Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
2. sep 2007

baby...aj mne začínaju trošku hádam lahšie časy...Lucka zajtra ide do škôlky..neviem ako si zase zvyknem na to, asi budem dva dni a z toho vymletá.. 😀
Riško po byte chce iba chodiť a aj vonku sa pýta z kočíka von, neobsedí ani chvílu, ešteže som mala takto sa nemusím zohýnať, lebo inak by som prišla o kríže..Lucka už v jeho veku lietala sama po byte...no Rišo si je ešte neistý..ešte mu tochvílu potrva.. 😅 ale ani mi to nevadi, lebo už sa teraz toho desím čo vyparatí ked bude chodiť sám.. 😒

jankamanikova
2. sep 2007

Ahojte!
Nebola som tu, lebo sme neboli doma. V piatok sme sa narychlo zbalili a leteli na vychod. Jany tam mal narychlo nejaku zakazku a vyskytol sa nejaky rodinny problem a tak sme ho museli ist vyriesit.
Teraz sme dorazili, chlapci zaspali po ceste a my ideme vegetit. Sme vystaveni ...
Myslim na Vas a prajem vela krasnych septembrovych dni.
Pred rokom sme takto chodili bruchate a nase babuliatka nas kopali a nechceli von 😉 . A dnes? Sme maminy prvej triedy, co? Mame za sebou nadherny rok, plny radosti, prebdenych noci, kojenia, krmenia, bezania po styroch, pusinkovania, ukazovania peknych veci po svete ... Parada, nie? Ktoby povedal, ze taketo malickosti naplnaju laskou a bezpecim nase deticky, nie?
Bozkavam Vas vsetky ...

sillas
2. sep 2007

janka....krásne si to napísala... 🙂 cmuk

zuzka111111
autor
3. sep 2007

ahojte naozaj pekne to napisala janka vlastne ako vsetko 😉

likka vcera na golfovom travnicku fajnuckom urobila asi 8 krokov sama tak uz satak pomalicky pusta ..ja som stale ospala tak v byte bordel s lilkou len buvame 😔

jenis
3. sep 2007

Zuzka dobre robite. Ved naco upratovat. Sem tam povisavat a je to.
Gratulujem k prvym krockom.

Saska ma dalsi zub. Stolicku vpravo, celkom dobre to preslo. Ani by som si nevsimla, len trocha mrncala v noci asi tri dni. Takto by mohli prist aj ostatne zubky. Inak davate pastu detom na zubnu kefku? Mne Saska tak strasne place ked jej cistim zubky ☹ , asi ju bolia dasienka, lebo ich ma riadne spuchnute pri ocnych zuboch. Predtym drzala krasne a teraz plac.

A este som sa chcela opytat od kedy sa moze davat detom voda z vodovodu. Nechystam sa zatial, len ma to zaujima. Sem tam si Saska logne z otcovej sumienky ked ju zabudne na stole. Tak asi preto. 😀

ajduska
3. sep 2007

janka, ozaj to bolo pekne napísané, skoro mi vyhŕkli slzy, keď som si na ten predchádzajúci rok zaspomínala, tak strašne to letí 😉
my ešte nechidíme a ani sa nejak nesnažíme, ale raz to snáď príde... 😀

jenis, s tým upratovaním máš pravdu 😉 , ja som malej začala dávať vodu z vodovodu už od nejakých 8 mesiacov, keď som si robila kávu, tak som si dala plnú kanvicu a zvyšnú prevarenú vodu som používala pre malú na pitie, ale ak som náhodou aj nemala prevarenú, tak som jej napustila priamo z vodovodu a nič jej nebolo (aj starším deťom som to tak robila a nikdy s tým nemali problém) 🙂 ,čaj vôbec nechcela piť, ale spravila pokrok, už druhý deň je ochotná vypiť aj ten 😀

jenis
3. sep 2007

Tak u nas s pitim problemy nie su, to ti potvrdi aj Zuzka. 😀 Ci je to voda, alebo caj. Vypije aj tri flasky denne.

renca3
3. sep 2007

janka mile 🙂 ...aj mne sa oci zarosili.

Leo rano v skolke zase robil cirkus, tak som z toho trochu rozladena. Uvideme, kolko ho to bude drzat. Teraz ma vseobecne dost narocne obdobie a my tym padom tiez. 😒

viktoria
3. sep 2007

ahojte, tak my máme za sebou rusnu noc, vôbec sme nespali malý stále plakal, akokeby sa mu nieco zle snívalo lebo bol na mne celu noc prilepený a normálne bolo vidiet že sa niečoho bojí...
ráno ma vikina už o 7 náhlila do skôlky...

jankamanikova
3. sep 2007

Babule, mame dovolenku. Letime vo stvrtok a velmi sa tesime. Chytili sme nejaky lastminute ... Jany ma od zajtra uz volno, tak sa ideme pripravovat na dovolenku 🙂 . Joj, tesim sa ako babo. Oslavime tam moju 30tku a Matuskov 1 rok. Parada.

Ja vodu z vodovodu nedavam ani nam a ani Janikovi. Pouzivam ju len na varenie. Pijeme mineralky a Matuskovi prevaram Lucku. Janik este pije okrem mineralky (neperlivej) aj caj, dzus ...

sillas
3. sep 2007

jankamanikova....tak vám prajem krásnu dovolenku..no my odriekneme asi ja ten naš pobyt štvrtok-piatok, hlásia 12 stupnov a dážd, takže na to aby sme sedeli potom na izbe je pre nás vela vyhodiť 3tisícky, no len potom už Mišo volno nebude mať..no je to všetko na figu..takže zostáva už iba naše stretko...ak nejaké bude babule..hm?????

jankamanikova
3. sep 2007

Babule, stretko bude, ok? My s Janym sa chystame, takze musi byt. Je to uz iba na renci, ci je ochotna to vsetko obvolat a zohnat nieco. Bud tie Tatry, alebo nieco ine.

renca3
3. sep 2007

Tak babule, nejako sa neviem rozhybat na to organizovanie. Ale zajtra volam Altendorf, ci ma vobec nieco volne na oktober a ked nie, tak to asi nechame znova na jun. Len ak by ste nasli nieco ine primerane, som ochotna to rozbehnut. Ale uz len mesiac na to je velmi kratky cas. Dam zajtra vediet.

jankamanikova
3. sep 2007

renca - Ty si proste super. Dufam, ze to v oktobri vyjde. Ak nie, tak o rok. Ale to uz nase babuliatka budu lietat a nie behat okolo nas.

sillas
3. sep 2007

baby hodim sen nejaké linky, hladam niečo v normalnej cene

http://www.limba.sk/objekt_detail.php?idobjektu...

sillas
3. sep 2007

a toto sa mi páči asi najviac...je to take utulne

http://www.penzionzamlynom.frage.sk/

no mne sa pačilo aj v Altendorfe...ale po pravde, by som rada išla už aj niekde inde, my sme doteraz nikam nechodili a rada by som spoznala naše krásne slovensko zase v inej oblasti...tak sa vyjadrujte a renca môžeš telefonovať.. 😉

iskakiska
4. sep 2007

Ahojte holky

iskakiska
4. sep 2007

Tak náš Jakubko bude mať zajtra 1 rok. Tak to letí. Spravíme takú mini oslavu s partiou detičiek. Večer, keď Jakubko zaspinká, chcem mu prichystať všetko na oslavu, aby keď sa zobudí mal už peknú výzdobu. Spravím tortu, nejaké zeleninové a ovocné šaláty a dúfam, že bude všetko ok. Zatiaľ sme zdravučký, za celý rok bol len raz prechladený tak asi bude mať dobrú imunitu po manželovi.

iskakiska
4. sep 2007

Inač k tej vode z vodovodu, mám sesternicu ktorá robí rozbory vody a dala som jej aby mi zistila aká je naša voda z vodovodu a dala som jej aj neperlivú minerálku Tomu a Lucku. Dávam jej na rozbor vodu asi každé 3 mesiace a zatiaľ je v poriadku. Tak ma veľmi prekvapila, že voda z vodovodu je lepšia ako minerálka. Inač povedala mi, že väčšinou minerálky skladujú na nevhodných miestach a tak aj keď je ešte v záruke minerálka tak veľmi často nevyhovuje kritériam a dosť často aj sťahujú z obehu niektoré. Ja som dávala Jakubkovi asi od 6 mesiacov prevarenú vodu z vodovodu a teraz rozmýšľam, že mu ju ani nebudem dávať prevárať.

mario
4. sep 2007

Iskakiska, to je super, že kým spí, tak nachystáte oslavu, lebo my by sme nestihli ani balony nafukať, kedže aj včera za celý den spala 20 min.
S tými minerálkam, fakt pitná z vodovodu vychádza často lepšie, máme dosť prísne normy, aj ked po vstupe do EU sme poľavili, lebo inde je to benevolentnejšie.
Preváranie pitnej vody nemá zmysel, lebo sa rozbíjajú vápenaté soli a voda je potom ťažšia, pokiaľ nemáte špeciálny filter na oddelenie zložiek. Kúpte Britu - filter a ten zachytí dosť veľkú časť ťažkých kovov a je to vždy lepšie ako minerálka.

viktoria
4. sep 2007

ahojte, tak tobias pije aj lucku ale nepreváram mu ju, pije rozne čaje ovocne, granulovane a nie je problem, a uz mal čaj zaliaty aj s vodou z vodovodu a nebola prevarená a nič sa mu nestalo, podla mna by človek nemal byť až taky opatrný pretože to dieta si nejako tu imunitu musí spevniť...

cipka
4. sep 2007

ahojte,

ja len tak sa hlasim, inac k PC sa dostanem malokedy.

Tiez chcem ZABLAHOZELAT VSETKYM DETURENCOM SEPTEMBROVCATAM...VELA ZDRAVICKA A MAMINKAM VELA TRPEZLIVOSTI.

PA/PA

renca3
4. sep 2007

Ahojte,
tak volala som Altendorf. Mlada je na dovolenke, vrati sa v nedelu a stary pan mi neurcito povedal, ze oktober je cely volny. Ale overim v nedelu.

No mne by sa ten Liptov pacil tiez, ale uz je to o inych cenach. Tak neviem ako ostatne. Volala som napr. Motyl a maju volne, len treba poslat kolko izieb a osob a mozno by skresal cenu. Tak neviem. Ich cennik na internete je velmi strucny, su otvoreni len od juna. Deti do 3r. zdarma, do 8 rokov 30% zlava, polpenzia pre deti do 8 r. 50% zlava.
Zatial prejavili zaujem : renca, sillas, janka, jenis, viktoria, zuzka
Napiste, kto by este chcel prist. Poslem tomu Motylu pocet osob a uvidime, co ponukne.

renca3
4. sep 2007

Musim vam napisat, co sa mi prihodilo. Asi potrebujem vypnut. 😝
Vcera bol trochu hekticky den. Rano som zistila, ze v kufri auta nemam kocik. Rekapitulovala som cely den kde som behala a prisla som na to, ze som ho nechala v meste na chodniku. Hodila som maleho do auta a odfrcala. Stala som autom pred optikou, tak som cez info zavolala do predajne a oni ho tam nasli a schovali do najblizsieho vchodu. Kocik tam stastne prenocoval. Minule som nechala v obchode platobnu kartu. Ked to takto pojde dalej, necham niekde snad aj Tea. 😅

jankamanikova
4. sep 2007

Mne je jedno, kam pojdeme. Kde bude volne ... Radi pojdeme vypnut hoc aj na Liptov ...

renca - 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 .

Ja sa snazim balit, ale najprv perieme, zehlime ... joj, tesim ...

jankamanikova
4. sep 2007

Inak dnes sme boli na poradni, aj nas ockovali. Boli sme aj u urologa s Matuskom, lebo sa mi nezdal "pipik", tak mu ho dotiahol uplne, lebo mal tam hnis. Tak plakal, ze som ho tak plakat este nepocula. Ja som plakala s nim. Ale bude dobre. Aj ked ma hypospadiu (obnazeny zalud), predsa len bolo treba s tym nieco urobit. Povedali, ze morska voda mu pomoze, uvidime. A este kamilkovy caj.
To iste absolvujeme aj s Janikom, ale az po dovolenke.
Ockovanie inac super, ani nemukol.

jankamanikova
4. sep 2007

No, teraz som si pozrela tie typy. Nam sa paci ten "Motyl". Hlavne preto, ze je to v dobrom okoli. Da sa ist do jaskyne, do Besenovej, Tatralandie. Cena nam vyhovuje. Tiez ten za mlynom, ci co, je fajn. Aj cena ujde. Takze Vy rozhodnite, my budeme dovolenkovat, peniaze ako zalohu mozem poslat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre