Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
26. mar 2007

baby ani nehovorte, už týžden je u nas katastrofa, Riško sa aj v noci prevaluje na bruchu, potom sa nevie obratiť nazad, tak nerváči, takže teraz vstavame v noci kvôli tomu, a akonahle ho dam na chrbat v tu ranu je na bruchu potom si nevie najst polohu na brušku, tak nervači..no už žiadne babatko...už su to naše male človiečiky.. 😉
jankamanikova blahoželáme!!

okta..ked niečo skušaš nove, nikdy mi nedavaj tolko vela, ani čo sa týka zeleniny ani ovocia, iba za 1-3 lyžičky prvý krát aby si videla ko reaguje.. a výživy teda ovocie ktore je sfarbene do červena je ovela ťažšie strávitelne, takže pozor! so všetkým pomaličky.

jankamanikova
26. mar 2007

Zuzka!
U nas je to iste. Malu mrnci a mrnci a mrnci, chutacik a taaak lutostivo. Predpokladam, ze zubky. Ale, zeby bol taky precitlively na bolest? SOm zvedava, co povie Dr.

Bubatinko - nas Janik sa oducil od cumla sam, led mal 13 mesiacov, zacal ho vypluvat a vypluvat a smial sa pritom, ze Jany (jeho tatino) ho ten cumel vyhodil a bolo. Janik jednoducho spal. Matusko cumlik nepotreboval, do 5 mesiaca. Ked vela plakal, dala som si ho na prsnik a zistila som, ze nechce papat, len sa mojkat. Tak som mu dala cumlik (vyskusali sme 5 druhov) a ten pouziva len v autosedacke, ked soferujem ja (ze ho nemozem mat pri sebe) alebo v kociari. V noci cumel nechce. Ja by som na Tvojom mieste nechala tomu volny priebeh. Ale ked sa rozhodnes oducat, tak to urob hned - zo dna na den Drzim prsty.

Krasny den!

Matusko spi a my s Janikom ideme balit ...

zuzka111111
autor
26. mar 2007

vsimla som si ze septembrovcata su velmi podobne aj oktobrove aj januarove zaujimave.... 😅
ked z nasich vyrastu taky neposedovia ako to teraz vyzera a nervacikovia tak v jun tras sa a hlavne nejaky majitel penzionu narastu mu rohy 😀

mario
26. mar 2007

Tak som asi škodoradostná, že v tom nie som sama, ale aj my sme mali hroznú noc, zaspala po dvoch hod, o polnoci sa zobudila a mali sme žúr do tretej, som ako žmotok unavená. Ja už neviem kde nabrať silu, lebo toto máme tak 3-4 krát do týždna. Od včera neuveriteľne vykrikuje, ba až jačí akonáhle chcem niečo povedať, tak ona začne kričať. To bude asi puberta a nechce ma počúvať, tak to asi takto rieši. 😀

martina236
26. mar 2007

tiez sme mali noc, aku nepoznam, ale zase az take tragicke to nebolo. bola 3x hore, co zvykne iba raz. dala som jej caj, tak 2x potiahla a spala dalej, hoci tiez mrnkala. teraz ju pol hodinu uspavam a bezvysledne. dufam, ze to nebude gradovat, lebo ako citam, vacsina drzi spolu.

jenis
26. mar 2007

tak baby pridavame sa aj mi. Noc bola dlllhhaa. A nepokojna. Ale u nas to uz trva asi tyzden. Takze tie co maju mladsie baba tak sa na to mozte pripravit, lebo sa mi zda ze to musi prejst kazdym. 🙂
Tak si pripravte kavu (bezkofeinovu) a drzte sa. Ja idem skusit uspat malu. Lebo zmena casu na nas nedobre vplyva. 😉

jankamanikova
26. mar 2007

Mario - nas Matusko sa tiez prebral o polnoci a zurovali sme do pol stvrtej. Len mrncal a plakala a mrncal ... Chudacik, moj. Nase babuliatka asi spolu biju bandu, drzia spolu a vedia, ze musia tym asi prejst. Ale je to unavne.

Boli sme u dr. Tak vela sme nepribrali. Vlastne nic. Vazime 8200g. Nastastie dr. je velmi zlata a pozitivne naladena. A nas Matusko taky spokojny u nej, len sa usmieval a zmurkal na nu. A ona, ze ake kludne dietatko, on je. No, to keby bola u nas v noci 😀 .
Takze aj ked sme nebribrali, tak mame kojit a pohoda. Potom mame zacat davat mrkvicku, tak sa tesim a keby v noci vystrajal, tak ryzovu nemliecnu kasu (odstriekat moje mliecko a tak davat). Uvidime, co bude. Najskor zacneme s prikrmami az v Presove, lebo tu uz nevarim a nemam ani nic v chladnicke, lebo ju vypratuvam. Takze tak.

sillas
26. mar 2007

no ja som sa bala prikrmov a Riško ich zvláda velmi dobre aj karfiol, a oko papa tak každý den aj kaka, takže z tohto hladiska je ovela spokojnejší.
zuby stále v nedohladne, ale už mu vidno len nie a nie sa prerezať..ale na to je celkom kludný až na to nočne prevalovanie..a potom je z toho nervozny, lebo sina brušku nevie najsť polohu.. 😀

mario
26. mar 2007

Mali by sme sa informovať u nejakého astrologa, čo za divné postavenie planét bolo v septembri, lebo toto je fakt ako začarované. Nespí, mrnčí, vrčí, kričí, driape ma, spánok nefunguje ani cez den. Už nech zmaturuje 😀 .
Janka, už nech ste tu, budeme žúrovať spolu a takú pretvarovaciu masku má aj moja.

cipka
26. mar 2007

BABENKY,

mala som 4 tažké dni, Lucka nechcela kakať. NIe že by to nebolo normálne, ale doteraz nikdy sa nestalo,že by aspoň raz za deň kakala. Začala papať príkrmy, a ja som jej dala koľko chcela,čo bola chyba. Tak som medzi zeleninkou musela dať výživu s marhuľkami (slivkovú nikde nemali), aby sme to nejak pohli.
...ale každá mamka sa s takými vecami trápi, hlavne že mi dobre papá.

viktoria
26. mar 2007

no my sme mali normálnu noc, malý spal ako vždy takže jedol iba raz, horšie to bolo so mnou, poobede som vypila kávu a nemohla som zaspať a ked trebalo ráno vstavat do škôlky, no ženy mne strašne chýba tá hodina, s tým posuvaním času som mala vždy problémy, teraz sa budem z toho 2 týždne spamatávať, hruza,
my zatial s kakaním problémy nemáme, pričom sa aj trochu divim, ked my už jeme aj halušky atd,,,, ved aj preto tak malý vyzerá, ta čo už...... hlavne že je zdravy 😎

zuzka111111
autor
26. mar 2007

viktoria halusky??? to vazne ??? odpadnem 😅

martina236
26. mar 2007

viktoria 😀 😀 😀 , ze halusky

sillas
26. mar 2007

no ja mam jednu známu ktorej mala už papa chlebik so slaninou a mala je tiež septembrova.. 🙂

zuzka111111
autor
26. mar 2007

ved lilka mi len kasickove veci papa ona ani pokusat nic nevie sa dusi potom 😕

martina236
26. mar 2007

ja som Karolinke tiez riadne nerozmixovala banan, iba popucila vidlickou a akonahle dostala do ust kusok, hned ju naplo. a hryzt zatial nemame cim 😅

zuzka111111
autor
26. mar 2007

ani my nemame cim ale zato do bradavky dasnom vie hryzt ukazkovo 😠

mario
26. mar 2007

A ked to takto pôjde ďalej, tak ani ja už nebudem mať čím hrýzť, lebo mi vypadajú aj zuby od únavy 😲 .
S tým kakaním je to des, ja som vymenila mrkvu v polievke za cuketu a ryžovú kašu za jablkovú, snád bude lepšie.

zuzka111111
autor
26. mar 2007

mario sa hovori jedno kazde dieta jeden zub!!!! 😅

renca3
26. mar 2007

teda k tej noci - aj u nas bola divoka. plakaaal, ani prso nechcel.
my sme mali 1x mrkvu. maly to dal do pusy a nevedel co s tym. takze my sme zatial na zaciatku. dufam, ze sa to rozbehne v pohode.

jankamanikova
26. mar 2007

Ahojte!
Tak mame ako tak pobalene, este take male kusky a popratat. Akurat som si sadla k netu, ze pridem na ine myslienky..

renca - aj u nas to bolo tak v noci, strasne plakal a ani nechcel prsnik ani cumlik, len mrncal. Som rada, ze nie som vtom sama. Uz som v noci aj plakala od zufalstva, ze co som za matku, ze dieta mi place a ja ho neviem utisit. No zatial mi Matusko spi. Ale aj vcera nam spal do polnoci a potom bolo "veselo". No, uvidime.
Myslim na Vas a tesim na dalsie Vase rady a napady.

Inac mi zacneme mrkvicku az ked budeme v Presove, velmi sa na to tesim. Neviem sa dockat.

laurajana
27. mar 2007

ahojte babule, ospravedlnujem svoju absenciu, ale boli a sme chorucki, aj ked maly uz ma ovela menej soplikov, tie sopliky su pliaga, privadzali ma k placu rovnako, ako Matuskovo plakanie...hrozne...nevedela som maleho nachovat aby sa mi nedusil - nedalo sa mu dychat. Ale niektora tu z vas pisala o Olynt-e do zasuvky, osviezovaci a baby ten dobre pomohol aj mne aj malemu...mentolova vona sa sirila spalnou a spalo sa nam ako v bavlnke. Dokonca maly tuto noc papal len 2x asi za to moze Nestle prikrm, ktory sme dali pred spinkanim...super...ale potom zasa ne-super pre mna - prsniky mi sli prasknut. Ako to robite, ak mate vela mliecka a davate prikrm, ked mate prsniky na prasknutie?! Alebo tu taka nie je? Pre mna to znamena odsavanie a to ma nebavi, tak asi by bolo lepsie neprikrmovat a kojit...neviem...ach jaja

Neviem kto tu pisal o jablckovej vyzivke...ale mozem 100% potvrdit, kakame s nej ako divy...a papa ju velmi rad, je od hamaneka a je super, aspon malemu chuti...no a maminke tiez 😀

sillas
27. mar 2007

laury..to budes mat naliate prsia tak 2-3 dni a potom sa už nebudu nalievať lebo si zvyknu na iny interval, takže nemusiš odsavať...to je môj nazor.

laurajana
27. mar 2007

aha ale ak neodsajem, tak mi "prasknu" 😀 😅 😕 ...uuuuuuuuuf ako pamela ich mam 😎

jenis
27. mar 2007

Laurajana, ja uz davam obed aj olovrant malej a to su vynechane dve kojenia, takze v noci som cela od mlieka. Ale trvalo to len dva dni. Nevedela som ani poriadne zaspat, len som cakala kedy sa uz zobudi a vytiahne aspon trocha mliecka. Inak ja som nikdy ani neodsavala ani neodstrekovala, lebo neviem ako na to. Takze mi pomaha len mala. 😉
No a v noci jej teraz ked sa zobudi a placka davam len cajik, trocha si cucne a spinka dalej. Kojim asi dva-tri krat za noc a dva-tri krat davam cajik.

sillas
27. mar 2007

presne ako jenis píše, trva to 2-2 dni lebo ked začneš vytahovať tak sa na ten interval nanapasuješ, lebo stále sa ti bude tolko tvoriť, treda vydržať aj ja som mala naliate 2-3 dni ked som začala davať desiatu a aj obed..ale už je to ok.

laurajana
27. mar 2007

jenis, ja v noci kojim len 2x (som rada, ze sa konecne vie maly dojest cez den a nech maminku buvat 🙂 ) a cez den papame kazde 3 hodky, na desiatu vyzivku a vecerom kasicku... cajik cuckame aj pocas dna a vypijeme ho dost vela, ale vraj to je ok, povedal nam dr. 🙂 ..asi to bude tak ako hovori sillas necham to tak 2-3 a snad ma nerozdrapi 😎

jankamanikova
27. mar 2007

Ahojte!
Lauri vitam Ta medzi nami a prajem skore uzdravenie. Nas tiez sopliky dost zlostia, ale vraj to je zo zubkov, takze kym nevylezu, budeme slinit a soplit. Inac je som nikdy nemala naliate prsniky. Nikdy som nemala pocit prasknutia a dokonca, ani v nemocnici mi tam tak nenabehlo mlieko. Som zvedava, ako to bude, ked zacneme prikrmovat (mozno sa tam cosi nazbiera, ked budu tie dlhsie prestavky).

Lauri a to mu presne davas kazde tri hodiny? A on TI tak vydrzi? A ako dlho Ti je na prsniku, ked taha? A ako mu vlastne stihas davat este aj cajik? No, musim to asi aj ja nejak poriesit s tym papanim a dat mu urcity rezim. Mozno robim chybu, ze si ho stale dam na prsnik ... Neviem.
A Vy ostatne babule? Mate v tom jasno? TO akoze date olovrant a potom prsnik? Alebo obed a hned za tym mlieko? Alebo pockat a dat mlieko az pred spanim. No, neviem. Dakujem za kazde rady.

Ja momentalne sedim ako "kralovna" na WC a vychutnavam si to, ze chlapi spia 😀 . Zajtra cestujeme a stahovacka, tak mame oddychovy den. A veru, dobre nam to padlo.

cipka
27. mar 2007

Janka,

aj ja som doteraz len kojila (2 týždne prikrmujem), ale posledné týždne som sa snažila nahodiť režim, v podstate každé 3 hodiny, samozrejme, keď bola skôr hladná, tak som dala, ale takto som aspoň docielila aký-taký režim papania. Je to fajn, a tiež ešte dávam čajík, alebo len prevarenú vodičku.
Začala som obedom (stále som ešte len pri ňom), keď sa napapá, tak po pol hodine jej dám mliečko. Väčšinou si potiahne toľko akokeby ani iné nejedla. Malo by sa to do 2-3 týždňov upraviť, že nebude potrebovať už mliečko..uvidím. Tak mi kázala pediatrička 😀

laurajana
27. mar 2007

jankamanikova, zo začiatku papal kazde dve hodky, ale potom sa viac-menej prejedol a vela grckaval a tak podobne, takze sme nabehli na 3-hodinovy rezim a je spokojnucky a aj mliecka mam viac, ako ked ho "stale" vypapal...taha si tak 5-8 minut viac nie a mam prsnik prazdny...a cajik? Ten pije od smedu ked sa mu zachce a teraz aj viac ako sa kurilo...inak si nan tak zvykol, ze tak 3 deci a viac denne vypije a v noci cajik nedavam, len ked sa pre zubky castejsie ako 2-3 krat v noci budil...tak som nedavala mliecko, len cicnut cajiku a trosku pritulila k sebe a zaspinkal a odlozila do postielky, skratka zvykol si, je to asi "sila zvyku"

Chovam ho tak 3-6-9-12 a rano ked sa o 6 napapa o 9 papa mliecko a o 10:00 vyzivu jablckovu napr. potom zasa o 12 papa kazde 3 hodky o 17:00 mu davam nestle kasicku tych 120 lebo 150 este nechce bolo mu to vela...potom mu dam papat uz len po kupani, kupeme o 20:00 a o 21:00 ho nakojim v spalni a hned aj zaspinka po napapani, odgrgnuti...tak to aspon je u nas a posledne sa budi na papanie v noci 2x...tak len tolko...

Tak priiiiiiiijemne stahovanie a vela stastia a radosti s drobcami...ahojte babule...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre