Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
14. máj 2010

ahojte, aj u nas sa poriadne okosilo, prsi, fuka. cez vikend ma byt este horsie, ale vsak neva, program spravime tak ci tak 😉 . zmena pocasie vplyva ale na "nase sople". 2 tyzdne bolo dobre, od vcera opat 😒 . v utorok sme boli v LV na konzultacii, takze 8.07. mame tarmin. nosna mandla musi ist von. tak verim, ze nam to prinesie pozitivny ucinok 🙂 .
inak vsetko po starom, skolka, ucenie, praca, cvicenie 🙂 a domacnost mi stoji 😠 . udrzujem to len tak z casu na cas 😀 . v lete to ine nebude, lebo budeme stale vonku.
iii ha sillas, tak velka zodpovednost na teba padla, sama s deturencami 😉 . ale ty to zvladnes!

renca3
14. máj 2010

sillas...tak psik zostava u nas, takze sa nemusim obavat odlucenia. ked je vonku a ja vo vnutri, tak mi nevadi. 🙂
deti sa s nim kazdy vecer nahanaju po zahrade. aspon nerobia zle a maju pohyb. 😉

tak pevne dufam, ze sa to pocasie umudri. lebo potom balime aj zimne bundy. tam je o kusok chladnejsie ako tu dolu. 😝
termalne kupalisko to isti. ale nebolo by na skodu aj trochu tepla.

renca3
16. máj 2010

to co je vonku za pocasie v maji 😒 zase povytahujem teplejsie bundy a topanky na zajtra do skolky. 😝

jankamanikova
17. máj 2010

Ahojte!
Tak boli sme na vychode, predlzeny vikend - absolvovanie vybavovaciek, bola som v svojej skole, babka mala 80tku ... Joj, dobre bolo, len to pocasie nic-moc, ale aspon sa dobre cestovalo. Take pocasie je super na cesty ...

Mame sa dobre, deti su ok, trochu soplia,a le to riesime len odsavanim a Mar-spray ... Deti su stastne v svojom svete; Janik stale nad knizkami, mapami a encyklopediami a atlasmi; Matusko s nim a este k tomu prida dinosaurov a stale spievaju a maluju. Jakubko stale s nimi. No, su partia a velmi dobre si rozumeju. Hadky neriesim a nezasahujem, nech si to riesia sami.

Ja sa citim tak, ako sa citim; v ramci moznosti a pocasia; babo je v poriadku a to je najdolezitejsie. No, mam praci a upratovaci den, tak utekam ... Pekny den!

jenis
18. máj 2010

Ahojte, už sme v poriadku a stretko môže byť. Dr. dovolila, tak dúfam, že do budúceho týždňa sa nič nezmení.

renca3
19. máj 2010

Tu uz dnes vykuklo slniecko, tak snad sa aj bude oteplovat. 😎

martina236
19. máj 2010

my mame zase zelene sople ☹

renca3
19. máj 2010

no to pocasie skusa odolnost nasich deticiek. aj Teo mal zelene, ale uz to je zo dna na den lepsie.

teraz ked bolo chaldnejsie, psika mame vo vnutri. teda cez den je u nasich, lebo mama je cely den doma a poobede si ho Peto vyzdvihne. ked neopatruje deti, tak psa. este ze ju tu mame po ruke. 😉

sillas
19. máj 2010

caute baby..ja musim poklopať deti boli naposledy chore vo februári, Riško aj odvtedy vkuse taha školku, ani žiadny kašel ani sople...tak už normalne trpnem...každý deň, stretko sa blíži a ja mam taký blbý pocit, že radšej to ani nenapíšem.. 😀 😀

Lucka dneska odovzdala ročníkovu prácu, na buducu stredu ju budu objahovať a prezentovať pred všetkými, bude to takou slávnostnou formou, že tam prídu rodičia, starý rodičia..a oni to budu pred všetkými prezentovať, no tak som velmi zvedava, lebo zatial sa mi ten prejav akosi nepáči, plagat som si odfotila a už si to budeme opakovať z fotky.. 😀
Je zvyknuta recitovať pred ludmi, tak snad toto dopadne dobre..
😅
a už sa snad aj počasie umudri..aj včera aj predvčerom bola celkom riadna kosa ked sme boli na tenise...brrr..ked v Tatrach sneží tak u nas stale fuka severak. 😝

sillas
19. máj 2010

renča ten psik je ako vaše tretie dieta.. 😉

sillas
19. máj 2010

juuuj..Matka nosne mandle, teraz aspon tu to už robia pod narkozou a nejako inak ako to robievali kedysi, mne ked to vyberali ja som prišla, doktor urobil cvak a šla som domov.. 😀

renca3
19. máj 2010

sillas...len tu narkozu musis vybavovat. normalne to na Kramaroch robia bez.

ano, stena je ako dieta. musis stale dozorovat, ked nechces mat nieco roztrhane a dohryzene. len sa mi paci, ze uz zacina posluchat (na niektore povely ) na rozdiel od mojich deti. 😅 tie cim su starsie, tym viac mudruju a odporuju. 🙂

renca3
19. máj 2010

sillas...to je super, ze maju takuto pracu a maju si ju obhajit. Leo to mal na polroku v pripravke. bola to tema Rodina. len to musel odprednasat v AJ. tam je dolezite ani nie to co vie, ale aby vobec dokazal vystupit pred viacerymi ludmi a rozpravat. 🙂
ten plagat co vyrobil aj s rodinnymi fotkami mame doma. len ho nema kto pripevnit na stenu. 😉

martina236
19. máj 2010

sillas, rocnikovu pracu?! to sa mi zda nejako nadsadene na sedemrocne dieta 😕 . no holt, naroky sa asi dost radikalne zvysuju 😉 . aspon sa tie deti vo svete nestratia. dobry trening 🙂 . nasa ma zajtra zaverecne vystupenie z tanecnej.

ja som na zaklade aviza a dobrych referencii zvolila sukromnu kliniku v leviciach. ale co som sa rozpravala a citala, tak vacsinou sa to uz robi v celkovej. a dobre som spravila. neda sa to porovnat. pristup, prostredie....

ja verim, ze do buduceho tyzdna budeme fit! ach jooo. hadam sa nam uz aj trochen otepli.

sillas
20. máj 2010

Lucka chodi do triedy pre nadane deti, je ich tam len 12, takže sa im aj viacej venuju a maju trošku iný štyl učenia. teraz to maju iba plagatovou formou a potom dalšie roky si už môžu robiť aj prezentacie v programoch na počítači a podobne, tí starší to už robia na velmi dobrej urovni.

teda....Renca...že aj v AJ, tak teda...to čumim.

renca3
20. máj 2010

sillas...nie aj, ale iba v AJ. lebo Leo chodi do anglickej skolky. 🙂 a teda aj do skoly ide, kde bude vsetko len v AJ. ale ved pokecame o vsetkom na stretku. 😉

inak 12 deti v triede je idealne. 🙂

jankamanikova
21. máj 2010

Ahojte!
Tak my sa mame fantasticky, sme zdravi a spokojni. Od piatej kazdy den hore, takze uz mam pocit, ze je teraz uz obed 😀 .

My sme dali vyberat Janikovi nosnu mandlu toho roku, vo februari. Robili to v celkovej anestezii, nic sme nevybavovali, nezhanali. Objednali nas na termin, dali sme urobit predoperadne vysetrenia a Jany siel s Janikom na tri dni do nemocnice. Prvy den prijem, druhy operacia v celkovej anestezii (20 minut) a treti den domov. Janik to zvladol bez problemov, nic ho nebolelo. Ja som s NZ nemocnicou velmi spokojna, nikoho sme nevybavovali; ale mam pocit, ze tym, ze tam bol s Janikom Jany, tak bol k nemu iny pristup ako ked tam je mamicka s dietatom. A este nas Jany - on je taky diplomat, kludas a flegmatik, on mnoho veci neriesi, tak som rada, ze jeho aura tak pokojne zabera na ludi 😀 😀 😀 .
Ja ho posielam aj na urady a tam ho tie "tetusky" uplne zboznuju. Keby som tam prisla ja s tromi detmi, to by bolo reci 😀 😀 😀 😀 .

Inac nosnu mandlu dame prec aj Matuskovi, ale az ked bude mat styri - pät rokov; skor sa to neoplati. U nas je to aj dedicny faktor z nasej strany, takze som aj vedela, ze vsetky nase deti pojdu dat mandlu von.

renca3
21. máj 2010

to je pravda, ze s muzmi inak jednaju, ked ich vidia s detmi. aj ja som dnes poslala Peta s Leom k zubarovi a uz su doma.
pritom bol Leo objednany na 9:30. prisli skor, tak ich zobrali hned. 😉

jenis
21. máj 2010

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, či Vám vadí keď pôjdeme na stretko. Saška mala mononukleózu. Je to infekčné ochorenie, ktoré sa prenáša VÝLUČNE SLINAMI a telesnými tekutinami. Doktorka nám povolila tento pobyt. Pýtala som sa špeciálne na to. Pokiaľ Vám vadí, keď pôjdeme prosím dajte mi to vedieť. Lebo už jedna z vás sa mi ozvala, že keď pôjdeme my, tak oni nepôjdu.
Ďakujem

jenis
21. máj 2010

Viete čo baby nemusíte sa ani vyjadrovať. Na to stretnutie nepôjdeme. Dobrú zábavu prajem. 😢 😢 😢
Je mi to veľmi ľúto, strašne som sa na Vás tešila.

jankamanikova
21. máj 2010

Jenis - neviem, ci sa mam vobec vyjadrovat, ked si sa na jednej strane pytala na nas nazor a potom si to hned znegovala, ze TA nas nazor nezaujima.

Minuleho roku mal nas Jany hnisavu anginu s nabehom na mononukleozu, ktora sa nepotvrdila (chvala Bohu) a preto sme ani nesli na stretavku, ktora bola prave v tom obdobi. Nesli sme kvoli ostatnym, nie kvoli nam. Ist sme mohli, ale nesli sme, lebo sa nam to zdalo nefer voci ostatnym.
Myslim si, ze monoklueza je dost zavazne ochorenie. Inkubacna doba je rozna a u kazdeho moze prebiehat inac, moja sestra s nou lezala na infekcnom dost dlho a mala z toho vazne nasledky (nehovorim o tom, ze pecen sa moze poskodit; nemoze darovat krv; ma specialnu dietu). Syna mojej znamej nechceli zobrat do ziadnej skolky vyse roka, kym sa mu neupravila jeho crevna flora, ktora sa po mononukleoze dost pokazila.

Je to od Teba spravne, ze si nam to dala vediet, co svedci o Tvojej zodpovednosti voci nam. Nemusis mat preto pocit viny, alebo sa "urazat", ze nepojdete alebo co ja viem co. No, pokial ide o mna a o nas, tak ja si to este prekonzultujem s Janyho sestrou, ktora je lekarka; ale moj prvy pocit bol, ze asi by sme nesli s umyslom sa nakazit, lebo ten bacil alebo virus moze byt este vo Vasom tele. Hovorila som to aj Majke, tak oni urcite nepojdu ...

Mne to je luto, ze ste boli chori. Nie je to Vasa vina, ale mam pocit, ze aj voci Saske by bolo fer neist do ziadneho kolektivu medzi deti po takejto chorobe. No, zatial tolko. Este sa ozvem, ked pozistujem nejake veci ...

Ja by som este "nahadzala flintu do zita".

jankamanikova
21. máj 2010

... k tej "flinte" 😀 . Pozistujeme, prekonzultujeme a uvidime.

jenis
21. máj 2010

Som zvedavá na Váš názor, ale už určite nepôjdeme.
Jedna vec je neísť keď je dieťa choré a druhá je keď Ti doktorka z infekčného potvrdí, že môže kľudne ísť. Tiež by som Vám to neurobila, keby lekárka povedala nie. Môže chodiť aj do škôlky. Takže si myslím, že je to v poriadku.
Pokiaľ by aj bola nakazená, alebo nositeľom, tak tú infekciu môžete dostať len blízkym kontaktom s telesnými tekutinami. Predpokladám, že sa tam nebudeme oblizovať a ani nič podobné a na ostatné veci, by som určite dala pozor a upozornila vás na to.
No nič. Nie som urazená Janka, len mi je to ľúto. Strašne ľúto.

jankamanikova
21. máj 2010

Tak je mi luto, ze Ti je luto. U kazdeho to moze mat iny priebeh, u Vas ten lahsi a niekto iny by si to mohol aj mesiac odlezat na infekcnom. A co sa tyka nakazy, tak u deti nikdy nevies, kedy a kde a co pochytia. My sa otocime a oni sa budu "pusinkovat" 😀 😀 😀 a hotovo.

jenis
21. máj 2010

Nemusíte sa báť. Nepôjdeme. 😖

jankamanikova
21. máj 2010

Jenis - tak preco mam pocit z Tvojich prispevkov, ze si urazena?
Ved este je tyzden pred nami, moze sa zvrtnut hocico a mozno nepojdeme ani my 😀 😀 😀 😀 , co ak skoncim v nemocnici, to akoze sa mam hnevat sama na seba, ci co? A o tyzden uz Saska mozno ani nebude nosicom tejto choroby a co ja viem, co este bude. Ako som pisala Majka s rodinkou urcite nepojdu a nie je to kvoli Vam, ak Ta to potesi. Oni v tom case potrebuju riesit ovela zavaznejsie veci a vobec sa nehnevaju ani na seba a ani na nikoho. Jednoducho tak ide zivot, raz je to podla nasich predstav a inokedy to nie je podla nasich predstav ...

jenis
21. máj 2010

Martina mi napísala priamo, že ak pôjdeme my, tak oni nepôjdu, keď to už spomínaš.
Saška už bude nosičom tejto choroby celý život, ale nie je infekčná. Čo je na tom také ťažké pochopiť. Doniesla by som aj papier od lekárky. Janka keby to bolo z mojej viny, alebo by bola Saška naozaj chorá, tak by ma to ani trocha neštvalo. Nič jej už nie je a je za to potrestaná. Nie je to spravodlivé.

jenis
21. máj 2010

Zmýlila som si Martinu z Majkou. Sorry.

jankamanikova
21. máj 2010

Jenis - co do toho zatahujes Martinku? Nechapem ... Ved sa tu rozpravame (po dlhej dobe :o) len my dve.
Ak reagovala Martinka na Teba, tak Martinku chapem, lebo ja by som reagovala podobne, vzhladom na to, ze sa bojim o choroby deti a o svoje tehotenstvo, ktore je uz aj tak dost komplikovane (ale stastne).

jenis
21. máj 2010

Janka, nechajme to. Ukončíme to tým, že sa tam majte krásne. Ja som dobroprajný človek. Asi to takto malo byť.
Martina prepáč, že som sa o tebe vyjadrila, ale mohla si napísať svoj nesúhlas aj verejne, nie len správami.
Dobrú noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre