Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
21. máj 2010

Tak dobru nocku a drzte sa!

renca3
21. máj 2010

no co to tu na vecer citam? to si musim overit u kamosky lekarky, ze je nositelom choroby na cely zivot? to sa mi nechce verit.
ved ked povolila doktorka skolku.... akoze mala prekonala mononulkeozu a stale je infekcna? nerozumiem, pozistujem.
zatial sa k tomu nevyjadrujem.

sillas
21. máj 2010

Fuuha je tu husto...ja som si myslela že mononukleoza je nejaka zavažna a dietatko musi dlhodobo vynechať kolektív..no baby pozistujte, lebo keby nebola v poriadku tak by nemohla ist do školky nie?

Jenis..aj ja mam trošku pocit že si urazena..ale neber to tak, jednoducho je to zla choroba a ako pisala Janka u každeho môže mať rôzny priebeh u niekoho lahší a niekto ujde hrobárovi z lopaty.. 😒
Takže je na mieste že sa každý obava za svoje detičky, nakolko ked ich tambude tolko sa to nebude dať ustriehnuť. a v žiadnom prípade to nie je mierene proti tebe či Saške.

jenis
22. máj 2010

Takže, monomukleóza je infekčná choroba, ktorá sa šíri slinami a inými telesnými tekutinami. Človek keď ju rez prekoná už má protilátky do konca života. Môže sa stať, že v nejakých záťažových systuáciách (stres, tehotenstvo) sa tento vírus opäť objaví, ale osoba už nie je chorá, len je prenášačom. To môže byť hocikto.

Sillas hnevá ma to, len z toho dôvodu, že jej nič nie je. Ani nám s Ronim nič nie je. Chodíme normálne medzi ľudí a dokonca aj medzi deti. Mamičky z ktorými sa stretávame sa vôbec takto nevyjadrovali a to chodím aj na návštevu ku nim dnu. Ja si myslím, že keď raz lekárka na infekčnom (po dlhodobých skúsenostiach) povolila Saške ísť do škôlky, tak to má určite za sebou. Tiež by asi nedovolila, aby nakazila iné deti.

Toľko z mojej strany.

renca3
22. máj 2010

tak som sa informovala, aj som si nieco precitala o tom a som mudrejsia.
pisali, ze nositelom mononukleozy je aj 50 % 5- rocnych deti a az 90-95 % doslepych. takze ktokolvek z nas. aktivuje sa pri vysokej zatazi, ako spominala jenis a vtedy moze jedinec niekoho nakazit slinami.

takze uz sa mozem vyjadrit k problemu. nevadi mi, ak by jenis prisla, pokial je Saska preliecena a je len nositelom virusu.

zuzka111111
autor
22. máj 2010

Ahojte ...v prvom rade .. ja som to vedela ako prva ..aj som sa o Sasku bala aj Janke volala aj som studovala co to je zac a som raza ze je zdrava ... hned ma napadlo ze ci sa nemozme nakazait a aj janka to uz nevidela ružovo ...ale po vysledkoch mi volala ze mozu ist potesila som sa no aj som si citala ze inkubacna doma 30..a viac dni..ale ak lekarka povedala ze moze ist medzi deti tak by to malo byt asi v pohode nie? Tiez som sa rozpravala s jednou lekarkou ta tvrdi ze deti s mononuklezou chodia aj do skoly len musia drzat dietu ....

A janka manikova ...Majka teda nepojde na 100% lebo potom musim volat a ak nepojde Janka tak ani Evka mame minus 3 rodiny tak aby som to vyriesila ...zaloha neviem ci sa da vratit ...jednu zalohu mozem zaplatit ja a odratam si to potom len neviem ci ta cena potom ostane taka ista..

jenis
22. máj 2010

Zuzka, ešte Eva nepovedala definitívne, že nepôjde, tak ešte počkaj chvíľu. Zajtra Ti dám vedieť, alebo napíše ona sama.

Renča ďakujem za príspevok.

martina236
22. máj 2010

nie je problem, ak ma Saska od dr. schvaleny kolektiv...

a az by sme nahodou nedosli, tak len preto, ze nie sme s malou oki a nestihli sme sa dat do poriadku.

renca3
22. máj 2010

ten prvy rok skolkovania vacsiny septembrovych bol zaberacka na imunitu a zdravie. no co uz musime si to odskakat a kazdym rokom to bude len lepsie a lepsie.

matka...do piatka sa date dokopy. verim tomu. 😉

jenis
22. máj 2010

Martina my nepojdeme urcite, kludne chodte.

renca3
25. máj 2010

no co baby, uz sa pomaly chystate? my tam dorazime cca do 18.00. tak asi Zuzka zajedna aj veceru.
dnes, zajtra musim poprat, aby do piatka uschli veci.

zuzka111111
autor
25. máj 2010

Tak dievcata ma napadlo e v stredu budem volat do penzionu ... ale este som dala vediet sestre ci by nechcela ist ak mate niekoho dajte vediet by sa nemuseli stornovat tie izby potom... napiste do zajtra aby som to potom mohla poriesit dikes

sillas
25. máj 2010

asi už všetky balíme..hehe...ked je tu tak ticho..ja už si pozeram cestu aj cez satelitnu mapu..a neviem či mam isť cez Brezno a čertovicu alebo naokolo cez BB a RK...ked piatok poobede budu všetky cesty zadrbane...juuuuj...kedže manžel nejde, som z toho smutna..lebo neviem ako zvladnem sama s dvomi detmi cestu autom..ufff 😒 ešte si musim požičať od niekoho navigačný, lebo hadam tam ani nedorazim..Lucka ma doobedu školu, chcela by som vyraziť najpozdejšie okolo 13:30 kedže budeme musieť robiť pauzy, cesty budu plne ak by sme šli cez BB, tak určite aj 3,5 hodiny..plus prestavky, tou druhou trasou by to malo byť kratšie..teda tiež asi dorazime tak na 18-tu.
ja by som najradšej šla od rana, kvôli cestam...no ale nechcem kvôli tomu vybrať Lucku zo školy...

zuzka111111
autor
25. máj 2010

sillas tak ja este ai nahodou nebalim 😀 to sa budem jasit v piatok alebo stvrtok ...inak ja by som si netrufla sama s detmi ist .... si frajerka moja.... 😉

jankamanikova
25. máj 2010

Ahojte, tak ja urcite balit nebudem skor ako v piatok doobeda.

Sillas - a nepresvedcis manzela, aby prisiel? Jednoducho ide cela rodina "a basta", ci to nejde? No, je mi to luto, ale inac sa na Teba velmi tesim ...

martina236
25. máj 2010

sillas, mas riadnu streku pred sebou... davajte na seba pozooooor. mas moj obdiv. myslim ze na BB to budes mat lepsie. donovaly su okis 😉 . a este lepsie budes mat na sturec a martin...

ani ja nebalim esteee 😒 . mam kopeeeec inych veciiii. zobrala som tento tyzden este zastupovacku NJ v uniqa poistovni, do toho moj kurz, vsetko na inom mieste... mala je doma, lebo mooooc soplila, zda sa ze to zvladame bez atb, ja som tiez lepsie 🙂 . mame tu deda, lebo inak by som to nestihala. este co to vybavit vo firme, navarit. no budem rada, ked sa v piatok zastavim 😉

ale aspon perieeeem 😀

sillas
26. máj 2010

Matka vy idete cez BB??

martina236
26. máj 2010

sillas, volame si zajtra

zuzka111111
autor
27. máj 2010

takze vecera je na 18 ..tu ...

sillas
27. máj 2010

my neviem kedy dorazime snad medzi 18-19tou, snad tam budu mať mikrovlnku.. 😀

baby neviete čo mam dať malemu pred cestou aby mu nahodou nebolo zle????????

mario
27. máj 2010

cocculine -cmulacia homeopat. tbl, nevyvolávajú ospalosť, alebo klasický kinedril, od toho aj zaspí

sillas
27. máj 2010

mam kinedril. len nech pekne hajuška...hehe
tak baby teším sa na vas, idem pobaliť

vierka3
27. máj 2010

zuzka, kedy vyrazate? my vyrazime asi az po 15:00, bude sa dat vecerat aj neskor?

renca3
27. máj 2010

Pytala som sa, kde sa tam da ist. Takze Oravska dedina (skanzen), Oravský hrad, Termalne kupalisko (my sa asi nebudeme kupat). No a vraj samotna Habovka a Zuberec su pekne. Tak som zvedava.
Co beriete detom do tej spolocenskej? Ja knizky, hracky zvieratka, nejake to auto a ani neviem, lebo Teo sa hrava so psom a Leo je casto na pocitaci alebo pred TV alebo behaju po zahrade. Verim, ze bude aj pekne a to ihrisko budu moct vyuzit pri penzione.

jankamanikova
27. máj 2010

@renca3 - aj na tej stranke penzionu je napisane, kde sa da ist. My sme boli v Zuberci na svadobnej dovolenke a je tam prekrasne. Cele Rohace a to prostredie je nadherne. Habovka ja velmi pekne miesto a su tam aj vodopady, ale predpokladam, ze turistiku robit nebudeme 😀 . Nam sa pozdava ten Oravsky hrad a samozrejme skanzen. Tam sme boli a detom (aspon nasim) by sa to urcite pacilo. Kupat sa my nepojdeme; chalanov chytila laryngitida - ako kazdy rok z toho tepla. Aj u dr. sme boli, ono sa to liecit neda, jednoducho ten hrtan musi odpuchnut a aj hlasivky; tak neviem, ci vobec my pojdeme na stretavku. Uvidime, aka bude noc.

... a renca - vsetko najlepsie k dnesnym narodeninam; vela stastia a zdravia a radosti z Vasich deti ...

jankamanikova
27. máj 2010

Ak pojdeme, tak berieme dinosaurov a knizky. Lebo Janik sa od kniziek nepohne a este berieme papiere a farbicky a noznicky a farebne papiere. Nasi pri tom dokazu obsediet hodiny a este beriem lopty (aspon tri) a motorku a DVD - dokumetny o prirode, lebo toto nasi zboznuju a este zoberieme aj nejake rozpravky a plastelinu pre deti, aby sa vsetci zabavili a vystrihovacky a omalovanky ...

jankamanikova
27. máj 2010

A este hudobne nastroje beriem (ak pojdeme) ...

renca3
28. máj 2010

@jankamanikova - dakujem. vcera sme to akoze oslavili s Petom. boli sme 2 hodiny sami v restauracii. teda nie ze by tam neboli ini hostia. len sme boli bez deti. 😅

aj ja blahozelam Janymu. ale chcela som osobne. to musite prist, ked tolko veci pre deti podonasate. 🙂

mna este napadli spolocenske hry a karty pre vacsie deti.

jankamanikova
28. máj 2010

@renca3 - joj, Jany kupil sampanske, ze si s Tebou "pripije" a oslavite to. No, tato noc bola ovela lepsie, ale spali sme pri vsetkych otvorenych oknach 😀. Je to skvele, ze s Petom mozete ist sami do restauracie, je to velmi romanticke a skvele. My sme mali oslavu doma, deti sa taaaak tesili, ze mozu Janymu zablahozelat. Aj obrazky mu nakreslili, aj tortu sme upiekli. Bola to taka nasa pokojna oslava 😉 . No, a v pondelok mame vyrocie, tak to pojdeme na veceru (s troma detmi 😀 ), lebo ich nemame kde nechat 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
28. máj 2010

Zoberieme pexeso, teraz to Janymu napadlo (teda ak pojdeme 😀 ).

Teploty nemame, len sem-tam do dna ten laryngiticky kasel, najhorsie to je vecer a v noci a Matusko stratil hlas. Ale to nebude mat aspon tri tyzdne (ten hlas). No, uvidime ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre