Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
27. mar 2007

janka lilka si ziada mliecko po vsetkom o obede po kasicke po olovrante po vsetkom ..my sa kojime v noci velmi casto ale kratko ona ma ma namiesto dudlika .....potom rano jej dam trosku didnut a o 10 davame kasicku cez flasu a ideme buvinkat uz len na pol hodinku 😖 okolo jednej davame obedik a za nim par glgov mliecka a ideme sa pohrat a na prechadku kde trosinku zabuva a potom to je uz vselijake cajikujeme kojime sa pripadne vyzivkujeme ale uz to nieje pravidelne a rezimove 😒 a o pol siedmej sa kupeme o siedmej papame a do osmej spinkame 😀

jenis
27. mar 2007

Ako si vase babatka (clovieciky) zvykli na zmenu casu??? Moja si na to nevie zvyknut a este stale je hore a nie a nie zaspat. Pre nu je este stale osem hodin alebo co. 😖

mario
27. mar 2007

Ja malej dávam už štvrtý deň na obed trocha polievky, takže kojenie nevynechávam, výživu som nedala ešte žiadnu a ani čaj, večer zasa pár lyžičiek kaše , po pol hod kúpanie a kojenie, takže kojím cez den každé tri hod a v noci každé dve hod. Ale mne ste ani jedna neporadili, že v noci mám spať, ja som ale blbá, ja som skoro stále hore a ráno sa čudujem, čo mi je 😀 .
Máte na tie čajíky tie cucacie poháriky, alebo z fľašky? A aké čajíky dávate?
Takže my sme len na začiatku prikrmovania a len skúšame po troške, čo zvládne.

jenis
27. mar 2007

Ja davam jablckovo medovkovy cajik a aj na brusko. Kedy ktory sa mi zda vhodnejsi. A zajtra idem kupit nejaky novy.
Pouzivam flasku a aj ten cucaci poharik, ale len zriedka, lebo ho chce sat a stale sa potom dusi.
Mario, kludne spi v noci, ale len ked ti to Laura dovoli. 😀 😀 😀

sillas
27. mar 2007

no mne Riško čajik nechce, vypije tak 30-40 za den, z toho polovica mu vytečie na tričko.. 😀
janka..tak prajeme dobre stahovanie..

jenis..my sme si ani nevšimlo posun času všetko je tak isto ako bolo predtým, len ja ho zabudnem davať spať lebo predtým sme davali kašičku o siedmej pred spanim a aj dneska som sa spamatala o 19:15, lebo bolo ešte svetlo.. 😀

jankamanikova..tak k tomu režimu,
ja som v noci a nadranom taka grogy, že si ani nepamatam o kolkej rano jedol naposledy, tak stále ked sa zobudi o siedmej tak mu dam cucnut a on už podla toho aký je hladný papa..potom okolo 09:30 davame výživu o 12:-tej obed o 14:30 kojenie, o 17-tej konenie o 19-tej kašička + kojenie a ide buvať no a v noci podla potreby 😀 a takýto režím plánujem na najbližšie 2-3 mesiace.

baby dneska sa mi skutulal z postele a ani neviem ako, na chvilu som odbehla bol v strede velkej postele a zrazu krik, a on na zemi, skoro ma porazilo ale ked som ho chytila na ruky tak sa ukludnil, nikde nema hrču a a ni nič červene, len mi je záhodou ako sa to stalo, lebo podla východezj polohy a ako som ho našla si neviem predstaviť ako sa mohol tam dostať..hotove AKTY X!!!
som bola hotova, a nakoniec som zistila, že už sa posuva, kedže sa dívha na štyri ale ruky ešte nevládze velmi zdvihnut ked zdvihne riť a je na kolenách, tak sa posuva dozadu a nie dopredu, takže dneska chodil ako rak až tak že sa u podarilo urobiť kaskadérsky kusok..

takže už od dneska len v postielke, aj teraz som ho uložila do postielky, tak som zvedava aka bude noc, lebo on už aj v noci cestuje..uff

jenis
27. mar 2007

Silas, to sa este stane vela krat ze bacne na zem. Aj moja sa uz skotulala, ale u nas to bolo trosku horsie. Inak aj ja davam moju spat na manzelsku postel pocas dna a dnes sa tak zobudila, ze ani nepipla a hned zacala cestovat po postely. Este ze som predvidavo chodila kazdu chvilku sa na nu pozerat. 🙂

martina236
28. mar 2007

sillas... to s tym cajom mate ako my. stale jej ho ponukam, no len po kvapkach si da a tecie jej aj za usi, ked vidim, ze si fakt potiahne a z flase ubuda, znamena, ze ma hlad. dobre co?

casovy posun nas nejako moc neovplyvnil i ked nas rezim nie je velmi stabilny, lebo vsetko sa vzdy odvija od jej spanku a preto u nas pravidelne funguje iba obed, snad olovrant a vstavanie v noci. mame to rozne.

dnes ideme do poradne, tak som zvedava na vahu, ci od stredy minuleho tyzdna nieco pribrala. vtedy nas vazili na gastre. tiez je nejaka vyhadzana na tvari, boli sme na koznom no zlepsilo sa to minimalne. skusam sledovat ci nie z nejakeho jedla, no akosi sa mi nedari. uz ked si myslim, ze sme nasli pricinu, je opat vyhadzana. nemate s tym nie ktora skusenost ?

laurajana
28. mar 2007

jenis, co sa tyka zmeny casu...nas si zvykol uzasne, proste o 20:00, namiesto o 19:00 kupeme a o 21:00 spinka ako dudok

renca3
28. mar 2007

ahojte...v stretavke som uz pisala, ze Leo ochorel, takze stredom pozornosti je momentalne on. Noc bola nanic. Drobec v pohode ale Lea som celu noc kontrolovala a aj stahovala teplotu. Ufff. Pekny dnik.

zuzka111111
autor
28. mar 2007

ahojte zenusky som pisala na stretku ze ma hrooozne boleleo brucho rano potom po pol hodke prestalo tak som to nechala tak len manzel do nemocnice ma hnal a nakoniec zistili ze mi praskla cysta na vajecniku 😕

martina236
28. mar 2007

takze sme doma z poradne. za tyzden pribrala mala 200g, cize mame 7530. tak sa tesiiime. dnes sa jej ale akosi nechce spat, ani vonku.

Mario... uz som sa ta potom nepytala ako ste s tym mocom. nam dal lekar dnes sacok, ze mame lapat 😀 .

renca3
28. mar 2007

tak dufam Zuzka, ze si v poriadku.

sillas
28. mar 2007

zuzka...drž sa ..baby mna už 2 týžden pobolieva podbruško, bola som aj u ženskej, mam zvačšenu maternicu ako keby z nejakého zápalu,na sone je všetko OK, ale podbruško ma bolí stále tak ako keby som mala každu chvilu dostať menzes a nič, som nafuknuta..ale ani podla sona to nevyzerá na menzes...tak neviem či som nachladla alebo čo.

Riško už pred 15 minutami zaspal, lebo potiahol rekord od poobedia od druhej nespal, takže teraz po 5 hodinách zaspal za sekundu...a už spíme v postielke, dam mu tam jeho oblubeny vankuš, ta podkova na kojenie, bez toho nezaspi a v tom prípade je mu uplne jedno kde zaspí..

renca a vy sa skoro vyliečte...

renca3
28. mar 2007

Aj Teo zalomil o 19.00, lebo poodbede tomu spanku vela nedal.
A podkova funguje aj u nas v postielke od narodenia. Prilepi sa na nu nosikom a spi. 🙂

sillas
28. mar 2007

ta podkova je fakt uplne super...aj maly si pošušti trochu guličkami a o chvílu spí...takže som rada, lebo sm si myslela že bude problem spať v postielke, ale ked ma vankuš, tak je to ok...joooj..taky je zlaty. sa neviem naneho vynadívať..
inak zajtra musime isť k dr. začalo mu hnisať lave očko, vytekam mu z neho žlto-zelený hnis..tak ako ked sa narodil...a nechapem z čoho mu to zahnisalo, v prievane nebol..žeby z vetra??

zuzka111111
autor
28. mar 2007

juuj zienky a to nespia velmi vysoko?? lebo aj mi ju mame a lilka len v postely spi skuste mi to cez den odfotit ako to mate v postielke lebo nemam predstavu 😨

a inak gyndos mi povedal ze bud mam ovulaciu alebo som tehotna 😅 🤐

renca3
28. mar 2007

fuuuha zuzka, ze tehotna 😵

Tu podkovu mame po obvode postielky, Teo je dolu na rovine.

mario
28. mar 2007

Ahojte maminy! Dnes som dokončila danové, hrozne ma bolí hlava, ale vidím že aj vy máte všelijaké boľačky.
Martina, moč nemáme, vraj sa máme do jedného roka posnažiť, tak hádam dovtedy aj z nočníka vylejeme.
Zuzka, to by bola sranda 😀 , no neviem, či aj ty sa budeš smiať.
Renca skoro uzdrav drobca, nech to nelapí aj druhý.
Silas, to bude pečienka, menej piť! 😀
Idem niečo do seba natlačiť, lebo mám už keksíkový absťák a potom sem nakuknem.

laurajana
28. mar 2007

uf zuzik sa tesis, ak tehu? 🙂 Ja by som sa aj, ale teraz urcite nie kym je Matti malinky, ale stat sa moze vselico 😉

Pekny vecer babuliatka idem na coko, lebo mario ma donutila 😅

mario
28. mar 2007

Laura, ešteže je to na koho zvaliť, ja to zapíjam dobrým Carom, tak sa nedaj zahanbiť.

sillas
28. mar 2007

zuzi...mne tiež to povedala dr, že maternicu mam taku zvačšenu ako keby som bola v 3.mesiaci, neviem čo sa deje, tehu nie som..aj test som si spravila..lebo ma vystrašila, sono Ok, žeby mario fakt ta pečienka??? sakra ale ved už 15 mesiacov nepijem!!!!!

neviem či nebudume prvý krát chorý, maly teraz plakal a hlas ako hrniec...teda hrnček kedže je ešte maly.. 😀
no to je na nervy, aj tak sme chceli ist k drl s okom, tak to spojíme, uvidime čo bude do rana..fnuk. ☹

ja si idem dať banan, manžel pokuša nech spravim k tomu aj čokoladua šlahačku.... 😉

laurajana
28. mar 2007

sillas presne ako nas maly ten tiez taaaaaaak strasne "chripel" pri placi, ale uz by mohli u nas skoncit aj tie sopliky, baby pisali, ze to aj zo zubkov su take sopliky, nuz ale nam uz lezu od decembra ako dr. povedal a stale nic...ani jeden...

juj do kelu sillas musis robit chute...baby...ja Vasu rit...a potom ma clovek drzat liniu...mario si pri svojej postavicke moze dovolit, zeeeeeeeeee?

sillas
28. mar 2007

baby..tuto noc asi nespim, konečne som dneska dokončila papiere...mario zablahoželajme si... 🙂 a teraz môžem byť hore kvôli malemu, bojim sa, lebo sa mu zle dýcha, teplotu nema..tak neviem čo je toto za zrada, o siedmej ked šiel spať mu nič nebolo..nechápem. ☹

renca3
28. mar 2007

Tak ste to dorazili sillas, mario. Dajte si dobrotky na nacerpanie energie. 😅 Zasluzite si. 😉

petrik
28. mar 2007

ahojte baby, citam tu o nejakej podkove na spanie mohli by ste mi to nejako priblizit? je to nejaky specialne urceny vankusik na spanie pre babatka? lebo ja som citala ze sa im nema davat nic pod hlavicku kvoli chrbtici, ale aj na mojom malom badam ze nevie dobre buvat a stale zaspi iba po umornom prevalovani sa aj to s rucickou pod hlavou.
zeby mu predsa chybal vankusik? 😲

renca3
29. mar 2007

petrik, to nie je vankusik, je to podkova na kojenie a nema ju pod sebou ale vedla seba po obvode postielky. pravdaze deticky spia na rovine, ziadny vankusik pod hlavu.

laurajana
29. mar 2007

ludkovia sillas ma tvoj maly aj sopliky? My sme sa od nedele liecili, uz bol lepsie a teraz tuto noc zasa mal take sopliky ledva dychal a to mame zvlhcovat, nie je suchy vzduch, tak vobec neviem, davam mu do nosteka nasivin, ale s tym chce prestat, neviete niekto poradit, nieco lepsie, ucinnejsie na sopliky a hlavne aby to neskodilo? Zda sa mi ze tu raz niekto pisal nejake kvapky s morskou solou, ci co? Hm? Poradte prosim...lebo sme znova na tom istom...ja uz fakt neviem, ci to ozaj od zubkov sopliky a zubky kde nic tunic...

martina236
29. mar 2007

laura, my davame preventivne v tomto obdobi asi 2x do tyzdna physiomer, baby nosovy cistiaci sprej, lebo kvapky, zbytocne drazdia sliznicu. hoci ked je to uz v pokrosilom stadiu, neviem. no my ked sme boli u lekara a bola mala nachladena, kazal predsa kupit tento roztok. a ten olynth do zastrcky si neskusala?

martina236
29. mar 2007

a este sa zvykne na mokru handru pokvapkat par kvapiek nejakeho mentoloveho, tusim eukaliptovy, oleja a dat na radiator, len neviem ako vam teraz kuria. tiez este mozes postavit na sporak vodu so solou a nechat to odparovat. ale zase hovoris, ze suchy vzduch nemate. no kazdopadne vyskusaj este nieco.

martina236
29. mar 2007

laure, este toto pisu v letaku physiomera: pomaha uvolnit dychacie cesty pri nadche a upchatom nose, jemne odstranuje nadbytocny hlien a drazdive latky z citlivej detskej nosovej sliznice, zabranuje rozsireniu zapalu do usi a dychacich ciest. bez vedlajsich ucinkov, bez pridavkov lieciv, nie je navykovy, zlozenie- prirodna izotonicka morska voda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre