Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
10. máj 2008

my nosime prevazne 86, nieco 92, zalezi od strihu a znacky.

zoya, neostava ti nic ine len vydrzat, uz si takmer v cieli a vsetkym naokolo tiez. no nie je to asi jednoduche, ked mamina nemoze obcas fungovat na 100% a vsetci su tak zvyknuti, to pozname. ale urcite budu na teba pysni, ked to dokoncis.

ja postupne ale isto stracam hlas, takze hovorim minimum, ale pravdaze ako sa to da pri dietati, kt vecne nieco vystraja a je tiez nervozna zo soplov. bola som ju ukazat pre istotu vcera lekarke, aby sme pre pripad nemuseli behat po pohotovosti. je to viroza, dala nam sirup a vitaminy, ze horsie by to uz byt nemalo. teraz su s karolom trochu vonku.
navarila som si vcera, takze som vyuzila volny cas na sadenie muskatov, lebo minulorocne mi zimu neprezili a tiez som riadila trochu sufliky. poobede sa chystam este urobit jahodovu torticku, mnam, mnam a potom, neviem, po dlhom case mame vikend bez planu a doma. z casu na cas to nezaskodi 😉 a nakoniec s tym mojim velkym kaslom a hlasom je mi najlepsie doma.
peknu sobotu

stankalm
10. máj 2008

ahojte...
aj Tamarka nosi prevazne este 86, niektore 92 alebo 98, tak ako pisala martinka, zalezi od strihu a znacky. A nie je daka vysoka. Inak ja by som asi nevedela nakupit tak vela veci naraz, ja to radsej postupne..a ani v penazenke to tak nie je citit 😉

Manzelik cely vikend pracuje, tak sme zbalili doobedu kyblik a formicky, sadli do auta a hybaj k nasim na zahradku, maju taku mensiu v takej chatkovej oblasti. Mala sa vybehala, zem az v plienke, ale pohoda 🙂 Najviac ju zaujimaju sliepky, chodi k nim a robi im heš, heš...Teraz sme sa prisli domov naspinkat a ked vstane, pojdeme znova, prisiel aj brat s rodinkou, uz griluju, mnam 😵
A tiez som si zasadila muskatiky, tak sa vytesujem, dufam, ze sa mi budu pekne drzat a kvitnut cele leto 😉

Inak po starom. Martinka tak sa len liec a zoya, neboj, uz to mas za par. Mna to vsetko este len caka, ak ma zoberu...
Renca, si sa pytala, ze so idem studovat, tak socialnu pracu, je to Zilinska univerzita, ale maju detas. pracovisko u nas v LM, tak super, nebudem musiet dochadzat a mam to od domu asi 10 minut. Len aby mi to islo dobre do hlavy, lebo 11 rokov od maturit je dost...No dako bolo, dako bude, nie?

Tak pekny vikend vsetkym. Pa pa

zoya1
11. máj 2008

Ďakujem babuľky za povzbudenie, teraz to veľmi potrebujem, lebo ma čoraz častejšie prepadávajú depky a len revem a revem jak šibnutá. Stanka aj ja študujem sociálnu prácu. Tak držím palce nech ti to vyjde.
Ináč pozdravujeme všetkých, u nás je dnes dobre tepľúčko, takže až Zoja vstane chystáme sa niekde von trošku pobežkať.

sillas
11. máj 2008

čaute baby...ja som akasi unavena v poslednej dobe...nevladzem ani písať.. 😒
dnes som sa už ráno zobudila s totálnym bolehlavom..neprešlo celý den ani po tabletkach,,doperie mi pračka a idem spať..stále boli..ja naviemč z čoho..takže dnes som stravila den sama s Riškom na balkone..a drahy behal po vonku s Luckou...a mal nejaku robotu, ale ledva som dnešný den prežila.. 😒
no dufam že sa vyspim...a toto už tak skoro neabsolvujem.. 😕
prajem vám pekný nasledujuci týžden..

stankalm
11. máj 2008

ahojte...
aj u nas bol dnes krasny den, sme boli dost vonku, Tamarka si vykracovala v suknicke ako velka dama 😉 Ale vecer zalahla uz pred 20.30, co je malokedy, tak asi toho mala dost chudatko. Zajtra mame doma ocinka, tak ju niekam vezme a ja si aspon v klude navarim a poupratujem. Inak posledne dni som bola nestastna, lebo mala nechcela dokopy nic jest, ale dnes to asi dohanala, lebo len jedla a jedla a keby ste ju videli ako si pochutnavala na mojom zeleninovom salate k obedu, len si tak chrumkala 🙂 . Som rada, ze jej zeleninka chuti. Ale zase nepohrdne ani sladkostami, tie by mohla jest stale.

sillas...nech "hlavybol" rychlo prejde a nech si zase fit 😉

zoya...a da sa ta skola zvladnut? Ja mam normalne pocity obcas, ze som sa zle rozhodla a ze by som sa mala na to vykaslat 😒 Ked sa mi ani na prijimacky nechce ucit, tak neviem ako potom zvladnem aspon tie 3 roky...
A ak ma zoberu, mozem sa pripadne na Teba obratit, ked by mi bolo nieco nejasne? 😉

Tak Vam prajem krasny zvysok nedele a prijemny start do noveho tyzdna. Idem kukat Let´s dance 😉 Pa

aviril
11. máj 2008

ahojte. aj my sme boli dnes v parku. malý presedel v pieskovisku vyše hodiny a keby ho odtiaľ nezoberieme, tak tak hádam sedí aj doteraz 😀 strašne sa mu tam páčilo a aj krásne počasie k tomu. no nádhera.

jankamanikova
11. máj 2008

Ahojte!
Ako vzdy sa poctivo hlasim po mojej odmlke. Boli sme zhodou zvlastnych okolnosti na vychode, zomlelo sa to behom jednej hodiny vo stvrtok, ked prisiel Jany z prace. Pobalila som, co sa dalo a sli sme na noc, prisli o polnoci a bolo dobre. Deti stastne, ze vidia dedkov a babky. Jany bol pomoct bratovi na stavbe svojmu bratovi, takze poctivo makal dva dni. Je z toho taky dobity, ze sa bude davat dokopy asi tyzden alebo mesiac 😀 . No, co uz. Chcel mu pomoct, tak nech sa nestazuje, nie?

Mame sa dobre, zaujimavo; deti su zdrave a ja uz ledva dycham, lebo babo rastie a kope. Matusko ma konecne ocne vonku, idu mu vsetky naraz. Este dlho potrva, kym ich uvidi cely svet, ale my o nich vieme 😀 .

Ja som momentalne unavena, prisli o siedmej do NZ. Cesta boli neuveritelne rychla, spravili sme regord. Prisli sme z PO do NZ za 4 hodiny.

No, mame uz vyhladnuty byt, ktory ideme kupovat (ak bude zaco 😀 😀 😀 😀 😀 ). Je to byt, ktory prisiel "z neba" a jednoducho sme sa pren rozhodli, uvidime, ci bude vsetko ok. Realizujeme kupu (ak bude z coho 😀 😀 😀 😀 😀 ), stahovanie (ak k tomu dojdeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ) a hlavne sa tesime. Aj ked pre mna to je dost blba situacia, lebo nemam rada neistotu a v tej momentalne sme. Tak drzte palce ...
Dost to prezivam; nik z rodiny nepodporuje nasu myslienku kupit byt v NZ, takze sme vlastne akoby "bez pozehnania" a dost nas to mrzi, ze rodina je proti a vobec nerespektuje nase rozhodnutie. No, na moje tehotenstvo to velmi neprospieva; ale tesime sa do bytu a aj Janik sa velmi tesi. Hlavne na to, ze budeme spolu malovat ich izbu. Matuskovi to je jedno ...

No, tak som sa aspon trochu vykecala; je mi dost blbo, asi pojdem na WC a nieco idem zjest a spat.

jankamanikova
11. máj 2008

Este Vam vsetkym prajem vsetko najlepsie k Dnu matiek.
Nech ste stastne, zdrave a naplnene radostou zo zivota.
Nech sa Vam dari a nech Vasa pritomnost je darom pre tych, ktori Vas potrebuju a miluju. Vsetko nay ...

zoya1
11. máj 2008

stanka samozrejme, že sa môžeš na mňa obrátiť kedykoľvek.
utekám sa učiť pá pá.
sillas - dúfam, že to rýchlo prejde
janka - je to sprosté ale vykašli sa na požehnanie, vy viete najlepšie čo je pre vás dobré a čo nie.

viktoria
12. máj 2008

ahojte...tak dnesnu ustnu skusku mam uspesne za sebou a uz tlacim do hlavy dalsie 2 predmety z ktorych mam skusky uz tento piatok....
deti su zdrave, tobias je stale viac nervoznejsi, a strasne skoro vstava, posledne dni to bolo uz okolo pol 5, potom reve za otcom a ide zobudit aj vikinu a uz sa salia a mna ide roztrhnut..
no idem sa ucit...

sillas
12. máj 2008

viki....tak to už nemaš vela...si šikula... 😉
mna bolehlav opustil iba na dnešne doobedu...poobede sme tu mali burku,a išlo mi hlavu roztrhnuť...asi si dam tabeltku a idem spať..toto nema konca...dufam že ked toprejde tak aspon na mesiac budem mať pokoj..

Janka prajem dobru kupu...no a ake treba tak treba...ved ked by ste chceli isť zase niekam inam tak byt predate...,, podnajom pri 3 detoch už je fakt o držku..ked ta môžu "vyhodiť" hocikedy..

stankalm..ja si už tiež neviem predstaviť učenie...aj ked stale dufam že raz na to príde...len od nas je všetko daleko...takže mna odradza cestovanie a dochadzka viacej ako učenie..predsa deti su ešte male a nemam ich na koho nechať..

renca3
12. máj 2008

ahojte...nejak nestiham. deti, domacnost, robotka a stale behacky okolo domu. 😒

ale vcera som si urobila Den matiek a zobrala som Lea na vystupenie jedneho detskeho folklorneho suboru. myslim, ze sa mu to pacilo a ja som mala kulturny zazitok. mozno sa na to aj da. uvidime, lebo Peto tomu nie je moc nakloneny. on je za typicke chalanske sporty.
hromadne kocikovanie som tento rok vynechala. aj vo vasich mestach sa kocikovalo?

janka...rodina vas chce mat co najblizsie a hlavne vnucatka, to chapem. ale co mate akoze robit, ked Jany ma dobru robotu tam kde ste? mate sa znova rozdelit alebo ma zobrat horsie zamestnanie pri Presove? je to tak dobre ako ste sa rozhodli a rodina sa prisposobi a aj "pozehna". 😉

stankalm
12. máj 2008

ahojte...
viky...tak nech Ti to ide rychlo do hlavy a dodatocne vsetko naj k meninkam 🙂

renca...aj u nas sa kocikovalo, ale tiez sme neboli, my sme grilovali s rodinou, tak snad buduci rok...

janka...veru, ako renca pise, rodina toto vase rozhodnutie proste pochopit musi, ved je predsa dolezitejsie, aby si Ty bola spolu s detmi a manzelom, stari rodicia si proste musia zvyknut. A na druhej strane je to super aj v tom, ze uz budete vo svojom, lebo ja nejak podnajmy neuznavam, samozrejme, ked nie je ine vychodisko, tak ano, ale za ten podnajom co platite tak mozete splacat uver.

sillas...veru aj mna odradzalo dochadzanie, uz som aj predtym rozmyslala nad skolou, ale teraz to mam takmer pod nosom, a mam blizko aj nasich, takze mi malu kedykolvek postrazia. No ale este nie som ani prijata, takze sa mozno strachujem zbytocne 😀 A Ty si odkial?

My sme dnes boli v aquaparku Tatralandia, mame to kusok, ale dnes sme tam boli 1. krat! Bolo super, Tamarka sa zozaciatku bala, drzala sa ma ako kliest a stale chcela byt na rukach, ale postupne sa osmelila a potom sme mali opacny problem, ako ju z vody dostat von . Velmi sa jej pacilo a aj nam, oddychli sme si. Je tam aj super detsky kutik nad bazenmi, tam sa vyhrala, kym trosku obschla. Zajtra ideme znova, teraz je akcia, ze 2.den gratis, tak to chceme vyuzit, lebo od juna tam bude len samy Poliak ☹

Tak dobru nocku a studentkam prijemne ucenie. Aj ja som dnes chcela zacat, ale som totalne unavena, tka to zase odkladam 😠 Pa pa

mario
13. máj 2008

Prajem krásny den!
Som tu na skok, lebo tento týžden sťahujeme, bývame s krabicami a na konci týždna už budem v krabici asi aj spať. Je to naše štvrté sťahovanie, tak už máme cvik.
Malá prekonala čudnú asi virozu, mala štyri dni vysoké horúčky a nič iné jej nebolo, nakoniec sa dr. rozhodla pre atb., lebo už mala vysoký aceton v moči z horúčok. Tak sme brali tri dni Sumamed a horúčky zmizli. Cez voľné dni sme boli v NR na Sihoti a u sestry prevetrať kone. Malej sme osedlali poníka, ale chce zásadne jazdiť len na veľkom koni, ten sa stále obzeral, či na nom niekto sedí, lebo ju nevidel. Takže poník asi zostane pre mna.
Junior stále trenuje, lebo je súťažná sezona. Ak pozeráte v nedeľu, tak Tomáš Surovec trenuje aj nášho Jr. Je to veľmi zlatý človek.
Idem si nájsť dieťa medzi krabicami, lebo priebežne vybaľuje, čo ja zabalím, aspon má zábavu.

aviril
13. máj 2008

dobrá zábavka, mario. tak šťastné sťahovanie.
janka, neboj, oni sa s tým nejako zmieria, hlavne nech vám je dobre. a určite je lepšie mať svoj vlastný byt ako byť v podnájme a hlavne nech ste všetci spolu. ja keby chcem byť so svojim manželom každý deň /on chodí len na víkendy/, tak by som sa musela presťahovať do kamiona 😀

renca3
13. máj 2008

tak ja som sa s detmi este nestahovala, nemame to nacvicene. chcela by som to stihnut, kym je Leo v skolke a Teo bude u mamy. lebo inak si to neviem predstavit.
mario...s kym tancuje Surovec? lebo skor tie pary poznam podla "celebrit". 🙂

aviril
13. máj 2008

renca, aj ty sa sťahuješ? Je tu niekto, kto sa nesťahuje ? 😀

viktoria
13. máj 2008

stankalm ja sa v skutocnosti nevolam viktoria, to som si dala tu iba to meno lebo dceru mam viktoriu, inac som Helena, ale aj na stretavke ma volali viktoria, aby sme si to nemylili.....
my sme boli na pieskovisku a tobias uz spi....no idem varit

mario
13. máj 2008

Helena - krásne meno!
Surovec tancuje s Cobejovou a vraj mu dá riadne zabrať.
To sťahovanie je fakt sranda, ale človek sa aspon zbaví vecí,ktoré zbytočne odkladal a prekladal, hoci u nás toho už veľa nie je, lebo som rozdala čo sa dalo. Ešte sa budem potrebovať zbaviť práčky a TV.
Idem niečo zjesť, musím sa pochváliť, pribrala som a mám 59 kg.

zuzka111111
autor
13. máj 2008

aviril ja sa nestahujem 😀 😀 😀

tak sa pripajam po dlhej dobe nejak nestiham neviete precooooo 😅 😅 obdivujem vsetky zeny ktore maju deticky po sebe ....mam pocit ze nestiham nic ani WC ani jest (keby som aspon chudla ale nic som tlusta ako prasiatko) no hruuza ...aspon ze nasi kupili chatu tak tam chodime vegetit nelly si tam dobre pospinka... inak ju velmi bolka to brusko ...

som uplne rozhadzana s lekarov ..ked sa nelly narodila tak mala problem ....mala syndrom vlhkych pluuc ..inkubator atd....na ultrazvuku mozgu mala zvacsenu komoru tak sme sli k neurologicke ta uznala ze komora je zvacsena nic nam nepovedala co to pre nas znamena len nam ukazala jeden cvik ....isla som este k jednej rehabilitacnej a ta len zaplakala ze co za cvik nam dala cvicit ci ju chce dokalicit 😠 😠 😠 😠 no hruuza nikto sa nam nechce vyjadrit k tej zvacsenej komore tak len dufam ze to bude v poriadku.....

tesime sa na stretko ale asi budeme najmensi lebo my tak 80 nosime aj __86 ale je nam vacsia 😀

studentkam vela energie a stahujucim rodinam prijemne zahniezdovanie ...janka ja som 3 mes pred porodom zhanala byt potom prerabala zariadovala a den pred nastupom do nemocky som vesala zaclony a vetko dala na poriadok 😀

😢

aviril
13. máj 2008

zuzka, ja tým komorám nerozumiem ale dúfam, že všetko bude ok.
obdivujem ťa, ako to zvládaš. ja to mám už za pár a čaká to aj mňa, veď aj ja budem mať dve po sebe.

zuzka111111
autor
13. máj 2008

no ako aviril rovno poviem ze bez mamky si asi hodim maslu 😀 ale nieee je pravda ze je tu skoro kazdy den hlavne ked idem uspat lilku .... lebo stevo pomaha no podla mna malo ... 😠

aviril
14. máj 2008

zuzka, tebe aspoň muž keď len trocha pomáha, ja svojho mám "na cestách" , chodí domov na víkendy a celý týždeň budem s 3-mi deťmi sama. Mama býva síce pár metrov odo mňa, ale ona má toho tiež dosť a nechcem ju ešte aj ja zaťažovať. Ale ide leto, tak budem chodiť veľa von, najmenší pospí v kočíku a starší sa zahrá vonku tak snád to nebude také zlé. V zime by to bolo asi horšie.

zuzka111111
autor
14. máj 2008

no mne mamka pomaha vela ale teraz 17 rodi sestra tak bude na roztrhanie... ale tiez sa spolieham ze leto stravime na chate 😉

aviril
14. máj 2008

tak to si tvoja mamka teda užije

mario
14. máj 2008

Kde také mamky predávajú?

sillas
14. máj 2008

všetkým ktorí sa stahujete tak vam prajeme bezstresové sťahovanie.. 😉
a to je fakt že na to aby sa vyhodilinepotrebne veci je to to najlepšie čo môže byť.. 😀

zuzka..neboj už bude stále len lepšie a lepšie...
aviril..tebe sa to už riadne kráti...tak si uži posledne dni...fakt ti nezavidim že budeš s tromi detičkami sama, ale ty to určite zvladneš...

jankamanikova
14. máj 2008

Ahojte ... no, smejem sa na prispevkoch od Mario 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Sranda, musim ju prehovorit, aby sla na stretko (co sa mi asi nepodari 😠 ), lebo takuto osobku ako je ona, by ste mali spoznat. Ma vzdy v sebe velky optimizmus a neskutocnu davku pozitivnej energie. Nevidim ju casto (co je skoda), ale ked ju stretnem, tak mam "davku" aj na par tyzdnov ...

No, mne deti uz spia. Pridem z AJ a oni chrapkaju. Necudo, ked "preplavali" cele Patince. Boli sme tam sami na tri bazeny a oni musia do vsetkych skocit a to zo vsetkych stran 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Na druhy tyzden ideme zas, leb bolo supeeeeer ...

No, musim balit aj ja, pozhanat krabice a balit. U nas to je 6 stahovanie v poradi, takze prax mam a dufam, ze dobru 😀 . Velmi sa tesime na novy byt, Janik sa tesi, ze budeme malovat steny 😀 😀 😀 😀 😀 .

Mame sa inac dobre. Babo v brusku kope a ja sa citim vyborne, len uz fucim ako slonica, ale inac si to vychutnavam. Matusko zacina rozpravat, Janik ho uci vsetky mozne slova a zabera to. Su velmi zlati, dobri; pusinkuju ma ..., len maju kopec "blbych" napadov. Jany vravi, ze u chlapcov je to normalne. No, co ja viem 😉 😉 😉 😉 .
Tak idem pozriet do chladnicky, ci tam vobec nieco je 😀 a idem jest ... Pa!!!!

aviril
14. máj 2008

to áno sillas, kráti sa mi to . už by som nedbala, keby porodím, je to už strašne únavné to brucho nosiť. ja si tieto posledné dni aj tak neužijem, lebo už ma všetko bolí a radšej by som už porodila. nech ho už radšej držím v náručí.
janka, len sa veľmi nenarob, všetko s kľudom. tak už budete mať svoj bytík?

martina236
14. máj 2008

Ahojteee, pani same stahovanie, tak vela trpezlivosti 😉

zuzka, akurat som posledne dni myslela na teba, ze sa neozyvas a predsa 🙂 . vdakaBohu za taku maminu. uprimne povedane obdivujem vsetky maminky, kt si takto trufnu na deticky. v tejto skupinke je to este janka, aviril . ja osobne si to neviem predstavit a kedze ja uz maminu nemam a ani najblizsich 230 km nikoho ineho, tak mi to pride v mojom pripade nerealne. len s jednym som to na zaciatku, a trvlo to pekne dlho,zvladala len tak tak... a este ako aviril, ze nema doma cely tyzden manzela, hm. neviem. ja ho doma mam tiez iba v noci, takze viem, co to je, cela domacnost, proste vsetko na mne. ale vsetkym vam drzim palce, nech je to len a len dobre...

my sme sa pred chvilou vratili z BA. boli sme na lord of the dance. joooj konecne nejaka kultura po dlhom case v mojom pripade. bolo skvele, tak sa tesiiim. manzel ma pozval este na vecer do leberfingeru, mnam, mnam a teraz sa uz tesim do postele, lebo som unavenaaaa.

a este... v nedelu som skoncila na pohotovosti, uz som dalej nevladala, bolest hrdla, kasel atd. mam atb, kasel ustupil, ale hlas ako z podpokrievky 😀

dobru nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre