Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
1. dec 2007

viki, veľa trpezlivosti pri opatrovaní malého pacienta prajeme, určite to čoskoro budete mať za sebou... 😉

no reni, môžeš ty za to, že máš umelecky nadané deti????????? 😀 😀 😀 ...ale aspoň ti malý nepovedal, že to kreslil teba (tak ako Leo) 😀

náš Tomáš bol asi pred rokom dosť chorý a spravila sa mu tiež nepekná lišaj na ľavom líčku a okolo úst, mal to dosť dlho, nakoniec sme mu to vyliečili doma nechtíkovou masťou....ale odvtedy stále, keď je chorý, tak sa mu tá lišaj na líčku spraví...vraj je to aj z oslabenej imunity a toto je reakcia, ale mne to skôr pripadá, že má nejakého bacila, lebo on (pokiaľ ho nezbadám skôr) si soplík utiera klasickým detským spôsobom - "rukávom si ho rozotriem po celej tvári" 😀 a utiera si to tak ľavou rukou a samozrejme si soplík rozotrie po ľavom líčku...ale neviem, lebo mu už robili aj výtery z nosa a dr. nevravela, že by tam niečo mal 😒 ......v pondelok ešte budem volať do NR kvôli výsledkom výterov, tak uvidíme, či tam nezistia nejakú "potvoru" 😠

my máme našťastie (klop,klop,klop) noci pomerne kľudné, malá spí dobre, len občas zamrnčí, ale to je malina oproti tým neprespatým nociam predtým...

viktoria
1. dec 2007

dakujem že na nás myslíte... no má antibiotika ale normálne ho musíme drzať a nasilu mu ich dať do isť, lebo to nechce...
včera v tej nemocnici sme sedeli 2 hodiny kým si nás všimli, aj som klopala na dvere ale neotvorili mi, malý vkuse plakal, lebo už chcel spať, nakoniec zaspal a hned nás nato zobrali dnu tak sme ho chudáka museli zobudiť, vkuse reval, no a to si predstavte tam ho vysetrili ale antibiotika mu nepredpisali, že to musím ist opať ku svojej doktorke, tak sme sa rýchlo ponáhlali ku nasej, pretože naša doktorka dost skoro odchadza domov, a to sme vsade museli lietať aj s malým, strasné....
no idem tlačit do hlavy biologiu, pretože včera robili z nasej triedy 19 studenti skusku a len 9 urobili, dost je tažký test a má aj prísne hodnotenie, no idem sa učit, o 2 týždne mám z toho skusku a v ten istý den mám aj skusku z rodinného práva, no a na dalsí den mám skušku z informatiky... tak už sa idem učiť.... pa

sillas
1. dec 2007

viki..ked to čítam..ufff...asi by ma porazilo... 😠 ešteže ste to zvládli..a dufam že sa vam už polepšilo..

my sme ok, až na tie Riškove červene líčka...ja nechapem z čoho to je, ani vonku sme neboli, lebo sa bojim vyjsť na zimu, lebo to ma ešte horšie... ☹ ☹

jankamanikova
1. dec 2007

sillas - len mu to natieraj, aby to nemal suche. Moze to byt reakcia na hocico. Ale detske ekzemy vymiznu rychlo, len to chce cas.

viki - "zlom vez" pri tom uceni ... Si dobra. Ja som biologiu milovala, aj na strednej a aj na vyske. Tak nech TI to vyjde.

renci - dalsi Picasso?

Ja som zaspala, ked som uspavala Janika, teraz som sa prebrala. Matusko nam uz od pol siedmej spi a pohoda, zatial. Som zvedava, co bude v noci. Dnes mal len jeden spanok (11,00-13,30) a tak sme museli ulozit skor, lebo bol grogy. Mame sa dobre, len som velmi unavena. Asi z toho nedostatku spanku, lebo noci su brutalne a cez den nestiham dobehnut ten spanok ...

martina236
2. dec 2007

ahojte,furt sa hlasim len tak sporadicky, ale som s vami a citam vas, len nejako nestiham reagovat, lebo mala mi nedovoli sediet pri PC a kedze spavame tiez len 1x denne, tak to sa snazim nieco porobit. noci mame taaaake rusne. tlaci sa stvrta stolicka, nie a nie vist, ale zase mohlo by to byt urcite aj horsie, je zlata, celkom fajn to znasa. natierame, masirujeme a tak. zatial sme chvalabohu zdravi, klop, klop, lebo v stredu ideme na mikulasa, tak hadam tam nenachytame nejaku pliagu, len tam bude kooopec ludi.a 15 ideme na ockovanie.

detickam, kt. su chore prajeme skore uzdravenie.

chcela by som sa opytat, kolko vypiju mliecka deticky kt. su na umelom. lebo ja ju k ranajkam nijako neviem nahovorit, tesne pred spanim tiez nie, ani pred dennym ani pred vecernym spankom. a tak jej davam flasu okolo 23.00 a potom sa budi cca o 5.00. spolu je to cca 400 ml.

peknu nedelu, dnes palime prvu sviecku na adventnom 🙂

viktoria
2. dec 2007

ahojte, tak malý už kasle trochu menej ale stále to počuť, malý mi spí este 3 krát denne, tak po 2 hodiny, aspon niečo...

renca3
2. dec 2007

cozeee? to akoze spi cez den skoro 6 hodin? a potom prespi aj celu noc?
ved si prespi detstvo. 😅

viktoria
2. dec 2007

no spí aj potom celu noc do 7, ale niekedy sa stane že spí len 2 krat cez den

okta
2. dec 2007

Ahojte dievcata, tak ja vas tiez len citam, lebo nestiham prispievat a potrebujem rychlo poradit. Viem, ze vase deticky uz boli chorucke a teraz maly Simon hrozne kasle, boli sme dnes aj na pohotovosti, lebo sa dusil a z kaslu zvracal. Predpisali nam Mucosolvan Junior a Libenar. Vraj zo soplikov a sopliky asi zo zubkov, teplotu nema. Prosim vas, mate nieco overene a odskusane, co naozaj rychlo zaberie?
Martinka, Simona nekojim asi tyzden a vypije mi 3x125 ml umeleho mlieka a vecer este mliecnu kasu. K ranajkam, k chlebiku nikdy mlieko nechcel, ale davam mu to medzi jedlami a to chodi po byte a tak si popija, vobec nechce, ked sedi alebo lezi. Ale dva mesiace som ho ucila na umele mlieko, lebo vsetko odmietal.

renca3
2. dec 2007

okta...Mucosolvan je v poriadku, lebo tie hlieny musi vykaslat. Ale ak ho to velmi v noci drazdi na kasel, davam na noc Fenistilove kvapky na upokojenie.
Aby sme sa aspon vyspali.
Ja osobne neverim soplikom zo zubov. Dieta je jednoducho oslabene pri raste zubkov, nachyta virozu a s tym pridu sopliky.

jankamanikova
2. dec 2007

ahojte ...
viki - to mate teda spachtoska doma. To co mu davate, mak na noc, ze Vam tolko spi?

martinka - my nie sme na umelom, ale dieta by malo vypit pol litra az liter mlieka denne. Janik mi tolko vypil. Ak dieta nechce mlieko; treba mu davat jogurty, syry, acidofilne mlieko ... jednoducho vsetko, co moze mlieko mat. Mlieko je zaklad do troch rokov dietata.

okta - Fenistil na noc. Cez den Mucosolvan sirup, Mucoplant gel na potieranie hrudnika (ak ma dieta hlieny). Na odhlienenie je dobre aj Solmucol (vo vsetkych formach) alebo Stodal (homeopatikum) sirup. Do nosteka - Nasivin alebo Mar kvapky alebo Physiomer. Tak sa vyliecte.

jankamanikova
2. dec 2007

Inac som prisla z omse domov (pred siedmou) a vsetci chlapi spia. Dobre, nie? Mam volny vecer, damy ...

jenis
2. dec 2007

Ahojte, dlhsie som tu nebola. Saska je opat chora. Hnisava angina. ☹ Rano nic, este aj vonku sme boli a poobede uz teploty 38, tak sme sli vecer na pohotovost (kedze Roni bol v praci a ja nemam auto). Takze uz tri dni bojujeme. V noci placka, cez den spinka. Teplota ide raz dole, raz hore. Ale zajtra je to uz treti den, tak hadam tie atb zaucinkuju. Drzte palce. Ideme buvat, nech sa rychlo lieci. Dobru

ajduska
2. dec 2007

tak vidím, že nás tie choroby nejak všetkých zmohli ☹

Timka je už našťastie ok, len uvidíme dokedy, lebo tí dvaja starší začali chodiť do škôlky, tak sa môžem "tešiť", či zas niečo nedovlečú a Timka to schytá zas najviac... 😠

jani, tak to ti záááááááááááááávidím, malá už síce išla spať, dnes s ňou išiel aj ocinko, ale Tomáša tak skoro nezlomí a predpokladám, že bude šaškovať dovtedy, kým ma to neomrzí a nepôjdem spať aj ja a vtedy zaľahne aj on....keby sa aspoň v kľude hral, ale pred chvíľou rozsypal po koberci v detskej izbe chrumky, ani len povysávať to nemôžem, aby som nezobudila malú 😠 ..........baby, myslíte, že sa to raz zmení a bude dobrý, alebo ma s ním čaká celý život trápenie kvôli tým jeho vylomeninám a "skvelým" nápadom? ☹

jankamanikova
2. dec 2007

ahojte ... tak som dopozerala Superstar, medzitym som mala robotu na pocitaci, chlapi spia. No, dnes to bolo najlepsie kolo. Nielen spevacke...; ale ukazovali styri rodiny s chorymi detickami, pre ktore sa zbierali peniazky. Deticky z hospicu Plamienok, dve z nich tento tyzden zomreli.
Babule, poviem Vas, budme radi, ze mame take problemy s detmi, ake mame. Budme radi, ze nam lozia po byte; za nam vysypuju chrumky; ze nechcu ist spat a ze nam davaju najavo, ze nas potrebuju. Ked som videla tie deticky, tych obetavych rodicov ... Som mimo. A ti rodicia vlastne ziju pre dieta, ktore zomiera. Neskutocne.
Vdaka Bohu, ze mame zdrave, zive, nespave deti ...

ajduska - Tomasko je to najlepsie chlapca na svete 😉

jenis
3. dec 2007

No mas pravdu Janka, tych rodicov preba obdivovat za ich trpezlivost a lasku. Ja som stastna, ze Saska je zdrava. Ale pomahat treba, len keby tych penazi bolo trosku viac, aby sme sa s nimi mohli podelit... ☹

okta
3. dec 2007

Ahojte..., Renca, Janka - dakujem, vecer som si to este precitala, no nestihla som uz podakovat. Renca, ani ja neverim teorii sopliky zo zubkov, myslim si to iste, co ty.
Neviem si predstavit byt v situacii tych rodicov, lebo to musi byt hrozne, ja ich tiez velmi obdivujem, ze maju taku silu zit dalej.
Ja som maleho prestala kojit v noci asi pred dvomi tyzdnami, lebo sa uz budil kazdych desat minut a uz som to nezvladala. Trvalo to tri noci a nebolo to take hrozne ako som sa bala. A teraz prespi celu noc, comu som ja ani verit nechcela. A potom som musela prestat aj cez den, lebo potom aj cez den chcel kazdu chvilu. Bolo to pekne obdobie.... 🙂 . Tak vam prajem pekny den!

ajduska
3. dec 2007

janka, vďaka za povzbudenie.... 🙂

tiež som včera pozerala superstar a musím sa priznať, že som ju celú preplakala...a uvedomila som si, že čo sú moje starosti proti starostiam tých ľudí, čo majú choré detičky 😢 ☹ .... naozaj môžme len a len ďakovať Bohu, že máme zdravé a krásne deti.....

zuzka111111
autor
3. dec 2007

janka ja osm to vcera ani nemohla pozerat som plakala ako male decko a lilu len bozkavaala isla som s nou radsej spinkat ☹

jenis
3. dec 2007

Je to strasne, ze dve z tych deticiek su behom tyzdna uz v nebicku. ☹

mario
3. dec 2007

K predošlej téme sa nevyjadrím, aby som si vás nepohnevala.
Vonku je sychravé počasie, tak sedíme doma. Asi ďaľšie zuby, lebo len mrnčí a nosí sa na rukách, inak hrozne celý den škrípe zubami 😠 . Teraz som ju uspala, tak hádam aspon tých 20 min pospí.
Prajem krásne adventné dníčky, plné pohody a lásky.

renca3
3. dec 2007

vcerajsiu Superstar som preplakala a mala som sto chuti ist vystiskat Lea i ked ma vecer velmi hneval a ja som na neho zvysovala hlas. ☹
bolo to az prilis emotivne. ja by som nedokazala zaspievat. no a tehotnu Daru som aj lutovala.

jankamanikova
3. dec 2007

mario - ku ktorej teme? Je ich tu dost predoslych. A len sa vyjadri ... 😀 .

No, dnes som mala anglinu; sychravy den, ale vonku sme boli. Deti trochu soplikuju a pokaslievaju, ale od soboty davame Mucosolvan a zabera a inhalujeme, co je velka sranda, lebo Matusko do toho fuka a nechape, preco z toho ide dym 🙂 .
Matusko uz dva tyzdne a dva dni sam chodi, a je to neskutocne, ako rychlo napreduje. Nevieme sa na neho vynadivat, este Janik ho stale sleduje 😉 a Matus si len chodi hore-dole a pohoda. S flasami, s knihami v rukach ... rovnovahu ma super, sam zastane, klakne, sadne, postavi. Zazracny cas. No, zaroven, spomienkovy, lebo nedavno mi Janik takto zacinal a uz aj Matusko sa osamostatnuje. Ale to rychlo bezi ...

No, pojdem spat, este sa najem, lebo som hladna a hajde na kute 😉 .
Prajem dobru noc. My mame zle noci .... 😠 .

sillas
3. dec 2007

caute baby...no ešteže som včera Superstar nepozerala...o program sa postaral Riško...mna pri takých emotivnych situáciach normálne boli srdiečko..hlavne ked ide o deti...
jankamanikova..naše noci su tiež hrozne... 😒 cez den čím dalej tým menej spi a večer tiež nevie zaspať...tak tri očne ani neviem ako vyšli a tento štvrty robi taku galibu..
na kožnom som nebola..totálne lialo a ked som si predstavila ako by sme zmokli, tak som to presunula na stredu..
ale zajtra by som mala isť na kontrolu s nožičkami, po mesiaci ako sam chodi no a to je už vyše 7 týždnov,..tak najvyšší čas, ale robia to iba v utorok a je tam totálne plno ludi, takže na cele doobedu mame o program postarane.. 😠 dufam, že bude všetko ok.

dneska som trošku povyzdobovala kuchynu, zajtra budem pokračovať...aby ked príde Mikulaš videl že ho tu čakáme... 😀 😀

jenis
4. dec 2007

Mario asi tusim co by si povedala. Mozno mame rovnaky nazor, ale ani ja som ho sem radsej nenapisala. A mozno nie. Ja si to necham pre seba. 😢

zuzka111111
autor
4. dec 2007

ahojte neviem o com ide rec tak sa nepridam 😉
jenis mam uz iny nick zupili77 na skype

mario
4. dec 2007

O.K. Jenis, raz to preberieme spolu pri káve 😀 .
Uspala som malú a idem niečo zjesť, lebo dnes sa pri nej veľa nedalo. Cítim sa ako divadelná herečka, tie jedia tak neskoro večer, asi začnem mať hviezdne maniere 😎 .

jankamanikova
4. dec 2007

ahojte ...
Baby, ak sa nechcete vyjadrovat, tak to ani potom nezacinajte hovorit. Ale respektujem Vas, aj ked netvrdim, ze sa mi to paci.

sillas - preco s nozickami? To ste chodili aj skor? Ved chodi dobre nie? Inac my sme tiez vyzdobovali, deti boli uzasnute, pomahali, Janik lepil, vystrihoval ... Matusko chodil hore-dole a nestacil sa cudovat. Este nemame vsetko, ale ideme na vec pomaly 😉 .

Mame sa dobre, len noci su otrasne ... som zvedava dokedy. Jany mi uspal deti; uz tretia noc, co ich uspava sam. Tak som rada, lebo aspon Matusko nezaspava na prsniku. Ja sa akoze vytratim, Janik povie, ze idem na anglictinu 😉 (to akoze ju mam kazdy vecer :o))) a oni su s tatikom. Parada, dufam, ze to tak pojde dalej.
Tak Vam prajem pekny vecer, pozdravujem Vas, myslim na Vas a prajem este prijemne pripravy pre Mikulasa 😉 😉 😉 😉 .

mario
5. dec 2007

My máme super výzdobu! Včera zavesila babka-suseda, čo býva oproti cintorínový veniec na chodbu a môj syn po príchode zo školy zahlásil: mami, koho tu zrazilo auto? 😎

viktoria
5. dec 2007

mario šikovná susedka...
tobiaskovi je už ovela lepsie, v pondelok ideme na kontrolny rontgen tak dufam, že pluca bude mať čisté...
vikina sla ku babke pretože dnes tam maju na namestí mikuláša s čertom, tak bude mať zázitok...
no jani aj mne sa páči biologia, ale je tam vela slov odborných ktoré si zapamatávam vzdy podla niečoho.... no ale myslím si ze ju už ovládam, kazdý den chodí ku mne kámoška a skusa ma.... tak teraz len opakujem...
renci to ako zvládol tvoj muž to právo, na týžden mam skusku z rodinného práva mám asi 200 strán a to su samé zákony, normálne ho strasne obdivujem...
no ja výzdobu nemám, ale chystám sa umývať okná, takze potom to nejak začnem vyzdobovať, dnes dám akurát do detskej taký malý stromcek, aby mala vikina radosť...
malý este sám nechodí stále prejde iba pár krokov a potom sa pustí na styri... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre