Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
6. feb 2008

jankamanikova...som rada že sa maš lepšie...no a k tomu dr, už je hádam aj načase aby si šla...a len sa pekne učkaj ak ti to chlapci a drobec v brušku dovolia.. 😉

viki..nejako ste sa rozbehli s tými kožnými problemami...

my si ideme hrknuť s drahym trochu vína..mam nejaku depku..som usedena z práce, ved predsa je to rozdiel ked som s riškom lietala celý den, velmi mi chýbaju deti, hlavne Riško, lebo už kedprídeme domov a sme doma aj s Luckou, tak sa neviem na 100pro venovať ani jednemu ani druhemu..už sa teším na víkend...dufam že počasie bude ok a pôjdeme sa prejsť aspon na priehradu..mam dostať krámy..som nafuknuta, mam zapchu...no mi je zle...snad vino pomôže a zabudnem na to... 😀 😀 😀

Riško je zlatý zvláda to velmi dobre...snad lepšie ako ja... 😕 ale to som rada, lebo som mala obavu, lebo je to taký môj drobček,
len je neskutočne žiarlivý, nikto ma nemôže chytiť, Lucka nemôžem stískať, začne sa medzi nas tlačiť, kričať a všetkých odtláčať...som z toho trochu na nervy..no ale asi tak prejavuje že ako ma lubi... 😵
a skôr som mala obavu že bude žiarliť Lucka a žiadne prejavy...

mario
6. feb 2008

Som tu na skok, pozdravujem vás a hlavne detičky 🙂 .Som teraz často bez netu, lebo mi drahý nosí notebook na cesty do Prahy a chodí domov v noci, takže 😖 . Junior je sopľavý a Laura robí všetko, aby to dostala.

jankamanikova
6. feb 2008

sillas - reakcia Riska je normalna. U neho zvlast, ked citi, ze si mimo domu. Nas Matusko tiez pribehne, ked sa s Janym objimame a hned na nas vyskoci aj Janik. TO je normalne. Drz sa, mozno budes mat tazke obdobie. Venuj sa vela detom a ono to prejde. Uvidis. Pekny vecer s manzelom.

zuzka111111
autor
6. feb 2008

ahojte mamulky ,

my povedzte co cely den s detickami robite lebo ja uz nemam fantaziu ...hlavne by som potrebovala cinnost pri ktorej aj posedime viac ako 30 sekund ... kreslime si chvilku ..naposledy sme si zacali kreslit a farbicka zltaaa slabo pisala nebolo ju vidno tak sa tak nahnevala ze ju zacala hadzat o zem a mne dala po jenu do tvare taka som ostala v soku ze som akoze zacala plakat taks i uvedomila a zacala ma mojkat a bozkavat tak som jej kupila progresky farbicky aby ich bolo stale vidno ale ani to nepomohlo aj tak je to len na par minut a najhorsie ze ona uteka doinej izby a kym za nou dojdem tak je uz znovu v inej izbe .... 😨

kupila som teraz rolku papiera a prstove farby ale nedavam tomu velku nadej zahjtra skusim ...

janulka mi povedz ako varis s detmi ???? lebo u mna navarit je hroza ked je na zemi taha ma odtlaca ked si ju dam na linku tak mi vsetko hadze a robi mi len viac roboty a bojim sa ze spadne lebo tam nevie obsediet ....

vonku uz nevladzemme chodit tak len s doprovodom lebo ozaj chodim nejak velmi pomalicky a mala mi uz velmi nalieha na krcok a aj to riadne citim takze kym ja urobim 3 kroky tak lilku uz nevidim ani.... ☹ lebo kocik len na par sekund tiez...

tajomno22
6. feb 2008

už sem nikto nepíše? Kde sú septembrové mamičky 2006? 😉 😒

tajomno22
6. feb 2008

Ja keď si chcem v kľude vypiť kávičku... zoberiem ju do jej izbičky a tam sa hrá pekne sama. Nezdrží sa pri jednej hračke dlho ale nerobím si s tým problém lebo izba je preplnená hračkami. A kým všetko povyhadzuje z regálov a z poličiek ajajaj. 🙂 Ešte niečo - osvedčila sa kúpa detskej kuchynky. Varí non - stop. A prenášam ju. Keď potrebujem niečo v kuchyni porobiť - prenesiem jej veci a tam si varí aj ona. Ozaj dobrá kúpa. 🙂

renca3
6. feb 2008

sillas...vino pomoze na menzes a praca zazenie depky 😉 bude lepsie casom 🙂
Aj Teo ziarli, ked mam Lea na kolenach alebo na rukach. Peto musi niekedy nosit oboch naraz.
Neda sa blbnut len s jednym. Vzapati to vyzadu je aj druhy. Je to zabava. 😝
Mam najradsej, ked Leo napodobnuje Teove mrncanie a sposoby uputania pozornosti a pod.

zuzka...knizky, stavebnice, u vas mozno riadiky, babiky, rozpravky DVD. Da sa posediet chvilu. 🙂

viktoria
7. feb 2008

sillas mas pravdu ze sa nevieme vymotat z tych ochvatoch....
tobias mal vcera zvysenu teplotu dnes rano zatial nie tak uviidim co bude do vecera.
no ja varim ked maly spi, pretoze inac by som mu stale musela dat nieco ochutnat.......
aj tobias ziarli, ked je pri mne vikina tak zacne pistatt a kricat a take iste to je ked ma vikinu manzel......ja si myslim ze je to vekom 😲

dianecka
7. feb 2008

ahojte
boli sme vonku, ale kaluží je ešte dosť, tak hneď za rohom sa dianka v jednej pohrala, tak nervy a hybaj do kočára, čo sa jej moc nepáčilo, ale potom rezignovala

viki normálne detské reakcie-mamina je len jedna, čo už 🙂

zuzka prednedávnom som tiež riešila, že čo s malou ako ju zabaviť a vieš čo som zistila??? stačí ked som pri nej a ona sa baví sama,takže ja vlastne môžem celý deň pri nej "preležať" 😀 fakt, stále mi niečo nosí a ukazuje, prípadne čítame a ked varím dovolím jej povyťahovať všetky hrnce a pokrývky, varešky 🙂 a tak je pri mne a dá sa to a samozrejme každé to detské hranie nás stojí potom nejaké to upratovanie a stále dokola 🙂

tajomno22
7. feb 2008

dianecka - presne tak, ja môžem pozerať televízor, ale pod podmienkou, že ona si môže robiť čo chce. A prečo nie? Keďže v detskej izbe nie je telka, tak v spálni si robí čo chce, samo, že v úvodzovkách. Neverili by ste, ako dlho sa dá zahrať s hygienickými vreckovkami 🙂 🙂 Dieťaťu naozaj stačí prítomnosť matky v izbe.

janka33
7. feb 2008

http://www.minibazar.sk/main.php?ids=sf2&c=1&id...
babenky,poslite nam hlas 😉 diiiiiiiik

jankamanikova
7. feb 2008

Ahojte!
Tak mne je zase blbo, ale v pohode. Deti uspava Jany, tak to tiez v pohode. Pocasie nas nenadchlo. Ked sme boli vonku, tak tak mrzlo, ze sme sa po dvadsiatich minutach vratili domov a vyzerali sme ako bombuliaci. Takze slniecko bolo zubate a my tiez.

Zuzka - deti sa hraju vzdy pri mne. Este aj ked som na WC a "tlacim", tak sa ku mne zatvoria a sedia tam. Staci, ked som s nimi, vidia ma a vedia, ze mozu byt so mnou.
Nase deti bavi vsetko. Mozme malovat, kreslit, citat (to viac bavi Janika), tancujeme a spievame. Pocuvame pesnicky, DVD nepozerame (aj ked ich mame mnoho). Rozpravky pustam len Janikovi v pripade nudze, ked sa nemozem pohnut. Matuska to nezaujima. A Janik radsej cita, ako pozera rozpravky. V kuchyni sa zabavia vsetkym moznym - varechami, hrncami; Janik sam skrabe zemiaky a mrkvu a Matusko ho napodobnuje s umelym nozikom. Oni sa zabavia aj tym, ze mi davaju pradlo do pracky alebo ho davaju z nej von. Takze vsetko mozne, co sa doma robi. Ja sa snazim byt v pohode, lebo toto tehu mi dava aj tak zabrat, takze si uz nic nepripustam - bordel v byte, stastne dite.
Zuzka - inac s tym kreslenim; mne sa osvedcili tie hrube farbicky z Tesca. Dieta nemusi vela tlacit, a su makke, vhodne pre deti. A este mame tabulu na kreslenie z Ikey, takze Matuska bavi kreslit aj kriedami a je uplne stastny, ze moze byt spinavy 😀 .
A este mame Lego a hudobne nastroje. Inac ja im hracky aj ukryvam na dobu dvoch mesiacov prec. Potom ich ukazem a ukryjem ine hracky. Tak maju pocit, ze maju vzdy nieco nove.

Televizor pred detmi nepozerame. A vlastne ho vobec nepozerame. Ja radsej pozeram na deti a fotografujem ich.

zoya1
7. feb 2008

Ahojte septembrovky! V poslednej dobe nejak nemám čas popísať s Vami. Vôbec nič nestíham. Dnes sme boli Ďoďka zapísať do prvého ročníka. Zoja v jasliach úplná pohoda - zajtra máme meniny, a dnes sme celé poobedie počúvali, že jej budú zajtra "šecky deti pévať" (všetky deti spievať 😀 ). Inak všetko ok.
Prajeme všetko naj naj naj Janíkovi aj Leovi - najmä zdravíčko, šťastíčko a splnenie všetkých snov.

zoya1
7. feb 2008

Inak Janka aj my sme včera mali zemiaky na kyslo 😀 .

stankalm
7. feb 2008

ahojte...malej Zoji prajeme vsetko naj k meninkam 😉

Dnes teda bolo fakt poriadne zubate slniecko, tiez sme sa vybrali vonku, ale sme sa aj tak rychlo vratili domov, Tamarka nos a licka cervene, riadne tu fukalo. A co je nas najvacsi problem, vobec si nechce dat rukavicky..ako mam docielit, aby si ich chcela dat a mala ich nejaku tu chvilu???

Co sa tyka hrania, tak ako pisala Janka, aj moja Tamarka rada napr. dava pradlo do pracky, ked poviem, ze ideme prat, tak uz uteka do kupelne a vyberie spray na skvrny 😉 ..potom ho spolu vyberame, pomaha mi, ked vesiame, a co ma v poslednej dobe najradsej, ked pridem z nakupu, vyklada vsetky veci z tasky a podava mi ich 😉 A ked varim, tak sa motka okolo mna, ked sa pyta na ruky, tak ju nejak zabavim, a niekedy ide sama a vozi babiky v kociku, alebo si cita..knizky ma velmi rada. Neviem, nejak proste vsetko robime spolu a ani neviem ako ubehne den. Samozrejme, ze aj ona ma niekedy blbu naladu, ale vtedy proste vsetka moja cinnost ide bokom a nejak ju zabavim.

Janka...to s tymi hrackami, ze im niektore ukryjes a potom das, to je super, musim to aj ja tak urobit, lebo niekedy mam pocit, ze ju to uz vsetko nudi, minule chodila po izbe, pozerala, ze s cim by sa zahrala a brnkala si pritom prstom po uchu 🙂

sillas
7. feb 2008

ahojte baby...no ako tak čítam tak sa máme všetky ako tak v pohode...mne depka trochu prešla, ved už iba zajtra a bude víkend,...neviem sa ho dočkať, u nas lialo celý den, katastrofa..
svokra vravi že malý je zlatý, krásne papa, nie su s ním problemy ani ked odchádzame z domu, čo nechápem, nejako to cele Riško pochopil...a je v pohodičke, tak dufam že to vydrží...ved ešte tento februar a v marci už bude hádam lepšie..

to je super že Zojke sa páči v jasličkach...nech jej to vydrží a k meninám prajeme všetko naj naj naj...

zuzka..aj ja robim všetko s Riškom...a ked som na záchode sedí mi na kolenách...nejako sa aj pri varení premoceme...stále si niečo vymyslí, tiež nevydrží dlho s ničim, niekedy ked ma zly den tak je to katastrofa,

inak sme mali zlu noc, velmi plakal...neviem prečo...a budil sa každých 15 minut, ja som bola dosť grogy sme rano potom skoro zaspali, poobede potom dohanal spal 3 hodiny.. 😉
tak by som mala zalahnuť pomaly aj ja...navarene mam..tak pohodička, zajtra stačí vstávať o 6.30. 🙂

zoya1
7. feb 2008

Tak ženičky ja práve varím na zajtra - budeme mať rizito. Inak ja vstávam už o 5,20, lebo nejak nestíham 😀 .

stankalm
7. feb 2008

Uff, tak skoro vstavate? Ja som si teda poriadne odvykla...my spime tak do osmej...a to mi celkom vyhovuje 😉
Zoya, aj ja som rozmyslala nad rizotom, ale zajtra urobim zapekanu brokolicu so zemiakmi, to ma mala rada.
Varis takto kazdy vecer?

zoya1
7. feb 2008

Snažím sa stále navariť si na 2 dni. Všetci obedujeme mimo domu (my v práci, deti v škôlkach) takže toto je už len večera. Ale dá sa to zvládnuť. Najmä keď si vymyslíš také jednoduché jedlá (rizoto, prívarky apod.) 😀 .

stankalm
7. feb 2008

Tak to potom ano, ja varim tiez vzdy na 2 dni a veru sa tiez nepretrham nejakymi zlozitymi jedlami, len cez vikend si to niekedy stazim...a potom frflem, lebo mi vsetko kypi a hori a este sa mi mala mota popod nohy a prave vtedy nechce byt s manzelom 😒

zoya1
7. feb 2008

Tak to poznám, naša Zoja si teraz zmyslela, že bude variť so mnou, stále z detskej dotiahne svoju kuchynku, postaví ju rovno pod sporák a akože aj ona varí. Síce mi tam neuveriteľne prekáža, ale stále sa robím že všetko je OK a pomaly som sa už naučila dochucovať jedlá až od okna - ruky mám už jak Saxana. 😀

stankalm
7. feb 2008

hi hi...tak to je ako u nas 🙂 Len este potrebujem dlhsie varesky 😉 Inak, ja teraz lutujem, ze sme jej nekupili na Vianoce kuchynku..tak az na tie dalsie, alebo na narodeniny, je to dobra vec.
A to Ti este nespinka, ci som to zle pochopila?

zoya1
7. feb 2008

Spinká. Chodí spať už o 19,30 - 20,00. My totižto vstávame ráno o 6,30 - do jasličiek. Chúďa malé - ale zvykla si pomerne rýchlo na takú skorú hodinu 😉 . U nás si kuchynku vybral syn 😀 . Išli sme do obchodu a on mal svoje peniažky čo si nasporil a nechcel nič iné len kuchynku. Prehovárala som ho, že za toľko veľa peňazí si môže kúpiť aj niečo iné, ale on len tú kuchynku chcel. A najlepšie bolo, že keď sme to dotiahli domov, tak mu môj otec hovorí, že veď to je dievčenská hračka a malý na to: Šak hej to som pre Zoju kúpil.

stankalm
7. feb 2008

jeej, zlaty bracek 🙂 No, uz sa tesim, ked bude nas cakat take skore vstavanie, u nas to bude problem pre vsetkych troch aj s manzelom, lebo on je spachtos, do prace chodi az na 10.00, takze to bude vesele. Ale zvykneme si, stale lepsie, ako ked som 2 roky vstavala kazdy den do prace - kvoli blbej dochadzke - (este za "slobodna") o 4.30, uff, to bolo hrozne, vecer o siedmej som uz lihala ☹

zoya1
7. feb 2008

tak to ti verím, ja mám dosť keď musím vstať o 5,20. Fuuuuuuuuuuuj. Idem pozrieť to moje rizito, či nehorí náhodou. A vy už spinkáte?

stankalm
7. feb 2008

A daleko mas do prace? Inak, ja mam z Trebisova svagrinku 😉
Ano,Tamarka spinka. My sa tak okolo 20.30 kupkame a o 21.00 uz vzdy spinka 🙂 A rano sa budi okolo tej osmej. Budi sa Ti mala v noci, ci spi dobre? Tamarka sa niekedy mrvi, ale dam jej cumlik a spinka dalej, v tomto problem nemame, aj ked isli zubky, tak spala celu noc...nastastie 😉

zoya1
7. feb 2008

Naša malá má dobré a zlé noci. Pod pojmom zlá noc rozumej asi to že sa cca 5x zobí na čajík. Aj teraz momentálne plakala, že "de mám cajík". Ale sú aj noci keď sa už nezobudí vôbec. Mimochodom nepoznám tú tvoju švagrinú? Do práce to mám dosť ďaleko - musím prejsť na opačný koniec mesta. Pešo tak cca 40 minút. Ale môj manželík mi našťastie teraz kúpil auto, takže si jazdím.

zuzka111111
autor
7. feb 2008

Ahojtee
tak my mame kuchynku ale nejak nema zaujem vsetko povybera a to je koniec...

zoya to ti uz mal tak rozprava????? 😕 lebo lilka okem mama ne ne tata dada nede(neide) ham mnam nic nepovie

stankalm
7. feb 2008

Tak to je super, ze si motorizovana, ja si uz veru tiez bez auta neviem predstavit, som pohodlna 😉
No, neviem, ci ju poznas, ona tam ale uz nebyva, len jej rodina, studovala VS v Nitre a teraz byva s manzelom pri Topolcanoch..za slobodna sa volala Bogdanyova Daniela

zuzka111111
autor
7. feb 2008

no nase deti asi spinkaju rovnako tiez je u nas to budenie na cajik alebo dudu ale to len sa napije a uz aj buva...len som zvedava ci ju sestricka nebude budit.. lebo ked ju uspavam tak nemoze pocut ani steva chodit lebo hned si sande a nieco blaboce..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre