Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

eli77
4. aug 2007

Mia sa narodila na 35 tyzden, vazila 2900g ale schudla na 2700g a merala 48cm. Chlapci su uplne fantasticky, neberu svoju sestricku a zataz alebo nejaky privesok...stale sa snou hraju a velmi vela mi pomahaju....su to zlaticka 😉

eli77
4. aug 2007

renca...aj ja som prebehla tvoj album 😉 chlapci su velmi chutnucky 🙂

renca3
4. aug 2007

Dakujem. To mala este slusnu vahu na 35 tt.

laurajana
4. aug 2007

jenis, u nas som bola nosic ja a mala som to zo zmrzky v lete, ked som bola tehu, ale aj keby si sla na testy, robia s tym velku vedu a nic mi na to nedali, vraj len activiu mam hltat a ani to mi nepomahalo, iba co som si musela robit stery a dva tyzdne v kuse zanasat, hruza...opletacky a aj tak ked sa to vraj raz prejavy, uz potom budem navzdy vraj nosic...tak uzas...co uz...

sillas je to od Anne Geddes 🙂 ...ved prave americania 🙂 ani ja sa neskriepim, chcela som byt len mudra 😀

juj tak renca, nebudete sa vediet seba nabazit, neboj, trosku Ti chceli asi dopriat relax, nie? 🙂

laurajana
4. aug 2007

eli, naozaj je malinka taka kočka a je super, že sa tak bráškovia starajú, nech im to dlho vydrží a bude maminke hej 🙂

eli77
4. aug 2007

ved aj ja dufam, ze ich to opatrovanie sestricky neomrzi... 😀

mario
4. aug 2007

Vitaj Eli!
Babenky moje, ja som vždy večer taká unavená, že sem ani netrafím 😝 .
Janka išla s rodinkou na východ, ukázať svokre nový účes 😀 .
Ja som bola dnes sama s malou, chlapi boli na súťaži variť guláš a prišli domov takí vyúdení, že som musela hned všetko prať.
Dnes tu fúkal hrozný vietor a už ma to počasie prestáva baviť, lebo vždy je nejaký extrém.
Prajem krásny víkend, vydarený nedeľný obed a veľa energie.

renca3
4. aug 2007

Mario, hadam ho neboli varit az v Brezne. Lebo moji chlapi boli tam na sutazi vo vareni gulasa. Alebo sa dnes vyvaral na viacerych miestach? 😅

eli77
4. aug 2007

Ahoj Mario, ty si odkial. Viem, ze sa dnes varil gulas aj v Komoci pri Novych Zamkoch. A vyhrali?🙂

sillas
5. aug 2007

caute baby..
renca...teda to šli na týžden? neviem či by môj muž tolko vydržal s malou.. 😀 by prišiel taký unavený že by som ho musela davať mesiac dokopy.. 😀
my sme mali taký kludný víkend, sme sa len tak ponevierali.. 😉
Riškovi idu nejaké dalšie zuby, ale vyzera to na stoličky, a to ešte nema trojky, tak neviem..dneska bol z tých zubkov taky umrnčany, že už o polšiestej mi skoro zaspal v stoličke ked jedol banan, tak som ho okupala a ošiestej šiel spať bez mlieka iba s čajikom..zatial je ticho..nad ranom začína byť nervozny a mam pocit že rozhryzie aj postielku.. 😀

laurajana...no vidiš američania, tí vo všetkom musia byť iní, takže ked niečo take čitaš ber to s rezervou, lebo keby si s tými číslami vyrukovala u slovenského zubára, tak by asi nerozumel tvojej reči.. 😕

mario..aj mne lezie na nervy toto počasie, bud je 40 stupnov a ked je príjemných 27-29 tak fuka debilný vietor...tak neviem čo je lepšie.. 😝

renca3
5. aug 2007

Sillas...ved vecer sme volali s muzom, ze je utahany. Boli na ture a ked Leo nevladal, nosil ho v nosici na chrbte. Tam sa aj maly vyspal. Nuz ale vymysleli si to chlapi, tak nech makaju... 😉

Ja si uzivam s malym pohodicku. Vcera som bola u nasich na oslave. Bolo tam asi 14 ludi a podavali si ho ako babiku a maly vyskereny. 😅 Ze ake kludne dieta. No bodaj by nie, ked mal tolko pestunov... 🙂

mario
5. aug 2007

Renca, nech si to chlapi užijú, rada by som videla aspon jeden den skrytou kamerou, alebo pre istotu asi radšej nie 😀 .
Guláš boli variť v Komoči a myslím, že sa vydaril, ja som ho nejedla kvôli kojeniu. Varil aj brudet, to je chorvátska rybacia polievka a to som si dala, aj s malýmí chobotničkami.
Malú už mám v polospánku, tak idem uložiť aj zvyšok rodiny.

laurajana
6. aug 2007

sillas - dik za ponaucenie, beriem to na vedomie...ale ked sa to tak vezme inak komunikujem nasou recou 🙂

my sme vcera "nedelovali" u nasich - chlapi na futbale a baby sa flakali po heteloch - Kaskady v Sielnici su fakt krasne, tak pre dobru smotanku 😅

renca3
6. aug 2007

Lauri, to je ten hotel na Wellnes pobyty? Videla som foto. Pekne je to tam. 🙂

laurajana
6. aug 2007

ano Renca, pekne ale skor by som povedala, chyba mi tam mnozstvo kvietkov, ktore to skraslia a nepaci sa mi, ze travicka okolo hotela nie je "zavlazovana" aby bola zelena, trosku to spati, ale inak je tam krasne a oplati sa tam ist, bazenik vonku, dnu, masaze...enonuno 🙂 taky fajnovy relax...

sillas
6. aug 2007

laurajana...jasne že našou.. 😉

renca...no PEto ma aj tak môj obdiv že sa na taketo niečo dal..pozdrav ho.. 🙂

teraz šla Lucka ku našim, mama ma dovolenku, tak bude kludnejší dnik, večer pôjdem po nu..vyzera že bude dneska krásne teplo.

Inak Riško sa už stále pýta z kočíka, ked sme včera boli v cukrárni, tak sa tam išiel zbesnieť, Lucka sa hrala s loptou a on sa smial chodil, výskal od radosti..ešteže nie som vysoká lebo by som prišla o kríže.. 😀 ani nemusím byť extra zohnuta.
aj doma by iba chodil..bežku nemam, nemala som ani pri malej, tak sa nejaký ten mesiac natrapime kým bude chodiť.. 😉 ale už začína byť smelý ked stoji pri posteli tak sa na chvílku aj odváži a pusti sa obidvomi rukami..

eli77
6. aug 2007

My sme dnes vyprevadili nasho tatinka na cestu (je tirak) 😉 a zostala som s deturencami sama ☹ ale uz som si zvykla 🙂 nasa mala tiez nema chodulku...nemali ani chlapci a krasne sa naucili chodit aj bez toho. Ja som zasadne proti chodulkam. Mia sa uz tiez zvykne pustit sama a pri posteli a nabytkoch uz krasne cupita sama. Dnes sme boli vonku na novom ihrisku 🙂 mala sedela prvy krat v hojdacke...trosku som sa bala ju tam dat ale ona cela stastna vyskala...cim rychlejsie som ju hojdala o to viac sa smiala... 🙂 idem zohriat vodu(tri dni nebudeme mat teplu) na kupanie...zatial sa majte krasne...papa

eli77
6. aug 2007

Este k tym choditkam som nasla zaujimavy nazor:Chodítka: ANO či NE?
Chodítka a hopsadla jsou pro děti naprosto nevhodná. Pohybový vývoj každého dítěte je jiný, některé dítě chodí v 9. měsíci, jiné až po 12. měsíci a používání chodítka rozvoj chůze rozhodně neuspíší - právě naopak brání přirozenému pohybovému vývoji, protože funguje jako berlička. Navíc je i nebezpečné, protože v nestřeženém okamžiku se může chodítko s dítětem převrátit, skutálet se schodů nebo si může dítě rámem chodítka přirazit prsty k nábytku.

Častým argumentem maminek, které používají chodítko je, že mají dítě zabezpečené. To je hrubý omyl. K zabezpečení dítěte během nějaké činnosti (vaření, úklid, žehlení, studium) ideálně poslouží ohrádka, kterou lze umístit tak, aby dítě na vás vidělo a necítilo se opuštěné.

Proto chce-li vaše dítě někdo chodítkem či hopsadlem obdarovat, odmítněte.

autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská

garant: prof. MUDr. Hana Hrstková, CSc.

renca3
6. aug 2007

My sme choditko pouzivali na dovolenke na pakrovisku a aj v apartmane. Tam to bolo fajn, ale inak so vsetkym tu hore suhlasim. Nie som jeho zastanca.

jenis
6. aug 2007

aEli ja choditko mam ale malu som tam nedavala a ani tam velmi nechce byt. Chodi uz celkom sama a bez choditka. Dostala som ho od svokry ako dar. Skor by som uprednostnila tie choditka co sa tlacia.

eli77
6. aug 2007

ano tie sa mi celkom pacia...ale bojim sa ze by Mia skusala velke rychlosti a prekoprcla by sa...su to uplne zbytocne pady. Pre mna je dolezite ze nadherne po styroch lezie http://www.openplay.sk/page/307/ 🙂

eli77
6. aug 2007

a uz zacina aj chodit 🙂 🙂 🙂

laurajana
6. aug 2007

ahojte - renca az teraz pisem, lebo mi blbla stranka, neviem co jej casto pocas dna je, nie a nie sa sem dostat, ale aspon mam cas na ine veci a hlavne na maleho 🙂 ...ano je to ten hotel o ktorom pisem a ty myslis ten isti na Wellnes pobyty

...aha tak ja som ta, co ma za choditko asi ukrizuju, ale tiez je v nom tak par minut denne, pretoze sa viac-menej hrame a chodime casto vonku medzi deticky...takze tak...najradsej stoji vedla neho a skor ho tlaci ako by v nom behal...

renca3
6. aug 2007

Ale taky Wellnes pobyt by nebol na zahodenie. Neviem si sice predstavit, ze by som cely den nemusela nic robit, len sa dat masirovat, plavat, virivkovat, papat a vecer drinkovar. Ale asi sa na to da rychlo zvyknut. Mozno raz.... 😉

eli77
6. aug 2007

my sme boli na podobnom pobyte tiez ale po dvoch dnoch sme to vzdali 🙂 pre nas je idealna dovolenka v horach, v stane, tury...jednoducho byt v prirode a vkuse v pohybe🙂 ani mne sa cez den nedari pripojit na stranku...uz som sa bala ze len mne to blbne...

jenis
6. aug 2007

laurajana nekritizovali sme ta. Moja ho tiez tlaci. Kazda mamicka robi po svojom. Uz to tu neriesim.

eli77
7. aug 2007

baby u vas je ake pocasie? My sme sa prave poobede chystali spat vonku v kociku a strhla sa hrozna burka...este stale prsi☹ tak tvrdneme doma.(kanarik mi na balkone trosku zmokol...dufam, ze mu nic nebude)

laurajana
7. aug 2007

renca3 presne ako pises mozno raz, ani ja si neviem predstavit (ked pozeram na Mattinka), ze len tak relaxovat...uvidime snad ci sa to da...a mozno budeme plavat aj spolu niekedy, to by bola sranda, nie? Ci myslis Wellnes je dobry mat pokoj aj od ludi z MK ? 😀

jenis... ja som sa len smiala... kazdy ma na to svoj vlastny nazor a nikomu ho neberiem, vsak trosku nezaskodi "podripkavat" 🙂

eli77 ako Ilko predpoveda - polooblacno, oblacno, slnecno, ojedinele dazd 😝 😀 ...stale sa to toci dookola...takto je u nas dnes...(kanarik prezije uvidis)

jenis
7. aug 2007

U nas dnes neprsalo, ale hrmelo ostosest. Tak sme boli vonku aj pred obedom aj poobede.
😉

mirka414
7. aug 2007

ahoj mozme sa s dcerkou pridat??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre