Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
6. okt 2008

Vraj stretko po 20-tich rokoch? Pipuľky, vy ste tak mladé, to máte zrejme stretko zo škôlky, nie?
No práve sa zobudila moja hviezda, tak budem rýchlo hotová, ako obvykle vo všetkom 😀 .
Máme sa dobre, po návšteve u svokry ešte lepšie a oslavy narodenín máme za sebou. Boli balony, aj torty, lebo Junior mal 11 rokov teraz v sobotu. Doma sme oslavu nerobili, lebo Henko si pozval 12 kamarátov zo školy a tanečnej, tak sme mu to zaplatili v reštike, mali švedske stoly, Junior im nachystal súťaže a disco, myslím, že si to riadne užili, pánska jazda.
Teraz utekáme do školy na vyrezávanie tekvíc, manžel bude strašiaka vyrezávať podľa mna, aj tekvica je dlhá a štíhla.

renca3
6. okt 2008

mario...pipulka, nie zo strednej. no ale citim sa obcas tak, ako by to malo byt zo skolky. 😅

dnes prisiel Leo s tym, ci si moze zavolat k nam na navstevu spoluziacku Elise (Cinanka). vraj uz volala aj ona Lea k nim, ale jej mama to nepovolila. no ja neviem, asi je este maly na damske navstevy, nie? 😉 alebo som ja staromodna?
inak tohoto sa desim, ked sa zacnu deti navzajom navstevovat. to je teraz taka moda, dokonca aj na vikend na noc. neter mala tento vikend doma 2 spoluziacky, minuly vikend spala ona u inej. s dievcatami je pohoda, ale ked Leo privedie chalanov takych ako on, sodoma-gomora. 😝

ivon1
6. okt 2008

Presne tak, je to po 20 rokoch od strednej školy. Bolo veselo hlavne keď sme hovorili niečo o sebe a rodine. Proste majú deti vo veku od 20 rokov do max. 8 ročných a vtedy som im prekazila priemer ja, keď som zahlásila, že som na MD s 2-ročným synom. Ešteže ma podržal spolužiak, ktorý má ročného syna - prvé dieťa. Tak som nevedela, či som taká neschopná / ako vraví jedna moja kamoška/ alebo moderná /jak vraví druhá/.
Sranda bola aj občas v práci, keď sa moji klienti dozvedeli koľko rokov robím vo firme, pýtali sa, že či som tam išla rovno zo škôlky. To je také zlaté- poteší nie Renči.

Renča vidím, že máme veľa spoločného asi by sme naozaj mali uskutočniť to stredko na západe. Stupavu poznáš, tak není problém.

Mário ... pipulka ... to ma naozaj potešilo.

Mimochodom dnes som zistila, že už máme prerezané aj horné stoličky. Ja som sledovala spodné a zrazu tam boli aj horné. Filipkovi sa vždy prerezávali 2 naraz, ale 4 je už dosť. A pritom keď sa mu začali prerezávať spodné, tak vrchné tam stopercentne nemal, len také kopčeky.

zoya1
6. okt 2008

tak ahojte! Rodičko dopadlo nad moje očakávania celkom v pohode. Vyfasovala som aj funkciu - zástupcu rodičov našej triedy. Vraj kvôli môjmu ostrému jazyku 😠 😠 . Dodo je vraj veľmi šikovný a inteligentný, učiteľka ho jednoznačne označila ako nadané dieťa, ktoré by malo navštevovať školu pre nadané deti. Ale keďže tu v okolí taká nie je tak má hold smolu. Je mi to ľúto, ale nedá sa svietiť.
Inak všetko postarom, Zoja má žravé dni, dúfam, že sa v noci nepozvracia, lebo sa pred spaním najedla na prasknutie a všetko to ešte zapila 250 ml Sunaru. Tak dúfam, že noc bude v pohode.
Pozdravujem všetky septembrovčatká aj ich mamičky. 😎

sillas
6. okt 2008

ahojte baby..tak mi sme včera oslavovali..deti bolinadšene z darčekov..ja som sa v sobotu tvárila že som cukrarka...tak som svoje výtvory hodila aj do albumu..tak môžte kuknut..

Lucka bola nadšena z torty.. takže som dostala velikánsku pochvalu... 😉

martina236
6. okt 2008

sillas, akurat som kuk tvoj vytvor 😕 , no teda Lucka musela maminku veeeelmi vybozkavat za take dielko. ta obdivujem, ze sa ti chcelo s tym hrat. to kolko si sa tym babrala, deti kde boli, ci pomahali tiez? 😀 .vysledok nr 1 😉

zoya, gratulujem k funkcii 🙂 . prajeme pokojnu noc po vydatnej veceri...

pozrela som poistovnu stastia, este chvilu pomrkam na nete a pojdem do sprchy. zacala som uz pozerat vianocne darceky, niektore su uz na ceste k nam 😉 . lebo nechcem zazit hysteriu ako po vsetky ostatne roky, ked je nakupovanie pre obe strany a pre vsetkych rodinnych prislusnikov vylucne iba na mne. uz som si zvykla, len potom casovy limit ma brzdi v dobrych napadoch 😉 . tak som sa vrhla vcas...

renca3
7. okt 2008

sillas...torta zamok je nadherna. 😵 vydarila sa ti.

zoya...blahozelam k synovi, ze je nadany a nie su s nim problemy. aj ja by som chcela potom v buducnosti take rodicko zazit. asi maju pocit, ze sa vedla prace, detoch a skole (ci dvoch) doma nudis, tak nejaku funkciu este zvladnes. 😉

ivon...aj ja mam pocit, ze mam najmladsie dieta v triede. neviem, mozno budem prekvapena ako sa chlapci posnazili. ale nemam ziadne echo o ich detickach. tento tyzden by som aj vybehla do Stupavskeho parku s kamoskou k Zelenemu dvoru. napisem ti do IP tel. c. a pripadne kedy.

zoya1
7. okt 2008

sillas - tak klobúk dolu. Torta je fakt neskutočná. Predpokladám, že aj tak super chutila 😝 mňam dala by som si.
Ďakujem za gratulácie ku "funkcii" - len ja z nej nie som nejak nadšená 🙄 .
Zajtra ideme kuknúť jeden super domček, konečne niečo čo sa nám páči obom, zatiaľ však len na nete. Tak dúfam, že aj realita bude taká. Dám vedieť.
Zoja spala v pohode, aj dnes papala jak divá, mám pocit, že za chvíľu bude guľatá ako ja 😲 . A ten sunar - no neviem, neviete mi poradiť ako ju presvedčiť na klasické krabičkové mliečko? Niežeby som jej nedopriala, ale bojím sa že bude z neho tlstá - viete ako to myslím, také klasické "sunarové dieťa" 10 faldíkov na každej nohe. 😀 😀 😀

jankamanikova
7. okt 2008

Ahojte!
Sillas - na najblizsie stretko pecies pre vsetkych, ok? Si sikovna mamina ...

Zoya - mala by si byt aj nasa zastupkyna; to len ak by si sa este nudila 😎 . A blahozelam k nadanemu dietatu a a"sunarovej" Zojke. Z toho si nic nerob. Nas Matusko tiez pije Sunar a bude ho pit az do tretieho roku. Krabicove mlieko pit tak skoro nebude 😉 . Nas Janik tiez pil do tretieho roku Nutrilon. Akonahle sme ho vysadili, tak mlieko nepije, lebo nechce. Tak to doplname jogurtovym mliekom, to mu chuti.

Mali sme dnes poradnu. Dr. je z Jakubka hotova, ze je pohodak a smejo. To asi preto, ze nic nespi 😀 😀 😀 😀 . Mame 6kg a 60cm. Je nadherny, usmievavy a komunikativny. Tesim sa velmi, velmi z neho.

Chalani su v pohode, Matuskovi sa rozviazal jazyk a snazi sa zo vsetkych sil aj spievat. Aj sa mu dari, chodi s gitarou vsade, kde ideme. Janik je v obdobi vzdoru, tak rmoja trpezlivost ma co robit, aby vydrzala. Inac je zlaty a zacal su uz modlit za Kristinku, co nas uplne sokovalo. Ale ze vraj, ked nam Pan Boh pozehnal Jakubka, tak nam pozehna aj Kristinku. Janik je taky hlbavy a duchovny cloviecik (asi po tatinovi). Tak uvidime, co bude, ak bude.
Od zajtra nam zacina (vraj) krasne 8-dnove babie leto, tak si to poriadne uzite.

zoya1
7. okt 2008

janka veľmi pekne ďakujem za ponuku - ale nemyslím, že by som bola tá práva 😀 😀 😀 . Moje deti sú asi také mliečne typy. Dodko aj napriek tomu, že je "veľký" prvák, ešte stále pije 3x do dňa mliečko z fľaše. Ale od roka pil klasické "krabičkové", tak som myslela, že aj Zoja by mohla zmeniť značku 😀 😀 😀 . Ale asi to nepôjde, a budeme sa sunárovať až do dospelosti 😅 😅 😅 . Aj dnes večer hovorila tatinovi, že rano keď vstane nech nezabudne uvariť vodu na sunar - aby náhodou nemusela čakať kým vychladne. Ona totižto vstáva asi tak 1/2 hodinu po tatkovi, takže to má presne vypočítané 😀 😀 😀 .

renca3
8. okt 2008

zoya...to je super, ze vam tu vodu mala pripomenie, lebo nas musi vela krat cakat na vychladenie vody a dost zle to znasa. vykrikuje "ja meko, ja meko" 🙂
Dodo normalne este dudluje z flase? Leo uz mlieko nepije, ak tak kakao a vela jogurtov. inak pocula som, ze na zimu nie je ani dobre pit vela mlieka, vraj zahlienuje. no ale moja doktorka nie je toho nazoru. tak si vyber.

sillas
8. okt 2008

zoya...Lucka tiež pila mlieko teda kakao každé ráno z flaše..ale od januara som to zatrhla..potom nepila rano kakao asi nejaké 2-3 týždne, teraz pije z hrnčeka so slamkou.. 😀 to je asi zvyk že kakao musi cuckať.. 😀 😀

dakujem baby za pochvaly...som sa fakt snažili a vymyšlala som to cele za pochodu.. 😉

my mliečko pijeme krabicove..Riško sam prestal piť nutrilon...teda on ho dlho ani nepil..asi iba 3 mesiace ked som prestala kojiť...
ja už pomaly rozmýšlam aj nad ranajším kakaom..aby mal predsa zmenu...v noci ešte stále vstavame na jedenie..tak už mam toho celkom dosť...
ale hlavne že sme zdraví..to je najpodstatnejšie..

sillas
8. okt 2008

teraz mam take spokojne obdobie..s Riškom sa už konečne da aj pohrať pekne...sice všetko iba 5 minut..ale je to na dobrej ceste..už aj s Luckou..vela ju sleduje, tancuju spolu..ked pridu k Lucke nejakí kamoši tak je cely natešeny a hra sa pekne s nimi..
keby som si mala vybrať..tak deti by sa mali rodiť dvojročne.. 😀 ja od toho veku zvladam deti asi v pohode.. 😀

ivon1
8. okt 2008

Silas ... klobúk dolu, to je hotové umelecké dielo. Nechceš sa tým živiť? Ja by som si hneď jednu objednala, pretože nás čaká ešte jedna oslava, nakoľko sme veľká rodina, musíme to robiť na etapy.

Renča ... už sa teším, určite mi daj vedieť. Pridám sa.

Práve sa chystáme na malú prechádzku. Ideme si ešte vyzdvihnúť babku /svokru/ aj tú treba vyvenčiť. Začína mať problémy s kĺbami a keď dlhšie len sedí, tak je to ešte horšie. Nevie sa potom rozhýbať.

zoya ... hoď nejaké kilečko na môjho Filipka. Ani za svet nevie pribrať a na Nutrilone už asi skrachuje moja peňaženka. Možno skúsim Sunar, ak sa z neho lepšie priberá. Možno by som si mala dať aj ja. Tiež by som prijala ale 3 kilečka.

Tak letím na čerstvý vzduch.

sillas
8. okt 2008

ivon...kam mam poslat tie 3 kilečka??? tolko chcem zhodiť a nejde mi to dole 😠
dakujem za pochvalu...ale ja radšej zostanem pri učtovnictve...ked som tie dve torty dorobila mi bolo zle zo sladkeho... 😀

zoya1
8. okt 2008

ivon jo jój tak to ja ti pošlem nie 3 ale rovno 13 kg. Nikdy som nebola chudá, ale teraz si už pripadám jak kosatka vyvrhnutá na pláž pri prílive - fuuuuj. Ale keď ja som taká zdochnutá, cvičiť sa mi nechce. Ale aspoň už nežeriem a zhodila som cca 3 kg, ale ďalej už dajak nejde - asi fakt treba ten pohyb.
Zoja nie je nejaká tlstá - tá ma asi metabolizmus po tatíkovi. Ja keby som jedla toľko čo oni, tak už ma len gúľajú dole Trebišovom. 😝

martina236
8. okt 2008

ahojte 🙂 , jaaj konecne sedim a som ticho a citam 😀 . naaarocny den mam za sebou, ze ani neviem ako som to vsetko stihla, ale sa tesiiim, ze som vsetko vybavila v pohodicke. doobeda som behala ako s vrtulou v zadku. po leklaroch, hore dole s krvou, pre vysledky, spat k lekarovi, k zubarovi, vyzdvihnut tovar u jedenj pani, po malu... este ze som vcera navarila. aj navstevu som z BA mala, aj nakupy sme k veceru stihli aj na kave pokecat, akurat som vyprevadila... fuuuu 😝
zajtra reku ze idem s malou na kardio, kuknem do kalendara, tam ze 2.10 😠 , ups ... tak som musela volat, nas preobjednali na bud. tyzden.

mala v pohodicke, vecer gazdovala s tatinom, si obaja pochvalovali 😉

zoya, mala tiez pije nutrilon, sice specialny kvoli diete, ale keby aj dieta nebola, tak by ho do 3 rokov urcite pila 😉

jankamanikova
8. okt 2008

Ahojte!
Narocny den sme mali aj my. Jakubko vecer hrozne plakal, neviem, co mu bolo a z coho by mohol plakat. Tak som plakala s nim, lebo take nieco u neho zatial nepoznam. Teraz pekne spinka, tak uvidime, co bude.

Chalani spia, aj tatino. Jany stale zaspi s nimi, tak mam dlhe vecery, lebo neviem, co robit. Ale inac sme v pohode a tesime sa.

Nas Matusko pije mlieko z pohara, svoje Sunarove pije aj z Avent flase so sosacikom, lebo cumel nemusi a nevedel z neho pit, a vsetko ostatne pije z pohara. Je sikovny, sam sa zahra, rad spieva a tancuje a hra futbal. Je velmi priebojny, pobije sa s hocikym, obranuje aj Janika a take buchnaty dava chlapcom, ze sa cudujem, kde sa to v nom berie. Dame ho urcite na sport (futbal alebo hokej), lebo energie ma vela. Janik pojde inou cestou 😀 - vytvarna a hudobna, to je jasne uz teraz. A Jakubko? Ten je uzasny a urcite nas tiez prekvapiiii ...
Tak dobru nocku a pekne sny.

martina236
8. okt 2008

caw Jani, dobruuu 😔 a pokojnuuu

ivon1
9. okt 2008

Janka ... vidím, že máš z každého rožku trošku.

My ideme dnes na plaváreň, vyskúšať, či Saška nezabudla čo sa naučila. A aký rekord urobí. Uvidíme, či prepláve bazén.
Predtým musím ešte nájsť všetky papiere od Saškinho počítača. Z ničoho nič jej sčernela obrazovka, ani nehne.
A za týždeň by nám mala končiť záruka, takže to idem zistiť, čo sa dá ešte robiť.

martina236
9. okt 2008

dobre ranko, my uz hore od 6.00 😝 , uz druhy den ako na povel, aj v noci sa budila, takze nie sme celkom doruzova vyspate 😉 , ale nevadi, hlavne ze je dobra nalada. no ked si pomyslim, ze musim vysavat, utierat prach, tak sa mi ta naladicka ale kazi 😀 .
navarene mame, tak ak stihnem upratat vcas, vyrazime aj von. ved je pekne slnecno. mam pomylene dni, lebo karci dnes nesiel, ako kazdy stvrtok, do rakuska, tak som v tom ze je uz piatok. tesime sa, ze si to vie uz zariadit tak, ze nemusi byt ako na gumicke a skakat ako si kto zapraje.

pekny den vsetkym

renca3
9. okt 2008

matka...my takto vstavame kazde rano. 😝 ale chodim spat s detmi o 20.30, tak sa to da. 😉
lezie na mna nejaka choroba. hrdlo ma boli, ze neviem poriadne prehltnut. snad to bude zajtra lepsie. idem si lahnut na chvilu...pekny den prajem.

martina236
9. okt 2008

noooo renca, ked dobre pocitam tak spite vsetci peknych devat hodin 😎 , v pohode myslim. ja sa tak do postele nemam sancu dostat, ked chcem vsetko po celom dni spratat, aby som rano nevstala do bordelu a este ked musim vecer na druhy den navarit, tak uz voooobec nie. vacsinou laham okolo 23.00 a to sa tesim, ze celkom skoro. a... liec sa teda, ak si kaput, ja som tak minuly tyzden, ale chvala Bohu preslo ma to.

renca3
10. okt 2008

tak my vstavame rano do "bordelu" 😉 do skolky ideme o 8.30, takze cas na upratanie mam. 😝

martina236
10. okt 2008

renca, aha 😉 ... Tea mas este doma, alebo uz chodi do skolky? vy si vlastne tiez gazdujete osamote, kym sa Peto nevrati z prace, vsak?

my mame za sebou kraaaasne predobedie. boli sme pri rieke zbierat gastany (poobde budeme vyrabat zverinu 😀 ), nakrmit kacice a holuby, cestou sme sa zastavili v knihkupectve a kupili sme nove rozpravky. super bolo a to slniecko 😅 , hned mam lepsiu naladicku a viac chuti do vsetkeho 🙂. mala spinka, ja idem prelistovat nejaky casak. ked sa zobudi, tiez niekam vybehneme a vecer na nakup. zajtra planujeme vylet do BA, dufam, ze sa podari...

sillas
10. okt 2008

noooooo...vidno že je pekne..nejako to tu pustne.. 😀

my sa mame ok, tešíme sa na víkend, síce žiadny program nemame..ale hlavne že bude pekne..tak sa niekde poflakame.. 🙂

u nas je tiež budiček o šiestej, ked chodim do prace mi to nevadi, lebo rano aspon s RIškom pobudnem..ale cez víkend mi to teda vadi dosť.. 😠

nechcem zakríknuť ale druhy den sme bez nehody a cikame do nočníka..síce sa nepýta..ale ked usudime že by teda mohol, tak ho posadime a ak mu treba za minutku je to vonku a ak mu netreba, tak chvilu posedi, skuša a vstane že "ee"..no tak snad..sa lady pohli.. 😀

prajem krásny slnečný víkend s babím letom.

stankalm
10. okt 2008

Ahojte babenky 😉
Som tu dlhsie nebola, uz ste mi normalne chybali, aspon si Vas sem-tam precitat, co sa u Vas deje...tento konik to je normalne zavislost 😀

My sa mame dobre, Tamarka je zlata, ukecana, cely den vie byt dobrucka, ale akonahle nie je nieco podla nej, tak amen-tma, normalne hysaky, hadze o zem co ma pod rukou a aj v obchode, hocikde. Normalne ma obleje pot a hanbim sa....minule sme boli u Deichmana, skusali sme cizmicky a ona nervy, ze nie, nie a bosa mi behala po predajni a ja som ju nahanala a ked som ju zobrala na ruky, tak ma bila po tvari...no hroza, ja uz niekedy neviem, ako sa v takejto situacii zachovat, som z toho hotova. Nie je to casto, ale ked ju to chyti, tak je to katastrofa a vtedy som schopna ku psychiatrovi 😠
Vzdy si spomeniem na Janku, ze ona by to urcite riesila s kludom Anglicana, ale mne to nejak nejde...

Momentalne mi vsetok volny cas (teda ak nejaky aj je) zabera skola, dnes som absolvovala 1. zapoctovu pisomku, tak som zvedava, ako som dopadla...O mesiac ma caka 1. skuska zo sociologie a este mi treba dovtedy napisat uvahu a referat...no aby som uz zacala... 😒

Inak vsetko po starom, sme mali v plane dat Tamarku do skolky od januara, ale asi to odlozime a nastupi az v septembri...uvidime. Ako sa ten januar blizi, tak mi je to nejak luto dat ju do skolky, este si ju chcem uzit, aj ked na druhej strane z tych peniazkov sa vyzit neda a bodlo by, keby som zacala robit, ale tieto roky sa uz nevratia a potom by mi to bolo urcite luto...Ale mozno sa to vsetko zmeni, nechavam tomu volny priebeh...

Tak ja idem hajat, som unavena, od rana som mala nervy z tej pisomky, tak dnes sa uz skole nejdem venovat, idem zobrat nejaky casopis, sup pod perinu a cakat manzela, kym pride z prace.
Dobru nocku a pekny vikend vsetkym 😵 😵 😵

renca3
11. okt 2008

ahojte
rysuje sa kraaasny vikend. mala som ist k svokrovcom. od jula som tam nebola, uz by sa patrilo. ale dostala som akusi alergiu ci co. som cela cervena (na celom tele) a mierne spuchnuta. moze to byt reakcia na tie cmulacie tablety proti bolesti hrdla. teda hrdlo ma neboli, ale toto je asi horsie. blcim ako fakla a je mi zima. takze peto ide s detmi a ja zostavam doma. uzite si cez vikend posledne teple dni a slniecko. 😎

stankalm...to chce pevne nervy (kt. mne chybaju). Leo ked bol v Teovom veku, nielen ze behal po obuve, ale aj zhadzoval vylozene topanky z polic a z krabic. to sme nestacili ukladat. ani sme nevedeli, kam patria. 😒
odvtedy sme kupovali topanky bez neho a radsej sme sa vratili vymenit ich. 😒 uz to nastastie nerobi. 😉

martina236
11. okt 2008

cawte, vy kde ste vsetkyyyy??? 😉
my sme sa len nedavno vratili z celodenneho vyletu v BA a v PD. som total schade 😀 ... mala zalahla, ani nevedea ze este mlieko pije. tooolko sa uchodila dnes, lebo sme v BA aj ZOO dali. ale kraaasny den sme mali. este som pradlo pospratovala a nachystala na zehlenie na zajtra a slepacia polievocka vrie 🙂 . to si zvyknem v sobotu vecer vzdy uvarit na nedelu. a uz sa tesiiiiim do postele.

renca, ze by naozaj reakcia z tabletky na hrdlo? hm... daj vediet ako sa mas.

stanka, nasa tiez sabotuje nakup a skusanie topanok a vlastne komplet nakupovanie vsetkych handier. dnes to tiez stalo za to. ale ja sa snazim s pokojom, lebo ked chcem aby nejake tie boticky mala ( a samozrejme mne sa veeeelmi pacia 😉 ), tak mi nezostava nic ine, len to nejako vydrzat. ale to je plus minus asi vsade takto s detickami.

janka, kde siiii? pis, pis, pis 😉

renca3
12. okt 2008

mata...nic nove ako tie tablety som nemala, tak preto si to myslim. volaju sa Strepfen. som stale opuchnuta a na tvari a v ustach sa mi vyhadzuju take biele pupaky, tzv. krupica. pojedam lieky proti alergii, ale nic. dnes mi jedna znama pride pichnut hydrokortizon. uvidime, ci pomoze. uz ma to nebavi. dnes je Leo pozvany na narodeninovu oslavu. tesila som sa aj ja na spolocensku udalost. pokecat s mamickami a tak. bude tam 20 deti, tak asi bude veselo. odvezie ho tam Peto, snad to bez nas Leo zvladne. 😉 alebo hodi rec Peto s mamickami. 😅 kazdopadne od pondelka musim fungovat, asi budem chodit do skolky s kuklou na hlave. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre