Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zanaza
1. júl 2007

Ahojte zlatinká moje. Ani neveríte, ale človeku to dobre padne, keď si má ským pokecať. No to viete aj vy. Ja už som s Vami nekecaladosť dlho, tak to musím napraviť.
Verka mala dnes trošku ťažký deň. No neviem prečo, asi to dorobili "debilné komáre", alebo skôr ja, pretože som zabudla zapnúť REID a ona bola pre ne sladučké sústo. Tak vyzerá, ako frontový vojačik.
Inak máme všetko v norme, no strecha ešte nieje dokončená. Robí to môj švagor a on je zamestnaný, takže chodí len po práci a cez víkendy.
Baby moje, už som napísala aj moc, nezdá sa Vám?

A vítam Vierku.

mario
1. júl 2007

ahojte
malá mi teraz zaspala, je nervozna, mna z tých zubov už 🙄 , prijali by sme zubnú pauzu
zajtra mi odchádza Junior na tanečný seminár do bernolákova, tak budeme týžden sami, už teraz je mi smutno
som unavená a nevýrečná tak dobrú noc

jaja28
1. júl 2007

Ahojte baby, prepáčte že sa Vám sem pletiem. Mám otázočku a dúfam, že mi pomôžete. Ja čakám mimi teraz v septembri. Podľa menštruácie mám termín 21.9., ale podľa 4D mi vyšiel termín 8.9. Mne sa to zdá dosť veľký rozdiel. Bola niektorá z Vás na tom podobne, že porodila o pár týždňov bábo skôr ako jej vypočítali termín, ale v rámci toho 9 mesiaca. Nemyslím 7-8 čiže predčasne narodené bábenká. Chcela by som si totiž dohodnúť termín v nemocnici s lekárom, ale určite viem, že koncom augusta a začiatkom sept. má dovolenku, tak teraz mám úplné stresy. Podľa čoho Vám gynekológ upravoval termín pôrodu. Ďakujem za odpovede. 🙂

sillas
1. júl 2007

vitam medzinami Vierku...tak nech sa ti " u nás" páči.
My sme mali tento víkend aktívny..tak ma nejako všetko boli..s Luckou sme včera boli na plavarni, dneska sme boli na chalupe, Riškovi sa velmi páčilo, som rada že aspon s nim nie je problem ked ideme mimo domu.
som nejaka utahana, tonočne vstavenia ma ubíja kedže už nekojim v noci, ked sa zobudi o štvrtej na papanie ledva viem vstať z postele..

jenis
1. júl 2007

Silas este to stale nepreslo? Mas to tazke, ja ani neviem kedy kojim rano, lebo este spim a neviem si predstavit, ze by som mala vstat do kuchyne. Spi sice celu noc, ale aj tak som ako vygumovana rano.
Zdravim Vierku.
Inak ja som mala termin podla MS 30.8. a nakoniec som rodila 7.9. takze sa to tiez z doktorom dohodnut nedalo. Proste som mu zavolala, ze uz rodim a prisiel. A podla skutocnosti som mala rodit 9.9., ja totizto viem datum pocatia.

sillas
2. júl 2007

jaja28...presne ako píše Jenis..ked vieš kedy si otehotnela, tak ten termín je najpresnejší..pripočítaj k tomu 9 mesiacov a vtedy by to malo byť ..
😉

dneska u nas bude horuco..teda tak to vyzerá spoza okien..už sa teším na prechádzku ked Riško vstane.

noja zatial nič proti komarom nepoužívam, doštípaný nie je nikto, u nas zatial nie su.. 🙂 takže super.

jankamanikova
2. júl 2007

Ahojte!
Tak chalani zalomili ako "dobiti", len som zvedava dokedy, lebo nad nami menia okna, tak buchaju a trieskaju. No, zda sa, ze maju tvrdy spanok 😝 , aj ja asi zalomim 😝 .

zanasa - Ty si z Topolcian? Tam sme este neboli. Prideme niekedy skontrolovat strechu. Aby si bola v obraze, ja s manzelom sme znami tym, ze chodime hore-dole 😀 😀 😀 😀 😀 .

jaja - podla ultrazvuku mas preto urceny skorsi termin, lebo asi sa tam ukazalo, ze babo je velke. A ultrazvuk ukazuje termin porodu podla vahy babetka. Cim vacsie dieta, tam skorsi porod sa ukaze. Z toho si nic nerob. Babo pride vtedy, kedy ma. A ked vies, datum pocatia, tak si to prerataj sama a kasli na vsetky ine terminy.

jaja28
2. júl 2007

Ahojte baby ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Veď uvidíme kedy sa mimču na tento svet zachce. Ono bude aj tak vo väčšej pohode ako ja 😉 , ja stresujem už teraz. 🙂
Ale skúsim to s tým dátumom počatia. 🙂

jankamanikova
2. júl 2007

No, nepaci sa mi to babule. Nepisete, nekecate. Proste bud nemam na Vas stastie, alebo jednoducho ste to hodili za hlavu 😢 .
Mne chalani uz spinkaju, idem zehlit a potom spat. Mali sme dlhy (od piatej) den.
Tak Vas pozdravujem a pusinkujem babetka.

martina236
2. júl 2007

janka si ma prehovorila, tak rozmyslam, ist, neist zehlit. ides ty, tak sa premozem aj ja 😝

a kde je nasa zuzka? dovolenkuju?

jankamanikova
2. júl 2007

Joj, to zehlenie otras. Som z toho spotena, ako keby som lezala na slnku 😎 😎 😎 😎 😎 😎 . Ale uz idem, Jany prisiel z obchodu, idem jest a zehlit.

martina236
2. júl 2007

dobru chut a zehleniu zdar 😎

zuzka111111
autor
2. júl 2007

ahojte jooj dlho som tu nebola nejak nestiham ...ale napravim to srdiecka😉

a kam sla renca na dovolenku ze az 30hodin cesta?? 😕
my ideme 28.7 do chorvatska autom tak som zvedava ako to dopadne

mame uz 3 zubok hornu dvojku a teraz sme momentalne chorucky soplikoujeme kichame kasleme neviem ci tiez nie zo zubkov ...

a mam tu tiez koopec zehlenia ale tak strasne sa mi nechce 😖

jenis
2. júl 2007

Ahojte, tak ja som zehlila vcera a dnes doobedu, takze teraz uz nemusim.
Boli sme sa kupkat dneska u kamosky v bazene. Juj ako super bolo, aj nas kus opalilo a to sme sli len o pol piatej. Saske sa ani domov nechcelo ist.
A dokonca ocikala aj ich psa, spolu so mnou, lebo mi sedela na nohach a pes pod nami 😀 .
Janka nie je cas pisat ked je tak krasne vonku a vecer som uz unavena a ani tukat sa mi nechce.

viktoria
3. júl 2007

ahojte...toti aj ja mám Tobiaska akurát teraz bude mat 10 mesiacov a máme este 5 rocnu Viktorku...
no baby od včera ma Vika teplotu vyše 38, ale nič ju neboli iba teplotuje ja si myslím že je to zo slnka...
tobias teraz zatial spi ale zachvílu vstane lebo bude chciet jest ako stále...
u nás dnes teplo akurát pofukuje vietor ale v noci bola strašná burka...

jenis
3. júl 2007

Aj tu bola burka v noci, ale teraz akurat uz vyslo slniecko. Tak mozme ist poobede von. Aspon ze nie je tak brutalne teplo.
Mala spinka a ja kavickujem. To je pohoda

jenis
4. júl 2007

Halooo, kde ste? Uz to tu funguje tak piste. 😉

mario
4. júl 2007

Asi by sme aj kecali, keby to tu fungovalo, však Emjee 😝 .
Mne sa večer nedarí vôbec pripojiť, to bude tým článkom v Báječ. žene, každý sa chce pripojiť, tak dúfajme že kompetentne osoby posilnia server.
Krásne sa nám odčasilo, tu fúka a prší. Malá mi dospáva noc, lebo sa kojila každú hodinu a bola mrnčavá.
Pozdravujem vás všetkých a pekné leto, nech sa vám vydaria dovolenky, ja tú našu stále zvažujem, lebo si neviem predstaviť ako by sme zvládli cestu a spanie v hotel. izbe, ona je zvyknutá na ticho a to by sme v jednej izbe neviem ako realizovali.
Tak zatiaľ ahojte.

jenis
4. júl 2007

Uz sa na tom pracuje pisal Bob, ze bud tyzden to uz ma frcat naplno

jankamanikova
4. júl 2007

Ahojte! Tak mi ideme na vychod. Zhodou okolnosti Jany volal z prace, ze bude mat v piatok volno, tak nech pobalim a ideme. Bude tam frmol, lebo musime vypratat byt v PO, tak som zvedava. Takze balim a balim a nestiham nic.
Deti sa tu zbiehaju okolo netu, tak len na chvilu.

Inac ani ja sa nemozem pripojit. Ani vecer, ani rano. Cudo, ze teraz sa to podarilo.

Prajem Vam krasne letne dni, lubte sa, majte radi. Pusinkujem deticky.

viktoria
4. júl 2007

ahojte tak ani ja som sa ráno nemohla pripojit, teraz je to lepšie ale dost to trvá kym naskočí stránka, u nás sa tiez ochladilo prší a fukal vietor...
dnes som poumývala celu kuchynsku linku a som hotová...

sillas
4. júl 2007

caute baby, tak my sme boli dva dni bez PC, odišla nam graficka karta ☹ teraz mame taku provizornu zatial, včera sme boli v Bojniciach, bolo super, ale Riško už nezvladal velmi cestu nazad, poslednu hodinku bol už dosť nepokojny..
inak sme ok, po 2 hodurich dnoch sme si dneska "užívali" zimu a studeny vietor, teraz leje.
jankamanikova...teda to balenie a cestovanie hore dole..obdivujem ta že to zvládaš..

zanaza
4. júl 2007

Ahojte kočky. Aj ja mám občas s pripojením problém, no dnes to ,dúfam vydrží.
Janka nie som priamo z Topoľčian, bývam 7 km od nich, ale moc rada Ťa tu uvidím. No samozrejme aj s rodinkou.
Moja straršia ratolesť si tu pri mne lakuje nehty, nalakovala si aj prsty, takže odlakovač a mama majú nočnú 😀 😀 😀 😀
Ahojte a dobrú nocku Vám prajem.

sillas
5. júl 2007

no moja mala nema ešte ani 5...a už odlakovač funguje..darmo..paradnice.. 😀
inak dneska u nas fuka hrozne velky vietor ☹ a rano bola normalne zima..brrr, maly začína byť zase nekludny, neviem či dalšie zuby alebo čo..
inak sa mi nič nechce a mam plno roboty, dneska som sa ešte nezastavila iba som varila a upratovala a do toho ešte deti.. 😉

sillas
6. júl 2007

baby čo je s vami? vonku fučí a aj tak sem nikto nechodí.. ☹
inak Riško už vo velkom tancuje krčí kolená a hýbe sa o dušu ked počuje hudbu, je to take zlate.
čo sa týka kojenia, tak kojim už iba pred spaním, už som nemala mliečko ani na ráno..maly dvakrát potiahol a plakal a takto dookola, tak som to vzdala a zostali sme už iba na večernom kojení, inak umeleho mliečka vypije dosť asi 600-700ml za den, takže mi to ide riadne do penaženky, 3 škatule mlieka po 373,-Sk..uff ☹ ale hlavne že mu chuti, lebo čaju vypije asi iba 100ml, z čoho som dosť nepokojna..
baby čo máte nové?? chválte sa!!

jankamanikova
6. júl 2007

Ahojte!
Hlasim sa z vychodu.
Je tu zima, ako vzdy, ked na vychod prideme. A dokonca prsalo, ako vzdy.
Vsetkych sme prekvapili, lebo sme nikomu nevraveli, ze prideme. Boli z toho v soku.
Mali by sme balit, ale nechce sa nam. Vcera sme boli u jednych rodicov a u druhych, dnes u mojej velmi dobrej kamosky (kde chodime vzdy, kde sme v PO), chlapci momentalne spinkaju. Tak neviem, kedy budeme balit.
Inac sa mame velmi dobre, deti su zdrave, vedia sa spolu poriadne zahrat, uz aj spolu sermuju 😀 .

V utorok sme boli v Nitre pozriet Karolinku a jej maminu martinku. Obe su krasne a zdrave. Bolo to fajn.

Nas Matusko sa stavia okolo nabytku a pochoduje si okolo neho, po styroch jedna radost a zacal nam pomalicky vydavat aj nejake zvuky, kedze doposial nic. Takze uz si povie aj baba, tata ... No, parada.

Tak Vam prajem krasny cas s rodinkami.

sillas
6. júl 2007

jankamanikova..tak vy toho teda ale stíhate... 🙂
my sme boli teraz vonku, ale nenormálne fuka..ja už nechápem toto počasie.. 😒
cez víkend by sme chceli opekať, tak dufam, že sa počasie umudri. 😠

sillas
7. júl 2007

halooo baby kde ste....

viktoria
7. júl 2007

ahojte.... tak práve sme prišli z kupaliska a tak som sa opálila že budem asi celu noc plakat a to som sa aj natierala, malý už po styroch lezie lepšie a dokonca sa nám už aj postavil v postielke aj on bol s nami sa kupat ale nic ine nerobil iba jedol....

sillas
7. júl 2007

viktoria...a u vas nefukalo?? no u nas to dneska na kupanie ani z daleka nebolo.. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre