Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
20. apr 2007

Renca a citala si aj marcovu Mama a ja? Saska je tam modelka 😀 .
To sa postupne upravy, ze sa napije. Ale radsej to nerob doma, ani ja by som nerobila.
No baby idem buvat. Tak krasne snicky

martina236
20. apr 2007

hej jenis, je lekarka. mali sme stretko. uplne vymenena. chuda, dlhe vlasy, no nespoznala som ju.
jej sestra Karin, tusim je zdravotna sestra, robila u vojakov, cakaju kazdu chvilu druhe babatko.

mario
20. apr 2007

héééj, nejak nie som v obraze, myslela som, že som v inej téme a teraz už chápem, tomu, rozumiete asi len vy 😀
Ja mám juniora u babky , tiež je to v triede u nich besné, lebo chodili tri dni na plávanie a potom hygiena bazén zatvorila, niektoré deti už hnačkujú a vracajú, dúfam, že modlitbičky zaberú.
Stále zháname šport. kočík a sme na začiatku, už som z toho zúfalá. Fakt asi len tie fúriky z baumaxu.
Niekto sa tu pýtal na fajčenie, nefajčím, nefajčila som, nikdy nikto z mojej rodiny a ani z manželovej, neakceptujem fajčiarov ani vonku na chodníku, v tomto som tvrdá a nekompromisná - to som ja.

tomaslavka3
20. apr 2007

Ahojte.Zajtra maju nase male7mes.Ake su tie vase?Chcem trochu porovnat,s vasimi.Male su teda este holohlave,samostatne nesedia,poriadne sa neprevaluju.Vedia nam povedat Tata,Mama,daj-ked pytaju papat,alebo dudku.

sillas
20. apr 2007

tomaslavka..aj my máme zajtra 7 mesiacov ale nie na trikrát ako vy.. 🙂
teda už dneska lebo už je po polnoci..

tak baby...máme teplotu 39, maly sa stále budil a začal soplíkovať a nezdal sa mi a ked som vytiahla teplomer z ritky skoro som odpadla...39,5 , takže 39, naša prvá teplota ...dala som mu čípok, tak uvidime čo bude dalej, takže spať asi nehrozi aspon najbližšie dve hodiny, takže sa puštať do DPH.
Ale vôbec sa minezdalo žeby mal taku teplotu ked som mu šla merať, tak som myslela, že najakych možno 38, lebo nemal teple ani končatiny, čo Lucka ked ma teplotu takuto tak cela hori..no nechapem..a zda sa mi že ma chytene hrdlo..no toto tohto týždnove ochladenie narobilo šarapatu.. ☹

no a čo sa týka fajčenia, kedysi som fajčila, teraz ma ide z toho poraziť, lebo svokrovci su tuhí fajčiari a všade to na nich cítiť..no katastrofa..
ale akože nikomu to neberem ked berie ohlad na moje deti. 😉

renca3
21. apr 2007

Tomaslavka, tvoj drahy ma pekny babinec. 2 a potom sup ho 3 naraz.
Tak ja sa uz o 3. babo pokusat nebudem, lebo ked si predstavim este troch chalanov k tomuto... 😵

Sillas, aj moj maly mal 1. krat taku teplotu a nozicky a rucicky mal studene.
Inak ja odratavam 7 stupnov ked meriam v ritke.

My nefajcime, ani nasi, svokrovci ani surodenci. Akceptujeme len priatelov, ked si ideme sadnut do podniku. Uz sa tesim na terasy, lebo potom sme veci vetrali aj 3 dni. Takze vonkajsi fajciari mi neprekazaju.

jenis
21. apr 2007

Tomaslavka, podla mna nemozes porovnavat trojicky s babetkami co sa narodili same. Predsa len boli velmi malicke ked sa narodili. Ale su sikulky ked uz takto rozpravaju. Inak videla som ta v telke na JOJ-ke. Si velmi pekna mamicka. Ja si pri jednom babatku pripadam ako jezibaba 😀

Moja mala zatial nehovori, len sem tam jej vypadne mama a dajdaj, ale nie ze by nieco chcela, ale len tak. Zato lozi uz ako velka. Cakam kedy sa postavi, lebo pokusy uz su.

Dnes som ju nechala v obyvacke sedkat s hrackami a sla som si vyfukat vlasy a o chvilku uz niekto kukuckuje spoza dveri. Zvedavec maly. 😀

renca3
21. apr 2007

Tomaslavka, pozrela som album. Naozaj vyzeras dobre, pri tolkych drobcoch.
V ktorom t.t. sa narodili? Boli drobunke. Ale gratulujem, cu uzasne.
Ako prosim ta kocikujete s tymi 3 kociarmi? Niektore veci si vobec neviem predstavit. Ako ich vozite v aute, zmestia sa vam 3 autosedacky?
Viem, vsetko sa da a casom to pride ako normalne. 😉
A urcite ich so septembrovymi neporovnavaj, lebo zrejme mali neskorsi termin ako september.

sillas
21. apr 2007

tomaslavka..nemam slov, slzy sa tisnu do oči...krása.

Renca ja tiež nechápem že mal teplotu ani na hlave som mu necítila a ani na nohách, u malej je teplota uplne ina ako bola teraz u maleho,ráno o polšiestej sme mali ešte stále 38,5, dala som čípok, odvtedy spí, ani jesť v noci nepýtal tak som ho chovala aj ked nepýtal aby mal tekutiny..kedže čajík nechce..som zvedava čo bude ked sa zobudi.. ☹
takže o plán na víkend máme postarane..

viktoria
21. apr 2007

takže všetkým ktorym deti teplotuju prajem skore uzdravenie.... trojčatá no neviem si to predstaviť ale su zlaté...
martina janka borošová býva hned vedla mna samozrejme že ju poznám...
no ja som fajčila počas tehotenstva som prestala a fajčím znova a fajčiť budem, pretože mi to chutí a aspon mám čo robiť s rukami....
aj ked kvôli tomu manžel sa na mna hnevá ale pochybujem že by som prestala ani prestat nechcem 😎

viktoria
21. apr 2007

ozaj a zabudla som napísat že stále hnačkujeme, no a dnes som malemu pozrela na zubky a už mu idu očné takže zachvílu budeme mať zubov 8

renca3
21. apr 2007

Viktoria, maly je uz riadny zubac. Uz mu mozes dat do ruky aj sniclu (rezen).
To fajcenie ti nikto neberie Viki, ved je to tvoje zdravie. Len sme sa bavili
o tom ako vadi dym nefajciarom a detom. Tak pocas tehotenstva ti to muselo dost chybat, ked si sa k tomu vratila. Mam zopar kamosiek co po kojeni hned zacali znova.

laurajana
21. apr 2007

ahojte...sillas v Betliari sme boli, je tam krasne - odporucam...prajeme pekny dnik a vela vela zdravicka babuliatkam

viktoria
21. apr 2007

praveže v tehotenstve mi to vôbec nechybalo, je to čudné, hned ako som sa dozvedela že som tehotná tak som si vôbec nespomenula na cigarety, no a teraz niežeby som bola tuhá fajčiarka ale dám si , čo už... 😀

laurajana
21. apr 2007

juj babenky, ked sme pri fajceni, my s manzelom ani jeden...ale svagor o dusu a ked vybozkava maleho ako pride z cigy, ide ma slak trafit...fuj to je taky smrad /pravdaze pre tych co nefajcia je to strasne nechutne a neprijemne/...brrr...

jenis
21. apr 2007

Co sa tyka fajcenia tak ja uvidim. Este stale kojim tak nechcem, ale ked prestanem neviem... asi ma odradi ta cena. To radsej kupim nieco malej za tolke peniazi 😉 .

sillas
21. apr 2007

caute baby...no ked sme pri fajčení, ja dufam už nikdy nezačnem, aj ked ja som nikdy nemala problem že ked som bola v bare a pila tak som si zapalila a potom vôbec naozaj iba v bare..ja som mala obdobie raz som fajčila raz nie.. 😉 a ako jenis píše, cena odradzuje. Ale prekáža mi to, lebo ako som už písala svokrovci hulia ako komíny a velmi mito vadi.

no som zvedava aka bude dneška noc, na chvilu Riškovi klesla teplota ale zase mal teraz pred týmako šiel spať 37,9..tak uvidime čo ako, čípok mu môžem dať najskôr až po deviatej...tak uvidim čo bude dovtedy..

sillas
21. apr 2007

babykde ste zalezené??? náš čaka dlha noc, Riško horučkuje, už ma aj hlas ako hrniec, asi ma chytene priedušky, zajtra musime ist k dr..som z toho hotova...a nasrata lebo v byte je už týžden totálna kosa, už asi 10 dni nekuria a ja idem zamrznuť.

tomaslavka3
21. apr 2007

renca3 dakujem.Rodila som v 36.tyzdni,celkom slusny tyzden na tri.Kocikujem len s niekoho pomocou,sama neuveziem vsetky tri.Väcsinou ja si dva spojim a niekto vezie ten druhy.Najhorsie na tom je,ze nikam nemozem ist sama.Do auta sa v pohode vmestia tri autosedacky.Pre mna sa uz pri tychto malickych stava hocico nenormalne,alebo tazko zvladnutelne normalnou vecou. Aj my sme chore a to vsetky 4.Myslim,ze to tym pocasim,lebo pred2tyzdnami sme boli chore tiez.

renca3
22. apr 2007

No Sillas, tak to asi nebude len viroza ako u nas. To prajem nech ste rychlo fit.
Tomaslavka, dobre ste vydrzali do 36. t. A chore 3 babence a aj ty. No ked sem budes viac prispievat, moje problemiky sa stanu banalitou. 😅
Aj vam prajem aby ste sa skoro uzdravili.

Baby...dufam, ze do stretavky toto nanic chorobne obdobie pominie.

sillas
22. apr 2007

renca. práve na to som myslela, že asi nas pred stretnutím obalím nejakou foliou aby sa na nas nenalepili bacily a tyžden pred tým nevystrčíme von nos... 😀 ale nie, len budem musieť davať pozor..nerada by som to prepásla.
bola som hore do tretej, sledovala som ho každu polhodinu a vstavať každu polhodinu je pre mna horšie ako byť v kuse hore, ošte o 2:15 mal 38,5 o tretej mu klesla na 38, a šla som spať, a to som mu čípok davala asi o pol desiatej a teplota neklesala až o tretej..ale asi ma chytene priedušky..som z toho zufala...
ale taka kosa v byte, nenormálna ani sa nečudujem aj mala pokašlieva.

sillas
22. apr 2007

haloooooooo baby...to čo je dneska za den že ti nikto nie je??

mario
22. apr 2007

každý sa bojí, aby nechytil vírus, čo tu behá a robí horúčky detičkám

renca3
23. apr 2007

Ano, aj ja som sem radsej nepisala, aby ste to neschytali od nas. 😅
Leo uz 5. den hnackuje, ma aj krce a co da do seba ide von. Vcera vecer sme boli uz na pohotovosti, lebo uz bol uplne odvodneny. Teraz isiel s manzelom k lekarke aj so vzorkami. Neviem, ci je to ta Egyptska potvora alebo to dostal uz tu na Slovensku. Takze vikend nic moc. 😒
Dufam, ze nas caka slnecny a zdravy tyzden.

sillas
23. apr 2007

caute...renca...no sa natrapite s tými črevnými problemamy...už to nemáte prvý krat..nie?? dufam, že Leo sa z toho skoro dostane,my sme na tom ešte stále nie bohvie ako, je zahlieneny...a ma take huste zelene sople, ktora mu nejdu ani von..no hrôza..zle sa mu dýcha...ale papat mu chuti..s tym problem nema.. 😉 mam doma aj malu lebo pokašlieva, tak ju necham ešte nejake dva dni doma...no a DPH ešte nemam hotove...takže parada.. 😠

renca3
23. apr 2007

No ved si chudak Leo aj prekaka detstvo 😀
Takze teraz cakame na strvtkove vysledky, ci to nie je salmonela. Ale ja si to nemyslim. Aj ja mam teda Lea doma, ale DPH uz mam. Asi mu dam plienku a poobede vybehneme von 😀 Mozno niekde do lesa, kde nie su deti.

sillas
23. apr 2007

oj...renca si sikulka..mne kolega pozde doniseol papiere a nejako som sa opozdila aj ja...budem maž ťažke dva dni.. 😠
Leovi posielame pusinku aby ho toskoro prešlo a držime palčeky aby to nebola salmonela..lebo to je riadna pliaga..hlavne aby vela papal a pil aby nezoslabol.

jankamanikova
23. apr 2007

Ahojte! Poctivo sa hlasim po velmi tazkom a odsluzenom vikende. Jany povedal, ze ked toto mam vo dne a v noci cely tyzden, tak nechapem, ako mozem existovat. Ani ja nechapem ... Ale nejako to ide.

Janik sa ma dost "zle". T.z. ze ma este celu pusu vyhadzanu, nechce nic jest, vcera zjedol Activiu a vypil dva deci hovadzej polievkzy. To zjedol po tyzdni, lebo nechcel nic jest. Nastastie vela pije vody a caju. Stale place, ze ho boli pusa a najviac v noci, zo spanku. Vtedy som ako na ihlach, lebo nechcem, aby zobudil Matuska, tak to je makacka ho ukludnit. Jany skonstatoval, ze on by to nezvladol. A to bol dom a dva dni, lebo dnes isiel zase na sluzobku. Matusko sa zatial drzi, dufam, ze nechyti nic. Zajtra idem s Janikom k dr., tak uvidime, co nam povie.
Inac je otras pre Janika hlavne to, ze nemozeme von. Je z tej chorobky taky unaveny, ze cez den mi trikrat spinka (vtom case ako Matusko) a vecer uz o siedmej lezi a zaspava. Ale noc je stale ako pohotovost.

Ja sa mam fajn, myslim na Vas a prajem skore uzdravenie vsetkym.
My sa v sobotu stahujeme. Celkom sa tesim, ale neviem, co ma (nas) tam caka.

Pekny den!

okta
23. apr 2007

Ahojte, jojooj, same chorucke deticky. Drzte sa vsetky, prajem vam hlavne vela sily a aby vam to rychlo preslo.
Renca, tie hnacky a zvracania - to asi nebude Egypt. Tu okolo nas je vela ludi chorych, vraj je to viroza
☹ , tak ja len trpnem, aby to maly zasa nejak nechytil a neskoncili sme v nemocnici. Ale to sa uz snad nestane....
Jaj, DPH som prave dnes dokoncila a som rada, ze znovu az o tri mesiace.
Tak vam prajem pekny slnecny den!

viktoria
23. apr 2007

ahojte tak dnes sme boli celý den von, je krásne,,,, chudatká tie vaše detičky prajem vám vela síl a trpezlivosti, určite to čoskoro prejde...
my by sme mali isť tohto tyždna do tých KE do tej vojenskej nemocnice na kožne, malý má tie líčka strašne červené dobre že mu až nepuknu a aj tie nožky má stále také suché tak uvídíme čo nám tam daju....
prajem pekný dník... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre