Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
30. jan 2009

prepocitala som to v v tom hotely

4-clenna na 2 noci s dietatom od 3 do 15 rokov na pristelke s polpenziou robi 4 667,-
dieta do 3 rokov je zadarmo bez naroku na postel a stravu.

ale v tych zlavach pisu, ze ak su 2 plne platiaci doslepi, dieta do 6 rokov na pristelke ma 100 % zlavu.
potom by to pre rodinu s 2 detmi do 6 rokov vyslo 3736,- na 2 noci. to uz nie je tak vela v porovnani s tym Westernom.

skontrolujte to niekto, ci som dobre pocitala.

zuzka111111
autor
30. jan 2009

no ved to by snad dali este nejaku zlavu ci uz nie???
ved ked tak najdime aj nieco ine ...ja len na toto som dostala dobre hodnotenie....

martina236
30. jan 2009

vcera mi aj kamoska dobre avizo na tento hotel podala 😉

jankamanikova
31. jan 2009

Ahojte!
Tak konecne mam zase internet doma, tak citam a pisem. Chlapi spia, vsetci - najmensi na prsniku (ako vzdy) a ja mam veget aspon v myslienkach pre seba.

Ten hotel sa nam paci a v podstate, ked tam je trava, detsky kutik a ihrisko, tak je to ok. Fotky pekne, ale na fotkach vsetko vyzera pekne, ale Zuzka sa snazila a klobuk dole, ze nieco nasla. Co sa tyka financii, tak renca to rozratala super (ako vzdy) a uz sa treba len dohodnut na termine a tak.

Renca - to s tou plienkou, aj ja cakam, ze budu nehody. Ale Matusko direktivne odmietol plienku, ze ho tlaci, tak som mu povedala, ze uz len zachodik. A bolo to. A dieta do 5 rokov ma pravo na pocikavanie, je to zalezitost mozgu a psychiky a ta stale dozrieva ...

Uzivajte si pekny vikend. Ja pratam hracky, lebo Jakubko nam uz stoji na styroch a chodi dozadu a vsetko do pusy, takze musi zasadnut rodinna rada a poucit deti, co mozu a nemozu nechavat na zemi 😀 😀 😀 😀 😀 .

zuzka111111
autor
31. jan 2009

JANKA drobec uz po styroch ...superr nasa nechodi po styroch ona tak smiesne chodi po zadku 😀 ale aspon nejak ona by chcela len chodit ale moj chrbat to nejak nezvlada 😖

Inak lilka ma na noc tiez plienku lebo cajikuje celu noc tak niekedy aj prepisana je cize nehrozi na noc odplienkovat....inak cez den chodi sama v pohode a na spanok poobede davam podlozku lebo sem tam je aj nehoda ked vela popila pred spankom...konecne sa jej rozviazuje jazycek ale este sa hambiiii velmi...

jankamanikova
1. feb 2009

Tak babule a je to tu. Nas Jakubko ma dnes polroka. Ani sa nam nechce verit, ze uz preslo 6 mesiacov. Tesime sa. Mame za sebou papucovy vikend, boli sme len doma, trocha vonku (aj to len dnes, lebo sa nam vcera nechcelo). Nadhera, deti nadsene, ze sme boli vsetci spolu; dnes sme vsetci spali poobede do pol piatej 😀 😀 😀 😀 a to dokonca aj Jakubko 😎 , co on spanok cez den nemusi 😎 .
Takze parada, tesime sa!

V stredu ma Janik 4 roky a caka nas oslava. Pozval si svojich stvorrocnych kamaratov; vsetko chalani (asi 7), takze bude veselo. Uz teraz mam hlavu plnu kriku a behania po byte 😀 . Ale sa velmi tesi, tak som zvedava ako to dopadne.

Jakubko po styroch a dnes sa posunul o cm dopredu, tak len ocakavam prudky naraz, kedy sa rozbehne. Lebo to vlastne zacne hned, ani neviem kedy. Tak ho len pozorujeme, aby sme zachytili ten moment, ked sa rozbehne. Vela rozprava, smeje sa a je na mne velmi zavisly (normalka, takze neriesim). Prikrmy este nedavam, lebo sa mi nechce 😎 .

Ako stretko?

zuzka111111
autor
1. feb 2009

jej janka vy pol roka mi dnes 11 mesiacov o mesiac rok paanecku ....dnes spadla stevovi z postele potichu ked spali s lilkou tak sa posuvala a uz len naraz moja zlata som nebola doma ☹

no co stretko ???

stankalm
1. feb 2009

ahojte septembrovky 😉
Nejak nemám čas na koníka...len Vás sem-tam prečítam...venujem sa naplno Tamarke, kým nemám ešte skúšky zase, lebo potom budem zase mimo "provoz" ☹

Janka...ale to ubieha, Tvoj malý už pol roka, nedávno si ho ešte v brušku nosila a takisto aj Zuzkina malá, čo chvíla 1 rok...neuveriteľné, ako to všetko letí...

My sa máme po starom, plienku máme ešte v noci, ale asi to už skúsime bez, väčšinou ju má ráno suchú a manžel navrhol, že končí nám balenie plienok, že nekupujme nové a nejako jej to vysvetlíme 😉
Slovník sa jej poriadne rozširuje, posledné 3 dni, ked jej niečo nejde tak som začula "kuva"...jojha, musíme sa krotiť...no a furt samé pječo a čo to je? 🙂

Čítam, že rozmýšľate, kde uskutočniť stretko...ten Hutník je fajn, hlavne ten Hutník I., je po rekonštrukcii, inak všetky hotely spoločnosti Sorea sú dosť komunistické, ale snažia sa zmodernizovať, viem o tom dosť, 3 roky som v jednom takom robila...takže tento by mohol byť ok aj podľa tých fotiek
Neviem teda, či sa rozhodujete skôr pre SR albo to Madarsko...ale aj toto vyzerá dobre:
www.avicenna.sk ...len je to zase Liptov ako minulý rok, ak nevadí
alebo toto je super, môžem osobne odporúčať, 1. all inclusive hotel, len nemám čas to prepočítavať, asi to bude dosť drahé, neviem: www.sojka.eu
...alebo niečo v okolí Bešeňovej pri Ružomberku...to ma napadlo ako pravú Liptáčku...v inej časti republiky neviem nič iné čo odporučiť.. 😒

renca3
2. feb 2009

hotel Avena je dobry, o kusok drahsi ako Hutnik. prpocitam to a napisem ked budem mat viac casu.

renca3
2. feb 2009

takze je to takto:

Avena - Liptovsky Jan je na 2 noci pre 4 -clennu rodinu s polpenziou aj pre obe deti 5500,- Sk

Hutnik - Tatry je na minimalne 3 noci zlava a pre 4-clennu rodinu s polpenziou 5070,- Sk. Dieta do 3 rokov bez naroku na lozko a stravu, ale vraj su porcie velke a dieta do 6 rokov ma 100 % zlavu na vsetko, teda je zadarmo tiez. Vstup do bazena je len do 10.00 zadarmo, potom sa plati cca 40,- Sk za osobu.

renca3
2. feb 2009

janka...aj my chystame Leovi oslavu na nedelu. viac menej pre deti zo skolky. rozdali sme 22 pozvanok, bude ich asi do 20. nebudem to robit doma, to by sme mali z domu drevaren.

v piatok zase robim doma babsku akciu, akoze kolaudacnu. cca 10 bab. deti budu u nasich a Peto si spravi program. pokecame zase trochu. ked ja nikam nechodim, pridu ony ku mne. 😉

sillas
2. feb 2009

caute baby...vyzera to na oslavy v plnom prúde..oslavencom želame všetko naj naj naj...
Aj Lucka bola v sobotu na oslave, ledva som ju dostala domov.. 😅
V stredu ideme na zapis, tak sa teším...takže od septembra nam začínaju aj ine starosti... 😉

Inak čo sa týka deti tak mame celkom super obdobie, je to zo dna na den lepšie aj ked sa velmi vela hadaju...ale je to lepšie...Riškovi sa jazyk nerozvazuje.. 😕 ale zato ovlada všetko ostatne... 😀

renca že 20 deti!!! ty kokso...no my to mame tak že poviem že si môže vybrať 4-5 kamaratov a hotovo...a to je akurat...a aj su taka partia...takže je to ok.

martina236
3. feb 2009

my mame osobne odskusanu avenu este pred rokmi, teda nebola este zrekonstruovana, ale svokrovci a otec tam jazdia kazdy rok aj teraz a pochvaluju si. a je tam ozaj naaaaadherne 🙂 .

renca3
3. feb 2009

dnes Teo cestou do skolky povedal: "ja idem do školky, šupeeer. ja tešim". musim prehodnotit, ci ho tam nenecham na cely tyzden.

vcera bol Leo na oslave dvom kamosom zo skolky. mali to tam, kde bude oslavovat aj Leo. bolo ich asi 10, ale celkom to stacilo. no neviem, ako to dopadne v nedelu. 😝

renca3
3. feb 2009

teraz som nahliadla v teme stretnutia u sept. 2008 a tiez maju zalusk na ten hotel Avena.

zuzka111111
autor
3. feb 2009

no na avenu maju zalusk viacere 😉 aj decemb. ale im to bolo draheee

tak treba sa dohodnut uz ....a hlavne ci to cenovo kazdemu vyhovuje ...mne sa aj ten hutnik paci ten bowling na vecer 😉

idem este nieco kuk

martina236
3. feb 2009

baby, tak my od dnes zujeme zuvacku bez prehltnutia 🙂. minuly tyzden asi dva nacviky, ale to prehltala jedna radost a dnes rano v aute ze zuvacku. vydrzala az do skolky a vraj pekne vylozila ked isla papat. spat zo skolky zase pytala, opat az doma pred obedom dala von. asi uz nebude samozrejmostou, ze si v aute najdem zuvacku vzdy, ked budem mat chut 😀 😀 😀

martina236
3. feb 2009

caaaaw zuzka

martina236
3. feb 2009

si zmizla 🙄 , idem i ja. dobruuu

stankalm
3. feb 2009

ahojte 😉
Martinka...to je super s tou žuvačkou...Tamarka ju ešte stále pregĺga 😀

No tak čítam, že Avena je populárna...ale fakt si to tam chvália.
Je tam blízko aj termálne kúpalisko na hoteli Sorea Máj a krásne prostredie. Teda to kupko len v lete, záleží od počasia, neviem presne, kedy to plánujete...
Inak tam blízko je pekný nový hotel, cenovo podobné Avene, také štýlové: www.strachanovka.sk

Baby, ešte som sa chcela opýtať, že či na to stretko je pre Vás podstatné, aby to bolo s polpenziou? Či by mohol byť aj taký penzión s kuchynkou, kde je možné urobiť raňajky a večerať niekde "vonku". Toto by bolo také: http://www.drevenicapodsitienom.sk/
Pozrite do fotogalérie, majú tam aj bazén aj pieskovisko aj pre deti hojdačky a preliezky. Cena je tam mysím 500,- Sk/osoba.

renca3
4. feb 2009

Teo uz prezuva zuvacku zopar mesiacov. aj vcera som im obom dala cestou do skolky a pred dverami musi do kosa.

sillas
4. feb 2009

tak my sa ešte žuvačkam vyhýbame...a ani tak skoro neplanujem.. 😉

čo sa týka toho stretka...tak ja sa neviem vyjadriť ako som už spomínala, takže to planujte bez nas...lebo nam to asi nevyjde...ak ak vyjde tak to budem vediež možno tak v maji...takže to nechavame na vas...a my potom uvidime.

martina236
4. feb 2009

... uz neviem, nam je jedno. i ked by som osobne uprednostnila aspon s ranajkami... ale ked nie, neva 😉 .

my mame otras pocasie 😖 , prsi a prsi. aspon ze vietor ustal. mala uz druhy den ziadna prechadzka a tak, lebo ani v jasliach vcera neboli, dnes isto tiez nie a ja veru za tohto pocasia sa prechadzat nemusim. do obchodov a centier ju ak nutne nemusim, neberiem, lebo vsade same kychanice, choroby 😒 ...

uz som aj navarila, dnes len rychlovka, paradajkova polievka so syrom a fliacky so sunkou a kyslou kapustou, mnaaam 😉 . a utekam k lekarke po potvrdenie na zapis do MS.

renca3
4. feb 2009

mne osobne vyhovuje ta polpenzia. nemusime mat na rozume co kupit, ake ranajky by kto rad a tak dalej...

mata...nasla si MS s dietou?

stankalm
4. feb 2009

OK, babenky, mňa to len tak napadlo opýtať sa na tú stravu...určite je lepšie so stravou a poriadne si oddýchnuť, a nie ešte aj variť alebo vrtiť sa v kuchyni, no nie? Je to totiž drevenica šéfa môjho manžela a v lete je tam fakt super, Tamarka sa tam vždy super vyhrá a my grilujeme a kecáme🙂

Ja mám dnes nejaké behačky, u zubára, u kaderníčky, rýchlo som urobila len brokolicovú polievku a rizoto, tak sa idem teraz vyvaliť na gauč, kým sa mi netreba ešte učiť a prečítať si niečo "bulvárne". Teda ak Tamarka zaspí, lebo už hodinu ju ženiem do postele a furt vymýšľa.

S nami tiež na to stretko nepočítajte, finančne nám to nevychádza a chceli by sme ísť už konečne k moru, tak budeme šetriť na to. Ale keby ste sa rozhodli pre Liptov, tak ak nič do toho nepríde, prišli by sme Vás aspoň kuknúť 😉

zuzka111111
autor
4. feb 2009

tak dievcata idem kuk este nejake mietso kde je nieco pre deti .... lebo uz treba maknut aby bolo volne .... ved uz tolke maju stretka dohodnuteeeeeee a my nic 😅

martina236
4. feb 2009

renca, veru nenasla 😠

stankalm
4. feb 2009

😉 tu majú aj trampolínu 🙂 www.penzionmotyl.sk

renca3
4. feb 2009

Motyl je tiez dobry, mam pocit, ze ho vlani nasla Sillas. ma ihrisko, ale nema detsky kutik v pripade zleho pocasia.
ta Avena bola lepsia i ked drahsia.
Motyl mi vysiel okolo 4600,- na 2 noci pre štyroch.
Avena bola tusim 5500,- na 2 noci

renca3
4. feb 2009

aby som upresnila ta cena Motyla je v dvojlozkovej izbe s pristelkom a dieta do 3 rokov zadarmo bez lozka a stravy a robi to 4250,- na 2 noci pre styroch.

ja neviem, vyberte kt. sa komu aky paci a aj podla ceny.
ani neviem, kto by vlastne mal zaujem. zatial tu piseme ja, zuzka, mata a janka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre