Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
23. apr 2008

ahoj babule...tak sme po vakcine proti pneumokokom je to uz ta nova provenar, ktora bola predtym dost draha...a hradili sme len 85,- este pojdeme o 2 mesiace...znova len 85,- uhradime...snad nas to bude chranit....maly mi zaspal cestou domov, snad nebude teplotkovat z toho...uf

Ahoj Renca...na Vilomeninach sme boli, ale Matti nie je z tych, tu ma postav - tu budem, takze on behal o okolo a povzbudzoval Otta 😒 potvora nie Viktoriu, leto to sa mu lepsie kricalo...takze sme boli iba pozriet, no moc sme sa tam "nepretrcali" tak nas nebolo vidiet...to neva...ale zaspievali sme si, to je hlavne...

Matka - nie si jedina alergicka na sopliky - to ja by som sa na "podpadku" otocila tam...brrrrr je mi nanic a teraz som obedovala...fuj ha... drzim palce pri navsteve dalsich

Pekny dnik vsetkym tu mame strasne zaoblacene, len tak cakame kedy zacne liat...

Inak Matti dnes v KA objimal jednu malicku, co sa narodila kamoske v nemocnici, ked sme tam boli, bola taka malinka princeznicka medzi chlapmi a poviem Vam ta spustila taky plac a take krokodilie slzy jej tiekli...juj Matti miluje deticky a strasne rad ich hladka a objima...nuz a ona asi "ked ho casto nevida" sa nalakala...Matti bol paf...nechapal, ako moze baba plakat ked ju objima taky fesi 😀 🙂

renca3
23. apr 2008

caute...vcera sme odvystupovali pre rodinnych prislusnikov. Bolo fajn, vsetkym sme sa pacili. Bodaj by nie, ved to boli vsetko ti najblizsi. Len Teo plakal, ked som ho chcela zobrat po vystupku na ruky. Vobec ma nespoznal v kroji. Alebo som sa mu zdala taka strasna, tak zmalovana? 😅

inak este sopli, poctivo vytahujeme. uz aby to skoncilo. 😒

martina236
23. apr 2008

ahojte, ja este zareagujem na diskusiu o ockovacej vakcine proti pneumokokom... znama mi vysvetlila, takze nemusite mat obavy, ze deti za tych 85 SK zaockuju tou lacnejsou. v minulosti sa ockovalo vakcinou pneumo23, ta bola za cca 400 Sk doplatok a chranila na cca 5 rokov, teraz sa ockuje prevenarom, tou drahsou a doplaca sa len tych 85, takze si v podstate nemate za co doplatit. ibaze pockate do 2 rokov dietata a potom si to uhradite v plnej vyske.

... a dnes sme navstivili tie druhe jaslicky, kt tentokrat presvedcili 😀 . sa tesime. to sa s tym vcerajskom nedalo porovnat. 15. maja nastupuje na 3 dni do tyzdna. uvidime ako dlho potrva adaptacia a tak. vsetkym dik za komentar 😉

zoya1
23. apr 2008

Ahojte ja mám dnes zážitok na celý život. Bola som "rodiť" so sesternicou. Jej manžel si to na poslednú chvíľu rozmyslel, tak sa celá nešťastná obrátila ku mne so slovami:"A ty? Nemôžeš ísť so mnou ty?" A tak som šla. Inak bola úplne super, ako prvorodička porodila v priebehu 1/2 hodiny. Úplne super. A vidieť ako prichádza bábo na svet, by som po dnešku priala každej mamine - je to niečo neskutočné. Akože viem že sme to všetky prežili, ale vidieť to tak to na živo ako nestranný pozorovateľ tak to je už iné kafé. Naozaj nezabudnuteľné.

sillas
23. apr 2008

matka..tak super že si našla pre Carolinku to čo sa ti páči...tak prajeme už len dobru adaptaciu.. 😉

zoya..blahoželáme sesternici...a ten zážitok si uchovaj v pamati...aspon vieme aký zázrak sa nám to prihodil.. 😉

renca...tak super že všetko dopadlo ok..môžte pokračovať dalej.. 🙂

my sa máme dobre...a to je hlavne...dobru nocku

zuzka111111
autor
24. apr 2008

ahojte zoya 1 tak to musel byt silny zazitok ...ja si to viem pozriet stevo mi porod s nelly natocil 🙄 ked som to pozerala mala som pocit ze som spotena a chce sa mi plakat 😵

nelly ma ceelke bolesti bruskaaa placka lilka zacala spolikovat ...no tak to tu mam vesele niekedy super pohoda inokedy na cvokhaus ......

my sme zacali chodit do skolky teda v priestoroch skolky urobili ucitelky hodinku pre deticky s programom ako taka predpryprava na navyk ....je to super len uz sme soplavy 🙄 😠

viktoria
24. apr 2008

zoya super aj ja by som chcela vidiet niecij pôrod...
tobias je tiez soplivy a zacina kaslat, no prvykrat spal pri vikine v detskej a dopadlo to super, ku mne prisiel az rano o 6 lebo chcel mlieko,,,, takze dnes ide zase spat ku nej a uvidíme.....
ja sa stale ucim ako vzdy uz mi z toho drbe.... ale co uz
u nas svieti slnko ale fuka dost silny vietor...
dnes idem do lekarne po vakciny na pneumokoky a na tyzden pôjdem maleho zaockovat ked nebude nachladený...
zuzi len sa drz a pevne nervy....
😕

laurajana
24. apr 2008

viktoria...nas uz vakciny cakali u dr. ja som ani len do lekarne ist nemusela...super nie? Az na to, ze po ockovani sme mali katastrofalnu noc, maly vobec nespal da sa povedat, stale plakal, kopal do vsetkych stran a dnes uz teplotkujeme, soplime a kasleme...neviem ci dopomohla ta vakcina alebo co...aj ocny zubok nam ide, ale nemali sme pri zubkoch taketo problemy, tak asi teraz ked "finisujeme" tak to je tak...neviem...pekny den vsetkym...

renca3
24. apr 2008

zoya...to muselo byt zaujimave. mna by to hned dojalo, taky prichod babatka v priamom prenose. ja som to celkom nezazila pri cisarakoch.

my soplime stale. dokonca sme dnes navstivili ORL, lebo rano bolo trochu rusno. Teo ma slaby zapal ucha. 😒

sillas
24. apr 2008

ahojte baby...
tak ako počúvam a čítam o tom očkovaní každý drobček mal s tym problem..aj kamoške mala mala hroznu noc a aj teploty po očkovaní...
my musime isť na infektologiu..ma niečo zvýšene v krvičke Riško...že niečo také čo býva v počiatočnom stádiu mononukleozy.. 😕 ale nato mame iba jediný príznak tie zdurene uzlinky vzadu na krku, ale myslim že to nič nebude, žiadne ine priznaky nema..uvidime čo tam povedia a mame hemofila v krku..ale sme uplne zdravy... tak neviem čo tam vlastne budu ešte vyšetrovať.. 😒

zajtra mame s drahym 10.výročie sobáša..chceli by sme isť niekam na večeru ked upsim Riška..ak bude mať kto prísť ku detom. tak si dáme do nosa.. 😀

zuzka111111
autor
25. apr 2008

10 vyrocie to je uz nieco my v pondelok 2. vyrocie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sopliky prisli aj k naaam 😠 teraz ked nam ma uz konecne prist kociar ...lianka ma priesvitne sopliky a aj ocka jej tecuu davam sinupred no nejak nepomsaha ...mozeme ist vonku?:?????

martina236
25. apr 2008

zuzka, myslim, ze ked je vonku teplucko a slnecne, ako dnes u nas, tak ano. ale zase ked fuka vietor a tie ocka tecu, neviem. zavolaj radsej lekarke.
tusim sme sa vsetci brali v aprili 😀 . my sme mali 6. 04 sieste a sme na neho zabudli 😎

akurat som dosla od zubara. cistil mi dva mrtve zuby, lebo este stale nie su OK a bolia. tymi ihlami mi torobil, auuuuu a jeden uz lieci velmi dlho, povedal ze asi nebude ine vychodisko, len zubnej chrurgii narezat dasno a ta vycostit 😕 . no a jeden mi blomboval, boli ma cela huba, nemozem jest, ak stihnem tak si dam este kavu, mala spi a potom hajde von.
zajtra nam slubil karci vylet do viedne, len od stredy rana sme ho poriadne nevideli, chodi domov ako do hotela, vyspat sa a vymenit pradlo 😀 , tak uvidim ci sa plan nezmenil.

martina236
25. apr 2008

"to vycistit" 😔

renca3
25. apr 2008

zuzka...to ste toho postihali 2 roky po svadbe. sikovnici ste. 😅

mata...o zuboch ani nepis, lebo zacnu aj mna boliet. 😖 az vtedy zavitam k zubarovi.

tak ked deti bolia usi, to je dost krusne. nadopovala som ho panadolom aj brufenom, lebo chudacik 3 hodiny
mrncal od bolesti. uz cez 2 hodiny spi, tak neviem aka bude noc. 😒

martina236
25. apr 2008

no u nas sa za hodinu tak zmenilo pocasie, ze sme na ziadne pieskovisko nesli, iba pred dom, lebo sadili pred vchodom kvety, tak reku podme pootravovat a vratili sme sa domov obliect zimne bundy. mala spala poobde 3 hodky, ale chvalabohu uz spi, myslela som ze to nebude take jednoduche.

krasny vikend vsetkym, malo by byt ze vraj pekne a teplo 😎

zoya1
25. apr 2008

Ahojte! Pozdravujeme všetkých. Akosi nič nestíham, už som sa začala učiť na štátnice. A už teraz mi je jasné, že nebudem vedieť asi ani 1/2 toho čo by som mala 😀 . Ale dajak bolo dajak bude. Krásny víkend všetkým prajeme.

zoya1
26. apr 2008

Ahojte, tak kde ste všetky? Veď nám túto tému uzamknú!!!! Haló ???? 😀 😀 😀 . Asi si užívate víkend v spoločnosti manželov a detičiek. Tak ahojte. Ja sa idem ďalej drviť. 🙄

viktoria
27. apr 2008

zoya nie si sama aj ja sa v kuse ucim, a to mam len skusky, neviem co budem robit ked pridu statnice.....
maly stále soplí aj pokaslieva....
od vcera mame psa, strazime ho kamoske, dnes si pridu po neho....a viete si predstavit co s nim robi tobias, dáva mu riadne zabrat, chudak pes uz sa ho bojí.....
vcera sme varili gulas, bolo krasne teplo aj dnes je teplo, tak chceme ist poobede niekde na vylet, tak uvidíme...

renca3
27. apr 2008

ahojte,
vcera nam to vystupko dopadlo super. boli sme tam asi najmladsi subor. ostatni tak cez 40 az 50 rokov .
no obdivuhodne, ako vsetci s chutou tancovali. medzi tanecnikmi boli aj Heribanova, Kanik a Miklos. potom bola zabava, domov som prisla niekedy o 3.30. bude mi aj smutno za tymi nacvikmi. mozno casom opat nieco vymyslia, alebo o rok 2. rocnik.

dnes vyzera na pekne pocasie, studentkam nezavidim a prajem prijemnu nedelu.

martina236
27. apr 2008

ahojte, tak zoya, viktoria, v tomto vas obdivujem a vobec vsetky mamicky, kt studuju a maju rodiny. ja ked som studovala, tak to som sa tomu musela venovat na 100%. a na statnice? to som ani nevarila, nic len sa ucila. ono ked aj ma kto pomoct, ze stara mama sem stary otec tu, alebo manzel je s detmi, tak mozno, ale u nas ani jedno ani druhe, takze si to neviem vobec predstavit 😕 . drzim vam obom palciska, aby ste to mali uspesne za sebou.

my sa mame dobre. karol s malou na pieskovisku, ja dovaram, pojdem ich vyzdvihnut a poobede niekam vybehneme, ked sa mala naspi. vonku je uuuuzasne 😀

peknu nedelu

jankamanikova
27. apr 2008

Ahojte!
Poctivo sa hlasim. Prisli sme dnes z vychodu, sme zdravi, spokojni, stastni a hlavne plni zazitkov. Boli sme doma uz okolo pol druhej, ale este sme sli do restaturacie na obed (kedze so nevarila) a potom hybaj vyberat veci z auta. Doviezol nas na nasom aute moj otec, ktory sa sam ponukol. Som rada a hlavne deti prestastne, lebo starych rodicov miluju. Normalne zazitok ...
Chlapci mi uz spia od pol siedmej, mne sa nechce, ale uz pojdem, lebo rano musim byt o siedmej u. dr. Sprievod mi budu robit moje deti, tak sa tesiiiiiim 😉 , co zase vyvedu.
No, mali sme bohaty a pekny tyzden; deti budem davat dokopy asi mesiac 😉 😉 😉 a tesime sa na Janyho, ktory pride v utorok. Ideme pre neho na letisko, tak sa velmi tesim, lebo mi velmi chybal (detom ani nemusel, lebo mali dedkov 😉 ).
Tak Vam prajem peknu nocku a od zajtra Vas budem pravidelne otravovat 😀 .....

jankamanikova
27. apr 2008

renca - blahozelam k vystupeniu. A to ze sa zlakol Teo neries, lebo ja ked si prefarbim vlasy, tak Matusko na mna pozera, ze "hu-hu-hu" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

matka - blahozelam k jasliam a prajem vela uspechov a radosti ... Ja proti jasliam a skolkam nie som (sama som tam ucila), ale pokial mozem, chcem mat deti este pri sebe ... Dufam, ze budes spokojna 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .

Viki - ta na stretku budes najmuderjsia z nas vsetkych, co?

sillas - vsetko najlepsie k vyrociu, vela lasky a pokoja vo vztahu; aby ste mali vzdy co riesit a nuda aby nemala miesto medzi Vami dvoma. Vsetko nay ....

Ockovanie proti pneumokokom a zltacke sa u nas bude riest. Ale len pred dvoma tyzdnami Matusko absolvoval 15mesacne ockovanie a Janik v pondelok trojrocne, takze dame ich zaockovat neskor.

sillas
27. apr 2008

jaka..dakujem...som rada že týžden u babkovcov dopadol výborne...tento víkend bolo krásne počasie..my sme sti tiež vyšli trošku do prírody, drobce boli nadšene.. 😅

renca...tak teda riadna žurka....dospavať budeš týžden.. 😀

zoya..viktoria..to učenie si tiež neviem predstaviť...sice...asi teraz ked nema pracu po večeroch a nociach..tak by to bolo miesto toho...tak nejako by to určite šlo.. 😀

zuzka...to je super, že kočiar už dorazi...potom urob nejaké foto..ako tak tie dve kočandy budu.. 😉

renca3
28. apr 2008

janka...tak vitaj doma na zapade. 😅

sillas...dospala som vcera poobede s Teom, tak hor sa do noveho tyzdna. 🙂

Leo ma zajtra meniny, vraj ho uz dopisali k Lee. ja este nemam taky kalendar. povodne sme chceli detom meniny zrusit, ked neboli v kalendari, ale namiesto oslav a darcekov podnikneme nejaky vylet. chystame sa do safari parku pri Vieden. mohlo by pocasie este 2 dni vydrzat. 🙂

viktoria
28. apr 2008

ahojte....ja varim lebo vcera sme sa boli najest von, a maly spi, stale sopli takze ho nemôzem este ockovat, ale vakciny uz cakaju v nasej chladnicke....
diky za podporu, ako aj u nas sa niektorí ludia cuduju ze ako zvladam deti aj skolu, a niektorí su tu dokonca taky co povedie, ze mam male deti a ja si dovolim este aj studovat ze ako si to predstavujem, mne to pripada akokeby zavideli a pritom dnes môze studovat kazdy,,,,
mna to velmi bavi, mam rozdeleny den na ucenie, deti, byt a na manzela....
no idem lebo nastal cas ucenia... 😉

zoya1
28. apr 2008

ahojte, aj ja mám momentálne prestávku medzi učením. Momentálne do hlavy tlačím Sociálnu politiku - a sama seba sa pýtam, či to stojí za to. Fuj je to strašný hnus. Ale zase asi nikde by som MGR. nedoszala zadarmo nie? Deti sú v škôlkach, manžel v práci - takže pohoda, klídek, tabáček. Pozdravujem všetkých.

laurajana
28. apr 2008

ahojte babule

Renca, tak vsetko najlepsie Leovi k meninkam...krasne, aj nas by mohli k Matejovi dopísať...my tiež máme taký malý problém - slávime na Mateja a hotovo... 🙂

Inak sme pekne choručký, horúčky síce ustáli, ale stále viac kašleme a soplíme a to tie sopluše intenzívne odsávame a odsávame a stále sú...kde sa to len berie...no a ten kašel sa mi vôbec nepáči, neviem, či nás tie bacily nemôžu obchádzať či čo? Ale skôr to bude tým, že som sa "pochválila" že sme zdravý, tak je to tak...v stredu asi naklušeme k dr. aby sme mali liečiky, alebo hneď zajtra ráno, uvidíme ako na tom bude malý.

Renca, inak som videla tie foto z nácviku - tak klobúk dolu...tanečnica ...pekný večer ahojte

martina236
28. apr 2008

janka vitaj spat 🙂 . tak s dvoma detmi ist na poradnu, to chce riadnu davku odvahy. si to neviem predstavit s jednym. napis ako ste dopadli. ale ako ta poznam, tak mas v trubke, nie 😀 😀 😀 . ty zvladnes nemozne, co sa tyka deti.

renca do 3.30 😕 ? to by som pekne dlho dospavala....

laurajana, nech ste rychlo zdravucky a fit. drzte sa 🙂

my sme dnes poobede stravili 3 cele hodiny na pieskovisku. tak to uslo, ze ups, pozeram na hodinky a sest prec. uz aj natierame faktorom, lebo slniecko bolo dnes veeelmi silne.

pekny vecer

renca3
28. apr 2008

lauri...o soplikoch ani uz nepisem. uz sa nas drzia asi 10 dni. a to sme prekonali zapal stredneho ucha, berieme ATB a sople nie a nie odist. 😒

laurajana
28. apr 2008

...no ja len dufam, ze to nebude chripka, lebo sme vsetci nejak prechoreni...ale na pieskovisko chodime Matka aj my - teda tu na dvore, lebo maly nehoruckuje, chvala bohu, tak vyuzivame pekny cas...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre