Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

stankalm
1. mar 2008

ahojte...aj u nas je hrozne, v kuse leje a fuka, pred chvilou hrmelo, no to je len na depresiu ☹
Poobede mame u kamosky damske stretko, tak musim dat malu k nasim, lebo manzel je v praci, dufam, ze nebude mala vymyslat, lebo vie, ze starka vselico dovoli 😉
Tak aj napriek pocasiu Vam prajem krasny vikend v kruhu rodinky 🙂 Paa

jankamanikova
1. mar 2008

ahojte ... vonku ja zaujmavo; mali sme byt v horach, ale sme doma, tak vylet presuvame na druhy tyzden. Dufam, ze to vyjde, lebo Jany nam to slubil, tak sa tesime.
Mame sa dobre; deti spia, ja som sa uz vyspala 🙂 , sedime doma a vegetime.

Charli - blahozelam, idem si kupit nove cislo a tesim sa aj na nove prispevky ...

V pondelok dr., Vam prajem pozehnany vikend a pusinkujem deticky. A tesim sa na Zuzkine dietatko 😉 (aj na svoje).

viktoria
1. mar 2008

ahojte tak na zuzku myslime aj my, mozno uz to ma za sebou......
tak dnesna skuska z filozofie, dopadla velmi dobre,t akze som spokojna....
vecer idem s kamoskami von a poriadne to oslavim....uz sa tesim.
aj u nas je vietor a dazd a potom slnko, dnes sme mali za panelakom krasnu duhu.....

sillas
1. mar 2008

viki blahoželam..zvladaš to super... 😉

u nas tiež bolo aprílovo...teraz sme prišli z návštevy, Riško zaspal hned..

ja by som sa mala pustiť do papierov... 😒

jankamanikova
2. mar 2008

Ahojte ... sme doma. Vcera som bola vecer na "damsku jazdu" s jednou z Vas (mozte hadat s kym 😀 ). Bolo super, konecne som bola sama, bez deti (aj ked ich milujem) a tym bolo doma smutno a aj Janymu, ze idem von sama. Tak nechapali. 😀 . Tak vecer sme sa este dlho mojkali s tymi mojimi chlapci 🙂 , tak sa ukludnili ...

Dnes sme doma, Janik je nejaky cudny, tak neviem, ci zo vcerajska, ze som bola prec alebo ide na neho nejaka viroza. Matusko - tak ten je ako vzdy v pohode.

Prajem Vam peknu rodinnu nedelu.

Pa.

renca3
2. mar 2008

Viki...blahozelam, tak zvladla si tych "mudrlantov".
My sme boli tiez vecer vonku s Petom a partiou. Deti spali u nasich. Zvladli to v pohode. A ja som si mohla rano pospat. Teda pospat ako pospat, lebo o 2.00 sme isli spat a o 8.00 mi uz volali. 🙂

jankamanikova
2. mar 2008

Ahojte ... Matuskovi vysla stvrta stolicka v poradi, mame uz !2 zubkov. Tak dufam, ze na mesiac mame pokoj, ocne vychadzaju od 18 mesiaca (aj ked Janik mal v roku a pol vsetky zubky ...).
Matusko mi zaspal na rukach v kresle, tak ho idem ulozit.

jenis
2. mar 2008

Zuzka su v poriadku maju dievcatko, vcera sa narodila o 15.15 2760g a 47cm.

jankamanikova
2. mar 2008

Tak som tu, Janik este pocuva rozpravky v Janyho interpretacii, ale uz so zatvorenymi ocami a ja idem jest jahody.
Zajtra mam dr., tak zacinam byt nervozna, dufam, ze je vsetko v poriadku.

Jenis - pozdravujeme Zuzku, blahozelame a tesime sa.

jenis
2. mar 2008

oprava 2790g a porod bol vraj rychli.

renca3
2. mar 2008

gratulujeme zuzke...nech je uz len vsetko v poriadku a nech su co najskor doma.

sillas
2. mar 2008

to je supre...gratulujeme..a meno? Nelinka??

martina236
2. mar 2008

srdecne blahozelame 🙂 🙂 🙂

zoya1
2. mar 2008

hura, gratulujeme zuzke.

stankalm
2. mar 2008

aj my sa pripajame ku gratulacii Zuzke, nech su hlavne zdrave

jankamanikova
3. mar 2008

Ahojte!
Tak som bola u dr.
Vysledky boli sice negativne, aj protilatky na Rh-faktor boli negativne (ja som totiz Rh-neg. a Jany Rh-pozit. - vtedy sa robi viac krvnych testov kvoli babetku a mamine). No, ale AFP vraj je zvysene, ale dr. vravel, ze mam byt v pohode. Pre istotu idem na special. ultrazvuk do nemocnice vo stvrtok, tak sa uvidi a v pondelok som objednana na 4D ultrazvuk, tak sa tesim.
No, dufam, ze babo je ok. Teraz mu len dohovaram, ze nech je v pohode a ze nech sme zdravi. Dr. vravel, ze AFP moze byt zvysene aj kvoli tomu, ze som velmi chuda (zase som nic nepribrala, a to "zeriem" v kuse), no co narobim, ked som taka, aka som 😀 .

Prajem pekny den!

ajduska
3. mar 2008

ahojte...aj my prajeme Zuzke a malej Nelinke všetko naj...nech sú obe zdravé a nech sú čím skôr doma pri zvyšku rodinky

jani, neboj, všetko bude ok, v tvojom prípade si ani neviem predstaviť, žeby nebolo, bábo ťa určite poslúchne a bude krásne a zdravé...inak, závidím ti, že si chudá, aj keď veľa ješ, ja som zas opačný prípad, ešte si len pomyslím na niečo dobré a už mám kilo navyše ☹ a to ešte keby som jedla v noci, tak ako ty, tak ma musia cez dvere prepchávať obuvákom 😠 ☹

inak, asi sme sa nejak všetky dohodli, lebo aj ja som si v sobotu "užívala" s kamoškami, boli sme síce celá rodina na chate na Inovci, ale môj drahý zahlásil, že on sa o deti postará, tak som sa venovala partii, bolo super veselo, hlavne, že som sa nemusela v jednom kuse otáčať, že čo je s deťmi...ale v nedeľu mi zas bolo strašne nafigu, tak som skonštatovala, že už som na také "veselosti" asi stará, lebo potom sa z toho dostávam 3 dni, nie ako za mladi...a to som skoro nič nepila, len som toho veľa nenaspala a mne spánok chýba, potom som jak mátoha...takže celú nedeľu som v podstate prespala a Kajo sa staral o deti...normálne ma prekvapil, lebo väčšinou sa o ne musím starať ja a on sa "veselí" 😀 😝

dnes ma stretla naša detská doktorka pred vchodom (býva vo vedľajšom) a kázala mi prísť už konečne na to 15-mesačné očkovanie, lebo že už je najvyšší čas, vo štvrtok bude mať Timka 18 mesiacov, tak to vraj spojíme aj s poradňou...ešteže sme kamarátky a tykáme si, lebo inak by ma bola asi riadne sprdla...ale keď malá raz kašle, potom ma soplík, potom zas hnačku a keď som už raz konečne využila, že jej nič nie je, tak tam zasa nebola dr. 😒

dnes naobed ma Timča dorazila, prišla si vypýtať mlieko, tak som sa jej spýtala, či ide spať, ona že "áno", tak som jej strčila fľašu s mliekom do ruky a ona, madam, dôstojne odkráčala do detskej izby (spáva v spálni), ľahla si na Tomášovu posteľ, vypila mlieko a zaspala...už dávnejšie zaspáva sama, aj večer, ale v spálni, ja tu tam musím odprevadiť, prikryť a potom tam zostane a zaspí, ale v detskej ešte nespala, lebo sa tam vždy začne hrať...tak neviem, žeby sa konečne blýskalo na lepšie časy a je pripravená na zmenu postele? 😀

laurajana
3. mar 2008

Ahojte, blahozelame dvojnasobnej maminke Zuzke...tu sa deju vecicky... 🙂

sillas
3. mar 2008

janka...neboj...ja som mala tiež nie celkom ok AFP testy, som dokonca bola aj na genetike..potom mi dr vybavil dr. v BB, a ten skonštatoval po 2 podorbných sonách že aj odber plodovej vody je zbytočny, a že by neriskoval, že môžu byť výsledky falošne negatívna a tak istoaj falošne pozitívne, v BB mi vyšli výsledky ok..

no a to jedenie zavidim..aj ked pri dnešných cenach...keby sme jedli aj po nociach by sme sa museli inde skritiť... 😀 😀 😀

ajduska..no TImka šikulka...ja spanie nerišim a ani nebudem nakolko mi Riško chýba, tak ocenujem jeho prítomnosť v mojej posteli.. 😅 tak dufam že sa do detskej ani tak skoro nepoberie..

na to očkovanie sa chystam aj ja bud zajtra alebo v stredu, dufam že dr budem robiť..len ked Riško vstava so mnou o polšiestej..a už okolo jedenastej je unaveny...tak neviem kedy pôjdeme rano medzi chore deti sa mi s nim nechce...tak dobre sa teraz držíme..klop..klop

anjelik85
3. mar 2008

ahojte septembrovky 2006. občas sem tam zavítam. pokukať, ako sa vám darí. veľmi dááávno som tu nebola.my sa pasujeme s nočníkom. je to hrôza. dajaký má z neho strach alebo čo. neviem. niekedy ho sama donesie a povie cí alebo kaka, niekedy sa hneď po zobudení rýchlo vyciká, inokedy zase sedíme aj trštvrte hodinu s premáhaním. no, neviem si už lepšie poradiť. len trpezlivosť s ňou.
ja sa morím s hľadaním práce, obháňame banku kvôli hypo a nerváči ma "svokrička". 😠 stále sa nervujem s nespoľahlivou predávajúcou mamičkou, neviem, či ste to tu na pejovi postrehli. teda, som si nemyslela, že by sa mi to mohlo stať.
a aj my sa pripájame ku gratulácii. ja som si tiež vysnívala po julinke, že druhé bábo by som chcela na jar, v marci. tak hádam to raz vyjde. len neviem, v ktorom roku. 😅

renca3
3. mar 2008

caute,
janka...urcite bude vsetko v poriadku. Oni len strasia zo zaciatku. Ja som sice 2x absolvovala amnio, ale aj to sa da.
No to mas fajn, ze si mozes jest cokolvek a kedykolvek a vaha v pohode. Myslim, ze to je tym pohybom pri tvojich dvoch ratolestiach.
Ja sa idem zajtra hybat na tanecny trening. No asi sa so svalovicou potom nepostavim. Uvidime o com to bude. 🙂
Lauri...a vy sa ako mate? Dlho si tu nebola....

Ajduska...to som mala ja minule taky stav, ked som bola na oslave. Asi 2 dni ma bolela hlava a nepila som ani alkohol, len som menej spala. Ved casom sa dostaneme do formy. 😉

laurajana
4. mar 2008

Ahojte...Renča dik za opytanie, mame sa super, maly je hyperaktivista riadny, mam co robit, ale som rada, radsej nech je taky ako by mal niekde "v kute sediet"...chodime castejsie vonku, ci na trojkolke, alebo kocikom - zubky rastu...tak nejak podobne ako vsetky deticky tu dookola...riadne ten cas leti, uz to nie su ziadne miminka tieto krasne deturence, vsetky tu riadne podriastli...drzime vsetkym palceky, nech posluchaju rodicov a rastu v zdravi...prajeme krasny dnik. Sem-tam Vas stiham aj precitat zbezne, ale na pisanie nie je moc casu...mali sme tu dlhsie navstevu a tak...

jenis
4. mar 2008

Ahojte, tak Vam hlasim, ze od pondelka nastupujem do prace. Je to tu na 2km od Plesivca SCA Hygiene Products (Libresse, Libero ak Vam to nieco hovori), budem robit Technickeho trenera. Vpodstate budem robit skolenia robotnikom a novym zamestnancom. Ale najprv sa budem len ucit, ucit a ucit. Je to od 8-16, tak uvidime ako to Saska zvladne bezo mna. Rano v pohode este sa spolu naranajkujeme a potom uz s nou bude bud Roni alebo moja starka (ta len raz do tyzdna). Spi od tej dvanastej do tretej, takze aspon tri hodinky budu mat oddych. Takze drzte palce nech to dobre dopadne.
Takze sa hlasim aj ja na stretko, vlastne som cakala na toto, lebo keby ma nevzali tak ideme cela rodinka do Irska.
Hlavne, ze ostavame takto doma.

renca3
4. mar 2008

fuuuha, to ste fakt chceli ist do Irska? pocula som, ze trochu drsna krajina. to je fajn, ze zostavate.

jenis
4. mar 2008

Chceli, lebo tam ma Saska krstnych rodicov, tak nas velmi nahovarali, ale takto to bude asi lepsie. 😀

renca3
4. mar 2008

Baby, pozrite na Stretnutia a vyjadrite sa, aby som to mohla rozbehnut.

viktoria
4. mar 2008

ahojte.......tak aj ja som po sobote ledva vstala, bola som ako mechom udretá.............
zuzka no supeeeeeeeeer blahozelame ani sa nenazdas a budete doma.....
no od vcera som chora ako pes, mam chripku, manzel musel prist rano z roboty domov, lebo som nevladala ani maleho prebalit, tak som vcera cely den prespala v kuse somm mala vysoku teplotu a hlava mi isla prasknut........
dnes mi je uz trochu lepsie......
jenis blahozelam k praci, prajem ti aby sa ti tam darilo a pacilo
jankamanikova urcite bude vsetko v pohode...a len vela papaj
laurajana tento rok dufam ze pridete na stretko.

laurajana
4. mar 2008

ooou planuje sa nejake stretko?! Viktoria - idem pozriet...inak kukate Elan je elan? Co hovorite na Viktoriu (benjaminka z HN)?

jankamanikova
4. mar 2008

Ahojte!
Mame sa ako tak, chalani su ako mrtovlky, tak predpokladam, ze nieco chytili. Boli sme aj u dr., tak su v poriadku, len nejaka viroza. No, ale ked budeme mat este taku noc ako bola tato, tak to neprezijem ☹ 😠 . Matusko sa ledva plazil, vracal a kukal do blba. Tak mame dietu, pijeme len caj (vraj je u nas kontaminovana voda, tak budeme kupovat len Lucku) a jeme zemiaky. Nic ine ani nemozeme.
Inac sme podla dr. fit a to sme chceli dnes ockovat, tak si este pockame. Ak budeme zase vracat, tak ideme do nemocnice. Tak sa na nas nieco navalilo. Ked sme sedeli doma s tymi kiahnami, tak nam nebolo nic. A vysli sme poriadne von a uz sme nieco chytili. Tak von nepojdeme skor ako na Velku noc 😀 ...

renca3
4. mar 2008

janka...von mozte, len nie medzi deti. Teo to nachytal v obchodnom centre v detskom kutiku. 😒
Takmer tyzden sme dietovali bez mlieka a bolo dobre.
Nasi maju zase sople. Leo aj kasle, tak zase nie je v skolke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre