Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
19. apr 2010

Hej, ti, ktorych sa to netyka, tak nebudu vediet vojst do temy, iba prihlaseni a ked Vas prihlasim, tak len ti, ktori su prihlaseni. Nik iny. No, nech sa vsetci vyjadria, ci chcu alebo nie, lebo vela nas tu nechodi mozno prave preto, ze im vadi, ze to citaju nezainteresovani ...

Jany psa urcite kupi pre Matuska, ale az ked budeme mat dom. Predpokladam, ze ak budeme mat dom, tak Matusko si zavedie vlastne ZOO, lebo nejak ho chytili zvierata a neboji sa ich a zaujima sa o nich. Takze ak budeme mat dom, tak bude aj pes - labrador.

renca3
19. apr 2010

ahojte...konecne je ako tak pekne. nasi behaju stale vonku. uz na nich netreba tak dozerat, takze pohoda. 😎 teda nechcem to nejako zakriknut, napadnut ich moze hocico. 😉
takze pes je objednany, len bude byvat u svokry a my si ho budeme poziciavat obcas. no neviem. bojim sa, ze si na neho zvyknem a potom sa bude vsetko tocit len okolo psa. 😝

jankamanikova
19. apr 2010

Renca - neboj, budes s tym psom riadna kocka 😉 .

mario
19. apr 2010

Ja milujem zvieratko v dome, najradšej mám pečené kura. Aj naša Laura chodí krmiť všetkých psov v ulici a stále sa pýta, kedy bude mať aj ona psa. Tak zatiaľ nič nehrozí, lebo si viem predstaviť, komu ten pes zostane na krku a už sa vidím ako ráno o piatej sledujem jeho zadnú časť tela, či už je po. Svokra má siamskú mačku a teda vedeli ste, že aj mačka získa povahu majiteľa 🙂 .Musím vám ešte napísať, že Janka ako tehotná vyzerá naozaj super, behajú okolo nej chalani a ona je stále vysmiata a rozdáva komplimenty, v mojom prípade asi zo súcitu, lebo ja som pri nej bola ako uťahaná mulica.

renca3
20. apr 2010

mario 😀 😀
tak na rano pri kavicke som sa hned pobavila. 🙂

tak to nehrozi, aby som ja rano sledovala a zbierala psie exkrementy. 😝 vraj ja nemusim nic. takze Peto sa bude starat o psa a ja o celu domacnost a deti. 😉 ale ved to bude u nas len taky vikendovy psik (dufam). to chcela svokra velmi noveho psa.

janka...drz sa v dobrej nalade ako doteraz. a kocku si viem predstavit aj inak ako tahanu psom za voditko. 🙂

sillas
21. apr 2010

Baby ste ma tu pobavili debatou... 😀 😀 diky...a o 5 týždnov sa vidíme.. 🙂

no tak kto sa podujme na založenie tej našej "intimnej" skupinky??? aby nam tu ostatní nekukali pod "trička a sukne".. 😀 😀 😀

minuly tyžden sme celkom pauzovali kedže pršalo...lebo Lucka ma tenis treningy 3 x do týždna v pondelok, utorok a vo štvrtok, tak je to celkom zaberak a ešte aj ja chodim 3 krat cvičiť, tak lietam a lietam..a aj napriek tomu to nejako neklesa...asi mam pokazenu vahu... 😀 😀 😀

renca3
21. apr 2010

sillas...3x do tyzdna cvicis? to si dobra. 😕 tak sa na vecer po cviceni vela nenapapaj a vaha pojde dolu. 😉 pripadne treba novu vahu. 😅

zuzka111111
autor
21. apr 2010

ahojteee
k stretku .u treba len zalohu od Janky... tak sup sup.. aby sa to uz poslalo

temu kuludne zalozte je to urcite lepsie....

JA mam notebook iba vecer ak nezaspim s dievcatami ...Lilka znovu nechce chodit do skolky uz som zufala ,nesadla jej ucitelka ..par krat sa nezachovala prave najlepsie a je to tu...cista panika... tak chodi do skolky minimum ... ☹

silass 3 krat do tyzdna ja tiez aj na rozne zabaly a delena strava a ani jedno kilo dole ja som uz uplne na prasky z toho ...neviem ci to bude tou zlazou alebo tou mirenou alebo tym ze stale mam mlieko uz som sa dala na uplne odstavenie ale ani za nic som ju nevedela prehovorit ze je to pre male deticky tak zenuse keby ste videli moje prsia tak puknete smiechom.... dala som si na bradavku med na ten som poprasila papriku sladku ukazala detom kukali chudata a lilka ja uz nebudem chciet ,,a nelly umyt mamka cem mlekoooo ...lilka doniesla nalepku na prstek prelepila mi bradavku jednu i druhu a sme bez kojenia zatial prvy den ,,,rano ked to zbadal stevo uplna panika ze ZZUUUZKKA tebe nelly odkusla bradavkuuuuu 😀 chapete tooo ..to by bol iný randal keby mi bradavku odkusla 😀 😀

tak janka cakam na peniazky a posielam zalohu zatial sa majte

jankamanikova
21. apr 2010

Mario - 😀 😀 😀 😀 😀 .

Zuzka - uz poslemeeeee. Neviem, cim to bude, ale ja som vzdy za nezodpovednu, prepaaaaaaaaaac ... Zajtra ideme na sono, tak dufam, ze babo sa ukaze 😉 .

renca3
23. apr 2010

zuzka...obe baby este pili tvoje mliecko? tak to si dlllho vydrzala. uz prekonali abstak? drzte sa. 🙂

janka...ako sa ma babo? dufam, ze je iba jedno. lebo minule mi jedna mamina hovorila o jej znamej, ze po dvoch chlapcoch chceli dievcatko a namiesto dievcatka sa narodili 3 chlapci. tak ich ma doma teraz 5. 😝 no pomaly hokejovy team. 🙂

jankamanikova
24. apr 2010

Renca - babo sa ma fantasticky, ale UTZ v nemocnici mi robil nie moj dr., lebo siel k porodu. A ten dr., co mi robil sono, mi nechcel nic povedat. Takze neviem, co cakame a ako sa mame. Ale verime, ze dobre, lebo babo nam zacalo minuly tyzden krasne kopat a kope velmi silno a intenzivne. Chlapci sa velmi tesia, hlavne Janik - ten ked da usko k brusku, tak babetko stale kopne a on sa tak potom tesi; Matusko ten len mi zdvihne tricko hocikedy a hocikde a da babetku pusu a povie ahoj a da pozehnanie a ide sa hrat. Oni to tak uzasne beru. A Jakubko - tak ten len pusinkuje. Je uzasne ich vidiet nad mojim bruchom ako cakaju, co babo urobi a ono taaaak kope ... Tak len dufame, ze je vsetko ok ...

zuzka111111
autor
27. apr 2010

Tak ja som uz radsej poslala zalohu tych 200 eur lebo sa to dlho natahuje skoro o mesiac ... teraz som to poslala aj za janku a majku tak potom janka posli este tie peniazky ta poprosim... 😉

idem zehlit kym su dievcata u babky aj ked sa mi vobec nechce 😖

sillas
3. máj 2010

Zuzka dakujeme...a už sa nam to blíži...tak sa velmi teším..
a Máme zase po víkende...deti su ok, tak to je najdôležitejšie,,vonku pekne takže s učením to začína byť trošku horšie, počasie laka von, ale kedže má Lucka 3 krat do týždna tenis, tak ma toho snad dosť,
Inak nikam nechodime vikendy travime v dome v zahrade...ide sa niečo prerábať tak tam máme dve velke kopy piesku a to mojim deťom stačí... 😀 😀

renca3
3. máj 2010

ahojte,
no uz sa o chvilu vidime. 😵
my mame doma toho psika, co som spominala. takze je to vlastne nas pes, ako som sa dodatocne dozvedela. 😝
pokial bude vonku, tak to zvladnem. ale zatial je vo vnutri a to vacsinou so mnou cez den.
deti sa ho zatial boja. Peto tvrdi, ze ich to do mesiaca prejde. no to ale mna dovtedy odvezu. lebo kricia, placu a vyskakuju na vyvysene miesta. no komedia. Leo sa dnes schoval do skrine pred nou. ved bola by som rada, keby sa nebali psov, ale takto liecba sokom...neviem. 😒
inak pes je podareny, len velmi hravy - ako stena. treba na neho stale dozerat ako na male dieta. nastastie este vela spi.
dokonca som dnes po zahrade zbierala exkrementy. no co by som neurobila pre pekny travnik? 😉

zuzka111111
autor
4. máj 2010

Jooj dievcata uz sa ozaj uvidime coskoro... len tam este zavolam aby som vedela kedy je vecra a pod ...
janka este mi neprisli peniazky tak by som rada vdela ci teda ty a majka idete alebo nie aby som to aj nacas povedala v penzione...

vierka3
5. máj 2010

renca, tak to mate/mas teda fakt vesele, tak drzim palce aby sa to cim skor dostalo do spravnych kolaji. A to som si myslela, ze my mame doma cirkus ;)

martina236
5. máj 2010

ahojte 🙂 ,

teda renca, nezdas sa... vsak co neurobis pre svojich chlapov 😉 . najprv tie kobylky, ci co to mate po kvetoch a teraz psaaa 😀 .

uz sa aj my tesime na stretkooooo 😵 . co nevidiet sa vidime. Zuzka, volala som s Jankou, aj cislo som dala na teba.... tak neviem....

renca3
6. máj 2010

to boli modlivky. nastastie sa dozivaju len zopar mesiacov, tak uz si davno kaput. ale ked narastli tak na 10 cm, narastli im aj kridla a uz sa chystali poletovat po dome. 😝

no ked chcem mat pokoj v rodine...... 🙂 inak najviac casu travi pes so mnou. je este stale vo vnutri, lebo nie je zabezpeceny plot. ked je takýto maly, mohol by sa prevliect cez mreze plota. on by teda nevysiel, ale mohli by si ho zobrat. takze v podstate teraz ja strazim psa. snad to raz bude opacne. 🙂

inak Teo je uz v pohode so psikom, Leo ma stale respekt. osobne neverim, ze to do mesiaca prejde. davam mu takych 5-6 mesiacov. a ked to ma po mne, tak nikdy.

jankamanikova
6. máj 2010

Ahojte!
Tak my sme od rana do vecera vonku. A od pondelka sa Janik s Matuskom rozhodli, ze nebudu cez den spat, tak verim, ze ich tato zabava coskoro prejde, lebo ja by som si rada cez den uz aj oddychla 😀 . Momentalne sme doma a hraju sa na gepardov a skacu hore-dole a to su od piatej hore. A to sme stihli este aj MC, tak sme mali hudobny den - ja som hrala na gitare a deti hrali ne hudobnych nastrojoch, potom sme malovali plagaty, doma stihli precitat encyklopedie a medzitym sme jedli a pili ... No, enegie maju dost a hlavne maju chut a tuzbu po novych veciach, tak sa tesim, lebo program mam zaobstarany a nenudime sa.
Nase deti si v tomto obdobi vychutnavaju, ze mozu byt vonku a to sme von aj ked prsi alebo je burka. Janik, kedze sam cita a pise, tak cita vsetko mozne, co mu pride pod ruku. A stale si ku mne sadne a cita nahlas a plynule, tak sa tesim a dakujem Bohu, ze ma takyto dar, lebo toto ja povazujem za velky dar. No a uci aj Matuska 😀 😀 😀 😀 , tak mam z toho srandu.

No, asi pojdeme von, lebo je krasne a slnecno. Drzim Vam vsetkym prsty, opatruje sa a davajte na seba pozor. Na stretavku sa tesime a modlime sa dobre pocasie ...

Renca - a na stretavku zoberte aj psa. Nas Matusko by si ho hned zobral so sebou 😉 😉 😉 😉 . Majte sa!

jankamanikova
6. máj 2010

Tak chalani zaspali za 5 minut, len Jakubko mal svoju chvilku poezie, tak som si ho vypocula v plnej krase. Mam veget, tak idem do sprchy a spat. Prajem Vam pekne jarne dni a dobru noc ...

sillas
7. máj 2010

ja už mam nervy z toho počasia...zase leje, cele noci leje, burka, blýska sa...cez den striedavo...celý týžden Lucka nemala ani tenis...tak už snad sa čoskoro polepší. 😠

inak všetko ok, Riško po 10tich týždnoch v školke, začal trošku včera kašlať, dnes nechcel ist do škôlky, reval, učitelka ho musela odtrhnuť...ale celkovo začína mať mamičkovský syndrom...nechce ma nikam pustiť...tak mi začínaju asi tažke časy... 😀 😀

renca3
7. máj 2010

no je take premenlive to pocasie. tu vcera ani dnes neprsalo. hadam sa vyblazni teraz a koncom maja uz bude len slnecno. 😎

Tea odo mna stale musia trhat ucitelky. neplace pritom, len je to jeho sposob zacatia dna v skolke. uz sme si na to zvykli. myslim, ze ani ostatnym rodicom uz to nepride divne. 🙂 je az priliz zivy, ved uvidite. radsej to pisem dopredu. ale asi mate obraz o mojich detoch, ked tu nieco popisem, co vyviedli. 😉

zuzka111111
autor
7. máj 2010

No tak som volala do penzionu... zaloha prisla tak je to ok ..hned chcela vediet ci prideme vsetci ..tak dufam ze budeme vsetci zdravučký .....
mozme prist uz okolo obeda nespecifikovala o ktorej ... vecera je ako chceme my..ci o 17 alebo 18 .... vecera je rovnaka pre vsetkych ..

zalohu mam od vsetkych takze ide ... renca, jenis, sillas , martinka, ja, evka /lacoste) , vierka , majka, janka tak nas bude veeeela

zoberte kazda nejake hracky kedze detsky kutik tam nieje .... ak by bolo zle pocko tak je v tej casti kde je apartman nejaka miestnost s tv a kobercom tak tam sa mozu potom deturence hrat....

jankamanikova
8. máj 2010

Renca - mas uzasne deti a paci sa mi, ako ich beries pozitivne a ako ich milujes. Su skvele a mozes byt na nich hrda. Tesim sa, ako Vas uvidim v plnej parade. Nezabudnut sa pekne nahodit, ist ku kadernicke, kozmeticke, nove saty nech manzelia kupia a nech sa nam laskavo postaraju o deticky, aby sme mohli v pokoji rozpravat a rozoberat materinsko-zenske starosti a radosti ... Majte sa!

jenis
8. máj 2010

Baby už aj ja sa na vás teším. Len nech sme zdraví, lebo Saška minulý týždeň zápal priedušiek a ATB a dnes už také zelené sople mala, že dovidenia. Pondelok zasa Dr.

martina236
9. máj 2010

zenky, vsetko najlepsie k dnu matiek 🙂 🙂 🙂

jenis, aj my sa tesakujeme. dajte sa do poriadku. myslim ze atb este zaberu aj na sopliky, este ucinkuju tyzden po...

vierka3
9. máj 2010

vsetko najlepsie k nasmu peknemu sviatku vam prajem 😉
my uz tiez tesime na stretko 😎

mario
11. máj 2010

Ahoj dievčatá, teším sa , že idete v takom počte na stretávku, potom sa krásne nastajlujte na foto, nech z toho mám niečo aj ja. Som zvedavá na vás aj detičky, tak sa foťte veľa a všade, prosíííím. Laura hrozne kašle a soplí, výsledky máme neg, tak to zrejme bude alergia, nakoľko sa jej objavil aj atop. ekzém, uvidíme po návšteve alerg. Už sme chceli riešiť aj škôlku, ale necháme to na sept. Junior sa má fajn, tancuje a tancuje. Idem si umyť zuby pastou proti starnutiu a spať, pá.

renca3
12. máj 2010

ahojte,
tak ked sa vsetkym podari prist, bude to najpocetnejsie stretnutie doteraz. tak nech sme vsetci zdravi. 😉

teraz je Teo soplavy. nie je v skolke tento tyzden. ale uz je lepsie, asi zajtra uz pojde.

sillas
14. máj 2010

caute baby...toto už je na nervy...vkuse prší, chvílu je pekne a potom leje...a takto už vyše dvoch týždnov a na další týžden nie su lepšie výhliadky, priam horšie..toto je ako koniec sveta..juuuuj... o chvilu sa aj rieka vyleje..takuto velku si ju ešte hadam ani nepamatam..
doteraz sme tu mali iba dva pekne víkendy...tak snad vyjde aspon ten o dva týždne...vyzera to tak že prídem iba ja s detmi, tak neviem ako to zvladnem tu cestu sama s nimi tak daleko...už aby som sa začala psychicky pripravovať... 😀 😀
a ešte piatok poobede ked bude všetko natrieskane...no budem musieť byť velmi opatrna...
a Mario ty si sa prečo nepridala????

no renca...nakoniec sa psíka ani nebudeš chcieť vzdať...hehehehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre