Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
18. feb 2007

😎 😎 😎 , to som zvedava, ci budem mat aj potom vela energie 😀 .

mario
18. feb 2007

Utrčite áno, lebo ak niekto chce veľkú rodinu, tak sa na to aj cíti. Mám kamošku z Novej Bane a má momentálne tretie bábo, ešte neskončila a jej známa má päť detičiek a je detská lekárka, takže dá sa. 😅

martina236
18. feb 2007

taketo zeny si zasluzia fakt obdiv. a este ak je rodinka v pohodicke. nic krajsie si neviem predstavit. to ja by som siahla po slucke pri 5 detoch 😝

emily85
19. feb 2007

Dobré ránko babule
je to naozaj krásne mať veľkú rodinu, ja som chcela mať 4 deti, lenže ked bol sekciou, tak už len dve, lenže ani po finančnej stránke to nieje jednoduché, ak chceme dat detom všetko, čo potrebujú a ešte niečo naviac 😀

jenis
19. feb 2007

Ahojte, aj ja by som chcela mat styri deti, ale pri nasej financnej situacii neviem, neviem. Uvidime. Casu dost.
Inak neviem ci ste uz o tom pisali, ale ako ste zacinali prikrmovat? Kolko lyziciek? Ja uz som dala mrkvicku, ale len par lyziciek a neviem kolko je dost. Poradte
Dik

martina236
19. feb 2007

jenis, podla toho, aky je malinka papkac. na zaciatku skus menej.uvidis, ci bude vypluvat a tak. mozno budes prekvapena a spapa viac ako 2-3 lyzicky. dokrm ju mliekom a dalsie dni zvacsuj davku prikrmu a zmensuj mlieka. a mozno ani nebudes musiet to mlieko dat. nasa zacinala pri 60g mrkvy, potom 125 a teraz spapa 150. neviem ci je to malo alebo vela pre 5 mesacne babatko, ale nasej je to zatial akurat.

emily85
19. feb 2007

ahojte, ja som začala prikrmovať presnidavkami od 4. mesiaca. Teraz denne zje jednu, ale začínali sme len pár lyžičkami, lekár hovoril, že ked mu dám niečo na prikrmenie, ten den už mu nemám dávať nič iné (samozrejme že mliečko ano) a čakat 24 hod či mu to niečo neurobí a ak nie, tak pokračovať.

sillas
19. feb 2007

martina..tak teda riadne papkáte..maleho mrkvy napína.. ☹ takže neviem čím idem pokračovať ked mrkvu nechce.
no baby..mte môj obdiv že chcete tolko deti, mne myslím dve stačia kvôli financiam a to by som musela aj muža vymeniť, lebo to by bolo všetko na mojich pleciach...takže nič také neriešim.. 😅
a som vdačna, že mam 2 zdrave deti, mna pri druhom tak vystrašili, že už nechcem pokušať osud.

jenis
19. feb 2007

A kojite este?

martina236
19. feb 2007

jenis... ja nekojim

sillas, mrkva, mrkva+zemiak, ryzova polievka s mrkvou jej chutila. vcera som jej davala spenat+zemiak a to jej velmi neslo. davam jej hipp.

jenis
19. feb 2007

No ja mam dobreho muza takze mi pomaha. 'Tak by sa to dalo zniest.

jenis
19. feb 2007

martina: ja este kojim ale uz skusam davat, tak dufam ze to nie je skoro. Ale o dva tyzdne bude mat 6 mesiacov tak skusam
😀

martina236
19. feb 2007

nechcem sa hrat na mudru, ja som kojila iba 2 mesiace, ale ak mas dost mlieka a maly prospieva, tak sa s prikrmovanim ponahlat nemusis.
ale, ked ti odklepol lekar a ty uznas za vhodne, tak nie je co riesit 😉

jenis
19. feb 2007

Vies co uz jej je malo. A cucala by kazdu chvilku tak preto som zacala. 😉 Ale inak nic ine nedavam ani umele mliecko

sillas
19. feb 2007

ja tiež kojim ale začala som davať, maly bude mať napozajtra 5 mesiacov, len som mala aj malu problemovu, začala som s príkrmamy kondom 6 mesiaca, a ona mi nič nechcela, skoro do 9 mesiacov bola iba na mliečku a na ovocí, zeelninu začala jesť ako 10 mesačna... a teraz ma 4,5 roka a maso začala jesť asi iba pred rokom..takže sa toho trochu bojim.

martina236
19. feb 2007

sillas a malej si zacala davat najskor zeleninu alebo ovocie?

jenis
19. feb 2007

a nemali ste prroblemi s bruskom, kakanim z mrkvicky?

martina236
19. feb 2007

zatial nie. od narodenia kaka min. 1x denne.

jenis
19. feb 2007

moja uz nie kakala denne ale teraz tak 2x do tyzdna

sillas
19. feb 2007

martina...zeleninou, ale mi ju odmietala a už mala skoro 7 mesiacov a potrebovala predsa aj niečo ine, tak som davala aj ovocie, no a už potom uplne odmietala zeleninu,no bola ťažký prípad.. 🙂

martina236
19. feb 2007

ale je spokojna, nie? nie je to problem? lebo niektore babatka kakaju aj 1x do tyzdna.

zuzka111111
autor
19. feb 2007

ahojte tak my papame aj kasicku aj mrkvicku a zemiacik a nekakame pravidelene pomaham jej aj rek. trubickou chuda moje ... ale uz by som jej chcela j nieco ine urobit len neviem co stale len mrkva a zemiak ...co davate este okrem toho??

laurajana
19. feb 2007

jenis ja kojim a neprikrmujem, pretoze vraj podla dr. netreba maly ma 5 mesiacov a 8kg 😀 tak mliecko bohate staci...som len a len rada...

co sa tyka kakania, teraz uz kakame kazdy den 🙂

zuzka111111
autor
19. feb 2007

pane boze 8 kg to budeme mat asi na rok 🙄

martina236
19. feb 2007

dnes sme boli na kontrole na gastre, prevazili nas, tak mame presne 6930g.celkom slusne na to, za menej papa.

laurajana
19. feb 2007

ale nie zuzka ani sa nenazdas a je to tuuuuuuuuuu a neni co dohanat, babulky su pekne stihlunke, tak bud rada, aspon nebudete trpiet zitkou-obezitkou 😅

matka tak gratulujeme, slusna vaha...peknucka ako u zuzky...

jankamanikova
19. feb 2007

Ahojte! Tak ako vidim a pocujem, tak papate a papate. Ja si zatial vychutnavam to, ze nemusim nic pripravovat a ak malemu bude stacit iba moje mlieko, tak s prikrmom pockam do osmeho mesiaca. Podla najnovsich vyskumov sa ma az po osmom mesiaci, ale je to jedno. Hlvane, ze mame nadherne a krasne a zdrave deticky.

emily - to nevadi, ze mas sekciu. Druhe mozes normalne porodit, ak budes chciet a moct a ak nie, tak mozes mat aj tri sekcie. Mam kamaratku, ktora ma styri sekcie a je zdrava a stastna a ma zdrave deti, takze nie je co riesit.

My by sme chceli styri deti. Otazku financii neriesime, lebo ak sa da, tak sa da. A my sa s Janym trochu uskromnime. A ak budu deti zdrave a stastne, tak este nech Pan Boh nejake prihodi 😀 😀 😀 , no nie? Ja sa len modlim, aby boli zdrave a komunikativne a spokojne. Nic ine si nezelam a ak budu sikovne po maminke a mudre po tatinovi, tak sa v zivote nestratia.

Inac babule - z Trnavy odchadzame. Jany dostal dalsie pracovne ponuky - jedna je zo zahranicia. Tak uvidime, kde nas cesty zavedu ...

martina236
19. feb 2007

jeej janka, takjze zahranicie. su to plany blizkej buducnosti?opat novi ludia prostredie...

jankamanikova
19. feb 2007

No, veru. Uz teraz mam z toho mensie obavy. S Janym by sme sa uz chceli usadit, ale asi je nam sudene cestovat. Uvidime, ako to budu znasat deti. Janik je v pohode, ale uz si aj pamata a vie rozoznat, co je nove a co nie. Tu mal kopec kamaratov a kazdy ho poznal, bol tu spokojny.
Ked sme odchadzali z Presova, mal 7 mesiacov, takze to tak nevnimal. V priebehu roka sme sa v Trnave trikrat stahovali, tiez to zvladol v pohode. Ale ked uz menime prostredie - Presov a Trnava, tak uz vidime na nom, ako si tpo v svojej hlavicke dava vsetko do hromady. Teraz, ked sa budeme stahovat, nebude to take jednoduche. Hlavne kvoli tomu jeho stereotypu a kamaratom. Uvidime!

Berieme to ako novu vyzvu.

Inac Mata, s Janym sa chystame do Nitry na veltrh nabytku. Mohli by sme sa vidiet, co Ty na to?

cipka
19. feb 2007

no,babenky vidím,že vy už máte prax s tými príkrmami, mňa to ešte len čaká.

Jani,
ty chceš až do 8 mesiaca dávaať len mliečko? Myslíš,že to bude stačiť?Moja mala ma 4 a pol a stále ju kojím. No,má dni, keď je "hladovej Bill" a nevie sa dojesť. Doktorka povedala,že sa nemám ponáhľať s príkrmom, lebo môže to byť ešte horšie (Lucka má problém si odgrgnúť a pri tom to potrebuje). Avšak, uvažujem o tom, že už pomaly začať s príkrmom. Ináč, ona je najväčší jedák práve v noci, papá v priebehu noci asi 2-krát,ale to aj 1 a pol hodiny. Slušné,nie?
Janka, ak by bolo všetko OK, tak sa môžem aj ja pridať k vašej stretávke v Nitre 😉

Maťka,
čo hovoríš na foto naších ratolestí?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre