Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
5. feb 2007

mario to som sa fakt nachechtala...asi aj ja nariadim Mattimu, aby sa ich zacal bat a bude klud 😀 😀 😀 som protiva...ja viem...

😀 😀 mario ty si cislo...ale aspon sa tu nenudime, aspon tu sa clovek zachechta ked ho uz aj neviem co rozculuje...lutia mne sa z dnes maly tak pokakal, ze ked som rozbalila plienku museli aj susedovci citit ten puch uuuuuuuuf

aviril
5. feb 2007

Laurajana, v druhom fore som čítala, že máte problémy s kakaním. To je dobré, že sa vykakal. Ja som pila aj harman.čaj a nič. Už 6.deň ☹
Asi skúsim malému dať ten čaj, či to pomôže. Zajtra idem na poradňu, tak sa popýtam

sillas
5. feb 2007

mario..toto sa stávalo aj mne ked som mala malu, choroba z povolania.. 😉
baby my sme mali dneska prevalovací den, dneska ine nerobil len sa prevaloval z chrbatika na bruško ... normalne som nechapala, doteraz sa mu to poradilo iba občas a dneska ma normálne prekvapil...
laury..z toho si nič nerob, že plačka, ja som mala z toho depky ked som mala malu, teraz som už voči niektorým veciam imunna. 😅
My sme kakali naposledy vo štvrtok, takže ešte pohodička, my kakáme po týždni.

laurajana
5. feb 2007

aviril...ano najprv nekakal 7 dni, potom sa mu zadarilo...skoro sme umreli a to na striedacku pije cajik fenyklovy a harmancekovy a nic...a teraz po 2x len s teploemrom v ritke a dnes normalne...co narobime, vraj je normalne ked plne kojene deti aj 13 a viac dni nekakaju...mne sa to beztak zda priserne, ved dospely clovek ma dost den-dva nemat stolicu a co potom babo 😕

sillas blahozelame - sikulko to je, vsak sa nechce dat zahanbit, ved je nejaky chlapina, no nie? 🙂 Nas maly sa prevaluje zhruba mesiac, take sidlo to je, tiez sme boli taki vykukani bolo to a je uzasne, robia tie nase ratolesti pokroky, nedavno sa narodili a uz take vykony...kraaaaaaaaaasne

nuz s tym kakanim ked si predstavim, ze to bolo 2x za den a teraz do tyzdna nic, tak ma clovek trosku strach...ale nie sme jedini tak je to normalne 😔

sillas
5. feb 2007

no ved načase že sa mu to zapáčilo...ale všetko mám doma oslintané!!!!

zuzka111111
autor
5. feb 2007

maminky vase srdiecka uz aj sedia?? a ortopedicke nosite?? nam este kazali ze niesu uplne vivinute jadierka ale ked lilka si potom sni hopat na nozky nevie a je na nervy

okta
6. feb 2007

Zuzka, nas by uz aj chcel, stale sa taha do sedu, ale snazim sa ho mat vzdy opreteho sikmo, aby som mu este nezatazovala chrbticu

okta
6. feb 2007

dievcata a davate deticky do autosedacky? Ja ho este stale nosim v tej vanicke z kociara, lebo sa bojim, ze ked ho budem prenasat z bytu do auta len v overale, tak mi v tej zime ochorie. Predsa len ked fuka vietor a je studeny vzduch, tak sa mi zda, ze v tej vanicke je viac kryty.

ikulka
6. feb 2007

laury aj u nás je to tak s tým dedkom a babkou. mne cez deň mrnčí, a večer keď rpídu oni, dobre že sa nerozleje od rečnenia a rehotania. tiež ma to mrzí, ale čo už narobíme. ja si niekedy myslím, že keby ma aj týždeň nevidela vôbec jej nechýbam.
mario aj na nás nezaberá balkón ani záhrada musí sa proste voziť. aj keď fúriky padajú my ideme von 🙂

jenis
6. feb 2007

okta: a ako ho mas v aute? Dufam ze nie vo vanicke. je to nebezpecne.
Ja davam malu do autosedacky a este ju prikrijem dekou kym nepridem k autu. Robim to tak ood narodenia, len z nemocnice sla vo vaanicke. A este mi nikdy nebola prechladnuta (klop,klop,klop)

okta
6. feb 2007

jenis, nie. Ja ho potom prekladam v aute do autosedacky, len sa mi to uz nechce tak robit, lebo toho mam potom v rukach a aj v aute vela

zuzka111111
autor
6. feb 2007

no zienky teraz ma ukrizujete ja ju nosim vo vanicke aj v aute ale viem mu pripnut pasom a skoro vzdy je niekto v zadu a ja mam autosedacku vajicko a to ma byt otocene proti smere jazdy na ptrednom sedadle len sa mi neda vypnut airbek a vzadu na nedociahnem ani nevidi,na nu a este stale ked len zavonia vzduch uz spinka keby som ju prelozila do sedacky zobudi sa 😖

sillas
6. feb 2007

no baby toto nemusím riešiť kedže nemáme auto...fnuk, z toho som nestastna... 😢

zuzka111111
autor
6. feb 2007

zienky moja len place ked snou niesom tvar na tvar a bozkavacka mojkacka vtedy je ticho ale to uz nieje normalne

sillas
6. feb 2007

zuzi..maly sa zobudil s dobrou náladou, a kedže som začala variť, tak odbehávam, tak sa mu to nepáči a už sa tu pučí.. 😠

viktoria
6. feb 2007

no ja maleho už doma dávam do autosedačky, nemôže mu byť zima, lebo je naobliekany, ale zachvílu sa do nej nezmestí, lebo je mu už malá a uzka, lebo Tobias je dosť velky,,, a do vaničky od kočiara sa mi nezmestil už od druheho mesiaca... dnes ma viktorka v škôlke karneval, tak mam o zábavu postarané...

sisa2
6. feb 2007

ahojte, mozem sa pripojit? danielko sa tiez narodil v septembri. len akosi pri nom nestiham pisat na net 😖
tiez sme mali problemy s kakanim, najdlhsie to bolo 9 dni a to som uz bola zufala za neho. ale odkedy pijeme jablckovy cajik (od hipp), musim zaklopat, ale kaka max. kazdy druhy den. tak pripadne vyskusajte, mozno pomoze aj vam.

zuzka111111
autor
6. feb 2007

viktoria moja mala sa este aj vo vajicku straca tak vam poviem ze mam asi riadneho drobca a ked chcem nieco varit tak len v autosedacke v kuchyni musi na mna vidiet a kazdych 10 min musim robit nejake sasky pripadam si ako depko tak skacem krutim sa medzi tym mi nieco prihara no hruuza 😖

teraz spinka na balkone tak asi idem zehlit obed mi vcera mamka doniesla zemiakovy privarok byva 10 bran odobna tak mi je sveta zit 😀

inak som citala o stretku to je super napad tolko deti nakope rovnako stare len mi asi budeme vicnievat alebo vas dobehneme 😕

zuzka111111
autor
6. feb 2007

mne lilka nechce ziaden cajik 😠

zeny navstivila ma dnes prvy krat mrcha neeeeeee 😠 ja este nechcem 😠 aj vy uz mate???

okta
6. feb 2007

Zuzka, maly sa uz tiez nudi, byt uz pozna, hrkalky pozna, hrazda ho nebavi a tak ked od nudy place, u nas zabera postavit sa k dveram a skrabat o vypln - nenormaaalna zabava, packat po chladnicke, kde su farebne magnety a najnovsie ho ocaril interier kupelne - predsa ho az tak nepozna ako vsetky izby. A hrkat s granulovanymi cajmi v plechovkach - miesto granul mam uz prasok 😀 , ale zabera to

okta
6. feb 2007

Sisa, jasne, ze mozes, vitaj 🙂 , Zuzka, ja este nemam, nestras, ani nechcem 😉

zuzka111111
autor
6. feb 2007

no dnes dosla ... a to ho mas v kuchyni na zemi alebo kde ked sa hra z magnetkami a ta plechovka ved je polka z lilky ta ju ani nechyti do ruky 😅

okta
6. feb 2007

oj nie, na rukach ho drzim 😀 , to ja si to pri nom odstojim, ale aspon neplace z nudy a s plechovkou hrkam ja a on so zatajenym dychom sleduje 🙂

martina236
6. feb 2007

baby, my chodime v autosedacke od narodenia. je polohovatelna, takze nebol problem a stale som malu prikryla dekou. tiez sme este neboli kvoli tomu prechladeni. zda sa mi to praktickejsie, aj ked idem k lekarovi s nou, nemusim vyberat z auta cely kociar, i ked vanicka sa da tiez pripasat.

Viktoria a v com kocikujete, ked sa nezmestite do vanicky?

Zuzi ani nasa mala nechce pit cajik. akurat som aj ja vyskusala pred 3 dnami jablckovy hipp, tak sa snazim do nej naliat aspon 100 ml za den. horko tazko, ale vypije. napisem ti IP.

my sa uz zabavime trosku sami v ohradke. som rada, ze sme ju kupili. celkom ju to tam bavi. ma vyrazne farby, boli k tomu aj nejake hracky. ma tam dost miesta na prevalovanie. kedze ju mame v kuchyni, tak tam stihnem co to urobit.

okta
6. feb 2007

a ked pri tom prestane plakat, tak viem, ze mu nic nie je, ze place len z dlhej chvile 😵

zuzka111111
autor
6. feb 2007

martina26 odfot tu ohradkuja si to neviem prestavit velmi 😕
a jak do nej das 100 ja mam problem dat 2 lyzicky

martina236
6. feb 2007

chodim s nou po byte, fakt celom, rozpravam jej a pocas celeho dna to skusam a podari sa. odfotima poslem.

sisa2
6. feb 2007

som myslela, ze len nas je taky, ze stale na rukach... ho nemozem nechat ani chvilu sameho, lebo hned place ☹ este aj na zachod chodi so mnou 😕

martina236
6. feb 2007

tak, tak sisa, v autosedacke so mnou na WC. dufajme, ze takto velmi skoro pochopia, o co tu ide a budu chodit na WC bez problemov.

jankamanikova
6. feb 2007

Ahojte babule! Konecne sa ozyvam. Sme ste na vychode a kvoli tym navstevam hore-dolu som nemala cas netovat. Kazdy tu chodil, chceli vidiet malych a tak. Ja som s nimi nikde nesla, len ked Jany siel s Janikom. Matus (podobne ako Janik) sa boji cudzich ludi a priestorov. Najviac sa boji skvokry 😎 . Ale to aj maly Janik sa bal a teraz ju berie v pohode. Takze same navstevy a navstevy a tak. Som rada, ze je po oslvavach (Janik - 2 roky), tak budem mat cas pisat.

Mame sa dobre a som rada, ze mam co citat, lebo ste sa tu riadne rozpisali.

No, musim Vam povedat, ze mame normalne a zdrave deticky. U nas je to podobne, nic si z toho nerobim. Ja nosim Matuska v babyvaku, je spokojny a ked mi zaspi, tak ho dam do postele (manzelskej - ale to som uz pisala, ze deti spia s nami). A ked chodime von, tak len vo vaku, lebo kociar nie je jeho oblubeny dopravny prostriedok. Tym som ja 🙂 🙂 🙂 .

Janik ma za sebou prekonany zapal priedusiek, zvladol to bravurne. Akurat, ze sa Jany nakazil. Chudacik moj.

Matusko slini a sopli a ja sa vyhovaram na zubky. Tak som to robila aj pri Janikovi a tak sme vyhli doktorom. Vzdy su to len zubky 😉 😉 😉 .

Myslim na Vas. Idem nakojit a pridem este. Iinac nas Matus papa v kuse a je jedno, ci to je den alebo noc. Vyhovaram sa na obdobia rychleho rastu. Pomaha to mojej psychike ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre