Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
11. jan 2007

okta - my kakame vselico. Tiez ma dr. ukludnila, ze sa to meni podl mojej stravy a ze to moze byt aj so soplikov. My kakame "prazenicky" but uplne tvrde alebo namakko 🙂 , alebo mame tam semtam aj nejake zelene hlieniky. Dr. mi tiez povedala, ze taka stolica (nie prazenicova) moze byt aj z toho, ze dietatko spapa viac predneho mliecka ako zadneho; ale ze to nevadi. Babo si aj tak vezme iba to, co chce a prave potrebuje. Inac dobra tema, co?

okta
12. jan 2007

no, dobra tema 😉 , ale dolezita 🙂 ,to si clovek asi uvedomi az ked ma deti

sillas
12. jan 2007

no stolica je doležitá v každom veku, ja som mavala zapchy a teda je to velmi nepríjemne..

martina236
12. jan 2007

tak teda my sme boli vcera opat na vyter z konecnika. hoci nema hnacky, stolica sa mi nepozdava, sem tam nieco ruzoveho. ako kedy. a nechcela by som nieco zanedbat. v pondelok budu vysledky. ale mala sa tvari, ze vsetko je tak ako ma byt, co som rada.

laurajana
12. jan 2007

ahojte babule, tak ano dobra tema, ale hlavne je, ze neodbocujeme od temy babatka a tak 🙂 nas maly co sa stolice tyka je na tom v pohode, aj ked kakame oranžovo-žlty, horcicovity, vodnaty vylucok s kuskami zrazeneho mliecka: casto velmi vydatny a tipicky pre dojcene deti...takze by to malo byt ok...prajem Vam pekny den, aj ked ja som dnes maleho "oklamala" otvorenim okna a zaspal v kociku, lebo vonku je priserne pocasie ako v aprili, raz prsi, raz svieti slnko a dotoho silny studeny vietor az do kosti...papa

renca3
12. jan 2007

odbocim od kakaciek. Uz ste odoberali babatkam moc? Kupila som sacky a 2 pokusy neuspesne. 1. krat sa vylialo do plienky. Neviem kadial, lebo to mal oblepene okolo pipika a 2. krat mi to cele okakal. Zase som pri tej teme. 🙂
No doslova sa mi na to vy... 😀 Takze na buduci tyzden to zopakujem do tretice, lebo to treba odniest zavcasu rano k doktorke. Teda neviem ako sa vam bude darit pre dievcatkach.
Prajem pekny ufucany den.

okta
12. jan 2007

my sme este neodoberali moc, ale pocula som od znamych, ze je to riadna fuska 😉 tak ti drzim palce, nas to len caka

laurajana
12. jan 2007

renca3 no aspon je sranda, ja verim tomu, ze aj ten moj by ma pri tom okakal 🙂 ...my sme to este nerobili...co potrebujete zistit z mocu???

jankamanikova
12. jan 2007

renca - my sme to robili pri Janikovi a poviem Ti, bola to sranda. A riadna makacka, raz to ocikal, raz okakal

jankamanikova
12. jan 2007

A kvoli comu to potrebujete? My sme mali nejaky virus, ci co a tak sa to potrebovalo preverit. Tak dufam, ze budete mat stastie a hlavne vela zabavy 🙂 .

renca3
12. jan 2007

Ja neviem kvoli comu ten moc. Aj pri prvom sme to odoberali takto skoro.
Asi vramci prevencneho vysetrenia v urcitom mesiaci.

jankamanikova
12. jan 2007

Aha, tak to je zaujimave. Nam to este nekazali. To robia vzdy? Inac ako sa mate? Tie Tvoje deturence?

renca3
12. jan 2007

Mame sa dobre, zatial sme zdravi. I ked u Lea sa zase objavili tie skolkarske sople. Uvidime ako bude cez vikend.
Teraz sme sa vratili z navstevy od svagra a Leo nechcel ist domov, lebo sa chcel hrat s bratrancovymi hrackami. Robil jeho typicke sceny, tak sme ho tam 1.krat nechali spat. Teraz cakam ci nezavolaju, aby sme si prenho prisli. No mame tu az priliz ticho. 🙂
V skolke je uz na cely tyzden, lebo ja doobeda pracujem. Teda podla moznosti pri Teovi.

jankamanikova
12. jan 2007

No, obdivuhodne. Ze si mala odvahu ho tam nechat. Ja by som asi mala "nervy". A obdivujem Ta ako zvladas tu pracu popri malom. Ja som rada, ze dycham, lebo detom venujem max cas. A som rada, ked spia a spim s nimi, alebo netujem, alebo citam. Som rada, ze momentalne nepracujem, ze som doma. Ale tesim, ze pojdem raz do tej prace. Uvidime. Chcela by som, ked nebude dalsie babo 🙂 .

lyzenka
12. jan 2007

Ahoj Jankamanikova,

snazim sa tu dozvediet nejaku otazku......na teme Problem otehotniet.....a nikto neodpovedaaaaa :O(((
Chcela som sa spytat, ci nepoznas niekoho komu este pred ocakavanou MS ukazal tehutes pozitivny?

viktoria
13. jan 2007

ahojte... lyzenka....tak ja nepoznám nikoho komu by test ukazal tehotnosť ešte pred očakávanou menštruáciou,,,, prave teraz si moja švagrina robila test týžden pred kramamy a ukazal jej že nieje tehotná, no ja som jej povedala nech ešte počka , tak počkala a pár dní ako jej to meskalo si urobila test a je tehotna... vieš pred kramamy v moči ešte niesu tie látky ktore udávaju tehotenstvo... ale prajem ti aby sa vám to čo najskôr podarilo....

martina236
13. jan 2007

cawte, tak my sme boli dnes na navsteve u manzelovaj babky v Slov. Lupci. mala 80. zisla sa tam celkom hojna partia, ale sme to zvladli, mala nebola ani spolocensky unavena. aj si pospala a bola prisposobiva, takze pohodicka. dosli sme, akurat sa stihla okupat a pekne zaspala, kedze v aute sa jej nechcelo.

laurajana
14. jan 2007

Mata, tak super, mala je spolocenska to je fajn, nas maly je tiez rad v spolocnosti, vtedy sa nevie "dospat" 🙂 a v aute to zasa spi furt...jeho to jednoducho uspi, skratka jeho uspi este ten cerstvy vzduch, ktorym prejdeme nez ho dame do auta, hned je "tvrdy" 😀 dnes sa nam ho dokonca podarilo "oklamat" a spal do 7:00 normalne sa mi verit nechcelo a to papal o 3:0 od 21:00 ked zaspinkal to bolo prve papanie a potom len o 5:00 sranda...peknu nedelu prajem

renca3
14. jan 2007

my mame normalne, ze zaspi okolo 19.30, papa okolo 3.00 a potom vstava o 7.00
Ked ho Leo zobudi, tak skor. Inak Leo(starsi) sa budi castejsie ako Teo a to zaspava v poslednej dobe o 22.30, zobudi sa 2x na cikanie a vstava o 6.30.
Poobede spi asi 2 hodiny. Aspon to. 😒

sillas
15. jan 2007

no baby nechápačka..no maly už tiež ma nejaký ten režim, že o 20.00 ho uložím, zaspí, len každu chvlu sa budi na papanie..cez den spi už malo, asi 3 x nejakých 30-60 minut. vaše drobce kolko buvaju cez den?

martina236
15. jan 2007

sillas, aj nasa spi cez den malicko. doma asi tak 3x30 min, aj to len v kociku. v postielke nezaspi ani nahodou. vonku si ale pospi dlhsie. vecer zaspi cca od tej 20.00 do 21.00, ako kedy. zobudi sa medzi 2,00 a 3,00, potom okolo 6,00 a zvykne spat do 8.00 az 8.30. dnes to mala v noci ale dost popletene.

renca3
15. jan 2007

Neviem presne kolko maly spi cez den, ale spolu to moze byt 3 hodky. Niekedy menej, niekedy viac.

sillas
15. jan 2007

no maly je už hore, spal až 20 minut-.-.. 🙂
a ja mam plno roboty...
martina,,,no môj maly spal v postielke asi raz a to budeme mať v nedelu 4 mesiace..no ale ked tak často v noci spi, tak mne je to zbytočne ho prekladať stále. manžel spí s malu v detskej a je tam lepší madrac tak jemu to aj vyhovuje...a ja si takto tiež vychutnávam malého ked spi pri mne, lebo mala nikdy nespala vo velkej posteli iba v postielke.

martina236
15. jan 2007

Karolina spala s nami v posteli iba parkrat, aj to este v perinke. teraz prespi noc v postielke. a kedze sa tvoj Risko tak casto budi na papanie, tak je pochopitelne, ze to mate takto zauzivane 🙂

sillas
15. jan 2007

ved prave, lebo vstavat z postele každu hodinu a pol je dosť a pri prekladaniu sa stale prebral, tak som to vzdala. pri malej som sa aj bala aby si nenavykla tak preto ale s Riškom už hádam nebude problem, lebo ma sestričku v detskej, tak určite nebude problem s "presunom". 🙂

martina236
15. jan 2007

a nedavas ho odgrgnut?

sillas
15. jan 2007

nie v noci mi vôbec neodgrgava, iba cez den, lebo on popri papani zaspi, a ked spi tak neodgrgne.

renca3
15. jan 2007

sillas, tvoj Risko mi dost pripomina Lea s tym nocnym papanim. Aj ja som ho nechavala pri mne, lebo uz som ani nevladala ho zdvihnut a dat do postielky a potom sa ma dozadoval stale castejsie. Je to taky zacarovany kruh.
Teraz si Tea nenecham pri sebe v noci ani chvilocku, aj ked je to prijemne pocuvat ako pri tebe odfukuje babo. Napapa sa a sup do postielky 😉
Snad vam sa to upravi k lepsiemu.
Inak ani my v noci neodgrgavame.

laurajana
15. jan 2007

co sa tyka odgrgavania, ani my v noci neodgrgavame, lebo vzdy pekne zaspinkame a sup do postielky...s tym, ze babo bolo pri mne ked sme dosli z nemocnice - spinkalo pri nas, tak to prestalo po tyzdni, aby si nenavykol, pekne do svojej postielky...

sillas
15. jan 2007

no renca, tak ja som pri prvom nemala problem a teraz mam, tak sme si to vymenili.. 🙂
no dufam, hcystam sa za dr. tak chcela by som od buduceho tyždna vyskušať tie mliečne ryžove kašičky, pri malej som bola s tym spokojna, len jej som to nemusela davať tak skoro, no ale každe dieťa ma iný apetít.. a toto nezvládam, lebo ráno okolo štvrtej mám stále laktačnu krizu, že mlieko fuč a maly je nervozny lebo je ospaly a nechce sa mu takvelmi tahat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre