Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
8. apr 2007

Laurajana dakujeme pekne. Tak mi uz prechadzame na dalsie prikrmy. Cestovinky, rohlicky a podobne. Som zvedava ako jej to bude chutit. 😅

jankamanikova
8. apr 2007

Ahojte!
Konecne mam cas a pisem. Jednoducho som sa k netu nedostala, same navstevy hore - dole. To je tak, ked po roku a pol prideme do Presova, tak vsetci nas chcu vidiet. No a niezeby prisli k nam, ale my musime k "nim". Takze chlapci su z toho unaveni, ale zvladaju to fantasticky. Matus sa na vsetkych smeje a Janik vsetkych zabava. Ale je to na neho vela ...

Takze vsetkych Vas zdravim a myslim na Vas a prajem Vam pozehnany cas.

jankamanikova
8. apr 2007

Inac Lauri je tu aj nas Matusko, co sa tyka toho balenia babeniek na stretku, takze budu styria chlapi na vsetky baby, to si pekne rozdelia, co?

Zuzka - Matuska nosim este stlae v babyvaku, lebo jemu sa tam paci. Pouzivam rozne sposoby, na stretko prines vak a ja Ti ukazem co a ako. Da sa to v pohode. Len na to treba prax.

Co sa tyka kostola a omsi, my sme v pohode. Janik vpredu s tatikom (vsetko musi vidiet a vsetko samozrejme komentuje); ja som s Matuskom vzadu a on bud spi v kociari alebo vo vaku alebo si pospevuje.

Mario - blahozelam k vyhre, je to super.

martina236
8. apr 2007

tak blahozelame sasenke...
tiez synatorovi, mario...
balim. zajtra ideme do NR a uz sa veeelmi tesime. absolvujeme obed u svokrovcov a vystartujeme.

laurajana
9. apr 2007

jankamanikova - ospravedlnujem sa, ale myslela som samozrejme aj na Matuska a Janika urcite bude dooooooooooosta babuliek pre vsetkych...krasne sviatky avela vody prajeme...

aj my dnes startujeme - malemu sa zapacilo sibanie a olievanie, uz schytala krstna mama, babka a samozrejme sesternicka Nikol nesiel sa dosmiat 😅

jankamanikova
9. apr 2007

Ahojte!
Prajem krasny den!

Lauri - jasne, ze budu partia. Taka silna, no nie? Inac Lauri - zeleninku mozno nechce preto, lebo si mu davala caje, vyzivky a kasicky. Ma sa davat najprv zeleninka, lebo vyzivky su sladke a ked babetka ochutnaju vyzivku, tak nechcu zeleninku. Skus mu tri dni nedavat nic, ani cajik, len prevarenu vodu a potom vyskusaj zase zeleninku. Zacni mrkvou a pridaj k nej malilinko kalerabiku (lebo je sladky) a uvidis. Daj mu len jednu lyzicku a kazdy den pridavaj po jednej lyzicke viac. Drzim prsty.

My papame len zeleninku - mrkva, petrzlen, kalerab, zemiacik. Masko zatial nedavam. Chcem vyskusat vsetky druhy zeleninky (okrem kapusty samozrejme 😀 ) a ked bude mat 7 mesiacov, tak dame masko ... Drzte sa!

viktoria
9. apr 2007

aj náš malý včera ochutnal prvykrát maso a velmi mu chutilo, vlastne jemu chutí všetko, no a už máme 4 zubky, včera mu vyšiel horný 4- a zasoplený je stále, 😒

bubatinko
9. apr 2007

k tomu petrzlenu..... mne doktorka povedala aby som s mim opatrne lebo aj on moze vyvolat alergicku reakciu.....

sillas
9. apr 2007

caute baby??tak ako vypolievaju a vyobšívané??? no ja som sa aj prezliekať musela.. 😀
takže dalšie sviatky za nami...a už sa môžme tešíť na leto, aj ked podla toho vetra čo je vonku to vyzera dosť zle.. 😠
no drobec stále nie je zubatý..možno si myslí že mu potom dlhšie vydržia.. 😀
inak som prežrata a určite som aj pribrala 😠 ...takže najvyšší čas začať plniť zavazok a od zajtra začať cvičiť.. 😒 ufff..
hodim sem aj nejako nove foto, tak dufam, že nejaká "baba" ho na chate bude chcieť.. 😀 😀

sillas
9. apr 2007

myslím už aj na rencu...kedy sa maju vlastne vrátiť??
a čo okta? kde si?? dufam, že Simon je v poriadku, ako ste odišli do nemocnice tak si sa neozvala...
no dneska mam asi monolog ja... 😉

jankamanikova
9. apr 2007

bubatinko - ak sa dava nova zeleninka, ma sa davat tri - styri dni, ak vznikne nejaka reakcia, tak ju treba prestat davat. Tak je to aj u nas. Matusko je zatial ok a ani Janik nemal a ani nema ziadne alergie. To len tak.

sillas - aj ja som sa prezliekala. Janikovi sa to taaaakkkk pacilo ....

mario
9. apr 2007

Ahojte maminy a deťúrence, tak dúfam, že ste riadne vyšibaný. Ja som prejedená 😝 , už sa na jedlo také dve hod ani nepozriem.
S tým mäskom sme skúsili príkrm len raz a bolo veľkosti asi čerešne, ale viacej jej to chutilo ako len zelenina, my ešte ovocie a ani čaje nedávame.
Dnes bola bez príkrmu a bola oveľa pokojnejšia, aj kľudne spala, ona sa asi fakt bojí, že nedostane mlieko, ked jej dávam zeleninku.
Som rada, že som sem skočila za vami, lebo nejak posledné dni nevládzem, ved uvidíte na stretku, Laura je príliš hyperaktívna a má asi problém s nakopenou enrgiou.
Prajem pekný večer a dobré trávenie.

laurajana
9. apr 2007

jankamanikova zasa som to trosken prehnala, pretoze maly papa mrkvu,zemiacik a tak podobne, len samozrejme "jablckovu" vyzivku ma najradsej...ale vyskusam ako hovoris, no cajik mu odopriet nemozem, dost sa tu kuri a maly je proste cajickar 😉 ale dik za radu, si skusenejsia mamina tak to vyskusam...

...uf tak veru tak, prijemne travenie, ja sa idem osprsit a relaxovat, dnes bolo toho nejak mooooooooooooc ahojte

zuzka111111
autor
9. apr 2007

ahojte mamulky dnes sme sa vratili z ciech bolo dobreelilka celu cestu prespala a tam v penzioniku celu noc spinkala taks om zvedava ako bude dnes buvat a inak hovori dede a tata 😀 a kde je mama 😠 😀

jankamanikova
9. apr 2007

Ahojte!
Lauri - prepac, ak sa Ta ta moja poznamka dosla ... Ty si predsa pre svojho synceka naj maminka na svete a vycitis, co potrebuje. Drz sa!

Jany ide zajtra na sluzobku, tak mi je smutno, ale budem mat aspon po veceroch cas sa Vam venovat. Prajem Vam dobru nocku. A aj kde nemam cas Vam tu pisat, tak na Vas intenzivne myslim a posielma pusinky pre Vase detisky. Lubkam Vas ....

martina236
10. apr 2007

ahojte, tak sme doma. vcera sme dorazili okolo 16.45, vsade plno aut, cely zapad sa vracal z vychodu asi.tak pekny tyzden. pridala som nejake foto.

sillas
10. apr 2007

martinka Carolínka je krásna ako jej maminka...no velmi sa na teba podobá.. 😉 aj ja som hodila nove foto, Riško včera pozoval.. 😀

baby ja som dostala dneska mrchu., normalne ma aj brucho boli a to som od dneska chcela začať cvičiť..no to je na porazenie..ako dobre bolo bez nej....juuuuuuuj....

inak včera sa Riško skoro zadusil...ked som ho kojila tolko sa najedol, že zrazu sa mu to vrátilo mal v puse cumel, lebo stále chcel cuckať a už som vedela že má dosť, vrátilo sa mu to zrazu očervenel vystrieklo mu cez nos a nevedel dýchať, nevyplul cumel, tak som mu ho rýchlo vytiahla a baby, mal totál plne usta aj nos,ked om vytiahla cumel strašne vela z neho vyšlo..takže takýto papkač je..no som sa zlakla. a asi aj on, lebo uplne zabudol vypluť cumel, alebo teda presnejšie, tak sa mu rýchlo zaplnili usta, že už to s plnou papulkou nevedel vyplut..no tak to robi aby som sa nahodou nenudila a nestresovala.. 😠

martina236
10. apr 2007

sillas dakujeme 😅
maly Risko pozuje fakt ako v katalogu. ten klobucik nema chybu. uz len palmy nejake...
mrchu mam aj ja od soboty a este mi je stale nanic, hlava mi ide puknut.
my ideme mixovat banan...

sillas
10. apr 2007

martinka..no aspon v tom nie som sama..no baby normalne ma brucho boli.. a akurat v sobotu som na to myslele,a lebo už 3 týžden taham tak, že maleho kojim rano o siedmej a potom poobede okolo štvrtej, takže je to už 9 hodin pauza čo nekojím, tak som už čakala každu chvílu.

baby skušala ste už niektorá dávať ryžu?? lebo už Riška lutujem každý den zemiačik s niečim inym..sice nestažuje sa ..ale predsa.

martina236
10. apr 2007

sillas ja som malej uz dala aj ryzu a spapala. vcera, kedze sme mali cestovny den, som jej dala hippku cestoviny s paradajkou a cuketou. je to od 6. mesiaca. nieco zjedla, nieco nechala, ale ochutnala som a bolo to fajnove.

sillas
10. apr 2007

takže si už skušala aj paradajku? ...tu ryžu asi skusim dobre rozvariť vo vode a malo by to byť ok, nie??

martina236
10. apr 2007

myslim, ze ano. ved aj kase su niektore ryzove... davala si uz, nie?

martina236
10. apr 2007

skus na zaciatok pomenej a uvidis. ale myslim, ze sa nemusis obavat. my uz ideme, lebo je cas spanku.pa

sillas
10. apr 2007

jasne tie kaše som davala..no tak dneska skusim, som zvedava a dam mu k tomu asi morčaciu hippku, to ma rad a raz za týžden mu zvyknem davať takéto kupenske, lebo už neviem čo by som vymyslela..včera mal špenát so zemiačikmi, prve dve lyžičky sa ksichtil a potom zjedol celu misku.. 😀 som rada že mu chuti, lebo s Luckou bol problem..

samuelko
10. apr 2007

sillas,Riško je prekrásny chlapček 😎 🙂

laurajana
10. apr 2007

jankamanikova, nic sa ma nedotklo, ja si dám rada poradiť...v pohodičke...prajeme krasny dníček

sillas my sme dávali ryžové kaše od Nestlé a malý ich zbožňuje... a aj klasickú rozvarenú ryžu má rád...

zuzka111111
autor
10. apr 2007

ahojte srdiecka 😀

potrebujem uz sportovy kocik len neviem si vybrat ake mate vy?? uz pouzivate sportove??

lilka bola teraz 4 dni len na hipku a je v pohode papala spenat a zemiak , brokolicu s ryzov , kralicie masko so zemiakom a feniklom, morcacie so zemiakom a kukuricov ......

mario
10. apr 2007

zuzka tak takto aj ja rada varím 😀 , aj ja športový kočík len vyberám a mám v tom zmätok, nejak nám žiadny nepasuje, zdajú sa mi príliš otvorené a pri slovenskej veternosti to nie je najlepšie, tak ak sa ti niečo bude pozdávať, daj echo, na www.babetkovo.sk je ich slušná kôpka, pozri napr. 2-kombinácia ATLANTIC-baby dreams- možno ten ma oslovil
Laura a aké dávate teraz kašičky? My dávame teraz od Lasany, jemnú krupicovú. Mne chutí, nie je taká presladená.

laurajana
10. apr 2007

zuzka my už používame 2 mesiace, ale nekupovali sme - nakoľko máme trojkombináciu tak pohodička...malý je tam omnoho spokojnejší...inak chicco golfáče má švagriná a sú super...ale aj ine znacky samozrejme je toho kopa...

mario teraz striedame mliecne ryzovu, ryzovo-kukuricnu, ovocnu a tak vsetko od Nestle...a mne chutia tiez, ale papame aj zeleninku a vyzivky... 😅

zuzka111111
autor
10. apr 2007

ked ja som prisla do obchodu a povedala som co vsetko chcem aby mal ten kocik tak na mna asi takto pozrela 😕 🙄 a povedala nech si ho dam vyrobit 😀 😀

martina236 aky mas ty kocik lebo ja by som chcela asi trojkolku lebo na teren mi to treba ked ten moj muzicek hra golf ale zase potrebujem aby bol lahky nakolko ho musim vlascit asi 15 AZ 20

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre