Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
25. apr 2007

viki ja som robila v banke, ale dala som vypoved takze som bola nezamestnana. ☹
A kam pojdem po materskej este neviem

renca3
25. apr 2007

Hmmm Martinka aj u nas by sa zisiel urobit taky generalny poriadok, kedze pred Velkou nocou nebol cas. No ved raz, ked Leo bude v skolke a Tea dam na par hodin k mame....Ale to ked nebude tak casto kojeny. 🙂

martina236
25. apr 2007

ja veru lepsi vzduch i pocit, lebo tie kudole prachu, ked som davala dole zavesy, to bolo cosi 😝 akurat som ich dozehlila a chlapi mi pomohli vyvesit. len som uz v spalni nestihla, tak rano budeme mat skoro budicek, lebo bude o nieco viac svetla ako zvycajne.

mario
25. apr 2007

Ja mám tiež pocit, že sa tu dlho neupratovalo a tak som sa rozhodla byt predať a kúpiť väčší, v podstate je už zadaný, ale my ešte nemáme nájdený iný. Veľké upratovania nerobím, lebo upratujem podľa potreby tak priebežne, som veľký pedant a moji chlapci tiež, takže nikdy neporiadok nemám.
Čo som robila? Študovala a potom zasa študovala a zasa..., potom materská hned po škole, živnosť a to dodnes. Asi nie som zaujímavý prípad do kroniky.

jenis
25. apr 2007

Tak ked ste uz pri tych cajikoch, tak mne mala vypije aj tri plne flasky (300ml jedna) pocas dna. A este k tomu ju kojim. Ale ona pila skoro hned od zaciatku cajik ma brusko, tak si asi zvykla. Inak pije z flase tiez hned od zaciatku. A kojim. Ziadne striekacky a lyzicky.

martina236
25. apr 2007

jenis saske vzdavame hold. nech ziju tekutiny 😀

mario
25. apr 2007

Moja nepije žiadny čaj, len kojím, lebo ona okrem kašičky večer iné nepapá.
Plienky má dosť nabombované, ale už som kúpila ten zázračný pohárik tak skúsim. ten čajík po každom prihrejete, alebo len izbová teplota? Vlastne aj von do kočíka ked ho beriete nevychladne veľmi?

martina236
25. apr 2007

ako kedy, niekedy prihrejem a niekedy izbova teplota. ked ideme von, bud termoska alebo termoobal. no ked bolo vonku dost teplo, tak len flasu s cajom.

jenis
25. apr 2007

´Ja nezohrievam, necham izbovu teplotu a vonku tiez.

zuzka111111
autor
25. apr 2007

ahojte ani ja nezohrievam ... 🙂
inak jenis dnes sme mali prvu hodinu no z toho priestoru ztiesneneho som bola hotova ... natrafila osm na dve velmi mile 😠 mamicky jedna ma vyhodila zo satne ze sa tam prezlieka a druha prisla z vreskotom ze jej nemame hybat z vecami co ma na lehatku hlavna vec ze ja som nemala sa kde ani prezliect ani polozit malu a prezliect ju .....si mala vidiet to rosambo ked mi pukli nervy ...pani (lehatko) povedala ze konci z kurzom 😀 no ale bolo to tam huste 😠 😠
a v bazene sa jedno male rozplakalo a citliva lilka bola spolutrpitelkou a plakala s nou ☹ ked neplakala ani lilka neplakala ked zacala aj lilka zacala 😖

robota?? no robila som vselico v jednom velkoobchode komunikatorku vykonneho riaditela dost trapny nazov tomu dali a potom som odisla lebo sa tam motala scientologia a ja take nemusim ...zacala som robit v personalnej oblasti a ak neboli konkurzy tak podklady pre uctovnicku ktora tam bola no nuda stale rozmyslam nad nejakym podnikanim len este dobry napad by mi trebalo 🙄

laurajana
26. apr 2007

ahojte babule, podobne ako jenis, my pijeme cajik od malicka a doteraz z flasky, alebo hrnceka, tiez na to nepotrebujeme striekacky a podobne a tiez denne aj 300ml flasky hlceme...ale je to len a len fajn, ked citam ako niektore "babatka" proti tekutinam bojuju 😉

inak co porabaju v tomto "veku" vase babatka? Ten nas casto navstevuje crepniky, vozi sa na supliku pod sporakom, obhania flasu s vodou, alebo obal z kremiku, trha servitky, tapka na sklenu dosku stola, rozobera rohove listy na podlahe...a tak podobne, proste vsetko co by nemusel...najkrajsie je ked kloci pri velkom crepniku, alebo pri suplikoch v spalni a postupne sa prechytava a tak sa stavia do rovnych noh...no my asi stvorkovanie preskocime...myslim, ze niekedy stvorkovanie detom slo lepsie, vymysel podlah ich dost smyka tak skor sa my tlacime na chodenie ako na stvorkovanie, to nas skor kolise i ked na posteli nam to super ide 🙂

pekny a zaujimavy den vsetkym

jankamanikova
26. apr 2007

Ahojte!
Prajem Vam krasny den. Ja idem balait, potom s detmi von. Matusko spinka, lebo nase deti vstavaju stale o pol siestej. A ako to tu citam, nas navynecha ziadnen spanok, lebo to bz bola "sarapata". Spi stale tri krat denne, z toho okolo obeda spolu s Janikom (vdaka Bohu, ze tak spia, lebo inac by to bola kovbojka").
Tak krasny den!

viktoria
26. apr 2007

ahojte.... tak náš malý ešte nevie isť po styroch asi preto že je silnejší,
zuzka no ta ja byť na tvojom mieste tak tiež by mi asi pukli nervy, vôbec nemám rada také paničku ktore sa robia akoby im patril celý svet... 😅
mário prečo by si nebola vhodná do kroniky ved tam napíšem že si večný študent, je dobre že tu máme aj študovaných ludí, ktorých baví studovať,,,
no u nás je dnes pekne teplo, malý práve zaspal tak ja si idem zapáliť.... 😀

jenis
26. apr 2007

Ahojte,

Zuzka, tak to ti nezavidim. My mame super skupinu. Vsetky su v pohode, aj si pomozeme ak treba. Aj na lehatku sa vystriedame. Takze super. Prerad sa ku nam. 😎

Inak co sa tyka co robia drobci, tak moja lezie z detskej do kuchyne len take fukoty. Cestou pozbiera vsetky topanky, lezie mi pod stol, snazi sa dostat do akvaria s korytnackou alebo rybkami. No a dnes na moje velke potesenie sa postavila. 😀 Takze hor sa kupit nejake topanky na chodenie a moze sa ucit chodit.
Idem daco uvarit malej na obed a hor sa opat do Kosic na plavanie.
Zuzka ak by si sla do mesta, tak poobede sa ideme trocha prejst na namestie.
Pa

laurajana
26. apr 2007

jenis krasnucka je Saska...super, len tak dalej, my uz topanocky mame, ale zatial ich nepotrebujeme 🙂 pekný dník všetkým a kráááááááááásne prechádzky...ahojte

renca3
26. apr 2007

Lauri, tvoj maly je uz sidielko. Musis byt na pozore. To ja mam este pohov, nelozi. Ale len nedavno sme odstranili barikady od veze, telky. Mali sme kvetinace omotane igelitom, lebo vyhadzoval zem a kuch. linka a vsetky skrinky hlavne v kupelni boli previazane snurkami a gumickami. A spodne sufliky mam este stale prehadzane do vrchnych a nemam prehlad kde co mam. Mozno Teo nebude taky zvedavec ako jeho brasko. 😉

sillas
26. apr 2007

tak teda poniektorí su tu už fakt riadny prieskumníci...u nas to tiež ešte nehrozi..maly sedi sam ale sam sa neposadi, a iba sa postaví na štyri a hompála sa a potom šup na brucho.. 😀 tak z tohto hladiska mam aj ja renca pohov.. 😉
uvidie do kedy..
dnesa je vonku krásne teplo , bola som doobedu u ženskej, tak som normálne nechápala...no dnes ešte s malym nejdeme von..nejako ešte nie je vo svojej koži, strašne kašle, teda vykašlieva..mne to už normálne chýba, naposledy sme boli vonku v piatok.. ☹

cipka
26. apr 2007

JankaManikova,

zavidím ti,že tvoj malý spí 3-krát za deň. Nebudeš mi veriť, ale moja malá už len raz za deň. Určite si myslíte, že to nie je normálne. No, keď si vezmem,že som ju v poslednom čase uspávala aj 2 hodiny, tak sme to skúsili takto a je to lepšie. Zaspí rýchlo a sme obidve kľudnejšie. Večer detto. NO, možno je to kvôli zúbkom a čo nevidieť sa vrátime k starým koľajom...

jankamanikova
26. apr 2007

Ahojte!
Dnes ma nas Matusko 7 mesiacov. Je stale velmi pokojny a spokojny; stale sa na kazdeho usmieva. Lozi dokola a po styroch len dozadu. Dopredu nevie ist, tak sa uz opiera na dve nozky a robi "stojky". Prevaluje sa jedna radost a je velmi komunikativny. Papame stale "mamickove" mliecko, na obed papame zeleninku a dnes prvykrat masko. Je velky papac.
Ma sa dobre a pozdravuje vsetky ostatne babetka - hlavne kocky 🙂 🙂 🙂 🙂 .

V sobotu sa stahujeme, Jany zachvilu pride domov, zajtra balime. Tak Vam prajem dobru nocku!

laurajana
26. apr 2007

janka všetko najlepšie dalsiemu 7-mesačnemu miminku...vela zdravicka hlavne...

jankamanikova
26. apr 2007

Dakujeme!!!!!

jankamanikova
26. apr 2007

Inac my tiez chodime von, ked Matusko nespi. Vyspi sa v pohode doma, von ho zoberiem do babyvaku, Janik na motorku alebo bycikel. Poprechadzame, Matusko je spokojny, lebo vsetko vidi.
To tie deti maju take "medziobdobie" ... to prejde a bude dobre. Inac nas Matusko, ked lozi dozadu, tak si tak sadne nabok. Drzi sa rucickami vpredu a opiera si zadocek. No, velmi chutne.

renca3
26. apr 2007

Vitaj v klube 7-mesacnych, Matusko.
Janka tak zase balite. Vy ste ako stahovavy vtaci. Kolko sa asi ohrejete v Dolnej zemi? Ale mas tam Mario, tak vam bude super. 😎

zuzka111111
autor
26. apr 2007

bozeeee zenusky to uz vsetky vam loziaaaaa 😖 lilka nic teraz uz sedi ale aj to este bacne dozadu niekedy ... ☹ po lezeni ani naznak ani na bruchu sa jej dlho nepaci prevalovat sa chce ale lozit nic a na 4 ani nehroziii

bubatinko
26. apr 2007

Pripajame sa ku gratulacii k 7memu mesiacu............ 🙂

martina236
26. apr 2007

zuzka, ani my este nelozime po 4. sedi, prevaluje sa brucho chrbat brusko chrbat. ale na bruchu vydrzi vecnost. a ani zuby nemame. kto este nema?

sillas
26. apr 2007

ani my nemáme zuby...ale som hotova z toho že zase ma zvyšenu teplotu mal aj predvčerovm a dnes zase predtým ako šiel spať 37,5..a stale sa budi, a zda sa mi teply..už som zufala. ☹
matuškovi blahoželame...a janka prajeme príjemne balenie a stahovanie..

martina236
26. apr 2007

sillas, nic ine? proste "len" teploty? boli ste u lekara,ci zatial ani nie. aj mne sa zda mala podrazdena, ale aspon ze spi. menej papa a rychlo sa unavi. ale inak je cula.

mario
26. apr 2007

ani naša neštvorkuje, sedí len tak s podopretím a sama sa neposadí, hoci sa veľmi snaží, ale zatiaľ sú z toho len brušáky, skôr sa vzopiera na nohy
Janka daj mi potom do IP adresu a kontakt, aby som ťa mohla prísť budúci týžden vybozkávať
Zuzka už máš kočík, ja ešte stále nie a už mám toho dosť, zajtra daľší pokus
no zuby nemáme, len špic z jedného dolného a ten špic už mám otlačený asi všade, na ruke, pleci, brade, líci a hlevne bradavke
Zuzka robíš vlny na plavárni? len sa nedaj 😠
odložte tie teplomery, stále tie deťúrence len premeriavate, inak ja mám nad 37 stále a to už pár rokov, asi som prihriata 😀

renca3
26. apr 2007

Mario, alebo zhava? 😀
Pocuj, to co su tie tvoje pokusy o kocik? To ako vybiehate niekam po predajniach? Ved si vyhliadni nejaky na internete a zozen, kde ho predavaju.
My sme tak kupili 1. Leovi.
Teraz sme kupovali sportak Teovi tak, ze sme prebehli do Rakuska do Shopingu
a tam je dost velky vyber. Hned sme aj kupili. Ale nazvala som ho letny kocik a na zimu zostane ten po Leovi. Neviem co vsetko by mal ten tvoj
obsahovat. Ale na trhu je velmi velke mnozstvo.
Inak dnes som citala, ze bude znova ta kocikarska akcia v roznych mestach.
Ja som sa zucastnila uz na 2 rocnikoch a je to super. Vlani som tu milu odmakala aj s pupkom. Bude to 12.5. o 16.00. Ma niekto zaujem prist do BA kocikovat? Je to aj zaujimava prehliadka kocikov. Tu by si si Mario urcite vybrala. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre