluca..teda žiadna sranda..

laurajana....no podzravujem Mattyho...užasne dieťa, Riško sa prehra sam asi tak dve minuty a to je všetko, ešte tak v sedačke pri mne vydrží ked niečo pracem ale musim sa popri tom na neho škeriť a tak...no to by boli jankamanikova super zábery do skrytej kamery... 😀 😀 😀
Ja sa už neviem dočkať kedy už bude vedieť loziť aj dopredu, lebo viacmenej je nervozny z toho že stále sa mu hračky vzdaluju a nie približuju.. 😀
a potom nervači...

laurajana
7. máj 2007

sillas dakujeme my zasa pozdravujeme Riska aj ked sa mu velmi nechce samemu hrat, tak je zlatucky, hlavne je, ze ma maminku vzdy nablizku...jankamanikova to zasa pekne napisala...proste nas teraz akoby "o nieco" viac potrebuju ako maminy, aj ked si neviem ani predstavit, co to je viac...ked sme pre nich maminou telom aj dusou, no nie? 🙂 Pekny vecer a krasny zajtrajstok snad niekde na slniecku

jankamanikova
7. máj 2007

Ahojte!
Tak dnes som mala prekrasny den! Deti boli uzasne. Matusko si sam sada na zadocek, sem-tam spadne s hlavickou na zem, lebo este nema stabilitu. Janik sa naucil dalsiu pesnicku a pospevoval si cely den.

A hlavny bod dnesneho programu bolo to, ze som bola s Mario na prechadzku.
A bolo to super. Stretli sme sa na ihrisku, aj s manzelikmi a detickami.
Poviem Vam, babule, Mario je neskutocne inteligentna, vnimava a pokojna zena. Ja pri nej vyzeram ako take "decko". Ale hlavne je, ze som bola s niekym vonku. A bolo o com kecat.
A mala Laura je velmi ziva, mila a velmi spokojna 🙂 . Len by sa rozpravala a rozpravala, a tvari sa pritom velmi dolezito 🙂 . Nas Matusko len na nu pozera a nielen on 😎 😎 😎 . No, len som Vam chcela povedat, ze sa na Mario mozete tesit ... Je uzasna!

Tak Vam prajem krasny vecer ...

jankamanikova
7. máj 2007

renca - prajem TI skore uzdravenie a hlavne vela energie a napadov tvorit zaujimavy program pre deticky doma ... Dufam, ze sa vyzdraviete a do stretnutia budete fit.

mario
7. máj 2007

No ja dúfam, že do stretávky od Janky pochytím ten úžasný úsmev, ona sa stále usmieva, ja asi tak dva-tri krát ročne. Je veselá a má super chlapcov, všetkých troch, tak som fakt rada, že ich tu máme a už teraz sa bojím chvíle, ked tie svoje krabice budú sťahovať inam.
renca hlavu hore, zápaľ pľúc- to tak hrozivo znie, ale malé detičky sú húževnaté a rýchlo ich to prejde. Je to zápal ako každý iný, len ten zápalový výpotok z pľúc treba dlhšie vykašliavať.
Laura, malý Matti robí pokroky, moja bude skôr písať, ako liezť.
veľmi sa na vás všetkých tešíme a dávajte na seba a detičky pozor 🙂

zuzka111111
autor
7. máj 2007

mariooo 😀 aj moja ked ju chcem zdvihnut za rucky tak namiesto sadnutia sa postaviii ...a stale hladam kde ma ten gombikna vipnutie ale este som ho nenasla ... tak malo spinka a tak vela energie ma a lezenie v nedohladne ..a hranie sa osamote v nedohladne ...a moja mrcha je tiez v nedohladne 😕 😅 uz meskame boze musim si predpisat nejake tabletky lebo trpnut kazdy mesiac sa mi nechce aj ked viac vysavam ako sexujem ale istota je istota len asi dokojit musim

renca3
8. máj 2007

Dobre rano, sice Leo ma zapal pluc aj ked sa mi to nezda, lebo okrem zvysenej teploty na vecer mu nic nie je, Teo nam nedal v noci spat pre kasel. Ale kazdy den si hovorim, zajtra bude lepsie. 😉
Len ten moj je nervozny ze sa nevyspi a nevie sa ucit cez den. A potom tu mam este tu kamosku. Aj ona sa tu snazi ucit na velku skusku kvoli praci, ale v podstate stale preberame ten ich vztah. Uz neviem, co jej mam povedat.
Takze sa tesim z toho, ze ja som zdrava a normalne fungujem. A este na vas. 😉

laurajana
8. máj 2007

mario ďakujeme za pochvalu, ale je tu kopec šikovných detičiek a každé robí ako prvé niečo iné....ale beztak je to všetko krásne...

renca3
8. máj 2007

zuzka, my sme na tom tak isto. Taha sa len na nohy. Ja ho nosim po byte na pravej ruke a robim tak co sa da jednou rukou a uz ju mam na oko vacsiu, teda svalnatejsiu. Ale asi aj chrbticu uz mam ako paragraf. 😝
Dobre ze si mi pripomenula mrchu. Ved aj mne meska. No ked pride, bude tu.
Nechyba mi. 😅
Mario... Janka sa usmieva, ty si zase vtipna. No super parta. 😉

bubatinko
8. máj 2007

renca vies ja ked som mala zapal pluc tak ked som dychala tak mi tam tak akoby piskalo nieco podla toho ho spoznas vraj.....

sillas
8. máj 2007

baby..poslušne hlásim náš prvý zubok, včera som mu zubky zabudla aj pozrieť a dneska je tam už riadna lopata.. 😀 😀
Boli sme teraz vonku, vyvenčiť Lucku a ona je ako na baterky, dve hodiny v kuse behala...ale fuka u nas dosť, ked slnko svieti je to ok, ale ked zajde...no hrôza..
renca...tak o chrbtici ani nehovorim...katastrofa...ešte z týchto ponocovaní pri PC..uff 😠

viktoria
8. máj 2007

ahojte... takže okrem toho že je malý chorý je chorá aj Vikina a dokonca aj ja, normálne nad ránom plačkal a ja som bola taká slaba že som ho nedokázala vziat na ruky... ja nezvyknem mat teploty ale teraz ju mám takže ked ju mám tak poriadne.... bolí ma hrdlo aj sa mi kruti hlava ešte dobre že muž ma dovolenku lebo neviem ako by som to s malým zvládla....
a to zajtra ešte idem na tu prehliadku.... ☹

jenis
8. máj 2007

Silas gratulujem k prvemu zubku.

Ja som mrchu este vobec od porodu nedostala a to uz ani poriadne nekojim a nic. Mala ma nejako odmieta. A to sa snazim jej to mliecko nejako nanutit, ale ona radsej bananik, jablcko a podobne.
Vy uz ste vstetky dostali???

viktoria
8. máj 2007

kedže ja som nekojila mala som ju hned o 2 mesiace...

jenis
8. máj 2007

Tak to je asi ine. Mne inak nechyba, ale co ak chcem dalsie babo? Dobre by bolo keby raz prisla. 😉

sillas
8. máj 2007

jenis...ak už nie je na ceste... 😀 😀 to bábo..
Ja som teraz mala dostať druhý krát...ale v priebehu polroka to môže byť ešte nepravidelne...takže uvidíme kedy mrcha dorazí..

Riško už spí od siedmej, od jedenástej doobeda spal iba polhodinku za tých 8 hodin, takže už v polospánku papal aj kašu...ale zjedol.. 😅 darmo pažravček.. 😀

jenis
8. máj 2007

Silas ty srandistka. Priatel by ma "zabil". 😀

sillas
8. máj 2007

nesranduj jenis...on? čo má tak rád deti??? možno on vie o niečom o čom zatial ty nie... 😅

mario
8. máj 2007

No dievčatá opatrne, niet nad bezpečné vysávanie 😀 .
Máme druhý zub a vyzerá tak smiešne, lebo sa stále škerí a ukazuje ich, mne sa zaťahujú bradavky ked to vidím 😲 .
Junior má zajtra prezentáciu ročníkovej práce, tak nás čaká veľký deň.

sillas
8. máj 2007

mario..juniorovi držíme palce..
no s tými bradavkami som aj ja zvedava ako dopadneme.. 😠
dufam, že nemá žiadne SM uchylky...a maminu bude šetriť,.. 😀

jenis
8. máj 2007

Prave preto, ze ich ma rad. Chce im dat vsetko, ale teraz na to nemame peniazky. Tak preto nie. 😉

sillas
8. máj 2007

viktoria prajem skore uzdravenie...viem čo to je už som horučky absolvovala dvakrát od pôrodu..takže katastrofa... ☹

jankamanikova
8. máj 2007

Ahojte!
Konecne som sa dostala k netu. Janik mi len predchvilkou zaspal, ze on chce cakat na tatika, tak so mnou pozeral telku a citali sme asi tri knizky 🙂 . Ale tatik je este len na ceste, tak som ho uz ulozila. Matuska sme ulozili uz o pol osmej. Jany mal dnes zakazku na vychode a velmi dlho to trvalo, tak sme boli cely den sami.
No, akurat Jany prisiel, idem mu dat aspon pusu 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre