Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
14. nov 2007

janka tak gratuluejm 😀
matka zuby nezabidim ani ja 😖 aj ked by som ako tehulka mala ist aspon na preventivku nie?? inak mam 10 kil na vrch citim sa ako slonica uz sa za lilkou len gulam ani pri nej nevladzerm teraz mi chodi raz do tyzdna pratat jedna kocka taze to tu mame dnes ciste vonavucke este aj pradlo mi vybrala z pracky a tak vyvesene pradlo na susiaku som este nevidela medzera medzi pradlom je asi vsade rovnaka som na to pozerala asi 5 minut ze ja som rada ked nahadzem a toto ciste puntickarstvo 😀 😀 😀

inak konecne idu lilke zubky dvojky a ocne ma spuchnute ...tak asi preto sa budi v noci a place normalne prideme a ona sedi a place zalostne tak zrejme zubky

zajtra znovu zacina stevo s uspavanim lebo zase len ja ju uspavam ☹ a brusko stale viac tvrdne tak mam strach aby ma nenechali v nemocke 😢

mario
14. nov 2007

Martinka 😢 😢 , až ma zabolelo.
Vankúš? to by som jej ho musela priviazať ako čiapku, lebo ona pobehá do rána celú posteľ.
Janka, si to nejak prehnala, ešte budeš za bifľošku 😀 .
My ešte stále uspávame, ja doteraz a už nemám síl, tak šiel tata, je tam ticho tak uvidíme.
Dnes som sa nasmiala, lebo Heno doniesol zoznam "Čo si želám na Vianoce":
1.zdravie
2.šťastie
3.Knihy:....tu nasledovalo desať kníh, tak som ten zoznam odniesla do kníhkupectva, nech to tam poskladajú.

jankamanikova
14. nov 2007

mario - ta som sa nasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

My s Janikom kreslime, co by nam mal priniest Jezisko. Pridava sa aj Matusko. Ten kresli cmaraniny a Janik, ze bagre a bagre a bagre. No, a ja som si myslela, ze chce nieco ine ...

Zuzka - davajte si pozor na seba!!!!! Aj nas Matusko sa inac takto budi. Prideme a on sedi a hrozitansky plaaaac ... Moje chuda male, potom sa len mojkame ...

zuzka111111
autor
14. nov 2007

a preco tak placuuu som mylsela ze zubky ??!! alebo nieco ine ?
mario ze priviazat ako ciapku som si to predstavila 😀 😀 😀 😀 😀
lilus spinka na mojom vankusi kedze sa mojkame po nociach a namiesto toho aby bola v postielke je tam polka mojho zadku 😀 😅 🙄

ajduska
15. nov 2007

no baby, vidím, že humor vás neopúšťa, to je fajn...som sa riadne nasmiala na vašich komentároch 😀 😀 😀

zuzka, dávaj si na seba veľký pozor a hlavne veľa oddychuj...keď som čakala Timku, tiež som mala nejaké problémy a doktor mi prikázal pokoj , nedvíhať nič ťažké...no, pri 2 deťoch pokoj nehrozil 😀 a Tomáša som musela (mal 15 kg) vláčiť na rukách na 3 poschodie, lebo nemáme výťah a po schodoch ešte nevyšiel sám... 😖 ....ale poviem ti, nebolo mi všetko jedno, vždy som si potom musela aspoň na chvíľku ľahnúť, aby som sa znormalizovala......

janka, tak to teda gratulujem, si dobrááááááááá..........a náš Tomáš zasa chce len traktory, nič iné ho nezaujíma 😀 😉

ajduska
15. nov 2007

ozaj, pozerala som tiež včera ten dokument na dvojke, veľmi sa mi to páčilo 😉

mario
15. nov 2007

budete mať riadne mechanizované vianoce 😀 , môj nikdy nechcel takéto ťažké stroje, ale sestrin syn má tri roky a chce báger a fekál 😀
Laura sa tiež budí s plačom v noci, ja si myslím, že to sú sny, ktoré ešte oni nevedia spracovať a potrebujú kontakt - mojkať 😀

jenis
15. nov 2007

Saska sa nezvykne takto budit. Len ak ju nieco boli. Inak len troska ponurka a spi dalej. Asi to este len pride. 😉

sillas
15. nov 2007

caute baby..ste toho popísali som sa nasmiala.... 😀 😀
janka blahoželám!!....
noja som toho nazoru že všetko čo kupime Riškovi tak bude zaujímať aj Lucku...ved aj Riško kočíkuje Luckinu bábiku... 😀 včera sme mali návštevu jedného 3 ročného chlapčeka, tak sme sa nasmiali, Riško im všetko bral...chlapček plakal..a Lucka po nom kričala...no mal to ťažke...ale vôbec si nerobil z toho hlavu.. 😀

renca3
15. nov 2007

janka...si sikulka.
Leo chce na Vianoce vsetko co vidi na obrazku alebo v reklame okrem dievcenskych veci. Takze nerobime si z toho velku hlavu. Uz sa tesim, kde to zase budeme skladovat co podostava. Ved my ani nemame obyvacku, ale hernu. V detskej Leo len spi. 🙂
A k zubom...mame povyliezane ocaky, len teraz rastu dalej. Neviem, ci aj to deti citia, alebo to prerezanim konci.
Mata...tak tvoje zubne problemy ma hadam zdaleka obidu. Drz sa.

renca3
15. nov 2007

Teo uz 3. hodinu spi. Konecne sa nam to upravilo na 1 spanie cez den.
Takto nejako som si to predstavovala. Doobeda program, potom 3-hodinovy spanok a ja mozem pracovat a o 15.00 ideme pre Lea. Idealne. Len nech mu to vydrzi. 😉

renca3
15. nov 2007

Si tu pisem sama, ale nevadi.
Mame tu snehovu fujavicu. Do a zo skolky mi to autom trvalo 1,5 hod. co inokedy trva pol hodinu. Isla som z kopca, brzdim a auto ide. Normalne som sa spotila s detmi v aute. 😕

jenis
15. nov 2007

Renca vobec ti nezavidim. u nas nesnezi, aspon dnes nie. Ale netrapi ma to lebo Saska je chora a aj tak nemozme ist von.

martina236
15. nov 2007

ako tu je dnes veselo, vtipne 😀 😀
Jani, tak sa tesiiime spolu s tebou z uspechu a tiez s Viktoriou. ste makacky proste.
ajduska... pri 3 detoch je to asi prirodzene, ze upratovanie je na vedlajsej kolaji, keby som tu nemala svokru pri malej, tak je nie na vedlajsej ale uplne krajnej a to mam len 1 dieta.
Zuzka, super ze mas konecne vypomoc.musis si to vsetko zjednodusit, ako to len pojde.
dnes som bola nutena otvorit postarke, esteze nebolo treba vela komunikovat a mala ju zabavila, tak nic nespozorovala.
stihla som aj kolac urobit, este sa chladi, vecer pri filme budeme mlsat 😵

jankamanikova
15. nov 2007

ahojte ... mame sa fajn. Dnes sme boli cely den doma, bolo nam velmi dobre. Len cez obed sme sa trochu presli. Nikde sa mi nechcelo ist a citila som, ze chalanom to tak vyhovuje. Tak sme vegetili. Bolo dobreeeeee ...
Vonku otras, ale snad to prejde.

viktoria
16. nov 2007

ahojte... tak u nás od včera rána v kuse sneží a vôbec to nevyzerá žeby malo prestať...
a to dnes cez obed musím isť autom asi 15 km, a potom ma už beru kamošky do skoly... ja totiž ked je sneh velmi nejazdím, pretoze raz som už havarovala na snehu...
no idem sa este pobaliť a drzte mi palce....

jankamanikova
16. nov 2007

ahojajte ... vonku akoze snezi, sme doma, Matusko spi, potom pojdeme na nakup (lebo prazdna chladnicka). Mame sa dobre, Matusko velmi mrzuty

jankamanikova
16. nov 2007

asi zubky, idem s Janikom kreslit ... pekny den.

renca3
16. nov 2007

zdravim...tak dnes sme boli prevetrat sanky. Celkom sa mu pacilo. Len mu trochu snezilo do tvare, ale aj na to si zvykol.
mario...u vas v NZ to nevyzera na sane? Aby si ich nemusela nosit do toho bazaru. 😅

sillas
16. nov 2007

bože sneh?? tu poletuje ale všetko sa topi..dneska celkom príjemne vonku, oproti včerajšej kose...

včera som si iba nahodou všimla ked sa smial že ma vonku 13-ty zub hornu trojku a druha trojka sa mu tlači..spodne mi nenechal pozrieť..v noci občas pomrnkava...ale papa až rano medzi 5-6 hodinou...takže už paradička..len dnes cez den spal iba 2 x 20 minut.. 😠 nič som nestihla urobiť..

zuzka111111
autor
16. nov 2007

ahojte
sneh je aj tu ja nikam nechodim vcera som bola len na poradni tak znovu potvrdil dievcatko tak asi budu 2 kocky 😵

mam lezat len sa neda ...a este som aj ochorela a aj lilka
co davat na sopliky vy ste uz zbehle v tomto a co by som mohla ja hrozne ma bolieva hrdlo a nadcha 😖

sillas
16. nov 2007

zuzka..tak sa rýchlo vyliečte...to je super že si si našla niekoho aspon na upratovanie...aspon niečo.

renca3
16. nov 2007

sopliky vytahujeme a striekame do nosa morsku vodu.
a tebe neviem poradit, asi len teply caj.

viktoria
16. nov 2007

ahojte... no zuzi ja som v tehotenstve na nádchu dávala detske kvapky alebo spreje do nosa...a na hrdlo si zohrej trocha oleja daj si to na krk, daj sáčok a nato všetko plieku si zaviaž, alebo kloktaj so solou, ale mne sol nepomáha...
no ludia práve som prisla zo školy... skuska otras... tak ked budem mat E tak som štastná, normálne dával take nepodstatné otazky a tie hlavné veci vôbec nedal, tak som zvedavá, každy na neho nadával....
no idem jest a spať, malý už od 8 spí...

ajduska
16. nov 2007

sillas, vy ste nejaký zubatý, nie? 😀 Tima má stále len 6 zubov....

zuzka, ja som kloktala šalviový odvar alebo slanú vodu (namá to bohvieakú chuť, ale zaberá to) a prinajhoršom som si dala na cmúľanie Septolete....ale už keď som cítila, že na mňa niečo lezie, tak som si dala homeopatikum Oscillococcinum (neviem, či som trafila počet písmeniek) a to s tým som bola najviac spokojná.... 😉

sillas
16. nov 2007

no neviem...nie sme jediný s tolkými zubadlami... 😀 ale som rada že tie zuby už budeme mať pomaly za sebou..uff

ajduska
16. nov 2007

aj náš Tomáš mal ako ročný 12 zubov a išli mu jeden za druhým, ani som nevedela ako...zato babám sa tlačil každý zub mesiaca každý jeden sme prerevali ☹

jankamanikova
16. nov 2007

ahojte ...
zuzka - strekaj si Morsku vodu do nosteka; daj si teply kupel a teply caj. Na nadchu je dobre homeopatikum, kedze si tehu - Coryzalia (na nadchu), Oscilococinum (na chripku), Homeovox (na hrdlo). Pi vela tekutin, aby si sa potila; Calcium a Cecko ... Drzte sa! A hlavne lez ....

My mame 6 zubkov. Janik v tomto veku mal plny chrup, ale Matusko je "in" - jemu stacia asi len tolko ...

jenis
17. nov 2007

Zuzka, este aj stodal je dobry na hrdlo. Ja som to pouzivala ako tehu no a to co pislala Jankamanikova. Homeom nic nepokazis. Tak sa drzte.
My sme boli vcera zasa u Dr. tak uz dal aj antibiotika, lebo sa v noci zacinala dusit. Tak som nechcela cakat ci to bude lepsie pocas vikendtu alebo nie.

martina236
17. nov 2007

peknu slnecnu sobotu... aspon tu kraaasne a ja dnu. zvysok rodinky na nakupe, uvidime co dobre donesu.
jenis, to je blbe, ze Saska musi brat atb., ale nech rychlo zaberu, aby bola fit. drzte sa.
Zuzi, ja som cmulala aj neoangin, ten sa tiez moze, ale ten teply kupel, by som asi ako tehotna neskusala, neviem, nedoporucuje sa to. jeej takze dievcatko, aj ja chcem. tesis sa, vsak?
nam sa tlaci prave 10 zub, chvalabohu v pomernom klude. aj sa vyspime, ani mrzuta nie je. ma sice svoje muchy, ale na to ze jej idu zuby sa pekne rozjedla, co predtym nie. nech nam to teda vydrzi. klop, klop.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre