Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

bubatinko
19. apr 2007

😀 to zimne mliecko je UM studene 😀 dobre som pochopila??? ja mu budem robit hustejsiu ako kasu lebo on uz vsetko papa lyzickou ... dufam ze mu to ekzem nepohorsi 😒 ale asi by nemalo...

renca3
19. apr 2007

Pozrela som albumy.
jenis...mala je chutna v tych satockach. Nedivim sa, ze bola stredobodom.
Zda sa, ze bude vodny zivel. Podla foto sa vo vode citi ako doma. 😎
viky...ten vas sa uz fakt nezmesti do autosedacky. Je to riadny chlap. A ze
buchty s makom, no mam dost. 😅

viktoria
19. apr 2007

renca díky za pochvalu, bubatinko čo je to UM, ja dávam malému polotučne mlieko.......

viktoria
19. apr 2007

bubatinko pozrela som tvoj album, malý je zlaty máte presne taký istý kolotoč nad postielkou ako máme my a cumel mate taký ako my........ 😅

bubatinko
19. apr 2007

UM umele mliecko/nutrilon/ maly ma 7,5 mesiaca normalne mliecko nemoze 😉

jenis
19. apr 2007

Ahojte, aj dnes sme boli plavat, tak len teraz sa hlasim. My tam totiz dochadzame 100 km ☹ . U nas take nic neexistuje.
Viktoria tie plavky to je plienka na plavanie. Inak dostat aj take mini plavky, aspon ja som videla v Kosiciach v optime.
Renca zacali sme plavat minuly tyzden, ale pred tym bola priprava doma 4 tyzdne. Trebalo sa naucit ponarat doma vo vani, aby sa tym v bazene nestracal cas.
Strasne sa jej tam paci. Inak cim skor, tym lepsie. 😀

jenis
19. apr 2007

Baby z Kosic nechcete listky do kina?

jenis
19. apr 2007

Renca dakujeme. Inak satocky budu na predaj ak by ste o niekom kto by ich chcel dajte vediet.

jenis
19. apr 2007

Viktoria to fakt davas malemu buchty s makom??? Mak sa moze len od 12 mesiacov.

laurajana
19. apr 2007

Guľáš z morčacieho mäsa a zeleniny ( od 8.mes.)
100g morč. mäsa, 40g zemiakov,20g zel. hrášku, 20g mrkvy, bazalka, petržl. vňať, 10g rastl. oleja, dojčenská voda na podliatie
-mäso umyjeme, pokrájame na malé kúsočky, nasucho opečieme, zalejeme vodou a dusíme do polomäka. Potom pridáme na malé kúsky pokrájané zemiaky, mrkvu, hrášok a dusíme do mäkka. Pridáme rastl. olej, nasekanú vňať, bazalku. Jedlo môžeme podľa potreby popučiť vidličkou.

Hrášková krémová polievka ( od 7 mes.)
100g hrášku, 1 zemiak, 250 ml dojč, vody, 1 ml dojč. al materského mlieka, 10 g kukuričnej múky, petržl. vňať, 2 lyžičky rastl. oleja
- Hrášok a zemiaky uvaríme do mäkka. Potom polievku rozmixujeme na hladký krém, zahustíme kašičkou z mlieka a kukur. múky a varíme asi 5 min. Nakoniec pridáme olej a vňať.

jankamanikova
19. apr 2007

Ahojte!
Nemam vela casu citat a ani pisat. Len Vas chcem poprosit, aby ste mysleli na mojho Janika. Ma 40 teploty, neviem z coho, zajtra idem k dr. Som zvedava. Nic mu nie je, ani sopel, ani kasel; len velmi vysoke teploty.
Nechce nic jest, len pije tekutiny a davam mu do pusy Calgel, lebo ma tam rozkusane dasienka. Matusko sa zatial drzi ok.
Len sa bojim velmi o Janika, nechcem skoncit v nemocnici. Jany na sluzobke a my sami. Co sa tyka noci, su bojovne, lebo raz sa mi zobudi jeden a raz druhy. Takze nespim vobec. Trva to uz od utorka, len teraz to vrcholi tymi teplotami, tak zajtra uvidime. Este som to nezazila a velmi sa bojim. Majte sa!
Vdaka, ze Vas mam!

jenis
19. apr 2007

Janka myslim na vas. Drzte sa. Skus mokre plachty a zabalit ho celeho do nich.

zuzka111111
autor
19. apr 2007

janka a nemoze mat kiahne ?? zacina too horuckami velmi rozsirene to je aaj muz ich ma tak aj ja s lilkou cakame
drzim prsteky aby bolo vsetko ok

mario
19. apr 2007

Janka, ty to zvládneš, si super mamina, sama si písala, že tie chorôbky musia byť. To isté absolvuje teraz sestra s malým, je rovnako starý ako tvoj, je to hnis. angína a začínajúce kiahne, aj ked nie je ešte vyhádzaný, tiež sa bála, že skončí v nemocnici, ale dostal dva čípky, zábaly a polepšilo sa. Posielame mu pusinku, nech je rýchlo fit.

martina236
19. apr 2007

Janka, drzime palce, myslime na vas. urcite sa mu polepsi. drzte sa !

renca3
20. apr 2007

No co sa to tu deje, ked je vonku take fajnove pocasie.
Lebo aj ja od vcera stahujem teploty raz jednemu, raz druhemu. Maju do 39. Je to zaberak, aj noc bola o nicom. Na stastie cez den tu bude moja mama, tak sa da. K doktorke sa zatial nechystam. Dufam, ze cez vikend sa to polepsi. Janka, takze viem si predstavit, ze toho mas dost ked si sama.
Prajem pekny den.

laurajana
20. apr 2007

jankamanikova prajem hlavne vela sil, ale ako Ta poznam si super maminka a velmi trpezliva tak verim tomu, ze bude Matusku v poriadku a zdravucky... prajeme vela zdravicka drzkajte sa... ako viem Teba Jani to len posilni, onedlho napises ako super ste to zvladli...tesime sa na pozitivne spravy 😉

babule kiahne? Oooou tak snad nie...aj ked sa hovori, ze 100x lepsie je ked ich ma miminko ako v dospelosti, ja som ich mala ako 16 rocna a bolo to na "zracu"...ach

Renca fajnove ako fajnove to pocasicko, ked mam pravdu napisat o 10:00 byvalo aj teplejsie, vcera ked som sla ku kadernicke som si myslela, ze zamrnem a ze nas vietor ulapi...tak tu dulo...zmenilo sa pocko, ochladilo sa dost proti tomu ako byvalo teplunko a deticky to isto pocituju najhorsie...

viktoria
20. apr 2007

jankamanikova držíme palceky.renca aj vy sa čo najskôr uzdravte, no a tie kiahne je najlepšie ked má dieťa až po roku, lebo skôr je to nebezpečne, moja kamarátka má syna a ked mal len 3 mesiace dostal kiahne všade a to ešte aj do ust, normálne museli ist do nemocnice lebo by sa mohol zadusiť, lebo ked sa dostanu do ust je to velmi nebezpečne....
buchty s makom jedol malý vtedy prvyráz, samozrejme nezjedol toho vela ale nič mu nebolo, ved viete keby sa všetko čo sa nesmie dávať takým detom jesť tak by sme im ani nemali čo dať jesť......... 😉

jenis
20. apr 2007

Viktoria to mas pravdu, ale mak je predsa len omamna latka. Radsej nedavaj vela. Nespal ti potom dlhsie? 😀

viktoria
20. apr 2007

praveže vôbec nepôsobil unavene, aj ja som si myslela že z toho bude spať, ale nič.......jenis my dve sme asi najbližšie k sebe, myslím byvaním----

sillas
20. apr 2007

vitoria..teda umrem z toho tvojho valibuka, ja toho ôjho ledva vladzem na rukách, musiš byť už riadne vymakana..
maly teraz vstal toot sa ešte nestalo, inak už teraz chodí spávať, tak som zvedava ako budeme mať dneska posunuty den..nebude spať 3 krat ako zvykne ale iba 2 krat.
jankamanikova..dufam že sa vam už polepšilo, tie horučky su katastrofa človek celu noc nespi, renca aj tebe vela sil..ty to máš dokonca na striedačku.
čo sa týka počasia fakt sa ochladilo, na slniečku je teplučko ale v chladku taka kosa a vietor... 😠

jenis
20. apr 2007

Tak to asi hej. Ja som inac konkretne z Plesivca. Poznas?

renca3
20. apr 2007

Prave som volala kamoske, teraz absolvuje kiahne s 2 detmi. Je to psycho.
Tak som sa rozhodla to plavanie zrusit. Ta tepla vodicka je dost rizikova.
Staci, ze nosime choroby zo skolky. Velmi sme sa tesili, ale co uz.
Zdravie je na 1. mieste.

jenis
20. apr 2007

renca, mas to len v maji. dovtedy vyzdraveju. Inak vodicka posilnuje imunitny system. A nie je to natolko tepla voda. 32 stupnov. 😎 A chore deticky tam isto nechodia. A ak je to bazen na urovni tak aj cistenie vody by malo byt na urovni.

sillas
20. apr 2007

jenis..mala je užasna v tom bazene..na spapanie..mate z nej určite velku radosť..
Plešivec to je blízko nas, od nas myslim 50 km, v najbližších týždnoch sa chystáme zbehnuť do Betliara, tak sa cestou môžme staviť.. 🙂

martina236
20. apr 2007

stracam prehlad odkial ste. sillas, ty?

jenis... z plesivca som mala spoluziacku na strednej. lubka soltesova. mozno ten plesivec nie je tak veliky a budes ju poznat, ci?

vidim, ze chorobka na chorobke. tak nech je to za vami a mozete na plavanie a vonku. tak vela sil s drobcami!

akurat som dovysavala, mala zaspala a mozno este do obeda pojdeme vonku. ak nie, tak az poobede. zda sa, ze vonku je celkom fajn. ano, ani tu uz nie je tak teplo a fuka hnusny vietor a preto niekedy ani neviem odhadnut, ako mam malu obliect. uz sme chodili bez deky a nanoznika a teraz opat.

renca3
20. apr 2007

Jenis, mas pravdu, voda je dobra na imunitu, ale ja som neveriaci Tomas, co sa tyka tych chorob. Mame moznost chodit do bazena k znamym, len som chcela aby bol mezdi detmi pod odbornym dohladom. A to je zaujimave, ze vy ste uz mali vediet zanarat dopredu. Ved tam sa to deticky maju naucit. Asi je to vsade inak. 🙂

sillas
20. apr 2007

jenis, a ako ste sa ten ponor doma učili??
martinka ja som z RS a niekedy v maji sa chystáme do Betliara, lebo som slubila malej že pôjdeme pozrieť kde bývaju princezné, tak uvidiem podla počasia a v maji su dva štátne sviatky,tak niektorý den.
ved práve najhoršie počasie lebo fakt sa nedaju deti obliecť na slniečku tepločku v chládku kosa.

martina236
20. apr 2007

takze genmer sillas, co? ja som tiez povodne z toho kraja. len este viac panu bohu za chrbtom a som rada, ze sme odtial odisli.

martina236
20. apr 2007

pravdaze gemer, nie genmer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre