Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
16. apr 2008

ahojte baby...
janka...som velmi rada ako všetko super zvladaš..maš môj obdiv...nas dneska Lucka vyhnala z izby že sa chce sama hrať...polhodinku sa mi podarilo Riška udržať a ked sme tam došli som skoro odpadla... 😕 všľetko porozkladane...z nadob hračky vysypane a urobene z nich lehatka pre barbiny...no som skoro odpadla..pravdaže si to neupratala..lebo zrazu bola o siedmej hroooooozne unavena...tak rano bude cirkus.. 😀 😀
nam sa predieraju spodne stoličky...ešte nas čakaju vrchne a koniec...

jankamanikova
16. apr 2008

Sillas - nemas co obdivovat, ale dakujem ...
Inac dnes som bola s Matuskom sama doma, lebo Jany mi zobral Janika. Tak to bol veget. To boli casy, ked som mala len jedneho. A Matusko je este taky pohodak, normalny oddych ... Uz som najedena, ale este idem nieco zjest. Zajtra budem balit, lebo v piatok urcite nebudem stiham ...

Inac nam idu styri ocne naraz. Uz ich aj vidimeeeeee, len este par dni treba pockat.

jankamanikova
17. apr 2008

Ahojte!
No, asi som tu jedina, co tu pisem, tak asi nebudem prispievat, lebo sama so sebou mozem komunikovat aj doma, nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No, ved aj tak ideme na vychod, takze tam nebudem mat cas a ani net, aby som pisala, tak si od mojich prispevkov oddychnete. Prajem Vam pokojne dni; mne deti spia, ja idem tiez a drzte sa pekne!
Pa, pa, pa ,,,,, 😉 .

zuzka111111
autor
17. apr 2008

ahoj jankaaa ako sa citis??

mario
17. apr 2008

Zdravím vás maminky! U nás je dnes nejak pršavo, boli sme vonku a dosť sme premrzli, čo je čudné na toto obdobie, ale normálne ma oziabali ruky a musela som mať čiapku.
My sme proti pneumokok. očkovaný a platili sme si to sami, nakoľko chvalabohu nespadáme ani do jednej z rizik. skupín, stálo to okolo 5 tis., ale je aj lacnejšia vakcína, tú ale treba preočkovať po dvoch-troch rokoch znova. Mám spolužiaka z výšky, ktorému zostal po prekonanej pneumokok. inf. 9-roč. syn na vozíčku a daľšie vyhliadky do budúcnosti sú nulové. Preto sme dali aj malú očkovať, lebo ked mala nádchu, trvala som na výtere a dva krát jej našli pneumok. Uvažujeme teraz nad tou žltačkou A.
Do NR na Gardeniu sme nešli, lebo náš živiteľ leží v posteli a má teplotu, tak viete čo je to chorý chlap- koniec sveta 😀 .

zuzka111111
autor
17. apr 2008

ahojte mamuse....
nejak nestiham neviete cim to bude ???? 😀 😅 🙄

janka mas moj obdiv upiect kolac rano 🙄 no ja mam pocit ze som uplne nemozna ....nestiham ani varit ...lilka je uppplne hroznaaa kojit nemozem v noci je to otras uz nelly lutujem ze sa ani v klude napapat nemoze lianka place ako zmyslov zbavena ale uplne nasilu az nevladze normalne cakam kedy odpadne z toho co uz nevladze a kope nohami rukami no uplne som ujz horova a uz aj cez den to je tak ..ked nahodou chce nieco prave vtedy ked prebalujem alebo kojim tak to je brutal ☹ ☹

mario nemozem ti poslat aspon tak 15 kil velmi by si mi pomohla 😀 😅 uplne hrozne vyzeram fuj az sa mi vonku nechce chodit ked mi zo vsadial nieco trci a teda z dvoma ani neviem ist na babyvak je krpata nelly neviem ju tam dat straca sa mi a aj tak hned aj lilka tak chce ist ...tak cakam netrpezlivo na kociar .. 😖

no nelly spinka coraz menej ale aj tak je lepsia ako bola lilka len ju bolka brusko tak sa stale puciiiiiiii....ale aj tak to nejak neviem urobit tak aby som mala pocit ze to je v pohode ...ako janka .... 😖

aviril ja som mala tiez problem lilka len na ruky a ruky tak som nakoniec tiez ostala v nemocnici týžden pre porodom ale to aj z inych dovodov....

tak sa drzte zenuse a poslite mi energiu ak mate nejaku navyse diiik posielam pusinky detickam 😵

stankalm
17. apr 2008

ahojte...aj u nas dnes fuka normalne severak, som mala ruky uplne studene, ked sme boli doobedu von...kedy uz bude teploooooooo? ☹

Mario...to je hrozne s tym synom tvojho spoluziaka, ja chcem dat malu teraz zaockovat, aj ked este nebola vlastne chora, ale ktovie ako to bude, ked pride do kolektivu...
A nezavidim choreho manzela doma, to je uplna katastrofa, radsej dve chore deti ako jeden chlap 😖

Janka...tak si uzite vikend na vychode a dones nam krajsie pocasie 😉

Zuzka...akurat dnes som na Teba myslela, ze ako sa Vam asi dari...my Ti posielame taaaaaaaaaaaaaaak vela energie z Liptova 🙂 Takze to ani nechodite vonku, ked ste bez kocika? No Lilka urcite ziarli, vyzaduje si pozornost, taka je aj nasa Tamarka a to ani nemame druhe babo...
Pridaj dake fotky, ak budes mat chvilku cas.

No ideme k nasim, Tamarka si umyvala zubky a uz sa blizi ku mne 😉 Pekny vikend. Paa

ajduska
17. apr 2008

ahojte, konečne som sa k vám prepracovala 😀

zuzka, máš to ťažké, náš Tomáš mal 20 mesiacov, keď sa narodila Timka a vieš, že teraz si už ani poriadne nespomínam, aké to bolo spočiatku ťažké? 😒 ...ale on až tak nežiarlil, dosť rýchlo pochopil, že keď kojím, tak nemá šancu, aby som sa mu venovala, lenže on potvora to začal využívať a robil vtedy také vylomeniny, že ešte teraz mi z toho vstávajú dupkom vlasy...prišiel proste na o, že "mama kojí, mám voľné pole pôsobnosti" a podľa toho to aj vtedy u nás vyzeralo 😉 😀 😝 tak ti len prajem , aby to u vás čím skôr bolo lepšie a aby si si mohla naplno vychutnávať v pohode obe krásavice

mario, ja ti pošlem aj 20 kg, ak chceš 😀

janka, pozdrav východ....

Tomáš je proti pneumokokom zaočkovaný, aj Timku dám zaočkovať, len bola chorá, tak sme čakali, kým vyzdravie, už sa tam s ňou musím vybrať... teraz berie Maltofer, lebo má strašne málo železa, má byť hodnota nad 10 a ona má pod 2, aspoň tak mi to laicky povedala doktorka
zuby nám momentálne nevidno žiadne nové, mrzutá síce je, ale netuším, z čoho... 😠

od budúceho týždňa začínam kurz účtovníctva, keďže v škole sme ho mali jeden semester a už som to všetko zabudla, normálne sa teším, lebo už mi chýba "učenie", normálne mám pocit, že ako som už šiesty rok doma, tak riadne stagnujem...a mala by som začať konečne oprašovať aj tú nemčinu, len neviem kedy, keď už teraz nestíham ☹

počasie je aj tu také všelijaké, doobeda je pekne, aj pomerne teplo a poobede otras, zima jak vo februári 😝

renca3
17. apr 2008

zuzka...poslala by som ti energiu, keby to bolo mozne i ked jej nemam navyse. viem si predstavit tie lilkine stavy. skoda, ze sa nemozte este kocikovat. snad coskoro dorazi ten kociar pre dve damy. 🙂

dnes sme boli vo Viedni. konecne sme dnes objednali detom postele. budu mat rovnake. hladala som ich asi dva mesiace, co by sa mi pacilo a nasli sme ich az za hranicami. budu asi o mesiac. teda najprv som sa sustredovala na poschodovu, ale pochopila som, ze je to pri nasich dablikoch nebezpecne. nedavno spadol Leo len z malej postele na nocny stolik a vyzeralo to dost neprijemne pri oku. 😒

janka...kedy cestujes a na kolko? ved tu budes chybat a tvoj optimizmus tiez. 😉

jankamanikova
17. apr 2008

Ahojte ... no, mali sme navstevu. Vela ludi k nam nechodi, vlastne nikto. Asi sa nas boja, ci co a pritom sme velmi spolocenski 😉 . Bola tu kamaratka (Mario ju pozna - Lubka s Filipkom a cakaju dalsie babo, tak sme ich "nainfikovali" 😀 ), tak sa salili chalani, ze sme nechapali. Tak teraz idu spat, co je pre nich a pre nas necakane, lebo oni o osmej su v posteli.

Dnes sme absolvovali ockovanie, ktore malo byt v 15. mesiacoch. Matusko bol uplne uzasny, dr. z neho nechape, ake je to kludne dieta (ale to nechapeme ani my). A Janik poctivo asistoval. Najblizsie ockovanie proti pneumokokom a zltacke, ale az neskor, kedze teraz bol ockovany.

Zuzka moja krasna. Mam tu kamaratku z Londyna a ta ma tiez ten kociar (vdaka mne 😀 😀 😀 😀 ) a tam ju stal velmi dobry peniaz, co nechapem, lebo u nas je to strasne drahe. Tak Ti ho mohla priniest. Jany cestuje do Anglicka v nedelu. A ja rozmyslam, ze svoj predam (alebo darujem) a kupim novy typ, ale z Anglicka, lebo ten novy typ je super vymakany. Ked Ti pride ten kociar, budes absolutne spokojna. Ta kamaratka je stastna, ze ho ma. Je to super system.
A drz sa. Ja poviem len tolko, ze Lili je normalna a ze ju to prejde. Mojej znamej pomohlo pri rieseni Tvojho problemu, ze maleho natocili kamerou, ked vystrajal okolo babetka a potom mu to pustali, tak sa hanbil, ze uz dal malej a mamine pokoj. No, nas Matusko je mojko a maznacik, stale sa tuli a mojka so mnou, tak to bude asi s malym babom tazke. Nie ako s Janikom, ten bol uplne uzasny. Vsetko chce cas.

Zajtra mam 3D, tak sa tesime cela rodinka. A na vychode budem tyzden a potom sama budem cestovat do NZ, co si neviem velmi predstavit, ale nemam inu moznost. Este sa uvidi.

jankamanikova
17. apr 2008

Inac vcera v noci som mala (poslickove) kontrakcie a bolenie bruska, ze som nemohla chodit, len som predychavala. Takze moj organizmus signalizuje, ze potrebujem oddych, takze aj dobre, ze ideme na vychod, lebo sa o nas postaraju. Pocasie tam bude urcite otrasne, lebo tam je stale zima.

zoya1
17. apr 2008

Ahojte. Janka dnes som bola v PO a náhodou bolo celkom pekne cca 22 °C. U nás nič nové. Akurát Zoja si z jaslí doniesla nový zlozvyk snaží sa všetko si vydobiť plačom a vreskotom. Zatiaľ ju neúspešne ignorujeme. Uvidíme ako dlho ju to bude držať.

jankamanikova
17. apr 2008

Zoya - zavitaj do PO aj nabuduci tyzden, mozme sa vidiet 😀 😀 😀 😀 😀 . No, drzim Ti prsty, pekne to ignoruj, ona povoli 😉 😉 😉 😉 😉 .

Ja idem jest a spat.

aviril
18. apr 2008

Zuzka, uz sa tesim, ako to ja budem zvládať keď čítam tvoj príspevok. Ale teraz už čakám, nech tie posledné týždne tehotenstva rýchlo prejdú a nech už sa to malinké narodí aj keď sa obávam, ako to budem stíhať. Ale už som ako slon, nevládzem chodiť, všetko ma bolí a som z toho už unavená.
Inak, už som malého dala spať do detskej so starším, dnes tam spal už 4.noc. Prvýkrát a druhýkrát bol už o 2 v noci pri mne, tretí deň o 2,30 a dnes prišiel až o 5,30. Tak hádam si zvykne. Ale večer ma ťahá rovno do detskej a pekne si vylezie na posteľ vôbec neprotestuje.
A ešte sa pochválim: včera sme boli na súťaži Hviezdoslavov kubín, kde môj starší prednášal prózu a vyhral druhé miesto. Taká som bola pyšná.

Janka, a aj ty pekne oddychuj, ja keď už aj mám problémy so skracovaním krčka, ale ja som už v 35tt. Tebe to bolenie je ešte zavčasu, tak len pekne oddychuj.

mario
18. apr 2008

Aviril, gratulujeme, tak naši chalani budú súperi na krajskom kole v NR? Tešíme sa!
Dievčatá, tuším by ste si niektoré mali otvoriť novú tému, ako zvládnuť tri deti. Obdivujem vás!
Podľa príspevkov tá naša Janka len spí a je? 😀

aviril
18. apr 2008

Díky mario. Nečítala som všetky príspevky, ale Tvoj "junior" tiež vyhral? Ale súperi nebudú, môj vyhral druhé miesto a tam idú len tí, čo vyhrali prvé miesto. No a nad otvorením tej témy - porozmýšľam, keď už bude aj tretie na svete. Ale je to výborný nápad, len neviem, kto bude mať čas do tej témy aj prispievať 😀 Budem rada, ak sa budem mať čas najesť. Aspoň schudnem 😅

martina236
18. apr 2008

ahojte, tooolko ste toho popisali, no nestiham reagovat ani na fore ani doma, takze vsetky co mate co i len o jedno dietatko viac, uprimne obdivujem. hadam uz budem prispievat castejsie, konecne som sa zmohla na novy notebook, pretoze takto som vyckavala kym dojde karol z prace a velakrat pozde v noci, takze sa mi uz nechcelo to vsetko ani vybalovat.
dnes sme boli u lekara zobrat recepty na vigantol avakcinu proti zltacke A, v pondelok by sme ju mali mat a ak sme dnes v cakarni medzi chorymi detmi nic nenachytali, tak jej ju bud. tyzden hned aj pichne. aj som hovorila lekarke, ze mala zostala velkyyy zlober. reaguje dost podrazdene az agresivne, ze ju vobec neviem ovladat, je to presne naopak ako to byt nema, cvici ma ako opicu... mala uz 2 vystupy, kt. boli tak vazne ze som sa nalakala... dnes v cakarni ani za toho svateho dat dole capicu a bundu, tak tam sedela naobliekana a potila sa asi 40 min, co sme cakali. a ked toto poviem doma karolovi, co so mnou robi tak mi neveri. dovoluje si iba ku mne. lekarka usudila so spravania a navstevy ambulancie, ze mala potrebuje kolektiv, pretoze si je mnou az moc ista. odhliadnuc od toho, ze mam babu kt 2x do tyzdna chodi k malej a vystrieda sa u nas navstev s detmi a chodime mimo domu medzi deti, tak bud je stale v domacom prostredi, alebo v terene a stale so mnou... a este par hodin do tyzdna s tatom, asi tak 3-4 hod od pon do piatku 😉 . ze je na svoj vek velmi vyrecna, aktivna a pali jej to dost dobre na to, aby som ja mohla pouzivat rozne triky. najprv som sa takemuto rieseniu stranila, lebo mi tak povedalo uz viac ludi, no asi na tom nieco bude. a to ma niektore asi pekne "zadupete", co? problem je v tom ze mi ju ziadne sukromne jasle na par dni v tyzdni nezoberu. bud od pon do piatku alebo vobec. a tak nam zostava zatial len intenzivne navstevovanie MC, ale tam zase len spolu so mnou. uvidim, co to prinesie... choroby isto 😎
no smutne musim skonstatovat, ze ja tu moju dcerusu asi nezvladam 😒 a to sa ju snazim utisit, alebo ju teda ignorujem, nekricim na nu vobec, zvlast v tychto vypatych situaciach, vysvetlujem. ale ked uz reve hodinu a od zlosti zvracia, tak rezignujem...

stanka, neviem ci si ty spominala nastrelovanie nausnic. kde vam to robili u lekara? lebo nasa nenastreluje a v meste takemu malemu dietatu odmietli. pouzila tam par divnych argumentov...

jankamanikova
18. apr 2008

Ahojte ... sme este doma.
Nasi idu na vikend do Bojnic, tak v nedelu sa ja odveziem do Bojnic a od Bojnic pojde so mnou na aute moj otec (alebo sestra). Tak som rada, lebo mozme byt este s tatinom do NE, kdezto keby sme isli dnes, tak zajtra by tatino uz musel ist do BA.

Dnes sme boli na 4D UTZ. Babo je krasne, pekne, kludne a dr. nechapal, ze uz dlho nemal taky pokojny ultrazvuk, ze babo ukaze tvaricku, "pipika" a je take pokojne. Takze Jakubko je velmi krasny, podoba sa na Matuska, je zdravy a velky. Pekne zmurka a ma dlhe prsteky, takze bude gitarista alebo klavirista (jednoducho hudobnik). Tak sme sa tesili, len Matuskovi sa nepacilo, ze by mal niekto na mna "siahat", tak chlapi prisli, az ked dr. skoncil s UTZ.

Tesim sa, tesim sa ...

Martinka - na to poviem, len normalka, normalka, normalka. Mala je inteligentna, sikovna a mudra. Aj nas Janik vela trucoval, teraz trucuje Matusko. Preslo to Janika, prejde aj Matuska. Jednoducho maju vlastny nazor. Ja tiez niekedy rezignujem, ked vidim, ako sa ich osobnosti ukazuju a neostava mi nic ine, len to asi respektovat (aspon do porodu). Ak mozes na malu este vplyvat, tak si ju nechaj este doma. Zo skolky prinesie este ovela komlikovanejsie reakcie ...

Prajem Vam pekny vecer a nocku a vikend. A ako pisala Mario - ja idem jest, este pobalit a spat.

renca3
18. apr 2008

tieto stavy maval viac Leo ako teraz Teo. ale nikdy nezvracal od zlosti. no nepotesim vas, este ho to celkom nepreslo. myslim Lea a mal 4 roky. ked mu na ihrisku nieco odmietnem, akoze nekupim, nepojdes tam, ideme domov, tak sa hadze o zem a reve, proste ma hysak. vlani to bolo velmi intenzivne. myslela som, ze z toho uz vyrastol, ale dnes ma utvrdil, ze je to o tom istom. ja neviem, kedy to uz skonci. 😒

jankamanikova
18. apr 2008

renci - nas Janik tak nikdy intenzivne nereagoval, ale ked vidi ine deti tak reagovat, tak zacina to opakovat. Zatial len vysvetlujem a ignorujem. Uvidime, co pomoze.

martina236
18. apr 2008

no... neviem taketo situacie ustat 😒 . doteraz to robila iba doma, ale posledne aj vonku. ked som kedysi davno videla vystrajat deticky a maminky si s nimi nevedeli dat rady, tak som len v duchu krutila hlavou, ze to co to za vychovu a teraz to tu mam v plnej parade. nech sa paci.

karci sa vybral na pivo, tak ja su surfujem. v nedelu cakame navstevu, tak hladam, co uvarit, upiect...

pekny vecer

renca3
18. apr 2008

ved prave, prve co okoloiducich napadne pri takychto detoch je "rozmaznane decko" a rodic je bezradny.
ked to teraz vidim na inych detoch, velmi sucitim s mamickami.

martina236
18. apr 2008

stretavam sa s roznymi nazormi, jedni si myslia, ze bitkou sa vsetko vyriesi a ze je rozmaznana, ze ju neudrem. nepoviem ze uz nedostala na zadok no ale tieto vystupy to vobec ale vobec neriesilo. malo to skor opacny efekt. ini zase ze to ignorovat, nechat tak, co sa tiez neosvedcilo. ja v podstate este ani nemam odsledovane, co ju dostalo do normalu, lebo este aj ja som bola mimo normal 😲

sillas
18. apr 2008

baby...vidim že tie drobčeky naše sa na sebe nejako velmi podobaju.. 😀
Riško sa hádže na zem pravidelne ked mu nedame to čo chce..jasne že ide o niečo čo mu dať nemôžme..dneska cirkusoval kvôli dvojlitrovej pepsikole...chcel ju nanašať... 😕 sa mi zda že ta flaša vačšia ako on.. 😀

hodi sa bud na chrbat alebo na brucho a ked na chrbat, tak zdvihne zadok a posuva sa od zlosti dozadu...noje to smiešne.. 😀 😀

Viac starosti mi robi Lucka..ma nejake plačlive obdobie..za všetko sa hned rozplače...neviem čo sa deje, asi ma nejake zle obdobie.. ☹

zuzka...viem si živo predstaviť ako to u vas teraz vyzera...posielam ti hlavne vela sily..a nech ťa drží to, že toto cele prejde ked trošku vyrastu..a veriť že bude lepšie a lahšie.. 😵

najradšej mam ked sa všetci šialime, hrame sa vankušovu vojnu...včera sme sa super zabavili so sáčkami na odpadky..sme tahali, lucka sa stále odtrhla a akože spadla..Riško sa išiel popučiť od smiechu...su to krásne chvílky..a ja sa vtedy necitim že ma tolko kolko mam .. 😀 😀

prajem vam krasny víkendik..ja už mam vymyslene čo budem variť cez víkend...tak mam o jeden bolehlav menej... 😀

sillas
18. apr 2008

a tešíme sa na stretnutie...bude rušnoooooooo... 😀 😀 😀 😀

renca3
18. apr 2008

Teo ma novu zabavku...vylezie si v kuchyni na stolicku a odtial na stol. denne ho davam asi 10x dolu a vtedy sa hodi na brucho a place. samozrejme aj za inych tisic veci, len teraz ma napadlo prave toto.

zuzka111111
autor
18. apr 2008

jooj ked sa nam na stretku zacnu vsetky hadzat o zem to bude parada 😀

ja to mam tiez ale myslela som ze je to pre nelly a ono by to mozno prislo aj tak ukludnit ju vie moje obatiea pohladkanie krik nic neriesi a na zadok som este nedala je mi lutoooo ☹ a hlavne nechem aby mala dojem ze jej placam po zadku alebo kricim pre nelly aj ked niekedy zareagujem krikom ked nieco zle urobi nelke ale potom ju pomojkam lebo ona to schvalne neurobila napr si kope nozickami a buchne aj ju ale nie naschval...

a prave ked nieco nedostane alebo nevie otvorit alebo prave vtedy ked nemozem chcesa obliect a take blbosti tak sa hadze place ale ku koncu uz dost nasilu az mam pocit ze odpadne co nevladze plakat ani kricat ......

musime mat dobre nervy......

janka ako dlho budete v PO?? Chhcem ist kuk do noveho maxu vraj je tam velmi dobre detske oddelenie tak by sme mohli dat stretkoo a naucis ma dat nelly do babyvaku a obsluhovat kociar a hlavne das vela dobrych raaaad ...napisem ti cislo a daj vediet kedy budes mat volnejsie a ja spracujem steva lebo sme na jednom auticku... 😅

zuzka111111
autor
18. apr 2008

renca posles mi este tvoje c uctu a sumu aku mam poslat ?? som prisla o vsetky mailiky tak aj tvoj 😠

a uz som asi jedina co som neposlala sa ospravedlnujem ale nejak nestihacka 😀

jankamanikova
18. apr 2008

No, deti su deti a tie sa nase sa podobaju ako "viacercata" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Je to obdobie vzdoru. Ja trvam vzdy na svojom. Ked nie, tak nie. Nas Matusko sa nehadze na zem, ale hazde na zem rozne veci a bucha do vsetkeho. Ked vidi, ze nereagujem, tak prestane. Oni su velmi sibalski a rozumni. Deti velmi dobre vedia, co chcu a trvaju na to, kym to nedostanu. Ja mam take, ze najprv hovorim potichu, normalne. Ked nepomaha, tak kricim. A keby krik nezabral (co zaberie), tak dam na zadok. Do tretieho stadia (na zadok) sa dostanem malokedy.

Zuzka - v Maxe, to je ten obchod z netu www.predeti.sk a je taky velky ako v Blave. Mozme sa tam stretnut. Zavolame si. Budem sa tesit ...

zuzka111111
autor
18. apr 2008

janka sedi vec 😉 daj vediet den do predu aby som vedela zabezpecit odvoz 😉 lebo urcite budete po navstevach behat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre