Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
27. máj 2009

baby tak toto je sranda, Riško nič nerozprava /teda par slov/ ale na druhej strane od februara sme bez plienky aj na noc...toto pochopil hned...a rozpravať ani bohovi... ☹

martina236
27. máj 2009

sillas, ak nejde jedno, funguje druhe 😀 😉

jaaj baby cvicit som bola 😎 , dobre mi je, ze sa mi ani spat nechce 😵 ... ale budicek 6.30 😝 , musim ...

stankalm
27. máj 2009

martinka...veru tie naše kočky sú si podobné, určite by si rozumeli...len či by Ti ju tá moja nepokazila, lebo Tamarke šibalstvá idú priam z očí...ale zase ked sme medzi cudzími ľuďmi, tak vtedy je to najposlušnejšie dievčatko na svete 😎
A prečo nebola tak dlhšie v jasliach? Asi mi to nejak uniklo...

Tak u nás funguje aj rozprávanie (až moc niekedy), aj plienky...Tamarka je úplne bez plienok od Vianoc, tiež to pochopila rýchlo, ale ona už aj predtým, kým som jej dávala ešte na noc pre istotu, tak sa zobúdzala so suchou plienkou...ono je to individuálne. Ale je to takto super, ja som spokojná.
Mám známu, ktorá nič nerieši, čo je možno aj na škodu, lebo jej synček ide mať 3 roky v júli a plienky má stále na spanie, dokonca si aj cez deň občas cvrkne, nezaspí bez cumľa a fľašky s mliekom a posledne spomínala, že dokonca mu pustí TV a tak zaspáva...toto je už ale podľa mna blbé.
Ale nebojte, čo má prísť, príde.

Brrr, aká zima vonku a my ideme v sobotu na svadbu. Tak som sa tešila, že vydrží pekné počasie... 😔

sillas
28. máj 2009

stanka...pripajam sa ku gratulacii...super že si všetko zvladla... 🙂

no my ešte tiež dudlikujeme...a pijeme mliečko ešte aj v noci...aj v noci chodime cikať...takže mame ešte po nociach riadny záhul.. 😀

inak kamoška žije vo Viedni a vravi že tam vôbec neriešia tieto veci...že dieta same si povie že kedy a na čo ma čas, že bežne aj 4-5 ročne deti maju cumliky aj plienky..že to iba v týcho bývalých komunistických štatoch sa to tak rieši.. 😀 ale na niečo to dobre je...len niektore maminky fakt zbytočne stresuju...
u nas bude problem cumel.. 😝 😝

aj Lucka mala do troch rokov... 😀

martina236
28. máj 2009

stanka, mala bola chorlava, stale sa pridruzilo nieco ine, tak som vyckavala, az ubehli 3 mesiace 😀 😕

my s rozpravanim ziadny problem, az moc podrezany jazyk, dokonca aj "r" nam uz cosi vyse pol roka krasne ide. vlastne mala od 19 mesiacov pekne komunikuje. no ma hlasky, minule ze mamina ja som tehotna 😕 , chapete? a vcera zjedla vela melonu a ze uz viac nemoze, lebo velky zadok bude mat 😀 .

s dudlovanim sme mali problem aj my, ale ako sme boli v cirkuse, zjedol dudusu lev a viac jej niet. flaska mlieka vecer pred spanim je samozrejmost 😉 . no a tie plienky, na to ze sme uz rok bez plienky cez den, sa mi zda trosku dlho ze ju ma na spanok 😒 . zatial sa nedari...

stankalm
28. máj 2009

Martinka....to aj naša má také hlášky...najnovšie si vrta v nose a nahlas oznámi, aj v obchode, hocikde, že "maminka, zjedla som kozu" a pritom tam nič nemá ale teší sa z toho...alebo si povie sama idem sa "hádam" vycikať...a veľa, ale teraz ma nič už nenapadne...je to sranda 😀

Aj my sme mali s cumlom problém, bez neho nevedela zaspať, ale ako mala 2 roky, tak bola chorá, mala nádchu silnú a nedalo sa jej dobre dudlovať, tak sme skúsili zaspať bez neho a išlo to, a ked ho hľadala, tak som jej povedala, že sme ho dali kamarátkinej malej...pár dní bolo ťažkých, ale som rada, že som to aj ja vydržala, lebo manžel mi veľakrát povedal, ked plakala, že daj jej cumel, nech sa vyspíme.... 😒

Nebojte nič, ja by som to tiež neriešila, ked to príde, tak to príde...ja som myslela, čo som predtým písala, že je blbé nechávať dieťa zaspávať pri TV...a presne ako píše sillas, to iba tu sa všetko rieši a porovnáva...ja tie reči nemám rada...

martina236
28. máj 2009

stanka 😉

mala spi, ja som zacala na zajtra varit telacinku so zeleninou, zajtra uz len ryzu spravim, lebo ked vstane, niekam vypadneme a vecer cvicim. zajtra doobedu zase v meste musim pobehat, tak nech mam varenie z krku 😝 . aj rybaciu natierku urobim, tu my mozeme 🙂 , tak hor sa do prace 😅

jankamanikova
28. máj 2009

Ako vidim a citam, mate vsetci veselo.

Zoya - tak to, co si popisala, to musia mat doma veselo ... A aj nas bicykel vyzera po roku uzivania hrozne :o))))).

Sillas - Janika do skolky nedavame. On sa sice do skolky pytal uz od roka :o)))), ale pri navsteve jednej skolky hned pochopil, ze mu tam az tak dobre nebude ako doma.
Tam by sa mu praveze nik nevenoval, pri dvadsiatich detoch. A ucitelka by urcite nemala cas viest s nim siahodlhe debaty. Ja na to cas mam a aj trpezlivost. A cudovala by si sa. Nerada porovnavam deti, ale co maju kamaratky Janikovych rovesnikov v skolkach, tak Janik vie omnoho viac ako tie deti. Mozno potrebuje kolektiv, potvrdzujem. Ale Janik potrebuje pozornost a individulany pristup a ten mu v skolke nik neda. Pojde do predskolskej pripravy a to mu bude stacit. On nam uz zacina citat a pisat pismena ... Pocita po anglicky a spocitava v pohode po slovensky. Je velmi sikovny a vnimavy. A Matusko popri nom sa uci tiez vela veci.Obaja spievaju pekne a cisto pesnicky, hraju na nastrojoch ... Proste ako v skolke :o))))). Je to uzasne sledovat, co sa vsetko sprace to ich malych hlaviciek ... A ja sa tesim, ze ma este potrebuju a ze ich mozem vela veci naucit, ak sa da. Ak pojdu do vyucovacieho procesu, tak som "skoncila" :o)))))).

Teraz mi pekne spinkaju, mam cas aspon na seba a vychutnavam si ticho, lebo ked sa zobudia, tak do vecera sa nezastavime 😀 😀 😀 😀 😀 .

Pekny den vsetkym ....

jankamanikova
28. máj 2009

Inac renca obdivuje TA pre tie chrobaky ...

My napr. nemame nabytok. Obyvacku maju ako velky vybeh a dobre, lebo sa aspon poriadne vysantia. A ja nemusim sledovat, ci nieco rozbili ...

jankamanikova
29. máj 2009

Renca - mala si narodeniny a my sme zabudli. Tak prepac a vsetko najlepsie.
Ja idem balit, ideme na vychod. Moj milovany ma tridsat rokov, tak ideme oslavovatttttt ....

renca3
29. máj 2009

dakujem janka....my mame tusim narodky s janym v jeden den. dobre si pamatam? tak to pekne oslavte.
my sa na nejake oslavovanie nechystame. potom to roztocime o 2 roky na okruhle. 😉

ivon1
31. máj 2009

Renča .... gratulujem 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

My sme včera boli na chate u kamošov a keďže to bolo bez detí a náš počet sa neplánovane zväčšil bolo to dosť ako by som to nazvala .... náročné? ..... 😀 Kamarátovi zomrel otec tak dosť narýchlo, už je aj po pohrebe a potreboval sa troška zresetovať. Myslím, že to až tam z neho všetko opadlo. Zobúdzali sme sa cca o 10.00 a Vladino povedal, že už nepije. Keď sme prišli domov, išli sme z deťmi otestovať môj nový bicykel. Veľmi som sa tešila, ako mi ide ľahúčko. Ale dnes, keď som viezla vzadu Filipka, fúkal vietor a bolo to dosť do kopca s kopca - už ten pocit nemám. Práve naopak. Je to horšie ako na starom.

Po tom, čo som si prečítala vyššie, som presvedčená, že mám doma anjelikov. Len Janka ma troška deptá. Ja len slepo závidím, ako tu opisuje , ako sa majú k sebe jej detičky. Saška s Filipkom sa majú tiež radi, ale niekedy sa správajú ako keby boli nepriatelia a nie súrodenci. Pritom ich vediem k tomu, aby sa mali radi, že sú tu jeden pre druhého, že si majú navzájom pomáhať a tak . Janka nemôžem ísť k tebe na školenie? Kde robím chybu?

jankamanikova
1. jún 2009

Ivon - ze Ta deptam? Cosi ..., aj nasi sa vedia pobit hlava-nehlava; a buchaju sa, ked maju zlu naladu. Janik buchne Matuska, ze mu zobral hracku; alebo pride Janik: "Mami, Matusko ma zbil!!!!!!!!!!!". To je normalne. Tiez ich vedieme k tomu, ze problemy sa riesia inac a nie bitkou, ale su to chlapci. Maju v sebe vela energie a bojovnost.

Ale vela s nimi robime spolocne cinnosti ako rodina. A je to pre nich prirodzene. Vela im citame, rozpravame sa, hrame sa s ich autickami. Ale nasi maju oproti Tvojim mensi vekovy rozdiel. Oni su ako dvojicky 😉 . Maju rovnake problemy, zaujmy, hracky ... Je to ine pri velkom vekovom rozdieli. Ale Tvoji dvaja si najdu spolocnu rec. Uvidis, pride cas a budu z nich najlepsi surodenci na svete.

Jany ma 9-rocneho brata. Nase deti ho zboznuju, je to ich idol. Pre tak male deti je pritomnost starsieho dietata cosi uzasne. Podla mna treba Tvojich zapojit do spolocnych akcii a uvidis, aka to bude zmena ...

sillas
1. jún 2009

janka..takže ked usudzujem podla toho že Jany ma 9 ročneho brata...mam pocit že vy tiež skončite až niekedy o 15 rokov.. 😉 takže aj princeznu stihate... 😅

mne uplne stačia tieto dve...stale sa tlču...raz jeden raz druhý...aj ja mam po víkende monokel bod okom... 😀 Riško sa velmi snažil...skoro som prišla o oko 😠

dneska som si naplanovala v praci dovolenku, prve dva augustove týždne..takže je to ešte poriadne dalekooooooooo...

sillas
1. jún 2009

a renca všetko naj naj naj...hlavne zdravičko a trpezlivosť... 😉

jankamanikova
1. jún 2009

Sillas - to nie (aj ked to nevylucujeme). Ale ked vidime, rodicov, ze uz maju po 50tke a nestihaju sa synovi venovat, potrebuju uz klud; tak nas to odradza mat dieta tak neskoro. Aj ked nehovorime "nie". Radsej by sme chceli mat deti za sebou, ako mame teraz. Takze mozno princezna bude 😉 o rok, dva ...

renca3
1. jún 2009

ivon, sillas...dakujem. hlavne nech mam pevne nervy. napr. dnesne rano:
Leo zacal zbierat na dvore kadejaku haved (chrobaky a hmyz) a dava si to do krabicky. dnes sa mu vysypala doma na zem tesne pred odchodom do skoly, lebo si ju tam chcel aj zobrat. tasku som mala uz nachystanu pri dverach. Teo sa mi v nej pohrabal a nasiel sminky. samozrejme zlomil ruz. no nerozcul sa. 😒 ved raz dostanem infarkt. 😝

o detoch v neskorsom veku, by som napisala asi tolko, ze sice som ich mala este do 35, ale aj tak som unavena.
neviem si uz predstavit v noci vstavat a fungovat cely den pri babatku. v 50-ke budeme riesit tazku pubertu (15 a 17). to si neviem predstavit, ci budem mat pochopenie.

zuzka111111
autor
1. jún 2009

ahojte....
no aj mne kazdy hovori ze mam byt rada ze ich mam tak za sebou a este v celkom mladom veku 26 a to aj tak niekedy stracam nervyyyyy..... a poviem vam ze nieco napr lilka spravila tak som na nu nakricala a vysvetlovala jej preco sa to tak nerobi ale ona medzi tym odisla a doniesla nelly ja som krajala zeleninu na polievku takze som na nu nepozerala len ju poucala a cely cas som poucala nelly ta len kukala a kukala...soms a miala ze uz si ich aj pletiem ved je medzi neimi len rozdiel jednej hlavicky za chvilku budu ako dvojicky ....a furt poviem ine meno a lilka sa potom robi ze ona nic ved hovorim nelly.... 😀 este sa nebiji sem tam nieco zoberie nelly alebo ju odstrci ale ta je bojovna asi viac nez lilka.... len mam problem ze lilka sa chce vyvazat v kociku a nelly nie tak to je o nervy na vychdzke.....

janka este vyuzivate kociar ?????

sillas
1. jún 2009

ani nehovorte...ja sa neviem zbaviť kruhov pod očami odkedy mame Riška...a to ešte nemam 33. 😒

včera sme celu večer hladali flašku od mlieka...nechapem kde sme ju dali, no nenašli sme, tak Riško spať večer bez mliečka..baby zaspal o 22:15 😒 dovtedy som musela pri nom ležať...zobudil sa o 1:30 chcel mliečko ale z pomahal cez slamku nie...tak cirkusoval...ja nervy..ale nedalo sa...flašky čarovať neviem... 😠 tak sa horko ťažko ukludnil ale musela som s nim ležať na jednej posteli..som dolamana, kruhy pod očami a ešte aj monokel... 😀 😀

sillas
1. jún 2009

chcela som napisať z pohara cez slamku mliečko nechcel.

jankamanikova
1. jún 2009

Zuzka - bez kociara ani na krok. Matusko v nom sedi a veci sa vozia. Janik pri kociari a Jakubko vo vaku. Ale uz aj Jakubko posedi v kociari 5 minut 😀 . A ked tam sedi, tak Matusko je vzadu dole. Ale ten nas kociar vyzera uz hrozne. Ved uvidis na stretavke, spinavy, poskodeny. Povedala som Janymu, ak budeme cakat dalsie babo, kupujeme novy Phil@teds ...

ivon1
2. jún 2009

Janka tak ďakujem za povzbudivé slová.
Snažím sa aj o spoločné činnosti, ale práve pre ten vekový rozdiel je to dosť problematické.

Silas náš Filipko chodieva spať dosť často okolo desiatej. Lepšie povedané keď zaspí okolo 9.00 tak sa teším jak malé decko. Včera sme išli do postele cca okolo deviatej a Saška s nami do postele, že si budeme spolu čítať. Zaspali okolo pol jedenástej. Tak som sa naštvala a povedala som, že viac k nám do postele s p o l u nepôjdu. A dnes pôjde aj Filipko do svojej izby. Saška, keď nevie bez neho vydržať, môže ísť s ním ho uspať. Chcem to aj dodržať. Som zvedavá na ten cirkus večer. Už som ho raz dala spať k nemu do izbičky, ale musela som tam byť s ním a samozrejme som zaspala a zobudila sa až ráno.
Uvidíme 😀 😀 😀

jankamanikova
2. jún 2009

Ahojteeeeeee!
Ivon - neboj sa, bude dobre. Tesim sa, ze Ta spoznam. Ides na stretavku?

Joj, baby, tesim sa na stretko ako mala. A aj ta moja kamaratka, co som ju prihlasila miesto Renci. Oni maju take deti ako my. Ona sa vola Majka a on je Peto. A deti - Simonko (4 roky), Michael (2,5 roka - ako nase) a Ondrejko (10 mesiacov - ako nas Jakubko). My mame rovnako stare deti a aj rovnako sme boli tehotne. A vobec sme to takto neplanovali, Pan Boh zariadil za nas 😀 😀 😀 😀 😀 .

renca3
2. jún 2009

ivon...to vecerne zaspavanie je aj u nas problem. vcera zaspali o 21:30. snazim sa ich nechat samych v izbe, ale vacsinou tam musim nabehnut a zostat, kym nezaspia. saske asi budu v skole klipkat oci. to je na skolaka dost neskoro 22:30. teraz v juni je tak dlho svetlo, ze je to tazke s uspanim.

renca3
2. jún 2009

inak uz 3. noc spi Teo bez plienky a bez nehody. konecneeee sa podarilo. 🙂 pre istotu mu este podlozky necham
v posteli. 😉

jankamanikova
2. jún 2009

To hej uspavanie je aj u nas problem. Zaspia aj o deviatej .... Ale ak mi cez den nespia, alebo spia malo, tak o osmej uz spia a to mame veget ...

jankamanikova
2. jún 2009

Hej, a ohladom stretavky. Dajte este raz link, kde to ideme a kam to ideme a kde sa treba ubytovat a kedy a dokedy. Vdaka.

sillas
2. jún 2009

baby...tak to stretko vam zavidim...juuuuj..ako vam bude dobreeee...

jankamanikova
2. jún 2009

Sillas - ved pridte 😉 . Ja som sa na Teba taaaaaaaaaak tesila.

sillas
2. jún 2009

Janka tu cestu by som sama s detmi nezvladla...kedže mužíček by nebol šiel... 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre