Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
22. máj 2007

Zuzka, kasli na dietu, ved vyzeras dobre. Radsej plnsia a kludna ako chuda a nervozna. Ja teraz byvam u nasich. Domov chodim len cez obed, ked deti spia.
Aj kvoli drahemu, aby mal klud na ucenie. No a mama do mna tlaci, ze ako malo jem a stale nieco nuka, tak nejake to kilecko sa uz na mne ulepilo. :-Ale pri detoch to vybehame. 😝

Janka, my papame stale desiatu, obed a na vecer kasu. Medzi tym kojim, ani neviem kolko krat a v noci si tiez nepamatam. U nasich sa budi castejsie.

mario
22. máj 2007

Ahojte!
Janka u nás je tiež dosť teplo 😀 . Ja desiatu nedávam, kojím, na obed už zjeme trocha polievky, hned kojím a večer trocha kašičky a zasa kojím, inak cez noc aj tri-štyri krát. Kojím všade a stále, napr. včera s jankou pred kostolom na pešej zone a obidve, aby si deti nezávideli. Pokusy s ovocím nevyšli.
Pekné fotky! ilka má lepšie plávky ako ja 😀 .
Janko a Matúško sú fakt úžasní, to musíte zažiť, je to nádhera pozerať ako symbioticky také malé detičky vedľa seba fungujú.

jankamanikova
22. máj 2007

No, ahoj Mario! To vcerajsie kojenie bolo fakt super. A este k tomu aj z rovnakeho prsnika 😀 , to bola "podivana". Samozrejme, ze Janik to vsetko spravne okomentoval 🙂 , ze aj Laura papa maminkove mliecko 😀 . To bolo zlate ...
No, ja nemam ziadne plavky, len take trapne 🙂 , storocne. Jany chce, aby som si kupila dvojdielne, ale ja nemam cas to skusat kde-tade ...

jankamanikova
22. máj 2007

Matusko sa hlasi, tak idem a Vam prajem krasny horuci den. Papapa.

viktoria
22. máj 2007

ahojte tak my sme prišli z vonku, malý sa najedol a práve išiel spať... no on my vypije ráno flašu mlieka, potom na desiatu mu dám ovocie alebo nejaký dráčik potom máme vydatný obed, poobede má zase flašu mlieka medzitým nejaku tu piškotu a večer pred spaním má krupicu...
dnes som u kaderníčky bola dať postrihnuť lebo strašne vstával spotený, mal celu hlavu mokru, viem že do roka sa dieťa nemá strihať, ale čo už.... ved čo všetko by dieta nemalo robiť...
u nás je tiež velmi teplo a dusno, trochu sprchlo ale ani som to nepocitila...

jankamanikova
22. máj 2007

Ahojte babule! Tak konecne mi spia tie moje chrusty. Jany musel ist do prace, nieco tam dat dokopy. Vlastne on uz bol z prace doma, ale zavolali ho spat.
Tak uspat dve deti naraz to je teda makacka.
Janika ukladam, Matusko ho stekli za nohu, Janik sa rehoce. Potom to zmenim, idem ukladat Matuska, on ked vidi Janika, tak sa rehoce. A tak ukladam Janika "s hrozbou", ze nech aspon zatvori oci, nech Matusko nevidi, ze Janik pozera 🙂 . A Janik ma zatvorene oci a rehoce sa. No, ale zabralo to a Janik zaspal. A Matusko? Ten zaspal na lopte. Takze vecerny aerobik mam za sebou 🙂 .
Idem sa najest.
A Vam prajem krasnu nocku!

jenis
22. máj 2007

Napisala som sem dlhy prispevok ale medzi tym mi vapadol net 😠 😠 😠 tak sa mi uz nechce pisat znova.
Kojim asi 5 krat denne, v noci nic. Spime. Asi tolko v skratke. Papa obed a olovrant a vecer kasu.

jankamanikova
22. máj 2007

No, tak keby som ja pocitala, kolko kojim, tak by som to ani nezratala. Jednoducho Matusko si ma neda 🙂 ; ale tiez obedik, olovrant (ak chce) a kasicka.

bubatinko
22. máj 2007

ahojte chcem sa s vami podelit o moju radost... dnes maly urobil sam prve krociky uplne bez pomoci asi tri krocky som iba kukala v nemom uzase ze co to robi presiel od gauca ku mne ......som taka rozcitlivena z toho normalne som s rozplakala ze to dokaze uz aj sam 😲 ........

sillas
22. máj 2007

caute baby...
bubatinko blahoželáme.. 🙂 noja si neviem predstaviť že by už Riško chodil, on sa sám ani nepostavi na nohy, iba ked ho dvíham na ruky, tak sa postavía tak odrazí..ale mne to ani nechýba, dufam, že leto si pekne presedka v kočíku, aby som nemusela za ním behať..takže mne uplne stači v septembri.. 😉
no čo sa týka toho kojenia..tak ja v noci tiež ešte 4 krat kojim a nad ranom aj 2-3 krat ešte lebo sa zobudi pred šiestou a ak chcem pospať tak dam cici, potom ho už nechám vedla seba..no a on o polhodku zase mrnči..tak dam zase didi a takto si cucka..už mi sam odtahuje tričko a hlada.. 😀 😀

zuzka111111
autor
22. máj 2007

tak ja som natom ako janka ani nespocitam ked lahnem k nej tak mam pocit ze ma asi cicu miesto dudlika

bubatinko odpadnem chodite?? inak ma nejake topanocky pevneeee????

viktoria
23. máj 2007

bože bubatinko vy chodíte, tak náš sa ešte na nohy ani nepostavi a ked ho zdvihnem na nohy tak začne plakať, vôbec nemá snahu chodiť...
ako tak čitam tak na stretku budu vaše deturence na vás stále prisaté, to keby ja som kojila tak už som asi len kostra, celu by ma vycical, taký je hladoš 😀

jenis
23. máj 2007

Bubatinko super. Sikulak je. Mne mala uz chodi, ale len tak ked ju drzim za ruky. Raz sa jej podarilo stat bez uchytenia asi 5 sekund, ale zatial len stoji vsade kde moze. Topanocky doma nepouzivam. Je naboso a ked niekam ideme tak ma kozene sandalky s pevnou patou.

sillas
23. máj 2007

toje neskutočné ako rozdiely su medzi detičkami..každé jedno je uplne ide...maly sa mi sam ani neposadí, a ani velminechce sedieť, radšej sa plaziť.. 😀

jenis
23. máj 2007

Silas, bud rada. Nic ine nerobim len za nou vsade beham a davam pozor ci niekde nespadne a podobne. Je to riadny zaberak, hlavne teraz ked som cele dni sama.

sillas
23. máj 2007

ja viem..preto ani nechcem aby maly začal chodiť skôr ako v septembri, mne to takto vyhovuje..ma čas.

jenis
23. máj 2007

Ale zakazat jej to nemozem. Proste je velmi zvedava. Inak rano kojim aj ja okolo piatej, ale to vacsiou zaspim skor ako ona. Aj dnes som sa zobudila s holou cickou a ona uz spinkala. 😀

sillas
23. máj 2007

to poznam... 😀 on si už sám hľadá... 😉

jenis
23. máj 2007

ideme buvat tak pekny den vam vsetkym 😉

renca3
23. máj 2007

bubatinko...tak super, ze si uz sami pobehujete. 😅
My mame este kooopec casu. Na nohach by chcel stat cely den. Len je problem, ze sa na nich neudrzi a musim ho drzat ja. 😉
Janka, uz davno som sa ta chcela opytat ako ich oboch uspavas, lebo u nas je to kovbojka. Ked som vecer sama, tak Tea aj hodinu. Lebo Leo nezvladne byt chvilu ticho a aj umyselne ho budi. Teraz ked nie je v skolke, cez obed spi u nasich a ja uspavam maleho doma. Je to na hlavu, ale minule sa mi ich podarilo uspat o 15.00 a vecer nevedia zaspat. 😒

jenis
23. máj 2007

To vam fakt nezavidim to uspavanie. Ja mam co robit uspat jednu a nie dvoch 😝

laurajana
23. máj 2007

ahojte babule, aj ked viem, ze asi vacsina z Vas je niekde na prechadzke (snad lebo tu je priiiiiiiiiserny hic)...my sme s drobcom chorucki, ja angina a maly strasne kasle, od nedele berie sirupcek na kaslik a dnes zacal divne chrcat na prieduskach tak ideme v piatok na kontrolu k nasmu dr., lebo v nedelu sme boli na pohotovosti v ZV...

co sa tyka bezkania, nas sa este len ku vsetkemu stavia - este nechodime, ale na doma nosi papucky s pevnou podrazkou, aby sa mu nejak nozicka "nezvrtala" a na vonku ma topanocky s ortopedickou vlozkou...ako na prve krocky...tak zatial len tolko

Uspavanie, nuz snad si raz vyskusam, ake je to uspavat dvoch 🙂 zatial staci aj toto jedno bambuliatko, aj ked v poslednej dobe zaspava tak, napr. vcera mu Mirko ukazoval na vtaciu budku a jemu kvicla hlavka a bol tvrdy...sranda...sme sa nasmiali...

Prajeme pekny horuci dnik...ahojte

bubatinko
23. máj 2007

no drobec ma take normalne "klasicke" topanocky, nekupila som mu ziadne znackove botasky lebo tam nieje dobra klenba pre nozku a ani pata nieje tak pevna .... teraz nosieva sandalky .... 🙂

jenis
23. máj 2007

laurajana, to aj minule sa stalo mne. Mala jedla piskotku alebo ani neviem co. A pri tom zaspala. Este mama aj kusok v ruke a tak spala. 😀
Skore uzdravenie vam prajem.
Inak vonku chodim az neskor ked uz tak nepripeka, lebo nechcem schytat upal. 😎

renca3
23. máj 2007

Aj my chodime von az po 16.00. Ved tam je pripek aj ked tu fuka.

laurajana
23. máj 2007

jenis... dik - zajtra ideme s malym k dr. radsej skor na tu kontrolu. Tiez chodime radsej poobede vonku, ked tak neprazi...

renca nam tu dnes aj lialo ako z krhle, ale zasa je tu slniecko a dusno...uf, pod psa

sillas
23. máj 2007

caute baby..tak další horuci den za nami..maly už o siedmej bol tvrdý, už ani kašu nedojedol taký bol unaveny, on mi vonku velmi ťažko vie zaspať a bol hore od druhej, 5 hodin to je rekord!! mlel z posledného.. 😀
laurajana prajeme skore uzdravenie..

mario
23. máj 2007

Naša obuv sú ponožky a inak bosé nohy. Žiadne chodenie nám zatiaľ nehrozí, ešte ani lezenie, takže máme čas a topánky môžem kupovať pre seba.
My chodíme von v tomto teple ráno od ôsmej do desiatej a potom až okolo štvrtej, ale aj v byte je horúco.

jankamanikova
23. máj 2007

Ahojte!
Blahozelam k prvym krockom a aj tym, ktory len lozia 🙂 .

Lauri, ze si sa ozvala. Ja som si myslela, ze si nas uz vsetky k vode pustila 😉 .

Ked sa deti ucia chodit, tak najlepsie je nechat ich bose. Lahsie tak udrzuju rovnovahu a chodenim naboso sa podporuje aj zdravy vyvin chodidla.
Az ked sa dieta nauci udrzat si stabilitu, ze moze behat vonku, tak bude potrebovat topanocky. Inac nech chodia deti naboso. Najlepsie po travicke, piesocku, nerovnom povrchu, ale bose. Detom netreba ziadne vlozky do topanok, ked tak az od troch rokov (ak to urci ortoped).
Inak topanky maju vyznam len ako ochrana chodidla, nesluzia na nic ine.
To len tak, aby ste mali prehlad.

Inac my sa zaciname staviat, ale len tak zbezne. Matusko lozi, tak smiesne, ale je zlaty. Najlepsie pobehuje za Janikom 😀 . Nozicky ma bose (aj v kociari), ked tak ponozky.

laurajana
24. máj 2007

sillas dakujeme

jankamanikova - nepustila som Vas k vode, poctivo sledujem, citam, no moc sa nezapajam, sem-tam cosi popisem 😉

chodenie na boso, neviem, po podlahe asi lepsie boticky...moj nazor a piesok, travicka a tak nerovny povrch jasne, naboso je to vraj super, aby sa tak "bojovalo" proti plochym nozkam a boli masirovane a pod.

ja som citala clanok v Novom case pre zeny a tam akurat pred 2 tyzdnami pisali, ze babo by bose chodit nemalo po rovnych povrchoch...ale nebudem sa hadat, prijmem akykolvek nazor na vec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre