Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
15. feb 2008

Ja o pariku nesnivam 😉 , aj ked teraz mam chut kupovat dievcenske veci 😀 . Na pohlavi mi nezalezi a ani nezalezalo. Prveho sme tuzili mat syna. Mame. A potom nam to uz bolo jedno 😀 .

viktoria
15. feb 2008

ahojte.....tak maly ma este stale tie vyrazky vôbec mu ten puder nepomaha, v pondelok ideme na kontrolu.
dnes mam konecne volny vikend, nemam skolu tak chceme ist s detmi nikde na vylet iba nevieme kam........aj znamy nas volali ku nim ale mne sa velmi nechce sediet v dome, ale ked u nas ani nic take nieje, tak neviem co vymyslíme, ale som aj rada ze som doma lebo teraz som mala skolu kazdy vikend, takze trochu oddychnem...
maly este spi a ja ochvilu idem po vikinu do skôlky, len mu sim cakat na muza uz by mal prist z roboty,,,,,,, tak oddychujte a vychutnávajte si vikend s rodinkami.......

mario
15. feb 2008

Pre nikoho nie je to pohlavie životne dôležité, ale kedže možnosti sú dve, tak s tým veľa ľudí kalkuluje, čo by radšej a čo by im kto prial. Ludia to nevravia preto, že vás ľutujú, ani preto, aby vám liezli na nervy, ale je to súčasť normálnej priateľskej konverzácie.

stankalm
15. feb 2008

ahojte🙂
Mario...to si pekne napisala, tiez si to myslim, ze ludia proste sa tesia s Vami a pri dvoch chlapcoch by Vam dopriali aj dievcatko, nie ze by lutovali, vzdy to tak bolo a aj bude. Aj ked v konecnom dosledku kazdy doda, ze je to jedno, len nech je zdrave. A tak isto kazdy tipuje aj podla bruska, mne napr. vsetci hovorili, ze to bude cisty chlapec a aha, mam dievcatko 😉
Dnes je u nas krasny slnecny den, sem-tam snezi, ale je dost kosa, boli sme s malou von doobedu len tak peso a licka mala ako vymalovane 🙂
Tak prajem vsetkym krasny vikend s Vasimi milovanymi. Pa

zoya1
15. feb 2008

Dianecka - mna tiež tlačili peniažky, ale aj trošku sebectva, už ma zabíjal ten stereotyp doma. A neviem ako je to u vás s jaslami, ale ja som až nad mieru spokojná. Zoja sa neskutočne rozkecala, je zlatučká, do jasieľ sa každé ráno strašne teší, a dokonca dnes ma prekvapila aj tým, že za celý deň použila v jasliach len jednu plienku, lebo už sa pýtala na nočník. Vraj vidí väčšie deti, tak aj ona sa dnes "pochlapila". Uvidíme čo bude cez víkend.
Takže rozhodnúť sa musíš ty sama, ale môj názor je: choď. Ja mám teraz pocit, že mám na deti oveľa viac času, aj sa im viac venujem ako keď som bola na materskej. Nehnevá ma že nemám požehlené, navarené apod. venujem sa po večeroch len deťom.

dianecka
15. feb 2008

zoya, dakujem za tvoj názor 🙂 aj mňa niekedy ubíja ten stereotyp...a potom to prejde a ešte k tomu som sa práve teraz pozoznamovala s mamičkami tu od nás,doteraz som tu skoro nikoho nepoznala, a ide jar a leto a to bude smalou v pohode 🙂 Stále premýšľam....stále neviem...zvažujem za a proti a ešte neviem, či bude druhé bábo, pretože chcem ísť určite teraz al. neskôr robiť a potom budem mať dosť rôčkou,tak fakt sa ešte neviem rozhodnúť

renca3
15. feb 2008

Pohlavie nie je dolezite, ale ked vidim, aky je to rozdiel vo vztahu nevesta-svokra a dcera-mama, tak som si zelala radsej 2. dievca. Je to asi prehnane takto rozmyslat. Ved domovy dochodcov pribudaju. 😀 Ja neviem, ale ja ako nevesta si to vobec neviem predstavit, aby sa k nam svokra po par rokoch nastahovala, ked uz nebude sama vladat. Uz haluzim z tej roboty. 😝

Leo ma od dnes cely tyzden v skolke prazdniny. Zajtra padame na hory trochu vymrznut. A ja si prevetrat hlavu z tych cisiel. Uz mam danove pre firmy hotove, tak sa mozem plne venovat rodinke. Mame chatku sami pre seba bez TV a pocitaca samozrejme. Asi si vezmem knihu. Mozno sa mi podari aj nieco precitat po par rokoch. 😅

dianecka...taka zimna robota je v pohode. Len aby ti v lete nebolo luto, ked tvoje zmane budu vysedavat alebo "pobehovat" na ihriskach s detickami. To uz zvaz sama. Idealne by bolo nastupit niekedy v septembri. No ale cakat na teba nebudu, ze?

dianecka
15. feb 2008

no renča moja reč 🙂 šak ide jar a leto a to je fajn...

malá už spinká, dokonca sama iniciatívne odkráčala ku postieľke, že haji haji, začína byť úplne v pohode večer a takto je to niečo vyše týždňa

renca3
15. feb 2008

Moj Teo chudacik ani neodkracal do spalne, pred chvilou som ho nasla spat medzi hrackami na koberci. Ani som mu nestihla dat mlieko. Bodaj by nebol unaveny. Uz musel zaspat, ved o 5.00 nam opat robi budicek. 😝

dianecka
15. feb 2008

😀 to je super zaspať medzi hračkami, renča ale dúfam že nie pravidelne o 5

jankamanikova
15. feb 2008

Ahojte ... renci a kde to idete na chatu? Ja by som brala hned. Moj sen je aj mat nejaku chalupu na vikendy a moct tam ist s detmi kedykolvek, ale tu chatu si kupime asi az ked sa usadime. Ale raz to bude urcite.

Mario - súčasť normálnej priateľskej konverzácie? To by si mala vidiet konverzovat o tom pohlavi nasu rodinu 😖 . Ti mali problem prijat Matuska 😖 ... Tak ste mali vidiet tie vyrazy tvare, ked sme povedali, ze bude tretie ... tak to boli reci, len nech uz konecne dievca, to neviete nic ine splodit, len chlapcov? Ja tie reci jednoducho neznasam a ked niekto caka babetko, tak si ani nedovolim im povedat, aby bolo to alebo ono. Jednoducho sa tesim a som rada z dalsieho dietatka.

renca3
15. feb 2008

dianecka...pravidelne uz 2 tyzdne na jednu vynimku.

janka...ideme do Matrina a odtial budeme vyrazat asi na Martinske a lebo do Valce. Uvidime. Ked bude fucat, pojdeme sa okupat mozno do Turcianskych. Budeme si tam aj sami kurit, takze rano romantika....15 stupnov. 😅
dianecka...budeme kusok od vas vlastne. 🙂

jankamanikova
15. feb 2008

renci - a to je Vasa chata?

Babule, upravila som si pas, ale je to tam len podla ultrazvuku, nas termin je neskor o dva tyzdne (ak bude bezproblemove tehu).

renca3
15. feb 2008

janka...mojich rodicov. odkedy mame deti, neboli sme tam v zime, takze neviem ako budeme bacovat. ked sa tam nevyskriabeme autom, caka nas aj pekna turistika so zatazou. 😝 alebo Peta? 😀

jankamanikova
15. feb 2008

Jej, renca, to je super, hned by som brala. Poriadne si to uzite!!!!

renca3
15. feb 2008

Dakujem Janka. Uz mam zbalene, tak mozem do hajan. Peto totiz sluzi. 😉 Dobru noc.

jenniferka
15. feb 2008

ahojte babule,nasla som si vas,ze mate rovnako stare deticky ako ja vikinku,tak by som sa rada pridala k vam do rozhorov ak mozem.musim si sem este vlozit fotky,lebo tu som sice zaregistrovana dlho,ale nechodila som sem.akosi nemozem spat.i ked zajtra mam tazky den,pretoze moja viki ma crevnu chripku a uz sa to s nou taha od minulej soboty.tak mame co robit.chudatko.nie a nie sa toho zbavit. ☹ idem spinkat,prajem vam dobru noc

jankamanikova
16. feb 2008

Ahojte ... zdravim jennifer a prajem jej skore uzdravenie z crevnej chripky.

Ja sa v noci teraz babule velmi dobre vyspim. Matusko spi s Janym vedla a naucil sa prespat celu noc. Rano pricupka ku mne do postele, objime ma, nakojim ho a pohoda. Lezi pri mne a aspon hodinu takto vegetime. Takze som vyspinkana a spokojna. Uvidime, co bude, ak Jany pojde na sluzobku a ja budem s nimi sama. Ci bude Matusko aj vtedy tak dobre spat. Chlapci spia, ja nejako nemozem, tak vegetim v kresle a sledujem tehu-stranky. Som trochu nervozna aj z tych tehu-testov, tak som zvedava ako dopadnu.

Tak Vam prajem vsetkym nadherny vikend. U nas sa vonku certi zenia 😀 , ale inac pohoda.

jankamanikova
16. feb 2008

Ahojte!

Chcem Vas len pozdravit. Som rada, ze vikendujete a ze ste s rodinkami. Matusko uz spinka, Janik zaspava a ja sa tesim, ze bude pokojny vecer (dufam).
Janik ma kiahne ok, uz len cakame a pozorujeme ako vyrazky odpadavaju a zbierame ich po byte 😀 . Matusko je ok, zbiera vyrazky s nami. Tesim sa, ze si s Janym pozrieme nejaky film. TV nepozerame, nemame prehlad, co ide. Ale dnes vraj ide nieco z pravnickeho prostredia, tak mrkneme. Uvidime, mozno budeme mat aj iny program 😉 .
Tak pekny vecer a majte sa!

jankamanikova
16. feb 2008

zuzka - nieco tu pre Teba mam. Je to novinka www.babymarket.sk ...
Maju to hned na uvodnej stranke. Da sa to prilozit ku kazdemu kociaru a je to za dobru cenu a skvelo to vyzera. Ja by som to brala hned, keby som nemala kociar 2v1. S Janym sme si to prestudovali a je to vynikajuca novinka. Pozri si to, snad TI to pomoze pre malu Lilku.

mario
16. feb 2008

Ahojte! Pozerala som aj ja na tú sajdku ku kočíku, ale musí to byť asi dosť nepraktické na manévrovanie po chodníku a aj nadvihovanie na obrubníky, lebo je tam logicky nevyvážená hmotnosť, no neviem, ale pripadá mi to dobré len na optiku.
My sme doma samé, lebo Junior je na plesoch v Galante a príde až neskoro, kým to všetko odtancuje, včera bol na plese hasičov 😀 a prišiel až o desiatej.
Prajem krásny víkend a skorú jar!

dianecka
16. feb 2008

ahojte 🙂
no dnes je poriadna zima vonku,brrr, ale boli sme s malou 2x vonku,juj aké mala vyštípané líčka
inak sme mali trošku návštevný deň u nás doma, ale bolo veselo

zuzka ste sa rozhodli, že malá bude Lilka???

zuzka111111
autor
16. feb 2008

janka uz som to nasla a aj som to bola pozriez a poviem Vam totalna blbost tak ako mario napisala na optiku...
je to do 15 kil a ked sme to skusili namontovat tak do toho lilka ledva vosla a manevrovanie nula bodov ..tak som smutna lebo som tomu davala velke nadeje ....
musime kupit ten co mate vy ...len janka to musim kupit nieco ako tasku alebo co lebo male babo tam nemozem len tak polozit nie??????

tu v ke ten kociar nemaju tak ho nemozem ist obzriet a nasli sme ho za lepsiu cenu cez ebay .....tak tie dva kociariky musime predat a kupit asi tento jeden ...

aviril
17. feb 2008

Ahojte. Janka, Tebe deti už spia vo vedľ.izbe? Ako to ten menší zvládal tú zmenu? Lebo ja o mesiac, dva /vtedy bude mať menší 19 mes./ ho chcem presťahovať k staršiemu 8roč. synovi do izby. Chcem mu kúpiť riadnu veľkú posteľ, len sa bojím, či tam bude chcieť spať, proste ako si zvykne. A to nerátam ten strach, či nebude padať z postele. Ako si to ty vyriešila?

dianecka
17. feb 2008

ahojte 🙂
my sme boli doobeda vonku, kráásne je, malá teraz spinká, dovarila som obed a poobede sa chystáme na menšiu túru (na varené vínko 😉 ) škoda sedieť doma

jankamanikova
17. feb 2008

Zuzi - budeme mat cetu do KE, dam Ti vediet a obzries sa nas kociar, ak budes chcies. Da sa kupit ku kociaru aj ta taska na prenos babetka, ale tu sme nekupovali. Cez IP Ti este napisem zopar tipov ako s tym kociarom, aby si nemusela maturovat. Budes spokojna. A kupte si uz ten novy tip, je vynoveny a lepsie spracovany. Mne presne tie veci na kociari chybaju, co ma ten novy prerobeny tip.

Aviril - Matusko ani Janik nespia sami v druhej izbe. Matuska len Jany oducal od nocneho kojenia, tak ho bral vedla do izby, lebo Matusko sa na mna stale v noci budil, chcel papat. Teraz spia oni dvaja spolu v druhej izbe a pridavame postupne k nim Janika. To este potrva, kym budu spat sami. Neponahlame sa, mame cas, je im pri nas dobre, tak co ..., nech spia. Janik uz vie, ze bude spat s Matuskom vedla v izbe, ale este sa tam neponahla. A vie aj to, ze to musime stihnut, kym sa narodi babo. Ale ako poznam svojich chlapov, tak ked sa narodi babo, tak vsetci sa ku mne zase nahrnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
17. feb 2008

Prajem pekny vecer a peknu noc. Chalani uz spia. A ja sa idem ucit anglictinu, lebo nas caka najblizsie test a posledne tyzdne som sa jej velmi nevenovala. Tak pa.

aviril
17. feb 2008

NO ja to chcem stihnúť tiež, kým sa malé narodí. Len ja na to už mám trochu menej času ako ty. To preto, lebo keď bude bábo a bude sa v noci budiť, tak sa bude aj ten "stredný" budiť s ním a začne plakať jeden aj druhý, no nebudem vedieť, ktorého mám skôr utíšiť. Najstarší už má svoju vlastnú izbu a tam by som chcela presťahovať aj Martinka. Len mám z toho trochu hrôzu, ako sa naučí nespať so mnou. A ešte k tomu aj mne samotnej bude za ním smutno, zvykla som si na neho, takže ešte aj ja sa s tým musím vyrovnať. Aj keď bude len o stenu ďalej... ☹

sillas
17. feb 2008

ahojte baby...tak mame za sebou totálne mrazivý víkend...ta zima by ani nevadila, ale ten studený vietor....tak sobotu sme využili na nakupy...plienky...dopnnenie stravy .... a už zase nič nemame... 😅

dnes sme boli na navšteve..tak to bol veget, oni maj 3 ročneho, takže Lucka 5, maly 3, Riško 1...ani sme o nich 3 hodiny nevedeli..no paradička.. 😉

no to spanie ja neriešim odkedy som začala chodiť do prace, som vdačna zato že Riško spi so mnou v spalni, lebo by mi velmi chýbal..takže v najbližšej dobe to riešiť nebudem.. 😉

jenis
17. feb 2008

aviril, ja som zacala najprv poobede davat malu spat do jej izby a od noveho roku spava sama. Ja sa vyspim, ona tiez. Nikto ju nepreklada ani nerusi chrapanim. Som takto spokojna. Rano dojde (sem-tam aj v noci, ale vtedy ju odvediem spat do jej postielky) a pyta sa na postel, tak este chvilku relaxujeme. Mne to takto velmi vyhovuje, lebo mam lahky spanok a stale som sa budila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre