Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
19. feb 2009

ahojte........dlho som sa neozvala lebo som mala vela skusok a este v sobotu mam poslednu a to mi uz zacal letný semester...........
v rychlosti som si vas precítala vidím ze uz pracujete na stretávke,,,,,,,teraz mi bude naozaj luto ze nemôzme prist z financných dôvodov.........
u nas vsetko po starom akurat tobias sa naucil pľuť a ked sa mu nieco nepaci tak po nas pluje.....uz si to radsej nevsimam lebo potom to robi este viac........
s viikinou sme uz boli 2x na kozne testy tak zistili ze je alergická na travu, pupavu, raž, palinu a brezu....
s tobiasom ideme zaciatkom marca na zapis do skôlky.......
ja zatial stále nemam robotu ale nieco sa mi rysuje u polícii tak uvidíme co bude z toho........

zuzka111111
autor
19. feb 2009

takze to vyzera tak ze pojdeme 5 rodin?? Teda este vierka / vierkaaaaaaaaaa idessssssssssssssss 😀 /a kto este ??????

tomaslavka3
19. feb 2009

zuzka111111,jankamanikova ved odkedy som tu bola naposledy vy ste si uz porodili dalsie dietatko.Ako ten cas velmi rychlo leti.Tak vam gratulujem.Asi to je horsie mat deti tak po sebe,ako mat trojicky,ci nie? 🙂 🙂 🙂

mario
19. feb 2009

Nechcem to nejak vážnejšie ovplyvnovať, ale čítam, že u viacerých sú prekážkou financie a tak by ste snád mohli stretávku riešiť len napr. jednodnovým výletom -BA ZOO, Bojnice....., potom by sa snad pridali aj viaceré a mali by ste možnosť spoznať aj tých, čo by sa radi stretli, ale je to pre nich finančne zaťažujúce. Niekedy je menej viac a možno ten jeden den by bol pestrejší, deti by pobehali, maminky pokecali, našlo by sa nejaké miesto na obed a večer šup domov. Tie trojdnové výlety by si potom riešil každý sám so svojou rodinou, prípadne tam by ste sa dohodli, ak by ste chceli ísť ešte niekam spolu víkendovať.

ivon1
19. feb 2009

Som rada, že nie som jediná trpiteľka, len ma mrzí, že to neznášam tak statočne ako podaktoré z vás. Dnes mi strhol náušnicu, ktorú som nenašla, ale aspoň mám dôvod, že potrebujem nové. Na niečo je to dobré.
Lezie na mňa nejaká pliaga, žiadna teplota, žiaden sopel, len dráždivý a suchý kašel, ktorý mi nedáva spávať. Už druhú noc spím separé, aby som deti v noci nebudila, lebo keď sa rozkašlem tak to vyzerá akoby som sa dávila. Takže ráno nabieham k doktorovi. Veď po viac ako dvoch rokoch by sa aj patrilo aspoň sa mu ukázať.
Dobrú noc všetkým, čo môžu pokojne spávať.

jenis
20. feb 2009

No ja nie som proti ani jednodňovému výletu. Len by sme to mali začať riešiť.Či chcete alebo nechcete to Maďarsko. My tam pôjdeme tak či tak, lebo sa tam chystáme už pár rokov dozadu a akosi nám to nevyšlo.
Mne by vyhovovalo aj Zoo na SR. Tak sa rozhodnite, lebo to musím rezervovať ak sa ide. Pekný deň, idem makať 😉

martina236
20. feb 2009

nie je zly napad jednodnovy vylet. i ked zase sme z roznych krajov a budeme musiet najst vhodne miesto, aby niekto nemusel merat na otocku aj 600 km 😒 . a zase ak som zo skupiny kt chce vikend, cize po tom spolocnom dni by nebol problem niekde sa vyspat a mozno by bolo takych viac, asi by nas to skupinovo vyslo lacnejsie na dve noci vseho vsudy ako takto. cize ak by sme ten spolocny vikend niekde dohodli, ostatni nie je problem, aby nas tam dosli pozriet. alebo teda nech daju vediet, ci maju zaujem na jednodnovom. alebo myslim uplne inak???? kazdopadne sa prisposobime.

stankalm
20. feb 2009

ahojte...ten jednodňový výlet je super nápad, to by sme možno prišli aj my, lebo rada by som Vás tiež spoznala osobne 😉 Ale Martinka má pravdu, aby niekto nemusel hnať toľko km kvôli pár hodinám...

Dievčatá...viem, že ste tu niektoré písali o laryngitíde už dávnejšie...moja Tamarka ju má teraz, v noci z pondelka na utorok zrazu ochorela, tak sme boli v utorok u dr., ale povedala, že na ATB to nie je, užívame len Zodac a Calciový sirup, ale nejak sa mi zdá, že jej to neprechádza, aj teploty má stále zvýšené...poraďte!!! Dakujem.

mario
20. feb 2009

Laryngitida naozaj nie je na atb., samozrejme ak je správne diagnostikovaná. Ak má teploty, tak zrejme pôjde o nejakú virozu, ale ak je to dlhšie ako tri dni, tak znova k dr. Mne vyrástol Junior na tejto diagnoze, stále sme zvlhčovali vzduch, Vincentka na sporák a odparovať, na noc mokré osušky a plachty v izbe, na krk sme dávali obklady, ak odhádzal hlas - na vode sparený fenikel, anýz - semienka a cibuľa, dať na vatu, zakryť napr. šálom a nechať teplé na krku - to nám fakt zaberalo. Calciový sirup a fenistil, aby nedostal záchvat. Veľa vetrať, veľa piť.

stankalm
20. feb 2009

mario....dakujem moc za odpoveď....no tie teploty má len také zvýšené, nie moc vysoké, tak hádam to už prejde, najhoršie je, že k tomu kašľu sa pridružila aj nádcha a má stále upchatý nos ...a to čo si písala, tak to dávame, aj teplé obklady, aj zvlhčujeme...tak uvidíme.
Ale trvá to asi dlhšie, to vyliečenie, však?

zuzka111111
autor
20. feb 2009

No tak keby sme mali sit niekam na otocku tak to uz na moje nervy nieje 😒 🙄

treba sa uz dohodnut janka potrebovala dat vediet do piatku.... ved jednodnove mozme dat aj mimo velkeho stretka ak to nebude neviem kolko X km... teda my by sme asi aj tak museli niekde prespat lebo cestovanie v sedackach a moje deti sa rovna pohroma 😠

renca3
22. feb 2009

ahojte
boli sme par dni v zapadnych Tatrach. Leo je vylyzovany. aj Teo si uz skusil lyze, ale ma este velmi slabe nohy.

no taka jednodnovka by bola asi dost narocna pre deti aj pre rodicov. teda podla toho, kolko km by kto isiel.
ale my sme boli v ZOO v Bojniciach a dalo sa. mozme zorganizovat aj takyto jeden den, aj to Madarsko.
pri jednodnovom vylete netreba dopredu nic objednavat, rezervovat. mozno aj pocasie si vyberieme.
Ale to Madarsko by mohlo zostat.

jenis
22. feb 2009

Caute zenuse! Tak som rada, ze sa nieco dohodlo, uz len nahlasit celkovy pocet rodin a idem to objednat na ten vikend 12-14, ale este sa chcem opytat ci nevezmeme aj jeden den navyse ked uz ideme tolko km. A asi objednam ten balik sluzieb kde je uz aj vstup do zoo a aquaparku. Moze byt? V pondelok tam budem volat tak piste! 🙂

martina236
22. feb 2009

ok, takze dohodnute 😉 . my by sme ale len od piatka do nedele kvoli praci.

zuzka111111
autor
22. feb 2009

ja púokecam sostevom ale ostali by sme aj ojeden den viac

martina236
23. feb 2009

cawteee, fuuu ha u nas v noci toooolko nasnzilo 😝 a este stasle snezi. chem uz jaaaaar. som chora, beriem atb, mam zapal priedusnice 😠 , akoze toto je uz fakt vela. verim ze mala zostane ok. dnes mala zapis na sprave MŠ, som rano karola poslala, nie ze by som sa uplne pod psa citila, ale obliekat malu, zaniest ju k nemu do prace a vybavit potom po nu, trvalo by to nekonecne dlho, mojmu stavu by to asi neprospelo a on to za 10 min vybavil 😉 . skoda ze sa nemozem ist s malou vonku sankovat 😒 , musi dockat tata, kym z prace dojde.

renca3
23. feb 2009

aj vy ste tak zasypani snehom? zo skolky som sa vratila asi o 9.45 a doteraz som odpratavala sneh. tusim mam aj mozole na rukach. a to som dnes mala v plane upratat komplet dom a pozehlit. 😝 ja uz v BA nechceeem sneh.
mata...skoro sa vyliec. ja som bola mimo takto asi od novembra do konca januara. 😒

jankamanikova
23. feb 2009

Ahojte!
Nebola som tu, lebo sme od stvrtka boli na vychode a poviem Vam, konecne mame tu v NZ viac snehu ako v Presove. Ale zima je tu aj tak ovela mensia ako tam 😎 .

Takze sa ide na vylet? Parada. Tesim, tesim. Idem zapisat do kalendara termin.

Mame sa dobre. Jany chytil minuly tyzden nejaky blby, hlupy a drzy virus; potom preskocil - "ten virus" - na deti a tak sme mali veselo. Jeden hnackoval, druhy vracal a stale dookola. Jakubko a ja sme len cumeli 😝 . K dr. sme nesli, lebo tam vsade chripka, tak sme sa liecili probiotikami, piskotami a Tormentan cajom (ten nam vzdy pomoze). Uz je super, ale este probiotikujeme a mame dietu, ale deti furt len okolo chladnicky. Janik si povedat dat, pekne sa snazi; ale s Matuskom to je trosku tazsie. Jany bol dnes v praci a ze vsade nejaka forma chripky, co ma za prejavy vracanie a hnacky, ta parada. Tesim, tesim. Ale my nemame teploty a nic ine, takze to bol len blby a drzy virus (dufame). Cela zima nic a po zime takato ocista tela :o))).

Inac sme len doma, trosku vonku. Uz si pripadam ako domorodec (aj vlasy mi narastli), s nikym sa nestretavam; ved aj ludia uz na nas zabudli, co sme tak dlho doma.

jankamanikova
23. feb 2009

Inac k stretavke - Matusko a ani Jakubko nemusi mat lozko a ani stravu. Matusko vela neje a spi aj tak pri mne. A Jakubko tiez. Takze u bas Jany, ja a Janik.

renca3
24. feb 2009

vonku zase sneziiiii. 😠

aj v nasom pripade postele a polpenzia len pre 3 clenov. Teo sa naje so mnou. mame to vyskusane z Tatier.

jankamanikova
24. feb 2009

Ahojte!
Tak novinka, Jakubko uz uplne pochopil stvorkovanie, uz to nie je len tulenik 😀 . A dnes sa nam pritiahol ku krabici hraciek a nejakym zazrakom sa na nu vystveral a bol v nej a teraz sa tu uz ku mne stavia na stolik k pocitacu. Jednoducho sikovnik ...

martina236
24. feb 2009

aj my stravu len pre 2 dospele osoby 😉

zuzka111111
autor
25. feb 2009

my stravu pre 3 osoby nellke a lilke staci jedna velka porcia ..... a nam by stacila izba pre 2 osoby ak by tam bola manzelska postel ... tak totiz spime aj doma 4 v manzelskej 😝 alebo potom 3jku .... neviem ake izby tam su...

zoya1
25. feb 2009

Ahojte! Som nesmierne rada, že sa to stretko začína rozbiehať. Inak pozdravujeme všetkých, všetko po starom, momentálne trávime prázdniny s Dodkom na lyžiach. Už ma tak bolia nohy, ale malý má výdrž za troch, tak sa nepoddávam.
Pridala som foto do albumu - tak mrknite ak chcete.

jankamanikova
26. feb 2009

Ahojte!
Zuzka - my spime 5 na jednej manzelskej posteli. Ale kazdu chvilu cakame na velku drevenu rozkladaciu postel pre deti do izby a ja sa s manzelskou postelou a Jakubkom stahujem do druhej izby. Ale s Janym sa smejeme, ze asi poputuje so mnou cela armada a on ostane sam v novej posteli, na ktoru sa nesmierne tesi, lebo je supeeeeeeer (ta postel).

ivon1
26. feb 2009

Ahojte!!! Takže ja som na atb ale už spávam aj keď sa nadránom budím celá spotená, pritom teplotu nemám. Asi tá pliaga zo mňa lezie takto. Spávam oddelene od detí a Vladina ale aj tak Filipko chytil nejaký bacil. Predsa len sme celý deň spolu. A tak je na atb od včera aj on.
Inak my tiež niekedy spávame na posteli všetci štyria, keď je Saške ľúto, že spí sama a Filipko s nami. Máme v spálni pri manželskej posteli ešte válendu, ktorá má tu istú výšku ako postel a tak máme super letisko. Horšie je, že sa vždy deti natlačia až na nás a válenda je prázdna.
Takže Janka neviem, či ste nekupovali novú posteľ zbytočne.

zuzka111111
autor
26. feb 2009

Janka my mame tiez drevenu rozkladaciu postel i ike v detskej ale nejak tam nikto nespi ..... uz cakam kedy sa nelly nebude budit a ich tam prestahujeme
lebo lilka uz v pohode prespi noc maalo kedy a zobudi sice ked ju budem chciet odplienkovat na noc tak znocu buce problem

renca3
26. feb 2009

nase deti zaspavaju vo svojej izbe, ale nadranom putuju k nam jeden po druhom a Peto sa stahuje do detskej.
hovorim tomu nocna migracia. 🙂

ja som znova ochorela ako som odpratavala ten blby sneh. 😠 cajickujem a polihujem ako sa da, ale na buduci tyzden uz vybehnem k doktorovi, ked sa to nezlepsi. 😒

jankamanikova
26. feb 2009

No, my planujeme takto - v izbe, kde teraz spime, je nasa manzelska obrovska postel a vedla nej taka vyvysena postel, kde Janik spi hore a Matusko dole na matraci. Ale niekedy je Jany dole na Matuskovom mieste a vsetci traja synovia na mne nalepeni. Takze manzelska postel poputuje vedla a ta postel, co sme kupovali, bude vedla chlapcenskej postele.
Je to tato: DD2-90+90 na stranke http://www.mvariant.sk/index_new.html;
... cez den moze byt ako gauc alebo oddychove miesto a v noci sa da rozlozit a ma este aj ulozny priestor. Proste paradna postel, vzdy sme taku chceli pre deti. Casom ta velka poschodova pojde prec. Ale uvidime, co bude a ako bude. Planujem nejaky hrad z nej urobit, lana povesat a rebrik zo steny. No, proste sa tesim. Budu mat svoju izbu ako miestnot, kde radsej nebudem chodit 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
26. feb 2009

Je to Standard Collection.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre