Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
13. okt 2007

Inac ZOO v Bojniciach je krajsia. Ale v BA maju zase nadherny pavilon seliem. A ZOO v Kosiciach je taka rodinna. Takze aj jedno, aj druhe, aj tretie je dobre.

renca3
14. okt 2007

Dinopark nemusi ani nas Leo, boji sa tiez tych zvukov. Ved ZOO je o zivych zvieratkach. 🙂

Svadbili sme sa do 22.00, stacilo. Leo sa cely vecer nahanal a skakal.
Uz sa sam pytal do postele. Zato rano uz strasil o 6.30. Teo chvilu pospal v kociku. Ako nastupila ziva kapela, tak ho to prebralo. 🙂

ajduska
14. okt 2007

baby, dík za vaše názory na ten Dinopark, ja som do BA chcela ísť najmä kvôli nemu, v Bojniciach je ozaj krásna zoo a chodíme tam každý rok, tak som chcela trochu zmenu... 😒

dnes sme boli znova na túre, vlastne chodíme každú nedeľu niekam na výlet, keď je schopné počasie, som rada, lebo cez týždeň deti poriadne otca ani nevidia, tak aspoň cez víkend sa im trocha venuje... 🙂 ...Timka je na tom najlepšie, tá sa nesie v nosiči, zato tí dvaja si to musia odšliapať sami,som rada, že sa už s nimi dá niekam ísť a vládzu chodiť a o nejakých 5 rokov to už bude úplne super, to už zvládneme aj Tatry... 😀 😀 😀

sillas
15. okt 2007

včear mi nešiel MK, naozaj čo je s JENIS??? už sa dávno neozvala... 😠

renca3
15. okt 2007

Tiez som myslela na Jenis. Asi nestiha pri robote sem behat. Snad sa do stretka ozve.

sillas
15. okt 2007

kde vlastne šla robiť, sa mi zda že nespomínala...

zuzka111111
autor
15. okt 2007

ahojte bola som s jenis mi volala ked boli v Kosiciach ..je v pohode len nema net saska s lilkou boli podarene sa hladkali boukavali teda saska ju zacala bozkavat tak lilka len cumela a potom sa pridala mi sme kecali a rony sa peken satral a chytal ich po optime.. no a na stretko nevedia ci pridu leno janka nakoniec nenastupila do roboty tak asi z financnych dovodou ..est ejej brnknem zajtra .....

viktoria
16. okt 2007

ahojte, tak zo smolníka pochadza manžel, ja som z prakoviec...
no baby mala som tazke dni... zo stvrtka na piatok som nespala celu noc, lebo ma boleli zuby a to tak silno že som az plakala nič nezaberalo... tak ráno v piatok som sla ku zubárovi a poobede do soboty som sedela v skole, od večera v sobotu som prechladená ale dá sa... teraz v sobotu mám zase skolu... už mi začínaju aj nejaké skušky tak musím makať, a mám dost písania aj so semínarnými prácami...ale zatial sa mi tam páči... no idem dovariť a vziat maleho z postielky lebo sa už ozyva...

zuzka111111
autor
16. okt 2007

viktoria ty si sikula ze idem dovarit o 9.49
ja som dnes nejak mimo unavena ci co je somnou ...
uz som nespokojna vobec uz necitim babo v brusku 😒 no vo stvrtok idem k dokimu tak dufam ze vsetko ok

jankamanikova
16. okt 2007

Ahojte ... tak mame sa dobre ... chlapci uz spinkaju.
Chodime von, spime dvakrat do dna - doobeda a poobede cca 2-3 hodiny (Matusko sa asi pripravuje na zimu), kojime sa, papame vsetko, len s mensimi problemami 😎 ; chodime za rucky vsade, kde sa da a velmi sa zlosti, ak nejdeme tym smerom ako chce on 😀 . Potom sa nazlosti a ide po styroch . Inak je to kludas.
Janik - tak ten je "divocina". Smeje sa, beha, vystraja; dava pozor na Matuska, tancuju spolu doma, nahanaju sa. Parada. Konecne si vychutnavam, to ze su spolu.

Zuzka - mas sa na co tesit. Je to super, ked su takto spolu dvaja. Vyhraju sa, smeju sa, citaju knizky. Striedavo u mna na rukach, mojkame sa ... joj parada. Tesim sa, ked zacne Matusko sam chodit. To bude este lepsie. Inac ked sa ten nas Matusko narovna, tak vacsi nez rok a pol rocne deti 😀 ...

Tak sa majte, tesime sa na stretavku. Joj, tesim sa na Vas!

Jenis - poziciame Ti, ak treba a vratis, ked budes moct. Len pridte, ok?????

zuzka111111
autor
16. okt 2007

no jenis aj nieco o praci hovorila ze rony asi bude robit ci co ...musim jej brnkut ...

ajduska
17. okt 2007

janka, som sa zasmiala na tom, že Matúško sa pripravuje na zimu 😀

je to fakt super, keď sa deti už spolu zahrajú, aj u nás je to už fajn a bude to dúfam, čím ďalej, tým lepšie 😉 , už aj Timka sa pridala k tým dvom starším, zavrú sa v izbe a hrajú sa spolu, dávajú na malú pozor a ona sa popri nich prebaví a nechodí všade za mnou, aspoň mám viac času na domácnosť, no, je to už paráda (nie ako pred nejakým polrokom)

...Timka sa ešte stále nesnaží chodiť, ani za ruky, tak neviem, snáď raz začne 😀 , ale popri gauči a stole chodí super
aj Timka je na svoj vek veľká, ročná mala asi 81 cm, každý si myslí, že je staršia a čudujú sa, že ešte nechodí ☹

viktoria
17. okt 2007

no baby a čo mám povedat ja, nas tobias už teraz vyzerá ako dvojročný...idu nám bočne dolne stolicky a zase naraz 2, trosku pokašlieva a trosku soplí....
tobias už sa sám pustí, ale zatial vie len stát, krok este nezrobil....dnes som si kupila udene koleno idem si ho uvarit a sama ho aj zjem, milujem udené veci..... 😀

sillas
17. okt 2007

caute baby...no mi dneska behací den...teraz sme boli u dr. Lucku očkovali a Riškovi brali krvičku, ked sme ho dali na váhu začal plakať a už sa nevedelukludniť, iba ked sme vyšli z odrinácie..nenormálne plakal..vážice cca10800 gramov..Lucka zvladla očkovanie paradne ani nemukla.
trošku mame prekrvene uška..ja to nechápem stále ked nam idu zuby tak ho bolia uši, ale psolala nas pre istotu na krčne, lebo sa mu to stále opakuje, tak tam máme ísť o tretej, Riško akurat zaspal, asi ho budem musieť zobudiť...no to bude zase parada a musim vlačiť aj Lucku..uff..

viktoria...super že sa ti škola pači, tak nech ti to vydrží.. 😉

zuzka..ano to homeipatikum dávam, len kým nam to začne učinkovať tak je to jeden den, už bol v poho ale zase je nejaký citlivý, darmo tie štvorky su široké..a bolia asi dlhšie.. ☹

renca3
17. okt 2007

Tak dnes sme si uzili posledny teplejsi tohtorocny den. Doobeda bol Peto s Teom na ihrisku a to bol Teo kral. Lebo mamicky ked vidia dieta s oteckom, tak su asi na makko. Pustili Tea na hojdacku, pozicali mu hracky do piesku a hodili s Petom hned rec. Take babske reci, ako keby bol Peto na materskej. 😅 Ja som bola s Leom na plavani so skolkou, lebo bol 1. krat.
Bola som tam od zaciatku do konca a predsa si nechal v autobuse capicu. Ked tam nebudem, necha si v satni aj gate. 🙂

Podla predpovede ide dazd a zima. Skodaaaa. Budeme trcat doma. Tie Tatry uz budu asi o snehu o par dni. Takze treba oprasit teple bundy a cizmy. 😉

jankamanikova
17. okt 2007

ajduska - ani my nechodime, len za rucky a aj ti nie je velmi stabilne. Okolo gauca a okolo stoliciek chodi ako drak a aj okolo velkeho stola. Tak sa chyti; kukne, co je na nom a chodi okolo. Parada. Za rucky este nie je taky isty, ale pride sam od seba a chyti sa nasich ruk a chce ist. Najradsej ma Janyho, lebo on s nim rad chodi. Ja nemam cas, ale chodim s nim. A potom to doma tak vyzera 😲 . Uz treti den sme sa stravovali mimo domu, lebo nestiham varit 😀 .
Inac ajduska, mna uz tiez rozculuje tie reci o chodeni. Lebo Matusko je velmi velky a vsetci sa cuduju, ze co este nechodi a tak. Ja si z toho nerobim nic, ja Matuska nutit do nicoho nebudem. Ale uz nemam sil stale argumentovat, len pocuvam a som ticho.
Inac mam migrenu, bola som na anglictine a som mimo. Caka nas svadbovy vikend, tak som zvedava ...

Pusinkujm Vas a papapapa ... tesim sa na stretavku. V Tatrach je sneh. Bude gulovacka ...

zuzka111111
autor
18. okt 2007

renca ze oprasit bundy ved ja uz asi ziadnu nezapnemmm panecku ...sneh tam este nieje boli tam hrat golf este ..no ale o tyzden asi uz bude 🙄 to by aj lilke trebalo nejake vyteplene bodky nie???

renca3
18. okt 2007

zuzka...ved stevko ti nejaku pozicia. Ja som mala v tehu od Peta aj nohavice pozicane. 😅 No deti budu vybavene ako na zimu. Cizmy a tak...To pojdeme zase pekne nabaleni. 😝 Neviem, ci mam brat aj fusak do kocika, kedze nemame nanoznik. Dufam, ze sa bude dat byt trochu vonku. 😒

renca3
18. okt 2007

Ale pribalte aj plavky, keby sme sa chceli ist niekam do hotela okupat.

renca3
18. okt 2007

Asi si tu dnes vypisujem sama so sebou, nevadi. 😅 Cely den sme doma, tak som sa pohrala s fotkami a hodila do albumu z oslavy a zo svadby.

jankamanikova
18. okt 2007

Tak to s tym kupanim je dobry napad. "M" mi konecne skoncilo, tak mozme niekam zbehnut. Aj do toho Kontaktu. Zuzka, Ty ta mas znamych, nemozes nam vybavit vstup a zlavu? Keby sme tam mohli ist do toho Vitalneho sveta, ci co to je, to by bolo super.

Aj my berieme "skrinu" 😀 , ved sa zijde vsetko, nie?

zuzka111111
autor
18. okt 2007

my nemame cizmy 😨
janka tam zlavu nedali ani mojej sestre a to je svagrinaaaa takze to nehrozii a dost to tam zdrazelo mam taky pocit ze 1000 na osobu aj to je ohranicene casom 😠
ale urcite je tam na okolinieco ..lebo to co sme tam boli vtedy v lesnej hotely tak tam bola kosaaaaaa

zuzka111111
autor
18. okt 2007

inak uz na 80% vieme co to budeeee
chlapcek vraj bola som trosku v soku aj ked citak som mala takze nam treba komplet vybavicku lebo mame vsetko ruzoveeeeee 😒

sillas
19. okt 2007

zuzka...tak teda blahoželame...mat párik je super...a nebudeš mať problem s kupovaním hračiek... 😀 😀

od včera chodímeeeeeeeeeeeee....urobí sám 4-5 kročkov...aj stojí bez držania, take je to zlatučkééé..len sa mu velmi nechce takže to robí iba z nutnosti.. 😀 lenivec..ale ide mu to super..

uška mame v poriadku, jedno trošku prekrvene ale žiadny zapal, tak ta nervozita je zo zubov..nechapem, lebo je prerezaný, žiadny další nevidím.. 😠

laurajana
19. okt 2007

ahojte len tak na skok, vobec nestihame vsetko citat, stale cakame na zapojenie netu u nas doma, ta dotycna firma je neskutocna, reklamy jej prehlucili spolahlivost... v skratke my chodime od 2. tyzdnov spred 29.9. takze v rocku sme uz mali krasny isty krok, vraj po maminke...vsetkym babatkam blahozelam v rocku a prajeme vela zdravicka a radosti,nech maminky nestihaju sediet na nete ako ta moja - cmuk od Mattiho ahojte

viktoria
19. okt 2007

ahojte... zuzi tak to je paráda že bude chlapček, ale to je v podstate jedno hlavná vec že budete obidvaja zdraví...
ahoj laurajana...
ozaj baby nemáte náhodou knihu biologie pro pedagogov a psychologov, lebo všade ju hladam na internete a nemôžem ju zohnať a mám z tej knihy skušku, tak keby ste náhodou niektorá mala tak dajte vedieť....díky...

ajduska
19. okt 2007

sillas, gratulujeme k prvým krôčikom... 😀
my stále nič, Timka ani len sama nestojí ☹ , ale včera sa náhodou pustila, keď stála pri gauči (ale trošinku sa oňho bokom opierala), taká z toho bola prekvapená, ten výraz v tvári stál za to 😀 😀 😀

dnes sme boli v Leviciach na jarmoku, bolo fajn, akurátže strašne fúkalo a kopec ľudí, ale Timka bola zlatá, sedela v kočíku a dívala sa okolo seba, našťastie mala čo obzerať 😀 ...ale nekúpili sme nič, lebo na tých jarmokoch je všetko tak strašne predražené ☹ , len deťom som kúpila lízatká, aby sa im aspoň rátalo 😉

renca3
19. okt 2007

zuzka...supeeer, bude parik. Tak teraz radsej kupuj Lilke v neutralnych farbach, ak sa da. Nasi chalani maju vela zltych a oranzovych veci. Aj cervene sa najdu. Potom si sice vela ludi mysli, ze Teo je baba, ale nevadi.

Vitaaaj laurajana. Tak ked budes mat net doma, chvilku si najdes cas, ked drobec spi a na sporaku sa obed vari, nie?

ajduska...ja som z povodne z Levic, tak jarmoky dobre poznam. Som si pripomenula tu atmosku - kolotoce, klobasy a ine dobroty, burcak... 😉
Davno som nebola. 😒

ajduska
20. okt 2007

renca, ani mi nevrav, len mi tak slinky tiekli 😉 ...ale na jarmokoch si zásadne nedávam nič mäsité, lebo neviem, čo tam pomelú alebo upečú a burčák mám síce veľmi rada, ale bola som šofér, takže som obišla nasucho... ☹
...ale tá atmosféra je tam super... 😉

...dúfam, že zajtra nám vydrží pekné počasie, zberáme sa na túru na Hrušov, je to vraj nejaká zrúcanina, nikdy som tam nebola, tak sa teším 🙂 ,len nech nepršííííí 😒 😠

mario
20. okt 2007

ahojte, pekný víkend prajem 😎
Teším sa, že robíte pokroky, u nás nič nové, ešte nechodíme, zuby nerátame a kojíme ako divý. Konečne začala jesť aj niečo iné a skúša vlastne konzumovať všetko, vrátane papiera a každej špinky čo nájde na podlahe. Jogurtom už máme vymaľované v kuchyni steny 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre