Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
2. jan 2008

Aj my sa pridávame a prajeme veľa zdravia, lásky a všetko naj do Nového roka.
Silvestrovali sme doma a bola to ťažká noc, lebo malá hrozne zle reaguje na tie petardy, takže veľa plaču a zábava žiadna, ale nejak mi to nevadilo. Nový rok sme začali návštevami lekárov, má soplíky a poriadne jej zatekajú do hrdla, takže kašle. Dostali sme Trifed a Pamycon do nosa, nemusíme chvalabohu odsávať, lebo krásne fúka nos.
Sneh sme mali dva dni, ale už zmizol 😢 .

charlinka
2. jan 2008

Ahoj, az ted jsem si vsimla tohoto fora, i ja mam malickou narozenou v septembri 2006, za par dni oslavi 16 měsícu a ráda bych si pokecala o tech kazdodennych problemech co provazeji nase zivoty. 🙂
Vidim ze jste tu uz tak skamaradeni, ale rada bych se pridala. 🙂

ajduska
2. jan 2008

ahoj charlinka, vitaj 😉
pozrela som si tvoje albumy, malá je zlatučká a tie fotky s mackom Pooh sú úžasné 🙂 ....a aj meno ste malej dali veľmi pekné 😉

charlinka
3. jan 2008

ajduska děkuju. Malá je pěkný kvítko, je strašně živá a zlatá.

charlinka
3. jan 2008

Ajduška i tvoji svišťové jsou užasní. Musí s nima být pěkná sranda. Nejmenší je pěkný baculka, určitě jsou na něj oba dva sourozenci pyšní.

charlinka
3. jan 2008

Taky se musím pochlubit jakou mám strašnou radost. Poslala jsem přihlášku do časopisu Ďieťa a postoupili jsme se charlottkou do 12ti finalistek. 😀 😀
Ještě postoupit do dalšího kola, to by bylo superrrr. Takže pokud by jste chtěli tak mi pošlete prosim prosim hlas, každý měsíc i hlasující vyhraje krásný balíček kosmetiky pro dětičky.
😀 strašně se z toho těším. 😵 😵 😵

mario
3. jan 2008

Janka je na východe, trávi Nový rok so svokrou, aby mala potom na celý rok pokoj 😀 . Odišli tam už cez Vianoce a zajtra by mala byť doma, tak sa určite ozve.
Naše očkovanie sa tiež pre chorobu odkladá. Včera mi detská dr. povedala, že by sme mali absolvovať alerg-imunolog. vyšetr., lebo vzhľadom na to, že je kojená, je často chorá, v podstate každý druhý mesiac a tak mám malú dušičku, čo z toho bude, lebo takto sme začali aj s Henkom a skončilo to, na sprejoch proti záchvatom a kope liekov.

mario
3. jan 2008

Charlinka ahojte, dúfam, že sa stretneme znova v Baby fite , mali by sme začať druhý jan. týžden, Laura sa už teší.

renca3
3. jan 2008

Zdravim v novom roku 2008 a prajem vsetkym vsetko naj, naj, naj.

Dnes sme dorazili z hor. Bolo dobre. O Leovi sme takmer nevedeli, ze ho mame, kedze tam bolo plno deti a s Teom klasika. Inak na svahu s 2 malymi detmi to bola pekna zaberacka. No ale polyzovali sme aj s Petom nieco na striedacku. Prisli sme vystaveny ako z kazdej dovolenky, ale stalo to za to. Aj Leo ma prve pokusy lyzovania za sebou. Deti maju nastaveny dovolenkovy rezim, teda chodili tam spat Teo o 22.00 a Leo o 23.00. Dufam, ze to dame coskoro do poriadku. Silvester bol super, konecne som sa vyskakala na parkete po par rokoch. 😵

Zatial sme zdravi, i ked zopar ludi z partie tam bolo chorych. Uvidime, ci sa to do 3 dni prejavi u nasich.
Tam ficim vylozit 1. pracku. Je to tak na 4-5 prani. A o tom zehleni ani nehovorim. 😝

anjelik85
3. jan 2008

ahojte, tak ja sem sem tam naskočím. dajako to nevykrývam. ale ste tu aj tak zohraná partia, tak nechcem moc do starého začínať. my máme net len od mája 2007. chcem len všetkým popriať do nového roku len to naj. hlavne zdravie a šťastie. 😉

charlinka
3. jan 2008

Mario ahoj, mohlo me napadnout ze prckove jsou stejne stary. My urcite do baby fitu chodit budeme, jen za tyden jedu domu na 2 tydny, tak mi to vycházi až příští měsíc ☹ Takk doufam, že se brzo uvidíme. 🙂

mario
3. jan 2008

Tak pozdravuj Charlie a tešíme sa na Vás 😀 .

jenis
3. jan 2008

Ahojte, vsetko naj do noveho roku prajem.

My sme Silvestrovali doma, trocha pred telkou, trocha na balkone pri petardach (aj ked my sme nemali ziadne) a sli sme spat o tretej. Saska isla spat klasicky, nenarusala som jej rezim kvoli jednemu dnu.

Cez sviatky sme sa boli so Saskou korculovat. Chvilku sa tomu tesila, ale dlho ju to nebavilo. Tak som sa pokorculovala aspon ja. Budeme to ale skusat dalej, nech si pomalicky zvyka.

Co sa tyka pokrokov tak to su u nas novinky. Saska uz kaka na nocnik. Najprv len hovorila "kaka" ked uz bolo v plienke, potom "kaka" a hned tlacila a teraz uz povie "kaka" a uteka k nocniku je z toho cela nadsena ked ideme do zachodu splachnut. 😀 Zatial je to len druhy den tak dufam, ze to uz takto pojde stale. 😉
Kamoska mi raz povedala, ze ked dieta vie chodit po schodoch hore aj dole tak si vie uvedomit aj to, ze treba zadrzat "kaku". A nieco na tom asi bude, lebo pred tyzdnom zacala chodit aj dole po schodoch a tento tyzden uz kaka na nocnik. Som z toho cela nadsena.
Naucila sa aj zdravit, takze ked sa prechadzame tak kazdemu krici ahoj alebo szia (to je madarsky). Veci tiez dava tam kam patria, dokonca aj smeti odnesie do kosa. Ked sme rozbalovali darceky tak vsetok papier pozbierala a odniesla do kosa. Zlata bola.

No nejak som sa rozpisala. Tak idem asi buvat. Dobru nocku

charlinka
3. jan 2008

No to teda koukám, jak vám dětičky pekně mluvi. Moje mala je velmi živá, šikovná a žvatlá o sto šest, ale maximálně poví kde je dudu, mama, tata, mi mi, tzn. dej mi tohle tamto a ukazuje na to, toto, jojo. Ale to je všechno co poví a vaši svištíci už poví kaka, mama buvat, ahoj, no já se picnu. 🙂
Už aby moje takhle mluvila. 🙂
Na nočník si sedne ale jenom oblečená,když ji vysvleču tak si sedne a zase zvedne, vyčurá se občas, i když nezkouším to až tak často, chci počkat do jara na teplejší počasí. 😉

renca3
4. jan 2008

jenis...to akoze si malu postavila na korcule??? to je super. 🙂
Ako ti ide dolu schodmi? Lebo nas sa pusta po styroch cuvanim dolu. Nacvicoval, lebo na chate sme byvali na 2. poschodi a denne sme to absolvovali minimalne 20x. Ale teraz ked uvidi schody, dava sa na styri aj vonku v spine. 😝

jenis
4. jan 2008

Renca po styroch ako ty pises. Inak by som ju asi nepustila samu, lebo mame dost strme schody. Tak mozes ocakavat aj ty, ze sa nauci "kakat"
Hej postavila ale na take s dvoma (co to je???) cepelami (?) takze na tom stat vedela. Inak na nas aj pozerali ci nam sibe 😀 ale cim skor zacnes tym skor sa s tym skamarati. Chcela by som aby mala k sportom vlohy, uvidime ci ano alebo jej to tymto sprotivime. Dufam, ze nie 😉
Charlinka, kazde dieta si hovori kolko chce. Tvoja aspon nebude vela pletkovat... 😀

viktoria
4. jan 2008

ahojte.......aj tobias začína rozprávať a je to zlaté, hlavne čo povie je ham a mnam.... toto mu ide najlepšie...
na nočníku este nesedel začneme až ked bude mať rok a pol,
zajtra mám skusku tak mi drzte palce........teraz som 2 týzdne vegetila a znova sa musím učiť ale čo už dala som sa na boj tak musím bojovat...
vikina je u svokry dnes príde domov,

martina236
4. jan 2008

ahojte vsetko dobre v novom roku prajeme, aby ste boli vsetci zdravi a aby sa vam darilo.
este sme stale na vychode, chystame sa spat v nedelu, takze sa tiez tesim na pranie a zehlenie a tak pod.
tiez sme absolvovali super lyzovacku. ved minuly rok som ani nebola, tak teraz sme si uzili. mala uz kludne zostane aj s mojim ocom, cely den, tak sme to vyuzili na rozne akcie 😉
my kakame na nocniku kazde rano uz asi 3 mesiace a cez den to este neriesime, casom... co sa tyka rozpravania, asi ako u vacsiny su to zaciatky. ale uz vie krasne povedat R, ked hovori ako robi vrana, ze kra kra, ovlada konika, psa, ovecku, kravicku. mama, baba, tata,papa, mnam, mnam a na plienku ked sa pokaka hanba. Karol skusa na nu ze tato, ale vzdy to skonci na koko 😵
chvalabohu sme zdravi, tak ked sa vratime, tak pojdeme na ockovanie.
tu bolo cely cas krasne slnecno, ved sme v 😵 horach, akurat dnes je pod mrakom.

renca3
4. jan 2008

jenis... s nocnikom zacneme az na jar-leto. Ci ide dolu po schodoch, ci nie. 🙂

mata...to vam zavidim, ze ste polyzovali s Karcim bez malej. My sme len tak na solovku zopar jazd. 🙂
Vasa mala vie povedat R? Ved to este nepovie ani Leo. Pouziva L.

martina236
4. jan 2008

no take R co sa ide zadusit, tiez sa vsetci cuduju.
keby nebol otec, tak si veru nezalyzujeme. kde ste lyzovali?

jenis
4. jan 2008

Renca co je na tom, ze sa zacne s nocnikom skor? Ved ju nenechavam bez plienky, len jednoducho ked povie kaka tak ju dam na nocnik. Ved by bolo skoda, nechavat ju kakat do plienky ked to povie a stiham ju dat na nocnik. Nekaka pravidelne takze ja ju dam len vtedy ked povie. A cikat to neviem kedy bude, na to je este skoro. To jej este neviem ako vysvetlit...
Aj Saska je so svojou starkou celkom rada aj cely den. Vie ju uspat, prebalit, nachovat, takze uz aj my mozme chodit lyzovat ked chceme. Len zatial na to nebol cas... ☹

mario
4. jan 2008

My nočník ešte vôbec neriešime, aj ked svokra už mala pripomienky. Schody nemáme, tak to neviem posúdiť, či už je čas 😀 . Tie lyžovačky vám závidím, lebo my sme ešte stále , ako keby sme ju doniesli z pôrodnice, nevieme pri nej upratovať a často ani variť, je veľmi umrnčaná a všetko ju baví pol minuty.
Ja som sa naučila korčuľovať pred tromi rokmi a bola to sranda, hlavne pre ľudí okolo. Nejak nemám vzťah k ľadu.

ajduska
4. jan 2008

Ani my ešte nenočníkujeme, dokonca ju tam ešte vôbec nedávam, len raz som skúsila, ale hneď sa z neho postavila a šla preč 😀 ...ja osobne mám skúsenosť, že to nenasilím, dieťa sa začne pýtyť na nočník, až keď na to bude pripravené, jedno skôr a iné zas neskôr...aspoň pri zých prvých dvoch to tak bolo.......takže to zatiaľ neriešim, možno na jar, ale skôr asi až v lete

Tima chodí po schodoch, ale len hore a tiež po štyroch 😀 , dole to ešte neskúšala 😉

my lyžovať nechodíme, ja sa neviem, Kajo síce vie, aj som rozmýšľala, že kúpime deťom lyže, nech ich naučí, ale teraz sú už také nanič zimy, že neviem, či sa do toho vôbec oplatí investovať 😒 ...a korčuľovala som sa naposledy pred 20 rokmi, aj ma teraz kamarátka volala, že pôjdeme, ale neviem, či si môžem dovoliť mať dolámané nohy a ruky pri 3 malých deťoch 😀

jenis
4. jan 2008

Mario ja som na to prisla tiez nahodou na navsteve kde tie schody mali 😀

renca3
4. jan 2008

jenis...ved nic na tom nie je, ze uz nocnikujete 😉 , to som tu nepisala. Vasa mala je sikulka, ze sa uz pyta.
Posudzujem podla Lea, ze ani s druhym to skor nepojde. Kedze nerozprava, nepovie mi ani "kaka" ci "kako".
Jeeej to som si spomenula, ked mal Leo skoro 2 roky mal taku chabu slovnu zasobu. Ale "kako" uz vedel povedat. 😅 Boli sme na chate mimo a on vybiehal na chodbu. Ja som bola WC. Taka pani sa ho pytala, ze ako sa vola a on na to "Mama kako" a ona sa ho znova pytala "Ako Karolko?" 😀

mata...boli sme lyzovat v Ciernom Balogu, tam sme aj byvali. Neboli sme daleko od vas. A kde chodite vy, ked ste doma?

charlinka
4. jan 2008

Já ten nočník mám jen tk na zábavu. sedne si na něj oblečená když ji vysvleču občas se vyčura ale jen málokdy. Chci s tím ještě počkat i když okolí do nás hučí, ale na to kašlu.
Jak jste přišli na to že schody se dají spojit s kakáním. My schody nemáme, max. tři v předsiní ale to ještě neslézala, to jí vždycky pomužu ven oblečenou, takže nevím. ale asi to má neco do sebe. když se leze po schodech, zapájí se všechny dolní svaly do toho pohybu, tak možná proto???

sillas
5. jan 2008

caute baby...nejako som to tu flákala za posledne dni..iba som čítala.. 😉 mam plno roboty...ale už Lucka ide v pondelok do škôlky, tak dufam že to bude lepšie..
neviem či som písala ale asi od februára alebo najpozdejšie od marca idem do práce.. 😒 do konca juna mi bude s Riškom svokra, potom sa uvidi .. tak aspon som kludnejšie, predsa je ešte maly, neviem si predstaviť že by bol u niekoho cudzieho..

čo sa týka nočníka...tak u nas nehrozí, on si ho dáva na hlavu... 😀 😀 ked ho nan posadím, tak začne revať a vstávať z neho a odhadzuje ho...on ešte vôbec nechápe an čo to je a čo od neho chcem.. 😠 takže to zatial neriešim...Lucka mi chodila na nočník v pohode...už ako polročna na nom pekne sedela a aj sa jej sem tam podarilo..ale už neporovnávam...lebo su velmi velke rozdiely..aj čo sa týka slovnej zásoby.. 😅

jankamanikova
5. jan 2008

Ahojte babulenky!
Hlasim sa po dvoch tyzdnoch. Boli sme na vychode u rodiny, nemali sme net (vlastne mali, ale nefungoval). Takze som mala abstaky, ze ako sa mate a tak, ale zvladla som to bez ujmy na zdravi.
My sme sa mali fantasticky, mali sme kopec snehu, chalani sa vynikajuco snehovali, boli velmi stastni a sankovali sme sa kazdy den. Az mi je luto, ze sme prisli do Zamkov a chalani, ze kde zmizol sneh 😠 .

Nie som v obraze, takze vitam nove dievcata a ich deticky a vsetkym Vam - starym aj novym - zelam kopec lasky, zdravia a pokoja v Novom roku. Nech ste stastne a naplnene zo svojich ratolesti.

My sme mali nadherne Vianoce, aj Silvester (boli sme na chate sami s detmi) a aj Novy rok bol perfektny, tak dufam, ze bude taky aj cely tento rok.

jankamanikova
5. jan 2008

Inac babule - konecne Vam to mozem povedat, aj ked od zaciatku som mala to pokusenie Vam to oznamit.
Cakame dietatko!!!!!!!!
Velmi sa tesime, sme v druhom mesiaci a narodi sa to v auguste. Chalani pusinkuju brusko a ked sme Janikovi povedali, ze maminka ma v brusku babetko, tak povedal, ze ked ma mamka, tak ma aj Janik.
Mam sa inac dobre, nic mi nie je, babo uz kope, este kojim ...

stankalm
5. jan 2008

ahojte baby....no neda mi nezareagovat na Jankinu novinku...gratulujem a zaroven Ta teda obdivujem, ale ako Ta trosku poznam z pisania tu tak Ty to urcite vsetko v pohode zvladnes 😉 . Ja si inak neviem predstavit, ze by som teraz mala druhe babo, mam dost s jednym niekedy 😉 a nie to este cakat tretie, no teda. A patrilo by sa dievcatko k dvom chalanom, co? Ale hlavne nech ste zdravi a nech je vsetko v poriadku. A to nejak skoro zacalo kopkat, nie?

My sa mame inak celkom fajn, len Tamarka druhy den teplotuje, ale nic ine, ani sopliky a dnes sa mi podarilo pozriet do pusy, tak jej idu horne ocne zubky, tak asi z toho. Jeden je uz prerezany a druhy bude coskoro. Inak po dlhom case sme boli dva dni v kuse len doma, no uz nam obom asi sibalo a manzel este k tomu v praci cely vikend, uff 😒 Ale inak neviem ako je u Vas, ale tu na Liptove priserne uz treti den fuka vietor, takze by sme asi aj tak boli doma. Teraz pozeram, ze poletuje sneh, tak som zvedava ako bude dalej. Tu sme si zatial sneh velmi neuzili 😢

Inak co sa tyka nocnika, my to tiez zatial neriesime, sada si nan, ked je oblecena a sem-tam sa aj vycika, ale nevykakala sa este ani raz. Ked sa jej opytam, ci ide kakat tak sa rozkroci a chyti si plienku oboma rukami a nic, pokracuje v svojej cinnosti 😅

Ako tak citam, vase deturence niektore uz zacinaju rozpravat, nasej malej sa este nechce, len si blaboce to svoje ale rozumieme si..vacsinou 🙂

Ajduska..ked som citala Tvoj prispevok o tom,ako ste boli u svokrovcov, to ako ked my sme u mojich, sice nemusime sediet a cusat, ale sedime pomaly v bundach a na nohach riadne kozusinove papuce a svokor ide prikurit a ked pride do obyvacky, zahlasi..no ale je tu ako v saune, vsak? No jasne, ked ma na sebe hadam aj styri vrstvy pod flanelovou koselou 😀 A moja svokra tiez niekedy ked ma asi svoje dni, tak staci ked poviem len jedno slovko proti jej srsti a uz na mna zazera 😖 No co uz s nimi narobime🙂

Som sa nejak rozpisala, idem uz hadam spat. Tak sa majte pekne a budte zdravi a stastni. Pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre