Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
23. nov 2006

laurajana..
ide to dav v nastaveniach...tam treba zadat datum narodenia a už sa ti to tam bude zobrazovat. 🙂
to fakt sa už môže takto prikrmovať?? no ja netušim kolko mame, ale som ho skušala važiť ale bol oblečený s plienkoua rozdiel bol 6,7 kilo čo som bola bez neho a s nim..takže ratam vyše 6 kilo už máme ale do poradne ideme až nabuducu stredu.

inač doma marodime, malá mala včera teplotu,tak nešla do skôlky, dufam, že maly nič nedostane..ale celu noc bol nekludny a aj dneska cez den..takže som sa ešte nezastavila a to som dokonca stihla navariť a aj napiecť babovku, lebo mala si to želala.. 🙂

jankamanikova
23. nov 2006

laurajana - nic ma do toho nie je, ale ked TI malinky tak nadherne pribera z Tvojho mliecka, tak nepotrebuje ziadne prikrmy. Az po siestom mesiaci. A ked mas tolko super mliecka, tak sa neboj. Mam mnohe kamaratky, jedna z nich je mojou laktacnou poradkynou, a tie az do mesiaca kojili uplne a potom boli prikrmy. Ja som tiez pri prvom, aj ked bol od tretieho mesiaca na umelom mliecku, prikrmy davala az po siedmom mesiaci. Aj v tych casopisach sa hovori, ze dietatko do siesteho mesiaca potrebuje len mliecko. A Tvoj ma zrejme kopec uzasneho mliecka, ked Ti tak pribera. Ja len tak. Drz sa!

Nas Matusko papa kazdu hodinu alebo hodinku a pol, tiez mam niekedy pocit, ze tam nic nie je, ale je kludny. Cumlik odmieta, chce len prsnik. Nechce sice vela spat, ale je spokojny a ma stale nacuranu plienku, co je signal, ze ma dost. A stolica je tiez taka ako ma byt.

julka.n
23. nov 2006

laurajana to musis na zaregistrovanie a tam to popisala no 3d to su moje tri deturence 😀 😀

palma
23. nov 2006

julka.n,malá je v tom ružovom krááásnučkááá! 😀

renca3
23. nov 2006

My sme dnes boli v poradni. Vsetko O.K. Len sa snazime zbavit lupienky na hlavicke. Mali ste tento problemik?
Inak vazi 6550 g, co ma trochu prekvapilo. Uz predbehol aj brata. V tomto obdobi mal o pol kila menej a narodil sa o pol kila tazsi.
Viktoria, Lauri...ja tiez nevidim dovod na prikrmovanie. Zatial im bohate staci vase mliecko. A krupica je lepok, tak neviem...Ale je to len a len na vas. Nechcem tu mudrovat.

jankamanikova
23. nov 2006

Ahoj renca3 - to mate nadhernu vahu? A to ho len dojcis? A to mas "smotanove mlieko". A co vsetko preto robis?

Inac tie lupienky sme mali pri Janikovi. Dost dlho sme sa z toho dostavali. Nas doktor nam dal salicilovy olej, umyvali sme mu hlavicku samponikom a po kupani sme mu lupienky vycesavali kefkou. Mal to dost dlho. Mam pocit, ze nas to neminie ani teraz.
Inac ten olej sme mu davali na noc, aby posobil.

renca3
23. nov 2006

Len dojcim. Ale jest chuti aj mne. Starsi Leo mi uz hovori "Preco si stale hladna?" Stale nieco pojedam.
Dr. nam dala novu mast, vraj nie je taka mastna ako salicilova.

jankamanikova
23. nov 2006

To je super. Aj my len dojcime, aj ked akosi casto.

sillas
23. nov 2006

renca3..teda super valibuk..
ja ked to porovnavam tiež s malou, tak mala mala 6600 gramov ked mala 20 týždnov, no a maly bude mať na buduci týžden 10 týždnov, ale predpokladam, že sa bude hýbať okolo tej váhy..a narodil sa iba o 110 gramov tažší ako jeho sestrička.
jankamanikova..
prajem ti vela trpezlivosti pri tako častom kojeni, u nas sa tie intervaly predlžili, aj ked od včera večera a aj cez noc papal každe dve hodiny, akurat teraz zaspal pred vyše dvomi hodinami a papal o tretej, takže mliečka ma teraz už nachystaneho v didikoch dosť ked sa zobudi.. 🙂

laurajana
23. nov 2006

renca ja zatial prikrmovat nemusim, len uvidim zajtra, nejak sa mi zda, ze on ma toho mojho mliecka dost...uvidim co povie zajtra dr...prajem pekny vecer a vela uspechov pri "odstraneni" lupienky renca, my taky problem dufam ani nebudeme mat "tuk tuk" 🙂

laurajana
24. nov 2006

ahojte babule, tak nase aktualne info je 6300g tak celko fajn, predpokladala som ze to bude do 7kg ale nastastie nie je 🙂 ziadne prikrmy nam dr. neodporuca do 6m len kojit ak sa podari a bude mliecko, takze super...pekny dnik a dobru chut k obediku

katyka24
24. nov 2006

ahoj Janka tak maly je poriadny valibuk,dobre papka 🙂 ja som akurat domka u nasich tak konecne mozem byt na nete.mamina drobca akurat uspala tak mam chvilu cas pre seba,nam dr.tiez povedala,ze ziadne prikrmy a ani cajik mu nemusim davat,dufam,ze aj ja budem kojit co najdlhsie

laurajana
24. nov 2006

ahoj katuska, no ja cajik davam, uz len preto ze je to od smadu a u nas kurime, tak aj preto, aby nebol smadnucky...aj vy sa mate dufam fajn a vsetko sa upravilo a maly je veliky, hm? Nas akurat zaspinkal v autosedacke...skratka tam zaspava najradsej a potom ho prelozime do postielky

sillas
25. nov 2006

laurajana..
pekna vaha...ja som tiež zvedava..v utorok ideme na kontrolu s nožičkami a poobede do poradne, takže bude taky behací den..

ikulka
25. nov 2006

laurajana to máte doma riadne chlápätko. rastie vám ako z vody. hlavne že prospieva a ste zdraví. a ty si pri ňom vypestuješ aspoň úžasné bicepsy. 😀

katyka24
25. nov 2006

ahojte mamicky
ak mate zaujem pridali sme aj my nejake fotocky.Šimonko prisiel na svet 6.9.2006 vaha 3600g meral 53cm.

laurajana
25. nov 2006

ika to mas pravdu, ale bohovsky ma bolia krize

katka - krasna rodinka, Simonko je nadherny papa

renca3
25. nov 2006

Katka, pekne fotecky. Vsetko najlepsie k dnesnym meninam.

sillas
27. nov 2006

tak baby ako sa držia drobce??
ja som tu minule spomínala že ako pekne maly papa už každe 3 hodinky, no a cez víkend sa to uplne zmenilo, je z neho zase hladoš a aj cez den aj v noci každe dve hodinky..tak som zase riadne vycucana.

renca3
27. nov 2006

Cez den sme na tom tak isto, nastastie v noci je to najprv po 5 hodinach a potom po 3 hodinach. Nie je to pravidlo. Myslim, ze fajn.

sillas
27. nov 2006

renca3..
hm..to už ma maly pekne pauzičky..ja som zvedava kolko važime, zajtra by sme mali ist do poradne,a aj na kontrolu s nožičkami,neviem či nam nebudu davať tu perinku,..takže zajtra behací den,na nožičky doobedu a do poradne poobede.

renca3
27. nov 2006

Tak zajtra daj vediet Sillas.

martina236
27. nov 2006

renca
my mame bohatu skusenost s lupienkou. mala to mala takmer v celej hlavke. kym som nesla na poradnu tak som jej davala olivovy, potom nam dal doktor ten, co spominas ty. bolo to strasne, dokonca mi to nejako zvlastne zapachalo.nie a nie sa toho zbavit. nakoniec som bola s malou pri koznej, ktora nam dala gel a mliecko, s kt sme to potierali a hlavicku ma uplne krasnu a zahojenu.

renca3
28. nov 2006

martina, nam sa uz priemer lupienky zmensil asi na 5 cm v strede hlavicky. Ale bedeme este mastit a vyskrabkavat. Aky gel ti dala kozna ?

martina236
28. nov 2006

vola sa gelargin a tiez sa pred kupanim vycesuje. a potom mlieko locoid crelo.vola sa gelargin a tiez sa pred kupanim vycesuje. a potom mlieko locoid crelo.

okta
28. nov 2006

Ahojte, tak ja som tu tyzden nebola, chodila som kazdy den k rodicom, aby som si trochu oddychla a aby si stari rodicia vychutnali vnucatko.
Maly ma lupinky, no nie je ich tak vela, tak nam zatial staci olivovy olej a kazdy den vycesavat. Tak vam drzim palce, aby ste sa ich co najskor zbavili. My sme nakoniec isli s tym ockom na ocne, lekarka predpisala kvapky Sulfosept a urobila mu vyter z ocka, ocko po dvoch dnoch uz nehnisalo, tak som bola taka rada, ze je to uz prec. No a dnes sme boli na kontrole a vysledky z vyteru neboli dobre, ma v oku pneumokoka, tak sme dostali dalsie kvapky a o tyzden zasa na vyter.

sillas
28. nov 2006

my nastasie aspon tie lupinky nemame, ale zato sme dneska vyfasovali tu detsku perinku na nožičky, maly odvtedy mrnčí nevie spať, takže začiatky budu asi tažke, tak mi ho je luto..ani do kočíka sa nezmestí.
boli sme aj v poradni, tak vážime 6350 gramov. tak som mala celkom dobrý odhad. 🙂

okta
28. nov 2006

Sillas, preco ta perinka? Nemate vyvinute jadierka alebo kvoli niecomu inemu?

jankamanikova
28. nov 2006

Ahojte!
Tak co? Nemate cas pisat? To je pochopitelne. Tak sa drzte a davajte na seba pozor.

renca3
28. nov 2006

Nic moc ta perinka. Ako dlho ju asi bude mat? Ale deticky si rychlo zvykaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre