Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
16. máj 2007

Saske idu aj dole aj hore

sillas
16. máj 2007

baby..teraz somnakukla malému do papulky a skoro som odpadla, už viem prečo tak velmi včera plakal...vyšli mu dalšie dva zubky ale nie horne jednotky ale dvojky..ja to nechápem..mali vyjsť prvé jednotky nie? to ako bude vyzerať ked mu vyjdu dvojky a jednotky nie?? 😀 😀
Napríklad Lucka ma iba 19 zubkov, jedna spodna dvojka jej vôbec nevyšla.. 😉
no my musime kupiť sedačku aj Lucke podla tohto aj aj Riškovi..uff, lebo od juna su povinne a ten podritník asi pre nu ešte nestači..

renca3
16. máj 2007

Sillas...bude vyzerat ako upir 😀 Aj synovcovi tak teraz rastu a ma 1 rok.

Dnes sme absolvovali kontrolu klbikov. O.K., mozme behat. No a lozenie asi uplne vynechame. Aj s Leom to tak bolo. 🙂

My mame tiez 6 zubov, dolu 3 a hore 3. Ale znova slinta osto6 a tie teploty budu zrejme z toho. 😒

renca3
16. máj 2007

No a dnes som bola Lea odhlasit zo skolky, tak o zabavu mame postarane. 😅
Inak ich oboch idem dat zaockovat proti Pneumokokom. Leovi teraz sposobil ten zapal pluc. Pred tym som sa tomu branila...
Dali ste niektora ockovat?

mario
16. máj 2007

My máme zatiaľ zuby dva a sedačku vajíčko, ale asi nefunkčnú, lebo v nej vyvádza, najradšej by bola na mojich airbagoch 😀 .
Máme stále rušné noci, lebo kašle a ked je tých hlienov veľa, tak sa povracia, minule sme ju kúpali v noci, lebo sa povracala a natrela si to do tváre, to sa inak nedalo len okúpať, susedia musia mať z nás radosť, že vysávame a kúpeme v noci.
Očkovať? Asi ju dám, ale až na jesen, ked je to riziko infekcií v zime najvyššie.

jenis
16. máj 2007

Silas aj Saska ma dvojku hore uz von. Je taka polovicna upirka.
Ja som nedala ockovat, zatial. Neviem ci ju mam dat. Ona este vobec nebola chora (klop,klop,klop). Tak neviem ci ano, alebo nie. /skusim sa opytat Dr.

zuzka111111
autor
16. máj 2007

jenis mas dnes spoluobcanov z plesivca v pestunke 😀

jenis
16. máj 2007

viem pozeram, ale asi nemam byt na co pysna. Ale uz ich aj tak nevychovava otec lebo im je v base.

zuzka111111
autor
17. máj 2007

hej vsak som to pozerala v spravach ..

sillas
17. máj 2007

jenis..zuzka...stretko sa včera nekonalo??
jenis..ale Saška tak krásne cerí tie zubky...maly ich schováva nikomu nechce ukázať.. 😀
mario...no RIško by tiež bol najradšej na mojich "airbagoch"..teraz ako mu idu zuby chce byť iba narukách /akurát vonku v kočíku je kludný velmi sa mu páči tento športový/, a stále ked ho mám na rukách tak mám oslintaný celý dekolt, výstrih..a hľadá a hľadá...aj ked nie je hladný..ešteže nosím výstrihy.. 😀 😀 lebo by som mala oslintané tričká a nestíhala by som sa prezliekať..
renca...tak ťa čakaju krásne 3-4 mesiace..ale ked ti vedia rodičia pomôcť tak je to super..a leto rýchlejšie ubieha akozima.. 😉

renca3
17. máj 2007

Ano, len aby sa teplo neminulo na jar a cez prazdniny bude uprsana jesen. 😝
Ked budu zdravi a pocasie dobre, nie je problem s programom. Ale takto sa nemozeme s nikym stretnut. 😒

sillas
17. máj 2007

no neboj renca...ved aj Lucka bude mať v škôlke prázdniny takže 5 týždnov tiež budem sama s dvomi detmi...no ešte určite aj nejaká choroba, tak budem mať tiež veselo.. 😉
Boli sme vonku, tak celkom ok, len ten vietor je dosť studený, to ani neviem ako mám obliecť malého..
O pol štvrtej ideme do škôlky, Lucka ma program na den matiek, kazala aby som doniesla aj Riška, tak ideme odskušať imunitu.. 😉

renca3
17. máj 2007

tak prajeme prijemny kulturny zazitok. 😎

jankamanikova
17. máj 2007

Ahojte!
Tak u nas je pekne, len fuci neprijemny studeny vietor. Janik ma hlas Ako "deravy hrniec", ale spieva a krici ostosest 😀 . Matusko je v pohode, lozi so po byte, hlada Janika (lebo on s nim hra skryvacku), takze ma zabavku. Asi mu pojde dalsi zubok, lebo sme mrzuty a po troch vybornych nociach prisla zase "burka", takze prepodkladam, ze dalsi zubok bude cochvila na obzore.

Sillas - daj vediet, aky bol program. Aspon niekto ide za kulturou ... 😉 .

renca - nebude to take zle s dvomi detmi doma, neboj sa. Aspon Teovi bude veselsie a bude robit pokroky. Drz sa!

Tak krasne dnicky vsetkym!

mario
17. máj 2007

Mám obednú pauzu a tak sa vám venujem. Dnes nám robili plávajúcu podlahu v jednej izbe a tak je celý byt hore nohami, ale do nedele to upraceme, to príde domov junior a všetko musí byť na svojom mieste.
Renca, no ja ti nepoviem povzbudivé slová, že budeč dobre, lebo bude určite ťažko a husto, no neboj o desať rokov bude aj lepšie.
Mna keby pozvali na kultúrny program, tak by som tam asi zaspala, taká som unavená, že ma bere aj na wécku.
Mám recept, ako dosiahnuť, aby detičky ráno spali do ôsmej až deviatej! Treba byť s nimi hore od tretej v noci do šiestej rána, nám to už pár nocí funguje 😀 .Nie sme nadšení, ale Laura si to tak teraz vyžaduje.
Pekný zvyšok dna a ak sa niektorá nudí, tak mi treba pomôcť upratovať 😀 .

renca3
17. máj 2007

Ono to nie je take zle s 2 detmi, ved sme si ich urobili, ale Leo uz bol zvyknuty na urcity rezim zo skolky, ze maju stale nejaky program, potom moja mama sa venuje len jemu, ked ho ma. No a odo mna ocakava to iste.
Nechape, ze Teo potrebuje prebalit, spat, jest a len s mojou pomocou.
Inak Tea chytil zase aj cez ATB nejaky virus ci bakter ci co. Je na tom horsie. No opusta ma optimizmus, ze zajtra bude lepsie. Uz je chory presne 3 tyzdne. Vysavac ma uz staly flek v spalni pri posteli.
Dufam, ze som vas nenakazila tou zlou naladou, idem sa odreagovat pracou.
Pekny den.

martina236
17. máj 2007

Ahojte...
my nemame este ani jeden zub 😀 a stale sa prevaza v skrupine, zatial staci, je do 13kg pisana a mame nieco vyse osem.

dnes som bola s malou zase u lekara, lebo chripenie ani po 4 tyzdnoch neprestalo. poslal nas na ORL, pretoze on tam nic nevidel a teda mala ma nejaku priklopku v hrtane, kt ma byt v strede, zrotovanu do lava. nechapem... zajtra ideme este na jedno vysetrenie pomocou sondy. bude mat fakt hlas ako christova.

inak sme po starom, este nelozime,na 4 sa postavime, ale len sa hojda a padne, takze len cuvame a cuvame, aj stat by sme furt chceli, len este nie sami.

jankamanikova
17. máj 2007

Ahojte!
renca - to je v pohode, on to musi pochopit a on to pochopi. Len musis stat na svojom, deti potrebuju hranice. Bude dobre. Leo je inteligentne dieta a mne sa z praxe potvrdilo, ze z problemovych deti vyrastu fantasticky dospeli ludia. A maj ho pri sebe, nedavaj ho babke. Ale to je asi nerealne, co?

mario - podlahu prideme pokrstit, dobre? Matusko po nej polezie a Janik ju este vylesti svojou motorkou, ok? Snad bude drzat 😉 .

martinka - mala bude mat krasny hlas, uvidis. Vsetci budu za nou letiet, lebo take hlasy su ziadane 😉 .

Inac sa mame dobre a prave jeme, tak idem sa pridat k manzelovi ...

okta
17. máj 2007

Ahojte, tak ja sa ozyvam zasa po dlhsom case....menili sme okna, malovali, upratovali, uf... ze uz je to konecne za nami. Jaj, tie chorobky este stale neprestali ☹ , tak sa vsetci chorucki drzte a co najskor uzdravte. O tom ockovani proti pneumokokom - ja som sa na to pytala Dr. este pred prvym ockovanim Hexou a ona mi odporucila ockovat az po zakladnom ockovani - cize az po prvom roku-to sme si boli isti, ze zaockujeme. Po tych neprijemnostiach s ockovanim Hexou sme si povedali, ze nie, ale ked sme boli teraz v nemocnici, lezal tam osemmesacny chlapcek, ktory mal pneumokoka v uskach aj v nose. Bolo to hrozne, lebo mu ho nemohli vyliecit a bral obrovske davky antibiotik priamo do zily dvakrat denne po hodine. Podrobnosti ani nejdem pisat, tak sa vazne zamyslam, ze zaockujeme, aj ked sa bojim ako zasa zareaguje Simon. Ja by som ockovat dala.
Autosedacku sme uz kupili od 9-36 kg, zn. Dema, maly je v nej spokojnejsi ako vo vajicku.
Mario, ten recept na dlhy ranny spanok funguje aj u nas 😀

jankamanikova
17. máj 2007

Baby s tym ockovanim proti pneumokokom, ja by som pockala fakt az potom roku. Nas Janik mal pneumokoka, ked mal tri mesiace a prezil to super, nebolo to vobec strasne, vyliecil to Pamykon, takze pohoda. Ale u kazdeho babenka to moze byt ine.

zuzka111111
autor
18. máj 2007

jenis si tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
boze nemam na nu cislo a ja dnes musimutekat na gyndu uz mi to dlho meskaaaa a bolka brucho tak ci znovu nejaja cysta 😠 😠 😠 😠

kvila
18. máj 2007

Ahojte zienky, prosim, chcem sa opytat, ako varite svojim babatkam prikrmy? Kazdy den cerstve? Ja varim kazdy den uz 2 mesiace (od 6.mes.), ale stale mi nechce velmi papat, zje tak najviac 20 lyziciek a zvysok potom vyhadzujem. AKurat minule som pocula, ze niekto si urobi zasoby a da zmrazit do flasticiek od vyzivy, ina kamaratka zas navari na 2 dni a necha to len v chladnicke. Nemusi byt strava vzdy cerstva?

renca3
18. máj 2007

Asi by mala byt cerstva, ako by tu mnohe pisali, ale ja tiez zmrazujem.
A ked cez den nestiham uvarit a nemam po ruke Hipp, vyberiem z mrazaku. 😉

zuzka111111
autor
18. máj 2007

ja si varim ked si varim na 2 dni , zmrazovat som este neskusala
nemate niekto cislo na jenis?? ma prist do ke a ja musim ist ku gyndosoviii ☹ ☹ ☹ ☹

okta
18. máj 2007

ja varim kazdy den, este sa bojim mu to davat na druhy den a co nezje, posolim a dojem ja

viktoria
18. máj 2007

ahojte...no my varíme každy den, malý už zje skoro všetko.... no vika ešte trochu kašle ale už je to lepšie a tobias tiež zakašle len sem tam, ale ešte stále dávam antibiotika...
u nás dnes zima ako v rusku fuka zimný vietor, no a čo sa týky lezenia tak náš malý si lahne a iba sa prevracia, mne sa zdá že je dost lenivý on keby tak mal 10 černochov čo by ho obsluhovali, lebo ked ho dám na štyri tak začne revať a zas sa vyvalí ako grula....

sillas
18. máj 2007

caute baby...som grogy...odkedy malemu idu zuby, to je 10 dfní vsráva ráno medzi 05: a 05:30, zatial to bolo ok, kým som hxodila spať medzi desiatou a jedenástou /kedže boal mrcha/ ale teraz po večeroch robím DPH a chodim spať okolo poljednej jednej, potom o druhej kojim o polpiatej zas a on už o piatej kikiríka..desne ma bolí hlava..ked toto bude týžden..tak neviem kde skončím..uff
Čo sa týka jedla tak závisí od toho čo muvarím napríklad špenát varím iba na jeden den kedže sa môže papať len raz dotýždna, ostatné jedla zvyknem na dva dni, ved v podstate ja to navarím o dvanástej a na druhý den ked mu to dávam to má iba 24 hodín, takže myslim že je to ok,a hned ako vychladne to dávam do chladničky, aba to náhodou neskyslo.

martina236
18. máj 2007

ahojte, sme naspat z krcneho. mala ma laryngitidu. v celkom slusnom stadiu. zapaleny a zahlieneny cely hrtan. takze dostala ATB 😢

renca3
18. máj 2007

No a my sme dnes boli s Teom na Kramaroch. Poslala nas Dr. na RTG pluc. Nastastie tam lekarka povedala, ze na zapal pluc to nevyzera, tak mu ho ani nespravili. To by ho davali do toho hrozneho valca, neviem ci ste to uz videli. ☹ Aby sa babo nehybalo.
Budeme brat este dalej ATB a vo stvrtok na kontrolu. No stretko sa blizi, musime byt do vtedy fit. 😝

viktoria
18. máj 2007

tak práve som našla malému nove 2 zubky a predstavte si vyšli mu dolno bočne, no a my sme čakali že vyjdu očné horné lebo ich má strašne opuchnuté, a dolne vôbec nemal opuchnuté a zrazu mu tam svietia dalšie zubky, takže už máme spolu 8...
baby varujte tie vaše detičky lebo to stretko sa naozaj blíži a dufam že už to nikto neodvola... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre