Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
30. okt 2007

Tak to som zvedava, co bude Leovi, daj vediet.
Nasi chlapci este nie cu fit. Este maju sople a kaslu, tak fajneeee. Teploty nie su, ale nezda sa mi to normalne. Sice my ked sme chori, tak to poriadne. Aspon ze su kludni, ked su chori. Akurat Janik je viac na mna 😎 . A Matusko v kociari? Tak to musi byt velmi silna motivacia, aby tam sedel. Najradsej by sedel v kociari Janik a Matusko chodil okolo neho.

ajduska
30. okt 2007

Jani, a Matúško už chodí???????????? No, naša "madam" sa naopak v kočiari vyváža strašne rada, som zvedavá, či jej to vydrží, aj keď bude vedieť chodiť 😀 😒

jankamanikova
30. okt 2007

Nas Matusko robi vsetko preto, aby chodil. Za ruku beha ako drak, ale sam este nema rovnovahu. Tiez menej chodi po styroch, a viac sa taha okolo steny a nabytku. Drzi sa len tak pre istotu.
Ale Jany mi vravel, ze vcera ako som bola na angline, tak Matusko urobil 2 kroky.
Ja si z toho hlavu nerobim. Mal sice uz 13 mesiacov, ale pohoda. Do 18 mesiacov ma casu dost, nie?

renca3
30. okt 2007

Uz su tu. Tak ma chytene hrdlo, preto zvysena teplota. Na to sa nedava nic.
Podstatne je ciste dychanie.

jankamanikova
30. okt 2007

Tak to je super, ze len to. Tak sa len kurirujte a pusinkujem ho.

renca3
30. okt 2007

Janka ako sa ti paci na angline? Ty stihas...

jankamanikova
30. okt 2007

Paci sa mi. Som rada, ze mam dva vecery v tyzdni pre seba, aj ked makame tam. Som tri lekcie pozadu, lebo som prisla neskor. Ale dohanam to s Janym. A doma si vsetko opakujem nahlas a Janik uz vdaka tomu speekuje po anglicky. Normalne sa to na neho lepi.
No, a ci stiham? Mam pocit, ze nic neviem, ked idem na hodinu. Ale makame tam. Dava nam domace ulohy a slovicka a tak. Som velmi rada, ze tam chodim. Len to chce viac casu tomu venovat, a nejak ten cas nemam.

ajduska
30. okt 2007

Janka, a už si sa niekedy v minulosti učila anglicky? Lebo ja tiež nad tým rozmýšľam, že sa prihlásim na kurz, všade teraz žiadajú anglický jazyk (myslím v robote) a ja viem nemecky, čo nie je až také žiadané. Len sa pravdupovediac neviem rozhodnúť, či začať úplne od nuly s angličtinou, alebo sa radšej prihlásiť na nejaký kurz nemčiny a zlepšiť radšej tú a potom skúsiť nájsť nejakú robotu, kde sa uplatním aj s nemčinou 😒 ...

jankamanikova
30. okt 2007

ajduska - ja som uplny zaciatocnik. Aj ked teraz uz co-to viem 😀 😀 😀 😀 . Ja som mala nemcinu na strednej skole, ale nikdy som k nej neinklinovala a tak aj vyzeralo to studium. NJ ma nebavil. A vzdy som tuzila vediet po anglicky. Takze studujem a velmi sa tesim.

sillas
30. okt 2007

renca mi na chytene hrdlo davame calcium sirup / vpripade že nie je teplota/, je to super, Lucku to prejde za dva dni.

renca3
30. okt 2007

My teplotujeme do 38, davam caj s medom. Znepokojuje ma, ze ho boli hlava. To sme este nemali. Z coho moze dieta boliet hlava? Lekarka hovori, ze si vymysla, ale toto by si snad nevymyslel. Najlepsie, ze idu sviatky a teda dovolenky. Dufam, ze to bude zajtra lepsie. 😒

mario
30. okt 2007

Renci, môjho ked bolela hlava, tak to boli usadené hlieny v prínos. dutinách, rtg. snímok a preliečiť.
Laura je zasa príšerne sopľavá a už som zúfalá, lebo len pachtí a nevie spať ani jesť. Čo sa týka prebdených nocí, tak som určite jasný víťaz, lebo zatiaľ naj noc bola, že sa zobudila len päť krát a aj to sme nevedeli spať, lebo sme si mysleli, že sa niečo deje.

zuzka111111
autor
30. okt 2007

no zienky tak to mate vydrz nespat ..jasom dnes hotova brusko tvrdne krize bolia 😕 lilka len hodinu spala za cely den a presla pesi pol sidliska tak o pol siedmej bola hotova 😀 a ja snou lebo aj na rukach som ju musela vlacit a medzi chlapcami 10 rocnymi bola ako v raji som ju nevedela zobrat pocuval aich s otvorenymi ustami 😀

ajduska
31. okt 2007

renca, aj našu Sašu, keď je chorá, bolieva hlava a myslím, že to si deti určite nevymýšľajú...ja jej na o zvyknem dať buď Panadol baby alebo Nurofen pre deti

aj Timka ma soplíky, ale zaujímavé, že cez deň skoro vôbec, je v pohode a večer to začne, úplne sa zahlieni, zateká jej to do hrdielka, tak kašle a strašne dýcha....je mi jej ľúto, chúďa malé, a vyfúkať si noštek ešte nevie ☹ ...............aj ja dávam deťom na hrdlo kalciový sirup, výborne to pomáha, dokonca ja som sa ním minule vyliečila sama a to som nemohla ani prehĺtať 😉

renca3
31. okt 2007

ajduska...tak aj ty mas uz neskore dopoludnie? Dobre, vyskusam ten sirup.
Ale tie teploty sa drzia stale tovnako uz 3. den. Ved ked je len zapalene hrdlo, neteplotujeme. Neviem, preco nam nekazala prist dnes rano na vyter hrdla. To je tak, ked sedim doma, poslem muza a potom frflem co mal povedat. 😒

ajduska
31. okt 2007

reni, veru tak, dnes som sa prebrala na humbuk v detskej izbe, tak som vyletela, že čo sa deje a tí dvaja sa veselo "realizovali", podotýkam, že bolo 05:10 h. Som skoro dostala infarkt 😀 . Malá našťastie spí ešte stále. Ja neviem, prečo niektoré deti vedia spať dlho a tí moji sú takí ranostaji? ☹ Švagrinina dcéra je schopná spať aj do 11.00. má 6 rokov, ale tak dlho spávala odmalička 😒 . Mne by sačilo, keby spali aspoň do siedmej (kvôli škôlke) a cez víkend aspoň do ôsmej...no, nie som nejaká náročná??????????????? 😀 😀 😀

nadnes hlásili , že nebude pršať a bude celkom pekne, ale zatiaľ to tak nevyzerá, chcela som ísť s malou pešo do mesta, asi teda z toho nebude nič ☹

zuzka111111
autor
31. okt 2007

no aj ja uz mam popoludnie 😀 5:20 buducek ale isala o pol siedmej vecer spat takk sa to dalo cakat
nastastie nesoplikujeme klop klop klop
dnes by som jej uz chcela kupit hrubsie topanky lebo ma urcite prekvapi naraz hrozna kosa...

renca3
31. okt 2007

zial, aj moje deti nevedia rano spat. Mozno ked pojdu do skoly sa im nebude chciet vstavat... 😉 Tiez mam v okoli same spave deti. To aspon 2 dni v tyzdni si schrupnut do 7.00 by bolo fajn.

zuzka111111
autor
31. okt 2007

ja som bola taka ista cez vikend som buntosila uz o siestej a do skoly ma nikto nevedel zobudit 😀

sillas
31. okt 2007

no my sme tiež vstali o 05:45...ale včera šiel spať o 18:15, poobede nespal,ale nechala som ho buntošiť v posteli...ale Lucku tiež zobudil, u nas prši, tak super že vedel Mišo odniesť malu do škôlky..že sme nemuseli behať v daždi..
neviem tie dve spania, už nie stále vychádzaju, ked nahodou doobedu potiahne do 11.30...tak už ked ho davam spať o tej 14.30-15.00 hod, tak nevie zaspať, včera sa iba smial vyhadzoval cumel a smial sa na tom, tak som to vzdala.. 😠
dufam,že kým sa zóbudi sa vyčasi,,
veru Zuzka aj ja musim vyskušať topanočky po Lucke, dufam že budu dobre aj Riškovi, že aspon o jednu investíciu budem mať menej...

renca..ale zda sa mi že ten calciovy sirup sa môže podavať iba ked nie su teploty!!!

jankamanikova
31. okt 2007

ahojte ...
Renca - suhlasim s Mario. Dieta boli hlava zo zapali prinus. dutin. To vtedy aj dospeleho hlava ide vybuchnut. A vymyslat si nevymysla. Tieto deti to este nevedia.

My sme vcera boli na pohotovosti. Mal ist Jany s Janikom, ale Janik chcel ist len so mnou. Tak Matuska uspaval Jany a trvalo mu to hodinu, ale podarilo sa.

Janikovi vcera zacal vytekat z laveho uska hnis a to som vedela, ze je zle. Tak na pohotosti nam dali doporucenie na usne a dnes rano sme tam nabehli. Urobili vytery a tak, ale mame zapalene horne dychacie cesty a prinos. dutiny komplet. Takze nam dali sirokospektralne antibiotika a nejake sirupy. V pondelok kontrola.
To sa dalo cakat, ze to bude nieco take. Lebo sa to taha uz dva tyzdne a nie a nie sa z toho dostat.
A Matusko? Tak ten je na to podobne. Jemu nevytekal hnis z uska, ale z oci. Takze tiez nam dali ATB (co este vobec nemal) a kvapky do oci a masticky. Ze ma zapalene prin. dutiny a urobila mu dr. vyter. Takze obaja maju to iste a rovnake lieky (a to im predpisali dve rozdielne dr. rovnake nezavisle od seba). Takze cesta na vychod sa nekona, snad na druhy tyzden. Janik je sklamany, ze neuvidi babky a dedkov, rumazga mi tu, je ubolany a len na ruckach by sa nosil. Nic ho nebavi a Matusko sa mu do vsetkeho montuje, tak zacinaju bratske roztrsky.

Takze sa kurirujeme, ja nie som fit, takze sme cela rodina, ked sme boli na tej svadbe museli chytit nejaku "pliagu". A najviac ma stve, ze deti si to odskacu. Je som s nervami na dne, lebo uz dva tyzdne nespim, Jany do noci v robote. Dnes som vybuchla na Janika a mam z toho vycitky, lebo som mu dala aj taku vychovnu 😖 😢 . A on prisiel za mnou, ze "mamka prepac, odpustam TI". No ja som na makko, milujem ho.
Tak pa.

stankalm
31. okt 2007

ahojte..tak ako tu citam po par dnoch nejako vas chorobky navstivili, prajem skore uzdravenie vsetkym a mamickam pevne nervy. Nas to zatial nechytilo, ale clovek nikdy nevie. Ma sice ku veceru trosku sopliky, ale len trosku, ja si myslim, ze je to len z tohto sucheho vzduchu v byte.
Janka..chudatka Tvoji mali, nezavidim Ti, ja neviem, ako by som to zvladla, niekedy mam dost s tou mojou a to mam len jednu dcerku. A este ked manzel chodi neskoro domov, ja to tiez poznam, ten den je taky dlhy.. Nastastie moja Tamarka spinka v noci celkom dobre, v podstate spi v kuse, niekedy zamrnka ale staci jej dat cumlik a spi dalej. Ale ako sa zmenil cas, budi sa 6.30 a to spavala predtym aj do 8.00, no nechapem.
Posledne 2 tyzdne je taka zvlastna, nechce sa vobec dat prebalit, musim to urobit rychlostou blesku a tak isto je to aj s obliekanim, reve, vzpiera sa, no hroza, az sa niekedy zachadza od placu, ja to nechapem!! Mate aj Vy podobne skusenosti? Dnes ked zaspala teraz na obed, tak som sa doplakala, ze ci som ja neschopna alebo co.
Ajduska...Ty pises, ze pojdes s malou von na peso..ako dlho chodite? Moja mala chodi 3 tyzdne a ked ju vyberiem z kocika, tak nikdy nechce ist pekne popri mne ako ostatne deti, zbiera skalky, zem, spaky a pod. a ide vzdy tam, kam by nemala. Samozrejme ked ju vezmem na ruky spusti plac na cele mesto a do kocika potom ani pomysliet...no fakt som zufala 😖
Tak sa drzte. Pa

jankamanikova
31. okt 2007

stanka - nas Janik bude mat tri roky a este stale nechce ist popri mne 😀 . Lieta, kde chce. Jasne, ze pocuva "stoj", ale vsetko je zaujimavejsie, nez chodza popri mame, nie?

Inac ti dvaja maju nejaky bakterialny enfekt. Kto vie z coho. Teraz sa zobudili, tak idem robit program, lebo asi von pojdeme len tak na trosku. Pa.

ajduska
31. okt 2007

stanka, naša malá ešte nechodí, asi som sa zle vyjadrila, myslela som to tak, že po deti chodievam do škôlky autom a dnes som po ne bola pešo, ale malá bola v kočíku 😉 ..............Timka je celkom pohodové dieťa (zatiaľ klop-klop), nechá sa pekne v kľude obliecť, prebaliť, len s jedením je v poslednej dobe problém, nechce nič jesť, na všetko krúti hlavou, že "nie-nie", pije v podstate len mlieko a málokedy dostanem do nej niečo iné, snáď to čoskoro prejde ☹

no Jani, máš toho ozaj teraz dosť, tak sa nečuduj, že si z toho nervózna, veď choré detičky dajú zabrať aj flegmatikovi a ešte keď sa k tomu nevyspíš, no, žiadna sláva, aspoň ja keď som nevyspatá, tak som nemožná........dúfam, že drobcom lieky rýchlo zaberú a skoro sa vyliečite....teraz je ozaj také nanič obdobie, všetci sú chorí 😒 ........

no, a náš Tomáš zas odmalička chodí pekne za ruku, keď niekam ideme pešo, tak sa ma drží ako kliešť, čo som aj rada, lebo u nás ideme veľakrát po úsekoch, kde nie sú chodníky, Saška zas naopak, už by mohla mať rozum ale vždy uteká dopredu a celou cestou nerobím nič iné, len po nej vykrikujem, radšej ani s nimi sama veľmi pešo nechodím (myslím do mesta), lebo vždy prídem úplne vyšťavená a s nervami na konci ☹ 😠 ....a pritom doma je to úplne opačne, Tomi je ten živší, aj som sa bála, keď sme začali chodiť pešo, že mi bude utekať, ale nie, vravím, drží sa ma ako kliešť...som zvedavá, aká bude Timka 😒

viktoria
31. okt 2007

ahojte... tak všetkým prajem skore uzdravenie...
aj nás tobias je chorý, teploty nemá, ale je strasne zasoplený a začal aj kašlať... ale on to má určite zo zubov, lebo teraz sa mu prerezali 2 stoličky a prerezávaju sa mu teraz aj z vnutornej strany...
no s jedením problémy nemáme, aj ked je chorý jest chce stále a všetko, on este neukazal na jedlo žeby nechcel, teraz ho dost vytiahlo do výšky tak mu budem musieť preriediť veci... tak sa majte....

renca3
31. okt 2007

janka...drzte sa, nech su deticky rychlo zdrave a potom sa aj ty daj zdravotne do poriadku.
Leo este teplotuje tou zvysenou t. Ma virozu, chytene hrdlo a oci. Kvapkame do oci kvapky. Dr. vravela, ze teraz je ta ocna viroza dost rozsirena. Pre mna je to zase nieco nove.
Teo je v poriadku, zatial. Zajtra pojde s Petom k svokrovcom, tak bacujeme s Leom sami. Odkedy sa Teo narodil, neboli sme cely den s Leom spolu. Tesim sa, ako sa budeme moct hrat spolocenske hry, karty a kreslit si, co sa pri drobcovi vobec neda. Vsetko berie a papa. 😉

mario
31. okt 2007

Aj ja som dnes navštívila dr. s oboma ratolesťami, lebo sa to už nedalo vydržať. Henko soplí, urobili výter, ORL vyš., ale vraj asi alerg. pôvodu, on je alergik, takže vyššie dávky antihistaminík. Laura už tak soplila, že nespala v noci len dve hod, cez den dvadsať min a nevedela ani jesť, tiež výter a atb. za mesiac už druhé.

jankamanikova
31. okt 2007

ajduska - presne ako my. Matusko ne vsetko kruti havou, ze nie a nie. Este si aj tak povie hmmm ... a tiez mam niekedy pocit, ze na Janika vykrikujem cez celu ulicu a ludia pozeraju, ze co 😲 a domov pridem ako po really dacar ... a ked ich oboch obliekam, tak som ja "hola" a najprv jedneho a potom druheho a aj tak som mokra a potom sa rychle obleciem a ideme do ulic. No, parada.

Inac lieky asi zaberaju, uvidime, co bude zajtra. Ale zatial je pokoj a aj menej kaslu. No, nechame sa prekvapit.

zuzka111111
autor
1. nov 2007

ahj janka ty pises ze si na nervy ale ked citam tvoje riadky vzdy z nich ide taky pokoj 😵 nech sa vam vyliecia deturenece nas to zatial obchadza klop klop klop no ale ani velmi medzi deti nechodime momentalne som bez auta takze len tu sa prejdeme po sidlisku a to je vsetko 😖
dnes idem navstivit kamosku ktora ma mescne babo tak som zvedava aako bude lili reagovat 😀

jankamanikova
1. nov 2007

Pekny dnicek vsetkym. Sme doma, co cez sviatky u nas nie je zvykom. Ale mozno nastal cas menit tradicie 😀 .
Zuzka - dakujem za komliment.

Chlapi spia, ja som navarila kapustnicu, nech sa vsetci poriadne vyliecia a navitaminuju. Ja som fit (aspon sa zda), aj ked mi chyba spanok. Noc bola pokojna, asi lieky zabrali. Ale este stale tahame zelene sople, az sa cudujem, kde sa beru 😲 .
Tak sa oddychujte ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre