Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
26. jan 2007

recna3...no taka dietka občas nezaškodi, lebo ja už som sa zase nejako prejedala... 😀
len ma znepokuje maly, zase mal dneska teplotu 37,7..ale nič mu nie je nekašle, nesopli...netušim čo to je, dufam, že to bude zo zubkov, ma tam dosť velky a tvrdy hrbol a spodne dasienka mu beleju..no uvidime čo da víkend.. 😖

mario
26. jan 2007

dakujem za privítanie a vyliečte sa , nech vás bacily obchádzajú, my sa zasa snažíme po piatich hodinách nakojiť, ale malá asi drží diétu, ked zaspáva tak pije ako divá, ja už fakt neviem, čo sa týka diét, tak ja by som rada nejaké to kilo od vás kúpila, keby to šlo, ja mám problém opačný, čím viac jem, tým som chudšia 😖

sillas
27. jan 2007

mario...vítam ta medzi nami... a posielam ti nejaké 2-3 kilečka...hm..keby sa dalo... ☹
maly mal zase v noci teplotu a dosť vysoku 39,2 neviem čo to je , som z toho neštastna, paralenom mu pekne zišla ale stale ma 37,2, no uvidim čo bude podvečer..ale nesoplí, nekašle...takže fakt nechapem..začínam byť zufala. ☹

laurajana
27. jan 2007

renca3 presne ako píšeš my čo máme chlapov nepoznáme odmietnutie prsníka, ale ja už asi budem musieť začať s príkrmom, pretože neviem, prečo, ale vždy - najedený je a dobre že si už do pleca nekusá 😠 ...pred kúpaním si zasa tým saním z ruky, spraví cuclek...no je to poriadny nezbedník 🤐

ahoj okta, ja som brala každých 6 hodín paralen a kojila som častejšie, lebo som mala redšie mliečko, ale pomohlo to...teraz som zdravá

laurajana
27. jan 2007

...a veľa zdravíčka prajeme

okta
27. jan 2007

Sillas a boli ste u lekara? Co povedal?
Laurajana, ja si davam paralen iba vecer, no uvidim ako dalej. A maly uz kakal?

sillas
27. jan 2007

boli sme v stredu, lebo aj v utorok mal teplotu 38, ale dr. nič nevidela, vravela, že najskôr zubky, malisme sa isť ukazať včera, no ale ja som bola grogy, mala ešte tiež, svokra chora, moja segra, nemal mi kto pomôcť, manželmal nejaku robotu a ako typický chlap "nechcelo" sa mu tolko behať.
takže neviem, sa mi zda že mu ide zubok, aj ked sa mi zda e je to dosť skoro, ale človek nikdy nevie. už sme bez teploty, maly je inak uplne v pohodičke, ešte lepší ako inokedy, usmieva sa, žiadny kašel žiadne sople, takže fakt nechapem.
okty, ešte stále máš teploty? mne nezaberal ani paralen,pod paralenom som mala horučky 39,5 a ako nahle sa mi podarilo ju strasť pod 39, tak som rýchlo malého nachovala, lebo ženad 39 sa nema kojiť.

aviril
27. jan 2007

Sillas, môj malý má 4 mesiace a tento týždeň mu vyšli 2 zúbky. Teplotu síce nemal, ale je maximálne nespokojný a v noci stále mrnčí. Takže až tak skoro na tie zúbky nie je.

aviril
27. jan 2007

Ahojte. Vám malé nezvykne po jedle trochu grckať? Ja môjho bez podbradníka nechať nemôžem.

sillas
27. jan 2007

aviril...fakt?? no tak uvidime ako bude, dosť stresujem kvôli teplote, moja mala nemala teploty ked jej šli zubky, bola iba umrčana, maly je celkom pokojny, až nato že slinta o106..
mne už maly grcka ovela menej ako dakedy, ale nemôžem ho hned po jedle zdvihnuť a dať ho odgrgnuť, lebo vela letí von. 🙂

aviril
27. jan 2007

Aj ja som bola prekvapená, lebo môj prvému synčekovi vyšli zúbky až keď mal 8-9 mesiacov a to už som bola šťastná ako blcha. A aj môj strašne slintá, všetko si pchá do ústočiek a pästičky si žužle.
Aj môj keď ho dám odgrgnúť si vygrcne ale nie vždy. Skôr vtedy, keď ho po odgrgnutí neskôr zdvihnem, tak vtedy.

okta
27. jan 2007

no, uz nemam vysoke teploty, ale kazdy vecer mi este vyskoci na 37,6. Aj ja som pocula, ze sa pri vysokych teplotach nema kojit a vraj zhorkne mliecko, detickam nechuti a tak ani nechcu. No ako pisala renca, chlapci prsnik neodmietaju 🙂 ,a tak maly papal a papal ....
aj mne dr. povedala, ze zuby mozu vyjst uz v stvrtom mesiaci, tak nech su to u vas uz zubky

laurajana
27. jan 2007

okta dnes 5 den nekaka...ale merala som mu aj teplotku v zadocku a nic, takze to nic nebude, vetry ma tak je vsetko v pohode, to som len preventivne skusala, ci sa tak nevykaka a nic 🙂 keby bolo zle bol by nespokojny, ale je vyrehotany...

mario
27. jan 2007

baby ja mám pocit, že v každej rodine by sa uživil jeden lekár, ale už mrzne, tak snád bude menej bacilov, práve som dnes čítala že sú pre detičky lepšie homeopatické čípky VIBURCOL na teploty a je gél na potieranie dasienok pri prerezávaní zúbkov DENTINOX a MUNDISAL, aj nám idú asi zúbky, lebo strašne slintá a hryzie, budeme všetci naraz zubatý?

aviril
28. jan 2007

Aj môj začal hrozne skoro slintať a obhrýzať si ručičky. Ale v noci spinkal dobre. Už od dvoch mesiacov mi prespal od večera 8.30 až do rána 5.30. A asi od nového roku sa mi začal v noci prebúdzať a musela som ho nakŕmiť, ináč mi nezaspal. Často som ho už unavená musela ukolísať na rukách, lebo hádam by nezaspal až do rána. A pred týždňom mu vyšli zúbky. A teraz v noci je to horšie a horšie. Dnes som s ním strávila hore vyše tri hodiny. Zakaždým som ho uspala a o 5 minút bol hore...

okta
28. jan 2007

Aj maly uz dlho slinta a hryzie si pasticky, ale posledne dva tyzdne byva dost nervozny a umrncany - doteraz bol pokojne dietatko a tiez sa mu v noci nechce moc spat, len mrnci, tak zeby aj u nas zubky?
Aviril, a ty kojis? Tak krasne ti od dvoch mesiacov spinkal..... 🙂 .
A s grckanim je to u nas rozne. Niekedy odgrcne, niekedy vygrcne a niekedy nic. V noci vobec nie. Podbradnik mu musim davat stale, ale to kvoli slinkam, lebo je za par minut uplne mokry.

aviril
28. jan 2007

Okta, práveže kojím a to som bola dosť prekvapená, že mi tak dobre prespal. On bol ozaj veľmi pokojný, každý mi hovoril, ako mi je dobre, že je taký dobrý. Ale to je minulosť. Teraz stále len mrnčíme, stále sme nespokojní. Cez deň sa to dá ľahšie zvládnuť, horšie sú tie noci. Už teraz myslím na to, aké to bude túto noc.
Takže možno aj u Vás to budú zúbky...

mario
28. jan 2007

dávate aj cumlíky, ked kojíte? lebo ja som jej dala, ale asi sa jej ho podarilo nejako rozžuť a tak ho asi prestanem dávať, inak ho prvé tri mesiace ani nechcela, my to so spaním máme divoké, niekedy zaspí až o polnoci

okta
28. jan 2007

Mario, ja davam - od piatich tyzdnov - velmi ho to upokojovalo, najskor som skusila ten silikonovy, no ten moc nechcel. Tak som skusila ten zlty gumeny a ten mu celkom chutil tak do troch mesiacoch. Teraz nejak cumel nemusi, vacsinou ho vzdy vypluje a strci pasticku 🙂 .

aviril
28. jan 2007

Aj ja dávam cumlík. Ale teraz ho vyplúva a strká si pästičky do úst alebo hocičo čo sa mu dostane do rúk.

okta
28. jan 2007

jaaj, sorry - opravujem - do troch mesiacov 😉

laurajana
28. jan 2007

ahojte babenky, vitam aviril a mario...prajem vela vela zdravicka a nech sa deturencom dari...co sa tyka dudlikov, ja plne kojim a do 3 mesiacov sme mali silikonovy od Aventu a teraz od 3 do 6 mame znova tu istu znacku, trosku iny tvar a je s nim spokojny, aj ked co sa pasticiek tyka okta vieme o com hovoris 😀 tie su lepsie ako 100 cumlikov

aviril
28. jan 2007

Bez dudlíka by som neviem čo s ním robila. Aj s dudlom mrnčí, a bez neho ešte viac.

laurajana
28. jan 2007

nuž ako vieme asi nás všetkých postupne čaká obdobie zúbkov a to je dosť "umrnčané" 😒

sillas
28. jan 2007

no my dudlikujeme, v noci ked začne mrnčať tak to pomaha a hned stíchnea aj cez den, bez dudla by som si to asi hodila.. 😀

laurajana
28. jan 2007

ano sillas ja môžem povedať to isté, aj keď už je v tom, že si ten dudlík vie vybrať keď sa mu zachce, sem-tam si ho dať naspäť po prípade zahodiť, keď už ho má dosť...no v noci spí bez dudky

aviril
28. jan 2007

Ja som si myslela, že ešte mu zúbky nepôjdu, že mi ešte dopraje mesiac dva kľudného obdobia. Ale čo už, zúbky sa poponáhlali a teraz sa už "teším" na to, že bude umrnčaný, až kým mu nevyjdú všetky. A keď mi začne kusať bradavky...

viktoria
28. jan 2007

ahojte... tak ste sa rozpisali,že to nestiham ani čitať....aj my velmi slintame a cunlame ručky, cumel velmi nechce... no važime už 8,5 kg takže sme velmi tažky....

mario
28. jan 2007

teda Tobias, dolu klobúk, my máme 6 kg, no ale my baby dbáme na líniu, no bola by som rada, keby to aj nám tak pribúdalo, prvé tri mesiace priberala rýchlo a veľa a teraz nám to nejak nejde 🙂 🙂 laurajana dakujeme za privítanie

okta
28. jan 2007

Viktoria, fuuha, mas co nosit 😉 . My ideme v utorok do poradne, tak uvidime, Dr. nad nami stale spina ruky ako rychlo rastie, uz nam zvysila davku D vitaminu, lebo podla nej ideme rychlym tempom. A mali by nas aj ockovat. Mario a co lekarka na to, ze Laura tak malo papa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre