Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
30. mar 2008

ahojte.... hej reni dali nam hylak pre obidvoch, dnes uz je to lepsie, vikina uz nezvracia a tobias kakal len 2krat zatial....

ajduska
30. mar 2008

ahojte....

viki, aj ja som voľakedy používala výraz, že "chcem zomrieť", ale to bolo ešte za slobodna, kým som nemala deti 😀 ....teraz pijem veľmi mierne a ozaj len občas, akurát minule som to asi neodhadla a potom som na druhý deň "zomierala" 😝 - nikdy viac!!! 😀 😝

ten guláš bol výýýýborný, akurátže som sa ho prežrala večer o šiestej, tak mi potom nebolo bohvieako...mne už guláš ani nechutí, voľakedy mi to bolo vzácne, keď sa varil guláš, tak len 2 -3 krát do roka (to v bývalej robote) a bola to riadna akcia, celopoobedný a nočný žúr, ale vydala som sa do takej rodiny, kde sa guláš varí aj každý druhý týždeň - myslím guláš varený vonku v kotlíku - tak už mi to veľakrát ide hore krkom, akurát teraz je to ešte v norme, lebo cez zimu bola pauza a tento bol prvý tohtoročný, tak som sa naň celkom tešila 😉

my sme dnes boli na výlete v Hodruši, sú tam nádherné staré pôvodné banícke domčeky, väčšinou ich už majú ľudia ako chaty a kadejako pekne poupravované, tak som sa vytešievala, strašne rada obzerám rodinné domčeky a hlavne ako majú upravené okolie 🙂 , my bývame v činžáku, tak sa poteším aspoň pohľadom na cudzie ☹

jankamanikova
30. mar 2008

Ahojte ...
Viki - sme vsetci radi, ze sa uzdravujete ...

Sillas - ta parada; co bude na stretavke, ked sa tak vies odviazat 😎 ... My mame sampanske v chladnicke, dostali sme ho. Stale na neho pozerame, a nejak sa nam ho nechce otvarat 😀 , asi ho tak necham do stretavky 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, my mame za sebou pekny den. Dnes bolo naaaaaadherneeee. Chalani sa vytesuju z tatina; normalne nechapem, ako ho ti dvaja miluju 🙂 . A musim povedat, ze uz biju ti traja riadnu bandu. Uz citim, ze som mimo hry a som rada, lebo maju aj svoje tajomstva a Jany on ma stale take strelene napady, ze ja by som ho "odstrelila" (niekedy rusim nervy), ale deti sa z toho taaaaak tesia. No, este dobre, ze budeme mat malinke, bude len moje (aspon na isty cas) ... a oni mozu vyvadzat 😎 .

Pekny vecer!

sillas
30. mar 2008

Janka..nevyrívaj s tým šampanským...nejaký čas ho piť určite nebudem..pila som ho asi po 4 rokoch...heheeh 😀

tak dnes bolo fakt nádherne...Riško mi poobede nespal, lebo po 3 mesiacoch vstal rano o 6.30 stareho času, teda noveho 7.30...tak bol bez denného spánku a u svokrovcov pobehol v záhrade a hrali sme futbal...cestou domov v aute hned zaspal, to bolo o šiestej, ja som ho iba vyzliekla a spal dalej.. 😅 som zvedava kedy rano vstane... 🤐

na zajtra a aj utorok hlásia slniečko a 15 stupnov a Riško nema jarne topanky...chodi ešte v zimnych...zajtra musim niečo kupiť..

jankamanikova
30. mar 2008

sillas - ja to sampanske fakt prinesiem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, dokoncila som si ulohu z AJ. Mali sme opisat seba, tak som mala kopec roboty a poriadne som si ponamahala hlavicku. No, nie ze by som nemala co napisat, ale v anglictine mi to trochu trva. Tak idem konecne spat. Ti traja spia ako "zarezani", joj partia su riadna. Tak dobru noc a pekny tyzden.

jankamanikova
31. mar 2008

Ahojte ... Tak ako vidim a citam, vsetky ste vonku s detmi a nemate co pisat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Joj, vonku je nadherne` velmi sa z toho tesim a deti su uplne nadsene. Som rada, lebo vonku sa da konecne nieco robit 😉 .
Dnes som strazila dve kamaratkine deti - chlapcov, takze styria chlapci a jeden v brusku 😀 dali jasne vsetkym najavo, kto je "panom ihriska".
Prajem vsetkym krasny vecer, Jany kupe deti, ja nemam AJ, takze mam uplne volny vecer. Pozriem si nejaky film (ale az ked deti budu zaspavat). Pa.

aviril
31. mar 2008

Ahojte. No naozaj dnes bolo krásne. Zajtra má byť ešte teplejšie, ale potom zvyšok týždňa sa to má vraj pokaziť. Čo už.
Dnes som už konečne vyhrabala bábätkovské vecičky po Martinkovi, zajtra operiem, môžem potom žehliť a tak. Ešte ani nemám nič poriadne nakúpené, kúpila som mu len dudlík a čiapočku a cumlíky na fľašky. Plienky nemám a ešte aj ja si musím pokúpiť do pôrodnice. Síce ešte mám čas, ale už aspoň mesiac pred termínom by som chcela mať všetko nachystané.

jankamanikova
31. mar 2008

Aviril - mas cas na nakup do nemocnice 😀 😀 😀 😀 😀 . Hlavne sa opatrujte a davajte na seba pozor.

sillas
31. mar 2008

tak dnes bolo fakt nádherne, šli sme vonku aj ked som prišla z práce...Riško ponahanal holuby...no je perfektny..akokeby bol na baterky..je to môj malý princ..len večer sa nam nedarilo velmi zaspať, uspavanie sme začali o 19:15 a zaspal až o 19:55..bude to zrejme tým posunom---teraz ešte rýchlo varím..
konečne po danových..si môžem vydychnuť snad na nejaké dva dni... 😀

janka..no obdivujem ta,...ja si to neviem predstaviť aj ked nie som tehu...no je vidieť že to s detičkami vieš... 😉

renca3
31. mar 2008

a konecne je dlhsie aj svetlo. 🙂

asi by som nezvladla viac deti ako mam. myslim tym opatrovanie kamoskinych. skusila som a zistila som, ze na to nemam vlohy. i ked je velky rozdiel deti a deti. 😉

aviril...to ja som z tych co by uz vsetko mala na svojom mieste a zbalene do nemocnice. ale ty bud v klude a uzivaj si Matka, kym je drobec v brusku. 🙂

martina236
31. mar 2008

ahojte, aj my sme dnes stravili doobedie a poobedie vonku na ihrisku v piesku a na prechadzke, Karolinka tak intenzivne pracovala s lopatou, az bola cela spotena a unavenaaaa, ale domov ani za ten svet.
... a momentalne zdolavame, teda ja s ucim, ako reagovat ci nereagovat na na Karolinkine vystupy, kt. su na programe denne. nehadze sa ozem, no velmi place az vrieska, co grcia, dupe, ked dostane po zatku, tak este o to viac, v tomto je neskutocna. nahovori toho az, az. dnes, ked sme boli vonku tak dosla k susedovi a ze chyt ma 😀 😀 .pouziva slova, kt som ju nikdy neucila, resp. sme sa na danu temu nerozpravali. napr. hokej, motorka. velmi vela si pamata. ja jej z knizka rozpravku citat nemoze, to ju nebavi. vlastnymi slovami musim opisovat obrazky, akonahle zacnem co i len trochu versovat, zacne obracat strany.

cez vikend som zistila, ze na koncert(podhradska, canaky)su listky vypredane, tak s Jankou s detmi nikam nejdeme 😒

sillas, ja po zlych skusenostiach so sampankym ani na silvestra s nim nepripijam. a to som ho onen krat vypila asi iba 3-4 dcl. no mala si dost odvahy teda a este viac sily druhy den s detmi.

laurajana
1. apr 2008

ahoj Matka, presne viem o com je rec, presne to zazivam aj ja s malym ked ideme vonku, dnu je pohoda, ale ked ideme vonku...napr. dnes na dvore plakal, akoby ho drali z koze, lebo uz dnu som videla, ze sa mu drieme a to chodi len raz za den buvat, tak som, ze vezmem kocik, ale on ked uvidel kocil a vedla motorku odrazadlo, tak to bolo neskutocne co robil...vravim mu susedovci si budu mysliet, ze Ta bijem, alebo co?! A on este viac plakal...potom som mu, ze pod odlozime kocik a vezmeme motorku a on mi zdrhol, nestihala som za nim utekat normalne a sam vyslapal 10 dlazbou oblozenych schodov vonku pod pergolu, skoro ma utrhlo, som sa tak nalakala, keby bol spadol...ale som si vsimla aj dnu, ked nieco strasne chce, tak vinde po schodoch sam, a ani len ho nezakolise, keby nad tym "uvazoval" silne, ze moze spadnut, tak po styroch vylezie a nie normalka ako dospelak...no niekedy fakt zazitky...a to sme sa vracali s potulkou Matti na rukach a aj odrazadlo na rukach, no som ako kon - rovno do sprchy akurat tak juj ha... 🙂 ale aj tak ho velmi lubim a nedala by som ho za nic na svete...to su tie maminy, ze? 🙂

viktoria
1. apr 2008

ahojte....u nas dnes strasne fuka aj sa ochladilo, aj my sme vcera travili cely den von bolo tak krasne teplo a dnes zase zima.... tobias uz kakal len 2 krat ale o polnoci sa pozvracal, tak ja uz neviem...
vikina uz isla dnes do skolky ona uz je v pohode....
aj my ked sme von tak tobias nechce ist dnu aj keby co bolo, potom ho zoberiem na ruky komplet ma okope zacne sa rucat po zemi, no hrôza....
on keby mohol ta je von vkuse,,,, ale vcera uz zistil ze si môze dat dole ciapku tak stale si ju stahoval...
no idem dovarit.......

stankalm
1. apr 2008

ahojte...aj my sme vcerajsok stravili cely vonku, boli sme na vylete v Poprade, chodime tam sem-tam na nakupy, bolo nam treba s muzom jarne topanky, chcela som kupit aj malej, ale u Batu ani u Deichmana sa mi nejak nic nepacilo, som chcela kozene, aby boli aj do dazda, ale vsetky boli len semisove...tak neviem, este pobeham tu v LM a ak nic, tak budem musiet cez internet, ale to by som nerada, najlepsie je to vyskusat. Aj ked ostatne oblecenie ja pre malu nakupujem uz iba cez net, ani neviem, co v obchodoch maju...

No viem o com pisete Martinka, laurajana...aj my to tak mame, doma je v pohodicke, ale ked sme von, tak nie a nie ju dostat dnu a zobrat na ruky? Tak to je nemozne, vystreta ako struna a kope a vrieska, ludia sa obzeraju, ako keby zabudli ze deti byvaju aj take...Ale ja som sa uz naucila, ze musim byt kludna, lebo krik alebo moja nervozita nepomozu...
Ale vcera ked sme boli v PP, tak som zistila, ze to hlavne pri mne si dovoluje, manzel bol s nou na ihrisku a ja po obchodoch a ze bola zlata, aj ho posluchla...a potom sa prechadzala po obchodnom centre ako modelka, mala v ruke vlhku utierku a lestila vsetky vyklady 😉

No dnes je zase chladno, na nervy, ze az od polovice aprila ma byt uz lepsie...uz sa neviem dockat 😎

Tak sa majte krasne a skore uzdravenie malym chorobkam prajeme. Paa

jankamanikova
1. apr 2008

Vonku je nadhera, velmi sa tesim a som stastna, lebo mozme byt s detmi vonku kolko chceme a nemusim sa nikam ponahlat. Dnes sme absolvovali priehladku mesta s Mario a Laurou, joj, tesila som sa. A hlavne deti, lebo moje deti ich neskutocne miluju. Skoda, ze vidime tak malo. Ale bolo super!!!!!
Inac ked sme prili domov, tak Matusko mi zaspal hned, co som otvorila dvere bytu a to este v spanku dojedal chrumku. Takze spia obaja uz hodinu a ja mam veget.
No a potom von .... len musim menej chodit, lebo uz nevladzem a potom ma boli brusko.

Prajem nadherny 1. april, nech si z Vas nik nevystreli, kedze uz nase deti nam davaju najavo, ze maju z nas "holubice" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

mario
1. apr 2008

No ja som totálne k.o., nechápem ale Janka bola vonku dlhšie ako my a ja som sa ledva doplazila domov. Asi to bude pravda, že čím väčšia záťaž, tým väčší výkon, lebo ona sa tvári, že pohoda aj s tromi deťmi.
Zajtra sa ochladí, tak sme si ten príchod jari aspon nacvičili.

aviril
1. apr 2008

Ja som sa tešila, že už bude teplúčko, lebo kabát si už kvôli bruchu nezapnem a teraz na tých pár dní si určite nový kupovať nebudem. Budem sa musieť lepšie obliecť a kabát si nechať odopnutý.
Ja si toho svôjho Martinka tiež užijem, keď niečo nie je tak ako on chce, tak začne pišťať, normálne vrieska až uši mi to píli. Teším sa, keď sa budú s bábom pretekať, ktorý lepšie vrieska. 😀

laurajana
1. apr 2008

stankalm - no asi je Tamarka castie s maminkou, ako s ockom, tak si tak k nam tie deti asi viac dovolia, presne ako pises imunitu na Mattiho krik a rev som si uz vytvorila, tiez neriesim nic krikom, viem, ze tym vela nevyriesi clovek...a niekedy sa spolu na tom vsetkom s Mattim smejeme...ale presne pred ockom ma vacsi respekt, neviem cim to je, asi aj tym, ze maminka sa s tym svojim dietatkom aj viac potulka a tak...no pekny vecer a skore uzdravenie deturencom co su chorucke...

sillas
1. apr 2008

baby tak som zvedava na stretavku, aj Rišo sa hádže a sada a lahne si na zem...a vzpiera sa dozadu, že mam pocit že si zlomil chrbticu..dnes si zase udrel hlavu..no ja už neviem..ked toto začnu robiť tam všetci tak to bude ina komedia.. 😀 😀

renca3
2. apr 2008

pridavam sa do klubu vzdorosov s Teom. mame to o tom istom ako tu pisete. stretavka bude asi o nieco hlucnejsia ako vlani. snad vecer ked pospia sa aj porozpravame. 🙂

zuzka111111
autor
2. apr 2008

aj my sa pridavame ...hlavne krici a reve a bije ked ju chce zobrat stevo nechapem to...alebo ked robim nieco ine a nevenujem sa jej vonku ani nevystraja len ked nechce byt v kociku alebo nechce chodit ... tak na stretavke bude veselo....

nelly bolka brusko uz skoro nic nejem len ryzu a masko a stale sa puciii 😔

pridala som nove foto https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

renca3
2. apr 2008

zuzka...ta fotka spiaca Nelly je na spapanie. 😵

jankamanikova
2. apr 2008

ahojte ... zuzka mas nadherne deticky a velmi mi to pripomina obdobie, ked sme mali maleho Matuska a Janika takeho ako Tvoja Lila. Joj, do placu mi je, rychlo to bezi a bezi a deti rastuuuuu ... Bolo to krasne (aj ked tazke) obdobie. Uvidis, ako Vam bude dobre, ked budu takto spolu.

Moji spia. Matusko je tip dietata, ktory si vsetko presadi sam a chce robit vsetko sam. Je uplne iny ako Janik. Janik ma velky zmysel pre spravodlivost, komunikaciu a hru. A Matusko ten to riesi hlava-nehlava. Je uplny flegmatik, takze neriesi zbytocne problemy. A ked sa nahneva, tak to poriadne dava pocitit svojmu okoliu. Ale uz sme si zvykli. Ucime Janika, aby to ignoroval; aby si Matuska nevsimal. Lebo Janik je citlivy a vsetko berie k srdcu. No, su rozdielni a to maju spolocnu maminu a ocina 😀 . Maju sa velmi radi a s tatinom su partia. Ja som mimo hry, co mi vyhovuje, ked sme spolu ako rodina, lebo mam veget.
U nas je autorita vyrovnana. Doplname sa s Janym ako sa da. Jany je pohodak, jeho nerozhadze nic.

Tak krasny den!

Zuzka - a kociar?

stankalm
2. apr 2008

ahojte...tak to sa mi ulavilo, ze nemam doma len ja maleho vzdorosa...Renca-super vyraz 😎 , lebo uz som hovorila manzelovi, ze asi navstivim detsku psychologicku, ze ako riesit take situacie...ale musim povedat, ze sa mi zda uz trosku kludnejsia, uz to nie je take strasne...alebo ze by som si zvykla? 😒
Doma najviac vymysla, ked sa pokaka a nechce sa dat prebalit, nahanam ju po byte, len smrad za nou a ona je spokojna ☹

Je to tak, ze k nam maminam si najviac dovoluju. Vcera sme boli u svokrovcov asi po mesiaci a Tamarka isla so starkym spokojna na prechadzku, pekne ho drzala za rucicku, ziadne behanie si po svojom. Ale ked sa vratili a zbadala ma, tak hned pribehla a objala ma okolo kolien 😉 Moja zlatucka, nedala by som ju za nic, aj ked ma obcas poriadne vytoci...

Tuto noc nejak zle spala, vecer sa krutila v postielke hodinu a od 3.00 do 5.00 bola hore, neplakala, len sa furt vrtila,nakoniec zaspala nalepena pri mne a potom potiahla do 8.30. A my s muzom s nou 🙂

Janka...zavidim Ti manzela pohodaka, ten moj je podobny mne, obaja sme Byci...

Dnes je hrozny uprsany den, boli sme doobedu von, ale pod igelitom v kociku sa jej velmi nepaci, tak aspon vykukala s hlavou vytrcenou von 😉

Majte sa krasne. Paa

zuzka111111
autor
2. apr 2008

jooj dievcata no neviem ci sa na man podoba zatial to kazdy hovori okrem svokry 😉

janka ..dnes som na teba myslela ked som videla na trhu jarnu cibulku 😀 teda myslim na teba castejsie ked nejaku situaciu nezvladam ...tak hladam v hlavicke co si mi radila aako to robila 😉
a kociarik az v piatok pride ku zanmenu do anglicka aon nam ho posle tak neviem ako dlho este

jankamanikova
2. apr 2008

zuzka - joj, moja zlata. Jarnu cibulku teraz jem furt a Jany sa hneva, lebo ked chceme "tutumutu", tak by som nemala jest tu cibulu, ze? Joj, ale mne tak chuti. Dnes som ju kombinovala s medom a redkvickami a brokolicovou polievkou, mnam. A dakujem, ze na mna myslis. Aspon niekto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

No, dnes sme vonku len poobede, tak nas riadne vyfukalo, prefukalo, zafukalo. Chlapci su inac od toho slniecka, co bolo par dni, aj opaleni, tak sa na seba pozeraju do zrkadla, ze "slniecko im chytilo licka" 😀 . Bola som na AJ, tam sme brali minuly cas, tak som len kukala, ze co odo mne chcu. No, musim zabrat. Mozog na materskej mi trochu "odumrel", tak musim zapracovat trochu viac.

Prajem pekny vecer.

renca3
3. apr 2008

janka...tehotenska kombinacia, cibulka s medom? to som este nejedla.

Lea sme prihlasili na plavanie. Su to vazne treningy 2x do tyzdna. Jeden trener na 2 deticky. Lea to neskutocne bavi. Llen vymakol partaka, kt. este asi nebol vo vode a plakal a trener ho vlastne cely cas presviedcal, aby sa
pustil brehu. Bola som trochu nahnevana, lebo Leo sa tam nudil. No mohli by to trochu popresuvat podla schopnosti. Alebo sa ten chlapcek casom osmeli. Len aby to netrvalo pol kurzu. 😒

viktoria
3. apr 2008

ahojte.........ako vidim vsetky deti su v tom trucovaní rovnakí , ale hlavne nech su zdraví.....
tobiasa som o polonoci zase musela sprchovat tak sa velmi pokakal, ale uz ma hustejsiu stolicu....
zajtra idem na gynekollogiu, doktor mi ide skontrolovat tu moju cystu ci nerastie tak drzte palce,,,, no a potom idem rovno do skoly..... konecne 😀
teraz maly spí a ja cakam kamosku kedy príde na kavu,
dnes idem varit halusky tak sa tesím lebo tie by som jedla vkuse.... tak majte sa krasne,

jankamanikova
3. apr 2008

renca - to je super. Viem si zivo predstavit Lea a tie jeho komentare, ked sa nudil 😀 . Ale to sa rozbehne, ak to neprejde u toho druheho chlapca, tak vymente partaka a hotovo.

Inac babule, uz Vam deti zaspali deti pri jedeni polievky? Nas Matusko dnes uz druhykrat zaspal tak, ze jedol polievku a odkvecol. To musel byt asi paradne grogy. S Janikom sme ho premiestnili do postele, ani s nim nehlo, tak tvrdo spal. On je vlastne vobec velmi dobre dieta 😉, do zaciatku. Sme zvedavi na tretieho 😎 .

Ja sedim inac na zachode a snazim sa "nieco" urobit, lebo som "nekakala" asi tri dni, takze poctivo pracujem 😠 ...

Pekny den! Dnes je nadherne ...

renca3
3. apr 2008

viki...tobias dodrziava hnackovu dietu? lebo je to dolezite aj dlhsie po viroze. tie creva este nie su v poriadku.

janka...aj Teo zaspal par krat pri jedle. prelozila som ho do postele a bolo. raz ci 2 krat mi zaspal aj pocas hojdania sa na takom gumenom maciku. len som pocula ako z neho spiaci spadol na zem. 🙂

dnes mal Teo premieru vo velkej posteli. zatial sme mu pozicali Leovu so zabranou a Leo spal na sedacke.
Leovi dame docasne na zem madrac, kym kupime 2. postel. dopadlo to dobre. do 3.00 sme sa konecne vkuse vyspali bez buchania v postielke a potom som nemohla zaspat, lebo som nacuvala, ci sa Teo vedla nebudi a proste mi chybal v izbe. ale na to si zvyknem. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre