Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
29. mar 2007

Lauri...tak my sme asi najcastejsie soplavi kvoli skolkarovi. Kvapky do nosa sme este nedavali, len morsku vodu SteriMar a vytahovat, vytahovat.
Trvalo to aj 3 tyzdne, chce to trpezlivost. Aj v noci sme vysavali vysavacom, ked sa budil na plny nostek. Susedia nas uz asi maju dost. 😝

mario
29. mar 2007

Lauri my používame ten Physiomer už tri mesiace, preventívne každé dva-tri dni, kázal nám to orl dr. vraj to chráni sliznicu a ked sa v nej niečo už bacilové chce uhniezdiť, tak sa to týmto vyplaví. Ja to poctivo malej dávam, lebo Henko má sople 25 dní v mesiaci, on to z tej školy poctivo nosí.
Neviem, čo sa zubov týka, naša dr. razantne odmieta súvislosť medzi zubami a soplíkmi.

laurajana
29. mar 2007

olynth mame zapnuty, ale zda sa ze ked je zapnuty je vsetko ok, ako nahle nie je tak je zle-nedobre...

mata kuria nam dobre, hlavne v noci, kedze byvame v rodinnom dome, tak "o prietrh" 🙂 na radiator mokry uterak davam a ten eukaliptus skusim...

laurajana
29. mar 2007

inak velka vdaba babule...bezim do lekarne, predsa len nasivin, je nasivin...ach co to ti dr. vsetci nevedia poradit, ze nieco ako physiomer existuje? 😒

sillas
29. mar 2007

ja to tiež nechápem, že niektorí dr sa držia tých starých liekov, teda čo su dlhšie na trhu, niektorí odporučaju aj nove..
no my sme u dr. dopadli tak, že to očko že vraj nie je zapalene z prievanu ale podobne, ale že je rovnako zapalene ako noštek, a hrdielko..už námnehnisa, ale pod očkom ma červene, teda zapal..solíkov vela nemame, hrdielko máme zahlienene, len jemu sa ani nekašle, takže to nevie ani vykašlať..chcela predpísať ATB, ale som ju ukecala, lebo nema ani teplotu, len taku 37,2, dufam že viac nebude, tak nakoniec predpísala homeopatika na hrdielko ale na očko nam dala predsa len lokalne ATB kvapky na očko aby sa to tam nepohoršilo, ale nizke davkovanie, a zajtra sa mame isť ukazať.

laury..ja som Lucke ked mala soplíky a tak natierala na hrudník eukaliptový krém, aj Riškovi asi na večer natriem, tiež im to pomaly vyprcháva ta vona v noci do nošteka a je to dobre aj na priedušky..

laurajana
29. mar 2007

no tak dik sillas, manzel kupil ten physiomer tak uvidime ako ten zaberie a snad potom ak nie vyskusam ine...dakujem babule a drzim palceky sillas nech ste cim skor zdravy, fakt nie je nad to ked ma clovek zdrave dieta...vsak? 🙂

jankamanikova
29. mar 2007

Ahojte babule!
Pozdravujem Vas z Presova. Stahovanie dopadlo v pohode, nad nase ocakavanie (asi sme uz fakt profici). Prisli sme vcera o pol jedenastej. Dnes mam oddych den.
Takze na mesiac som Presovcanka a potom balie kufre (teda krabice) a ideme prec. Myslim na Vas a vecer, ked budem mat cas, tak sa pripojim.

Inac vdaka za tie Vase rezimy. U nas je to s rezimom tiez cudne, jednak preto, ze skoro rano vstava Matusko a jednak preto, ze ked sme vonku (aj tri hodiny), tak mi v kuse spinka a je jedno, kedy chodime vonku. On tam jednoducho stale spi. A cey obed spinka doma s Janikom, take dve hodiny. Teraz nam idu zubky, uz ich aj je vidiet, len cakam, ze kedy uplne vylezu. Sme velmi mrzuti kvoli tomu, preto casto chodim von, lebo tam spi v pohode. A to je dobre, ze chodime von, lebo mu to pomaha aj na sopliky.

Inac s Nasivinom opatrne ... Radsej menej ... Morska voda je lepsia.

viktoria
29. mar 2007

halo, halo tak kde ste, vždy ked som tu ja tak vás niet, malý sa akurát kupe s manželom takže ja mám teraz na chvílu volno... ale len dovtedy kým nevyjdu z vane, potom musím malého naolejovať, obliesť atd, ale krmí ho už potom muž
aj ja dávam malému kvapky s morskou vodou a dobre mu pomáhaju,
dnes bolo u nás slnko, ale zase fukal vietor tak bolo dosť chladno, 😔

renca3
29. mar 2007

Tak uz ste vo svojom stalom sidle, Janka. Tak to ste fajkt profici, ked uz oddychujes. 😵

laurajana
29. mar 2007

jankamanikova...ahooooooj Presovcanka...tak jasne, aj ja som zistila nasivin je v kosi a davame si morsku solicku, toje lahoda a to len prve uzitie - dakujem za radu babulky...

viktoria nas maly sa kupka o 20:00 a o 21:00 je uz unaveny a spinka...krasa...bude lepsie v lete, aspon budeme moct do tej 20:00 pod pergolou vysedavat 😅

bubatinko
29. mar 2007

babenky ako sa mi mavate?? asi dobre .... mozte mi poradit prosim .... moj maly vobec nechce sedavat vonku v kociku on je najradsej ked moze byt na rukach abo skusat chodit po chodnikoch a tak a v kociku byt ani za ten svet ja som uz zufala z neho neviem co nanho este vymysliet uz som mu tolko hraciek na kocik nakupila a on nic nezaujem :o( .... len sa vonku z neho taha .... neviete este nejaku fintu aby tam sedel??? on je tak strasne aktivny ze neobsedi mi v nom .... strasne pri tom trucuje a vzpiera sa a krici akoby ho z koze drali kym nieje podla jeho.... skusala som vsetko mozne ale je strasne vytrvaly v tom a mna to taaak trapi .... ale aj moja kamoska ma taky isty problem ale jej mala ma uz 9,5 mesiaca .... zeby uz nastupilo to obdobie vzdoru???

ak viete poradte pls, prijmem kazdu radu vdaka :o)

zuzka111111
autor
29. mar 2007

bubatinko u nas je to tak isto a to denne spinakme tak hodinu az 2 no hruuuza

jeane1
29. mar 2007

bubatinko ako keby som čítala o mojej malej,tiež je tak avzdorovitá ale postupne to prechádza 😵 ja som zistila že mi posedí ked má niečo v ručke na papkanie tak skus či pomože,mi musíme chrúmať 😀

renca3
29. mar 2007

bubatinko...pozrela som toho tvojho neposednika v albume. Ten by sa asi najradsej uz rozbehol. 😅

mario
29. mar 2007

Lauri posielame Mattimu veľa pusiniek k dnešnému sviatku a Laura sa na neho už teší, ako ho vystíska.
Spánok našich ratolestí? Mne ešte aj Heňo málokedy prespí v kľude celú noc, tak čo čakám od Laury, asi bude ešte nadanejšia ako junior. Ten tento týždeň lámal rekordy na okresnej pytagoriáde, ako tretiak šiel na tretiacku a bol druhý a keďže mal na to hodinu a nemal čo robiť, prihlásil sa aj na štvrtácku a bol prvý, no to bol gol.
Bubatinko, to máš ťažké, to asi nezmeníš, aspoň mojej sestre sa to nepodarilo, kočík odstavila, zobrala nosič a bolo, jednoducho nekočíkovala, to je temperament a ten nesmieš potláčať.

renca3
29. mar 2007

Sikulko ten tvoj synator, mario.
Skoda by ho bolo iba na tanec. Ven on zmakne jedno i druhe. 😉

renca3
29. mar 2007

Teda "ved", uz nevidim na tie pismenka.

mario
29. mar 2007

Bude to baleťák - inteligent?
Renči, tvoj Leo je Leonard, alebo len Leo?

renca3
29. mar 2007

Len Leo, ale meniny sme mu zriadili v rodine na Leu. Dufame, ze to tam dopisu v kalendari. 🙂

mario
29. mar 2007

Renci ja si to dopíšem, nech je to fér.

sillas
29. mar 2007

bubatinko...nezávidím..a netuším čo s tým.. 😒 a ako vy už krásne sedíte, ja ked posadím Riška, tak sa začne natahovať za nohami a už sa vála, nezvdihne hlavu ani bohovi, tak ho nesilím...

mario...tak teda...Heno je po maminke.. 🙂

baby a jasne ten vankuš okolo hlavy ako píše renca, nespí na nom.

laure a mattymu všetko naj k polrôčku... 😅 posielame pusinky.

zuzka111111
autor
30. mar 2007

laura aj my sa pripajeme 😀

a tie septembrovcata su nejake trucovite robia si co chcu bude to sila ked sa v tatrach stretneme a vsetky zacnu vystrajat ale ja dufam ze do vtedy sa vyburia a uz budu ako anieliky 😉

zuzka82
30. mar 2007

hmhm , pekny den, neviete, planuju byt aj tohtorocne septembrovcata take iste??? 😨 😨

laurajana
30. mar 2007

Mario ospravedlnujem sa, ale vcera som mala take fofry, dnes manzel oslavuje aj narodky, aj meniny a maly ten jeho polrok uzasny, ktory tak uletel, ze sme sa ani nenazdali a vsetko kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne, vela zdravicka krasnej slecne Laure...Matti sa uz nevie dockat, aspon raz si vraj "nasiel" takmer v rovnaky cas narodenu babulku 😎 😉
Tak ten Vas junior robi urcite neskutocnu radost - super dite 😅

DAKUJEME vsetkym za priania - ste zlate, ze ste si spomenuli, inak to mame krasne, 9 je nasim stastnym cisielkom, este aj maly si pockal s narodenim 29.9. a nie 26. ako mal byt...sranda, zazraky sa deju...hlavne nech su tie nase polrocne drobce zdravucke mario, vsak? Nedame za svet...

baby - bubatinko je tiez septembrovka a tu sme "neoslovili" na stretko? Pozabudli sme, alebo kde sa "zapatrosila"? 😒

co sa tyka sedenia v kociku, nas je taky - pokial si doma pred tym pospal, potom uz sediet nechce ani za svet a neprehovorim ho ani keby som mu modre z neba dala do kocara...to nie je vzdorovite obdobie...to je podla mna tou aktivitou, uz chcu vsetko skumat objavovat a tak...dam jednu fotku do albumu, co doraba ten nas aktivista...ani v sekunde a uz je mimo svojho hracieho teritoria... 🙂

sillas - zuzka - dakujeme za priania a pusinky, aj my pusinkujeme...

renca3
30. mar 2007

mario, lauri...tochu neskoro, ale aj ja sa pripajam a prajem vsetko len to naj a hlavne zdravickoooo. Lauri pekne to dnes oslavte, tych chlapov.

ikulka
30. mar 2007

ahojte septembrovky trošku som vám sem nakukla a prešmírovala ako s amávate. veď aj my už budeme mať za týždeň pol roka tak trošku čerpám rady aj od vás. máte krásne detičky a laury malý je zlatý, hlavne na tej veľkonočnej fotke. prajem všetkým veľa zdravíčka vám i detičkám 🙂

jenis
30. mar 2007

Krasny den prajem. No to bola zasa noc. Predvcerom som moju malu tak chvalila pred znamymi, ze ona ani neplace a taka je dobraaaa. No a dala mi v noci pocitit aka vie byt dobra. Skoro nic sme nespali, no a dneska zase. Od pol druhej do stvrtej, potom uspavanie na rukach a nakoniec aj tak zaspala na cicke v nasej postely. ☹ Uz som bola zufala co s nou. Ako nahle som ju vlozila do postielky tak velky plac. 😖 Asi jej chybam v noci a chce byt so mnou. Tak dnes vecer skusim homeo a ked ani to nepomoze tak neviem. Vy co robite s drobcami ked zurujete v noci???

jenis
30. mar 2007

Baby kuknite na album tomaslavka. Maju trojicky a ako som sa docitala tak su to septembrovky. Kraaasne. 😀

laurajana
30. mar 2007

dakujem renca, si zlata...

ika - vdaka za pochvalu a aj my prajeme vsetko dobre vela zdravicka a lasky...papa

jenis - nocne zurovanie, nastastie nepozname, niektore maminy mi hovorili, ze mozem byt rada, ze mi tak spi, aj ked samozrejme 2x v noci kojim, ale potom ho dam "cez plece" grgne-niekedy a spinka dalej...zlate to dieta...ale ked ho nieco trapi, napr. plakal pre tie nevijdene zubky, tak to som ho mala pri sebe celu noc-sa budil...

jenis
30. mar 2007

lAURAJANA ani ja som doteraz nepoznala. Asi jej pojdu dalsie zubky alebo co. Lebo mi uz dve mame. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre