Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
13. feb 2008

stanka, tiramisu mozeme kazdy vikend. posledne som ho robila ked nas bola pozriet s rodinkou janka. inak teraz do velkej noci piect nebudem, lebo Karol cez post neje sladkosti, takze o robotu menej 😉

sillas
13. feb 2008

aj mne sa Riško zda ok, ma 11,5 kila oblečeny.., nato kolko zje..oni asi fakt toho vela vybehaju

jankamanikova
13. feb 2008

No, to Martinkine Tiramisu bolo vynikajuce 😉 . Ale ja uz idem fakt jest. Lucim sa s Vami, zajtra na mna myslite, idem k tomu dr. Tak pa.

stankalm
13. feb 2008

akurat som sa chcela opytat, ci jedia vase ratolesti vidlickou...Tamarka sa snazi napichovat a ked nejde tak ruky to istia. Ja jej vzdy dam na maly tanierik trosku, ona sa krmi sama a popritom ju krmim aj ja.
sillas...u nas je to tiez tak, manzel mysli len na svoje brucho, tak sa musi rychlo najest, popri nom krmim malu a potom nakoniec jem ja sama 😒

jankamanikova
13. feb 2008

sillas - nas Matusko ma 11,5 kg nahy, dr. ho vazila. A pritom na to nevyzera 😀 .

sillas
13. feb 2008

budeme myslie janka...držte sa

martina236
13. feb 2008

lucim sa aj ja. zajtra krasny den. dobru noc.

sillas
13. feb 2008

no tak najvyšší čas zalahnuť...tak zajtra..papa

stankalm
13. feb 2008

dobru nocku vsetkym...a zajtra pekny den, aj ked sa ma pomaly ochladzovat, brrr ☹
Pa pa

zoya1
13. feb 2008

Zoja ma nahatá 10,5 kg. Inak stanka na Zoja vôbec nemá potrebu sama jesť - ani sa nesnaží. Otvára ústa ako vtáčatko.

stankalm
13. feb 2008

zoya...akurat som este pozerala fotky Tvojich deticiek, su zlatucki, taki anjelickovia mali 🙂
A v jasliach ich aj ucia jest samych?

zoya1
13. feb 2008

hej teda snažia sa ich to naučiť. 😀

zoya1
13. feb 2008

stanka idem spať, lebo čas je pokročilý a dajak mi ten kon zase štrajkuje. Pá a teším sa na zajtra. Dobrú noc prajem.

jankamanikova
14. feb 2008

Ahojte!
Tak zobrali mi koooopec krvi a aj moc a uz len cakat na vysledky, o dva tyzdne mam poradnu, tak sa tesim. Objednana som aj na 3D ultrazvuk, tak sa tesim na CD.
Idem si nejak upravit ten pac, aby vsetci vedeli, ze sme uz 5-clenna rodinka 😀 .

Prajem Vam vsetkym nadherny den. Mne sa Matusko pre chvilkou zobudil, kedze od rana pobehoval po byte. Janik ma dnesny den akysi kludny, ani raz nezareval, ze ho nieco srvbi, ale ked sledujem vyrazky, tak uz to ide do stadiu, ze schnu, tak som zvedava dokedy budu odpadavat.

dianecka
14. feb 2008

ahojte
včera som bola na konkurze do práce a prijali ma,len zrazu mám obrovskú dilemu, či ísť...neviem si predstaviť, že nebudem s malou a bude sa o ňu starť niekto cudzí alebo by som ju mala dať do jaslí...fakt sa neviem zatiaľ rozhodnúť a budúci týždeň mám dať vedieť

tá práca je finančne veľmi fajn a má aj niečo spoločné s mojou predchádzajúcou(peniaze určite nie)
a ešte ma možno v rozhodnutí brzdí aj to, že mám vlastne zadné dvierka, pretože v mojej predchádzajúcej práci mi držia flek do troch rokov

zoya, ty si bola nútená nastúpiť do práce, alebo si sa sama tak rozhodla???

mario
14. feb 2008

Tak sledujem, že sa nám pomaly maminky rozbiehajú do práce, to znamená, že detičky rastú a my pomaly stárneme 😀 .
Naša Laura nezje poriadne takmer nič, okrem polievky, oná má zobaciu dietu, sem-tam niečo zobne, ale ona začala neskoro jesť, lebo do desiatich mesiacov sa len kojila, tak je pozadu. Ale robíme pokroky, už zje napr. celý kelímok frutapury 😀 , čo iné deti v šiestich mesiacoch.
Stále nemáme očkovanie, lebo soplíkuje a zrejme nás neminie alergolog. vyš., lebo tie soplíky sú časté a bez patogénu. Uvažujeme, že skúsime detské plávanie v Patinciach, alebo Galante, bud to pomôže, alebo...
Na cvičenia a masaže už nechodíme, lebo to zrušili pre malý záujem, v tomto regione chodia mamičky s deťmi radšej do tesca bohužiaľ.

renca3
14. feb 2008

Ahojte, vy ste tu toho teda potukali vecer. Mne sa tak o vareni mohlo uz len snivat. Ja som sa uz tocila na druhy bok. Ale deticky vstali o 6.15 a 7.00, tak sa som sa predspala aj dopredu na par dni. 😅

Baby, s Leom uz budem mat obavy aj ist do obchodu. Minule bol s otcom v supermarkete. Viezol sa vo voziku, kt. zavrzgal. A Leo na to na plne usta: "Dedo ty si si prdol". Otec ze: "Nie ja nie". A Leo: "Ano pocul som". No a podobne... Ja som s nim bola v papiernictve nakupovat tlaciva. Chcel tam take velke balenie fixiek. Ked som povedala nie, zacal: " Ano, ty mi nikdy nic nekupis, stale si kupujes len sebe..." Ludia sa uz po nas zacali obzerat.
Rozprava v jednom kuse a velmi hlasno.

aviril
14. feb 2008

Ahojte. No ja zírám. Dlho som tu nebola a už min. 2 tehulky. Zuzka, gratulujem. Janke tiež - ešte to nemáš v PASe A ja čakám tiež - a zas chlapčeka. Jani, prajem Ti, aby sa Ti podarilo už dievčatko a keď aj nie, hlavne nech je to zdravé.

renca3
14. feb 2008

aviril... tak sa tu rozrastame, citam. Gratulujem. To bolo "planovane" alebo sa pritrafilo? Vyskusas si vacsi aj mensi rozdiel medzi detickami. 🙂

aviril
14. feb 2008

Renca, bolo to plánované dievčatko. Ale vykľul sa z toho zase chlapec. No hlavne, nech je zdravé. Po prvom dlho dlho nič a teraz jedno po druhom. Už sa teším, budem z toho asi šedivá. Ale nejako to zvládnem... 🙂

sillas
14. feb 2008

aviril...blahoželam...dávno si sa tu "nezastavila"... 😉

renca...viem si to živo predstaviť...no Lucka nenormálne hlasno rozprava, ja som vedla nej a ona kriči, ale to maju asi zo škôlky, lebosa tam asi prekrikuju...ine nerobíme len ju napomíname že tichšie, tichšie... 😀

dianecka..čo sa týka práce tak zvaž, ak je to dobra praca, netreba to velmi odkladať..ved už mala bude mať dva roky, tak to už je v pohode..sice, no u vas nie je taka hadam zla situácia s pracou...lebo tu u nas treba brať ked je, lebo potom nebude...katastrofa...hladova dolina.. 😒

aviril
14. feb 2008

Sillas, ďakujem. No dlho som nebola, môj milovaný malý synček ma priam odťahuje od pc zakaždým, keď si k nemu sadnem. Teraz mám však požičaný sestrin notebook a pri tom ma nechá na pokoji aspoň zamálo.
O tom hlasnom rozprávaní - môj starší syn - no nenormálne kričí keď rozpráva. Ani by som sa nečudovala, keby obyvatelia bytovky voči nám spíšu petíciu, také je to niekedy u nás hrozné. doslova sa prekrikujeme... a keď sa k tomu pridá aj menší a za 3 mesiace aj nejmenší... no nezávidím mojim susedom

martina236
14. feb 2008

ahojte, aviril gratulujem k tehulkovaniu. odkial si presne. priamo NR?

dnes mam dobry den, stihla som navarit, nakupit, poupratovat cely byt, pozehlit a predala som cez MK kocik, tak sa tesim. a teraz s manzelikom popijame cateauneuf du pape, ked uz je ten valentin 😉 . inak ho obzvalst neslavime, ziadne darceky, srdiecka a tak. ked sme este nemali carolinku tak sme zvykli ist na veceru, ale len teraz dosiel z prace, mala uz spi tak sa nedalo nikam ist. nabuduce. ale narodky to buduci tyzden istia.

pekny vecer

aviril
14. feb 2008

Ďakujem martina. Som z okolia NR.
Ja pre istotu manžela ani doma nemám, príde až v sobotu ráno - chodí na týždňovky. Chcela by som dodatočne na Valentína výjsť niekam aj s deťmi na pizzu...

jankamanikova
14. feb 2008

Ahojte!
Aviril - blahozelam a tesim. sa. Nam kazdy hovori, aby sme konecne mali uz dievcatko a mne to uz tak lezie na nervy, ze chcem chlapca 😀 . To iste vraveli pri Matuskovi, ze nech je dievcatko. Radsej nech povedia, ze nech je zdrave. Ale je neplodim deti, kvoli tomu, ci chcem chlapca alebo dievca. Jednoducho sme chceli dietatko a mame ho.
Ja som aj nastavena na dievcatko (nam je to ako vzdy jedno), lebo aj Janik povedal, ze on braceka nepotrebuje, ze on ma Matuska a Matuskovi braceka netreba, ze naco, tak on chce sestricku. Tak uvidime. Este aj ked bozkavaju brusko, tak Janik povie a bud dobra 😉 . No, su zlati.

Valentina nemusim, ale Jany ma prekvapil kyticou kvetov, co ma dorazilo, lebo on nie je z tych, co si nieco pamataju. Tak som bola velmi prekvapena, samozrejme, ze milo 😉 .

Tak Vam prajem pekny vecer a pusinkujem deticky.

aviril
15. feb 2008

No vidíš Janka, a ja budem mať zas chlapčeka. Hlavne nech je zdravý. Aj ja som toto stále počúvala,nech je už dievča a pod. Aj ja som si to želala, ale osud to zariadil inak. Keď sa niekto spýta, čo budem mať a ja poviem "chlapca", tak akoby ma každý ľutoval, že "to je škoda..." a podobne. Zle sa to počúva, prečo škoda, veď najdôležitejšie je,nech je to malinké zdravé a k svetu súce. To neznamená, že keď to nie je dievčatko, tak ho nebudem ľúbiť. Budem ho ľúbiť najviac na svete tak ako ľúbim aj jeho bračekov. budú to moji chlapi...

dianecka
15. feb 2008

sillas - veď práve, keby mala malá aspoň tie dva rôčky, tak by som pravdepodobne takto neváhala...teraz neviem, lebo zatiaľ nemám k nej nikoho a jasle, no neviem si to dosť dobre predstaviť a na druhej strane teraz je nám spolu doma celkom fajn, ale zasa peniažky nás trošku tlačia, lebo sme kúpili starší dom a prerábky a tak...stále zvažujem
ale stále mám zadné dvierka v tej mojej predchádzajúcej práci

dianecka
15. feb 2008

aviril kašli na to, čo Ti hovoria asi "nie moc taktní ľudia" chápem, že skoro každá z nás by chcela ten ideálny párik, ale najdôležitejšie sú zdravé, spokojné a rodičmi milujúce detúrence
drž sa!

jankamanikova
15. feb 2008

Aviril - to Ti len zavidia 😉 , ze fiha, tak je sikovna 😉 .

Dianecka - ak nemusis ist do prace, tak nechod. Rozhoduj sa srdieckom a hlavne aby si pri rozhodnuti mala pokoj v srdci.

aviril
15. feb 2008

Dianecka, Janka, ďakujem za povzbudivé slová. Ja som tiež snívala o páriku a teraz by som toho môjho najmenšieho nevymenila ani za 10 dievčatiek. Neviem si bez neho predstaviť život. Samozrejme ani bez toho staršieho ukecaného.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre