Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
19. aug 2007

ahojte nás včerajsí gulas dopadol dobre, večer som už len muža naložila do auta a sli sme domov...
dnes je u nás teplo svieti slnko tak uvidíme dokedy...
no idem variť že to mám čim skôr za sebou...

eli77
19. aug 2007

Ahojte krasnu nedelu prajem kazdemu.

Tak som sa velmi tesila na zaciatku, ze som vas objavila...ale vobec nemam cas sem pisat.
Asi som bola naivna☹ tri deti, domacnost, manzel v zahranici a nikto kto by mi pomahal...fakt nie je cas na net☹ dobehnem sem skoro kazdy den...preletim si, co ste popisali a utekam dalej🙂
...ale nechcem sa lutovat, svoj zivot by som nemenila, mam nadhernu rodinku, ktoru milujem nadovsetko...
...Janka uplne chapem ako to myslis...aj ja som zalubena do svojich deti...ale to asi kazda znas 😉

dnes som este aj rano musela utekat s Marekom na pohotovost...mandle obrovske ako tenisove lopticky a samy bieli flak...diagnoza hnisava angina...
a zajtra som objednana s Miou na neurologiu...

asi sa dam naklonovat aby som mohla byt pri kazdom svojom dietati 😅 a vsetko stihala...

zuzka111111
autor
19. aug 2007

ahojteeee lilka uz hovoriii mamamamamamamma tak sa tesiiiim konecne uz niesom teta 😉 😀 😵 alebo tata 😀 uz som MAMA 😀

a mama s bruchom normalne mi uz bud etreba tehu nohavice je to normalne??
JAnka ty si kojila Janika ?? ked si bola tehu ci uz si nekojila??

renca3
19. aug 2007

eli...i ked su tvoji chalani uz samostatne jednotky, mas toho dost sama s 3 detmi. To verim. 😒

zuzka...ano, pri druhom to brusko rastie rychlejsie. Aj ja som bola prekvapena. 😉

Mna uz vo velkom otravuje alergia, tak sa snazim co najmenej chodit von. Ale pri detoch je to viacmenej nemozne. Trochu ma to vycerpava. Tak sa zase budem tesit na uprsane dni, vtedy je ti lepsie.

jankamanikova
19. aug 2007

Ahojte!
Tak mame za sebou krasny den. Boli sme v Ostrihome, vlastne Jany nas tam pozval pozriet Baziliku a nacriet trocha do historie. A mali sme stastie na nejake oslavy tam, takze bolo veseloooooo.
Deti spinkaju a ja sa tesim, ze pojdem spat.

Zuzka - ja so Janika nekojila vobec, mala som velke problemy s kojenim. Matuska kojim (zazrakom). Ale mam kamaratky, ktore kojili pocas tehu a pohoda. Jedna z nich caka uz tretie a koji tych dvoch naraz. Pohoda. Ak mas mliecko, tak ju este koj, nic sa nestane. A ak sa bojis o vitaminy, tak sa dopuj Calciom a jedz vela zeleniny. Nic sa neboj, zvladnes to.
Keby som bola ja tehu teraz, tak Matuska v pohode budem kojit. Ak by chcel mliecko a ak by som mala, tak v pohode.
Myslim na Teba a tesim sa na Tvoje brusko 🙂 , potom to odfot.

eli77
19. aug 2007

Zuzka ale s tym kojenim pozor...do konca siesteho mesiaca tehu sa moze bezproblemov kojit ale po siestom mesiaci moze vyvolat predcasny porod.

...nehovoriac o tom ze novonarodene babo potrebuje kolostrum 🙂

jenis
20. aug 2007

Ahojte, tak sme vcera dosli od svokrovcov, ale uz sa mi nechcelo zapinat pocitac. Dobre bolo trocha si oddychnut od varenia, prania, zehlenia a sem tam aj starania sa o Sasku, lebo tam mala sesternicu s bratrancom tak sa pretekali kto s nou pojde von, kto ju prebali a tak...
Saska uz rozprava ako velka, len skoda ze jej nerozumiem. Akurat povie ako robi cica, kravicka a havo. Mama, teta, apa (otec), mnam a papa. Ale ucime sa aj dalsie slovicka. 😀
Chodi jedna radost a sem tam sa uz aj rozbehne. Musim si obnovit kondicku...

renca3
20. aug 2007

Jenis...saska je sikulka. My este tyzden, dva a pusti sa asi aj sam. Do reci mu nie je, zatial mama a havo. Peto ho stale uci tato, ale nedari sa. 😅
Teraz hadze na ludi okolo taky smiesny uskrn, ani nie usmev. No je podareny. 🙂

zuzka111111
autor
20. aug 2007

ahojte dnes konecne idem na gyndu uz som mala zly pocit ze ma nikto nepozrel tak som zvedava .... gynekolog sa len smial ze gratuluje a splnili sa jeho slova ze mozem rodit kazdy rok ako ceresna ked som dorodila

inak lilkine najoblubenejsie slovicko je tkotkotko neviem co to znamena ale napriklad ked ide povedat mama tak najprv povie kotkotkot mama co si mysli ze som sliepka??????? 😀 😀 😀 😀

no mam doma cinanku tokocko toko akurat to rozprava 😀

jenis
20. aug 2007

Zuzka z toho si nic nerob moja furt najprv povie boze,boze a az tak zacne nieco hovorit.

viktoria
20. aug 2007

tak nás malý tiež rozpráva ale nič mu nerozumiet, on normálne kríčí, ale povie už aj mama, tata, toto a baba...
no musím utekat hladať skrečka po byte, lebo nejako sa mu podarilo ujst z klietky a zajtra príde vikina a neviem čo by bolo...

renca3
20. aug 2007

Caute,
tak tu bol dnes pekny lejak. Este ze som stihla prist s detmi zo skolky.

Chcem sa opytat, ci vase deturence hryzu. Teove zadne zubky v nedohladne, ale hryzie ako steniatko. Ked ho drzim do ramena, ked stojim do nohy a minule ked som sedela pri PC, tak ma hryzol do zadku, ze som vyskocila az sa zlakol a plakal. No mala som sa mu venovat a nie vypisovat, ze? 😅

jenis
20. aug 2007

Tak, tak Renca, nie vypisovat ale venovat sa. 😉 Mna moja kuse do palcov na nohe (fuuuj) a niekedy do stehna. A minule v noci si chytila moju ruku a zacala kusat prsty z nicoho nic. Doteraz to nerobila...

sillas
20. aug 2007

Caute baby...no u nas burka ide teraz, celý den bolo horuco a dusno..
nejako sa mi nič nechce a mam plno roboty..uff
no Riško zatial nehryzie.. 😉

jankamanikova
20. aug 2007

Ahojte!
Tak konecne spinkaju malinky, a ja som sa dostala k netu.
Dnes sme sa prehanali, kto bude prvy - ci mi doma alebo si burka na nas 😀 . Ale mi sme predbehli burku, tak sme sa mohli na nu z okna pozerat. Ale bolo to desive ako z filmu. Chlapci sa nestihli vynadivat.
Janik ma slovnik bohaty a Matusko ho bude nasledovat.
Ti dvaja sa zabavia jedna radost - dnes hrali hokej, lepili obrazky, varili obed. Su uchvatni.
Matusko vsetko chyta od Janika, napodobnuje ho vo vsetkom a nevie sa neho vynadivat. Jeho slovna zasoba je na dobrej ceste, stvorkuje ostosest, sam sa postavi a okolo nabytku tiez beha, drzi sa jednou rukou a vybera mi vsetko z kuchynskej linky a z krabic.
Ja sa mam dobre, myslim na Vas a zelam Vam vsetko dobre.

Kedy bude stretko?

jenis
20. aug 2007

Janka treba nieco zorganizovat ohladom stretka. Ja som za.

renca3
21. aug 2007

Vsetkym Jankam dnes prajem vsetko najlepsie k meninam. Myslim, ze to je Jankamanikova, Jenis a Laurajana. Tak krasny dnik.

Co sa tyka stretka, aj ja by som vas rada znovu videla. Ale aku mate predstavu. Kedy? Kde? Mam strach, ze by to mohlo byt uz take interierove stretnutie, kedze pocko uz bude na jesen nevyspytatelne.

sillas
21. aug 2007

Všetkým Jankám všetko naj naj naj...vela všetkého hlavne zdravíčka a radosti z detičiek...
u nas je teraz zase po burke..akože nechápačka, včera bola si dve hodiny. a teraz dobru hodinku..ale totálna tma hromy blesky.. 😅
My sme ok, prádzniny sa chýlia ku koncu..dneska máme 11 mesiacov...ani sa mi nechce veriť že už iba mesiac a máme rok.. 😉

viktoria
21. aug 2007

tak janky všetko naj,...aj malemu sillas k 11. mesiacom...
no v noci sme skrečka chytili, asi sa bál burky tak vyšiel z ukrytu, u nás bol taký vietor aj hromy že malý plakal celu noc a aj spal pri nás...
dne vikina prišla domov a predstavte si v predu sa jej kýve mliečny zub a už jej tam aj vyšiel nový, tak zajtra ideme ku zubárovi nech jej ten mliečny vytrhne...to som este nevidela...tobias zatial nové zuby nemá tak aspon že vikine nejake idu, teraz čakám kedy vstane a idem s nimi von...

jankamanikova
21. aug 2007

Ahojte!
Blahozelam vsetkym Jankam (aj sebe 😀 ), vela zdravia a lasky.
A dakujem za vsetky gratulacie ...

Mame sa dobre.
Dnes bolo dobre, zajtra ideme do TT pozriet moje stretko bab, ktore som tam mala. Tesia sa a aj ja sa tesim. Som zvedava ako bude.
V NZ som velmi spokojna, chodime do MC, mame novych kamaratov (hlavne Janik, lebo on ma rad deti) ... Aj s Mario som velmi rada, Lauru moji chlapci zboznuju (aj ked Janik sa vypytuje len na tetu Dasu) a ked zacne Laura a aj Matusko chodit, tak budu velka partia. Uz sa tesim, ked ich budeme nahanat po parku 😀 .
NO, prajem Vam krasny den!

A co stretko? Asi okrem Jenis a mna nik nema zaujem, co? Podla mna by bolo super sa stretnut, jesen je dobra (taky oktober je fajn) ... ale uvidime.

sillas
21. aug 2007

Baby k stretku sa prípájam...ak som ta zabudla podotknut tak soráč.. 😉
idem makať...

jankamanikova
21. aug 2007

Ok, tak sillas, ja a jenis. Kto sa prida?
Idem zehlit. Jany zase zaspal s detmi, takze romantika ako "oci".

martina236
21. aug 2007

my sa pripajame k stretku... dobry napad 😀 😀

inak vsetko postarom. zacinam chystat na piatkasi odlet. posledne nakupy, pranie, zehlenie, len este aby pocasie vydrzalo a poschlo vsetko pradlo.

boli sme na kontrole. mala ma 9 kg a 75 cm. az som sa potesila, ze aspon nieco pribrala, pretoze za posledne dni toho vela nenajedla.

sillas, citam, boli ste v NR a si sa neozvala. ako bolo a co vasi s malym? neumordoval ich? 😀

vsetkym Jankam vela zdravicka a krasny vecer 🙂

renca, tiez Carolinka kuse ako male steniatko. najoblubenejsi objekt nas nos a usi, ale zadky teda este nie 😲 😲 😀 😀

sillas
21. aug 2007

martinka neozvali, boli sme bez deti../a cestou domov sme sa stihli pohadať ešte v aute..xi xi/ kvoli nejakemu debilovi ktorý sa rutil po dialnici 180..
akurat sme pokukali na Agrokomplexe a v tom centre...a hajde domov, lebo sme museli byť doma kým Riško nepôjde spať, doma sme boli o polsiedmej.
ale myslela som na vas.
Naši maleho zvladli, ved je zlatučný neviem prečo sa ho stále boja.. 😒

martinka pekná vaha...no Riško neviem či ma vôbec tolko..nejako je na tom istom od marca, ale už sme sa dávno nevážili už dr povedala aby sme prišli v septembri do poradne.

jankamanikova...krásny večer...moje su ešte krajšie..učtovne...a žehliť ani nestíham.. 😀

zuzka111111
autor
22. aug 2007

ahoj ja sa pripajam k stretku 😉
lilka vcera urobila par krockov sama ale este sa boji len ked sa zabudne tak ide a potom hned sadne na zadocek 😀

dnes sama papkala ranajky chlebik v pohode nakrajam a papa sama ale dnes somjej uz dala peibinacik lebo nic ine mi uz nechcela a sama ho papala taka bola zlata musimju trosku samostatnosti ucit ked uz je to babo v brusku

inak co davate na ranajky deturencom?? lebo lilka uz chlebik s masielkom a sunkou nechce ani so zltkom lekvar nema rada tak ja uz neviem co jej mam dat

a lilku som naucila davat pusinky sice dava jazyckovu 😅 ale sladkuuuuu

renca3
22. aug 2007

Teo ranajkuje tak so mnou, ze mu davam z mojho peciva. Sunku tak skoro nedame, ale uz zacnem so syrmi a lekvarom. Na desiatu mava jogurt.

Aj Teo pusinkuje tak, ze otvori pusu a niekedy jazyckovu. No ale Leo ho napodobnuje a takto pusinkuje deti v skolke. 🙂

sillas
22. aug 2007

Riško ma rad vianočku s maslom a lekvárom...alebo aj chlebik s maslom a lekvarom..ine som zatial neskušala..pomaly začnem, ale spapa z toho iba kusok a potom mu dávam biely jogurt Dobrá máma, dam trochu cukru a rozmrvim do toho piškoty, lebo keby to bolo take riedke že by mu to všade tieklo, tak to aj zahusti a aj viac zasýti, ked dopapa stále začne plakal že malo.. 😕

Riško nepusinkuje.. ☹

ajduska
22. aug 2007

Ahojte dievčatá,som tu pomerne nová a ako vidím, už to tu máte riadne rozbehnuté a všetky sa poznáte, ale snáď ma vezmete do partie. Timea sa narodila 6.9.2006 a má ešte 2 súrodencov. Aj my máme problém sa raňajkami, poslednú dobu odmieta úplne všetko, dnes do seba natlačila len 3 piškóty, ale ona je celkovo slabý jedák, aj keď ako 10mesačná mala 9760 g. Stále ju kojím, ale už by som chcela prestať, tak neviem, z čoho bude potom žiť 😒 .

renca3
22. aug 2007

vitaj ajduska,
mame to tu rozbehnute, piseme ako nam drobci dovolia. Ale ako pozeram do pasu, vy ste sa rozbehli zase s detickami. Prosim ta ako to stihas?

eli77
22. aug 2007

ahojky...dne sme obehli troch lekarov...a podla kazdeho je Miuska zdrava🙂 tak som stastna ako blcha🙂 teraz vazi 8150g.

Ranajky u malej je mliecko a chlebik s maslom ...zatial velmi ine nechce..toto je u nas zatial ranajsia tutovka🙂 jogurtiky ani nic mliecne nesmie...kedze je alergicka na laktozu a sojove moze az od jedneho roku...

Ahoj ajduska...aj my mame tri deti ale chlapcov mam uz dost velkych takze mi vela pomahaju...ale obdivujem ta ze mate tri male deturence🙂 Prosim vloz nejake fotky aby sme sa mohli pokochat🙂

Ozaj baby planujete este dalsie deti? Kolko maximalne co by ste prijali? Mate nejaky "strop"? My by sme radi este jedno dievcatko 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre