Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
18. mar 2007

Viktoria...a preco dala Dr. malemu Zinnat? Robila vytery, aby potvrdila baktera? Ma vysoke teploty cez 3 dni?
Ja som tu totiz velky odporca ATB. No ale ked treba v krajnej situacii, tak treba. Aby som upresnila, ked mal Leo 1,5 roka, po ATB, kt. ani nemusel, sa spustila retaz chorob, oslabena imunita a skoncili sme v nemocnici. Odvtedy ich nemal.

sillas
18. mar 2007

viktoria...mne sa to zda tiež čudne ked nemal teplotu a dala mu ATB,a ešte ked aj priedušky mal čisté...

laurajana
18. mar 2007

juj ha babenky, ATB sa aj ja velmi bojim a hlavne ak ich babo nemusi tak je len dobre, nam robil dr. testik nejaky ani neviem ako to presne pomenoval z kvapocky krvicky z presteka maleho a ze ak by to mal do 10 tak predpise ATB hodnotou, nastastie mal len 8...neviem ako sa ten testik volal...ale podstatne je, ze to na ATB nevyzeralo...pekny zaver vikendiku...ahojte

jankamanikova
18. mar 2007

Ahojte!
Pozdravujem Vas. Mame sa dobre, aj ked Jany bol v praci a nam bolo smutno. Ale v sobotu rano o 4.00 k nam zavitala moja sestra Danka a velmi nas púrekvapila. Vaj ide z Prahy a sla okolo 😀 , tak prisla. Janik ju miluje (je to jeho krstna) a najradsej by ju zjedol. Bola tu dodnes, tak som sa tesila, ze som aspon nebola sama, kedze Jany pracuje.
Balit som este nezacala, a ani sa mi nechce. Vonku bolo nadherne, akurat prave teraz zacalo prsat. Bude sa aspon dobre spinkat 🙂 .

Myslim na Vas a prajem krasny tyzden.

Renca - Vy ste tusim medzi nami najstarsi, co? Tak Vam prajem, aby dalsi polrok bol este ovela zaujimavejsi ako ten prvy. Val zdravia a lasky!!!!

jankamanikova
18. mar 2007

Viki - ja neznasam ziadne lieky, nietoze este antibiotika. Ten Zinat mu nedavaj, su to velmi silne ATB. Nas Matusko mal vyse troch tyzdnov otras kasel, kychal, soplil, chrapcal a Dr. mi vravela, ze ma byt iba moje mlieko, ze je to najlepsi liek. A tak tri tyzdne sme sa trapili a on tie hlieny napokon vykakal a vyvracal. A je zdravy ako buk, a bez liekov. Takze pohoda. Davaj mu akurat ten Sinupret, ten je dobry a pomaha aj Slezovy caj (sypany) a Materina duska. A samozrejme pohyb vonku a pite tekutin. Bude dobre, uvidis. Hlavne nech Vas choroba hned opusti (Aj taj to je vsetko len zo zubkov).

mario
18. mar 2007

Prajem skoré uzdravenie deťúrencom, nech sa rýchlo zotavia s atb, alebo bez nich. Moja babka vravieva, že s atb za týždeň a bez nich za sedem dní!
My sme dnes boli v Nitre, obed varil starý pán Mc Donald, potom sme boli u kamošky na koláče. Ja sa desím detských chorôb, malej vyplachujeme raz za dva dni dutiny Physiomerom preventívne, aby sa jej tam nič neuhniezdilo, kázal nám to orl dr. S bylinkovými čajmi u detí opatrne kvôli alergiám!

jankamanikova
18. mar 2007

Ja milujem "Mackaca", mnam, mnam, mnam ....

No, mas pravdu, Mario, tiez neznasam choroby. Len, aby boli od nas co najdalej. Jasne, ze patria k zivotu a deti sa musia s nimi naucit zit, kvôli imunite, lebo inak si ju neposilnia. Ale som nerada a som bezmocna, ked vidim, ze deti su chore. Je to take smutne ...

zuzka111111
autor
18. mar 2007

ahojteeee maminky...preberate atb brrrr ja to riesim skoro vzdy homeopatikami aj ked nam ich este netrebalo nastasie len na zubky sme zatial davali a este stale len 2 bodky

mario citam ze aj tvoja babka bola taka vtipna vieme po kom si to zdedila 😀

mario
18. mar 2007

Juj dúfam, že nie som po babke, vždy ked ju vidím s metlou, tak jej ju utekám zobrať a pozametám sama, lebo sa bojím, že by na nej odletela 😀 .
Aj ja radšej volím homeopatiká, len nie vždy to ide, u detí netreba experimentovať, teda nie v tomto veku.
Na soplíky skúste ten Olynth do zástrčky, vraj je super.

renca3
19. mar 2007

Mrknite do stretavky.

viktoria
19. mar 2007

díky všetkým za podporu, aj ja si myslím že mi nemala dávať hned antibiotika, ale už nieje až taky prechladény ale stále kašle, a teraz 2 noci mi dokonca spal bez prebudenia vkuse od 20:00 do 7:30. to asi z toho že je chory...

sillas
19. mar 2007

prajeme skore uzdravenie....dneska je čas tak na vylyhovanie v posteli...

sillas
19. mar 2007

dneska Riškovi velmi chutil obed, len sa za tým tak zaprášilo..uvarila som zemiaky s karfiolom a petržlenovou vnaťou a potom zo zemiakov a z karfiolu som urobila kašu a k tomu som mu dala ako kompot, kartokovo-jablčkovu výživu..tak teda by bol zjedol aj viacej len som mu už nedala.. 🙂

baby, vam sedia deti v pohode v tých vajíčkových sedačkách?? to je jedna vec že sa tam už iba akurat zmesti, ale sa odráža odspodu nožičkami a mam pocit že z toho vyskočí, alebo dvíha riť a tak sa zošuchne že by aj vypadol.. 😅

kde ste všetky? vonku leje a pri PC nikto??

laurajana
19. mar 2007

ahojte babule...

sillas mas pravdu a preto vzdy ked maly zaspi liham s nim 😀

martina236
19. mar 2007

cawte, my sa chystame tiez na spanok, ale na balkon.
a musime sa pochvalit. vecer zaspava sama v postielke 😀

sillas, sedi i nesedi. mame polohovatelnu? 3 polohy. ale odraza sa aj v kociku aj vsade. takze musime davat pozor.

martina236
19. mar 2007

laura, tak vy ste uz riadne pripraveni na Velku noc. paaani

sillas
19. mar 2007

laury..to je super, ty už máš aj výzdobu, ja na velku noc začnem myslieť ked budem mať všetky papiere hotove...tak ja to zatial neriešim..ale aj tak si myslím, že velka noc bude aj napriek tomu že nebudem na nu pripravena... 😀

renca3
19. mar 2007

sillas, ak myslis v tych lehatkach, tak posuva sa dolu tak, ze mu visia nohy. Tak ho narovnam a potom znova. Uz tam dlho nevydrzi.
Pekna vyzdoba Lauri.

laurajana
19. mar 2007

dakujem babule za pochvalu...nuž som rada, že sa niečo dá stihnúť aj pri tom našom malom žihadle...a už to vyzerá tak, že sme aj zdraví, lebo s nami šijú všetci čerti 😅 som taká rada...

okta
19. mar 2007

Ahojte, tak my sme oslavu vcera zvladli 😉 , blahozelame aj vasim Jozefom. Viki, Laura, to je fajn, ze deturencom je uz lepsie, nech to co najskor prejde. Sillas, s tym vajickom je to u nas tak asi ako u vas. Maly sa do neho len tak - tak zmesti a uz z neho vyskakuje, tak ho uz nemozem ani na chvilu nechat sameho, pripadne, ak musim, tak ho tam priputam.
Dnes mame pol roka.... velmi rychlo to leti...
A u nas od rana husto snezi, tak tu mame koopec snehu.

laurajana
19. mar 2007

okta fuuuuuuuuuuuuuuuuuuj sneh...všetko najlepšie k polročkuuuuuuuuuuuuu cmuky cmuky papa

renca3
19. mar 2007

Blahozelame, Okta. Citala som v Bleskovkach, ze si este uzivate sniezik. 😉

viktoria
19. mar 2007

okta všetko naj k polrôčku, u nás bol dnes otras den strašne prší a fuka dost zimný vietor, mozno aj z toho počasia mi malý spal dobre aj cez den, no uvidíme ako bude v noci....

zuzka111111
autor
19. mar 2007

aj my ti blahozelame okta 🙂 😀

silas : ako si dala
malemu papat rozmixovane alebo len tak popucene ??? uz vie co s tym ma v ustockach urobit?? lebo ja vsetko mixujem a zatial sme papali len zemiacik a mrkvicku a zemiacik a kuracie masko ale len rozmixovanee

a nema potom problem s kakanim???

mario
19. mar 2007

Šimonkovi prajeme všetko najlepšie, veľa zdravia a šťastíčka 🙂 . Okta ty si z Narnie 😀 , že vám sneží? Ja som videla sneh túto zimu len v telke.
My sme dnes neboli vonku, lebo stále pršalo a tak sa spalo len na prsníku. Čítam, že ste sa riadne rozpapkali, nás to ešte len čaká a trochu sa toho bojím, lebo je dosť citlivá aj na potraviny, ktoré konzumujem ja, dosť ju nafukuje.
Idem pracovať, sem-tam vás skontrolujem, či netrávite veľa času nad vyšívaním. Pekný večer!

martina236
19. mar 2007

okta... pozdravujeme malinkeho Simonka a prejeme vsetko najlepsie.

sillas... spominam si, ze maly mal reflux. uz sa to zlepsilo? ja davam posledne dni malej menej a menej nutritonu do mlieka a zda sa, ze je to lepsie, lebo negrcka. 2 mesiace dozadu ale este grcla, ak som nedala.

sillas
19. mar 2007

martinka..ja už som nutriton nedávala, lebo jeho už z toho napína, lebo popri kojení so ho stále musela odtrhnut, daz za lyžičku, zase na cici a takto dookola, on bol z toho nervozny a vypluval to, takže sme grckali, ako som mu začla davať hustejšie jedlo, tak je to no niečo menej, už grcka hlavne preto, lebo ked sa napapa, hned sa pretočí na bruško a ked mu v tom bránim je z toho nervozny, takže vtedy pogrckáva..

zuzka..ja mu to prelisujem cez to do čoho sa dáva cesnak, takže je to viacmenej ako popučene, ale nie su v tom žiadne kusky..
ja som sa tiež bala čo nato jeho bruško hlavne karfiol, ale davam mu len kusok, tak na chut, ale nema problemy, prdka tak ako aj predtým, a odkedy som začala dávať aj výživu tak kaka každý den, sice iba kusok, ale kaka.

okta...Simonkovi všetko naj k polroku hlavne vela zdravia.

okta
20. mar 2007

Dobre rano 🙂 , dakujeme za blahozelania.... keby bol Simon vacsi, vyberieme sane alebo by sme stavali snehuliaka 😅.
Simonovi som dala tri dni mrkvu a tri dni zemiacik, vsetko som iba popucila vidlickou a nemal problem to spapat. Ale teraz mi uz stvrty den nekakal a uz zacinam mat obavy. Niekde som tu citala cosi o slivkach,len vtedy sa nas to netykalo, tak som zabudla, prosim vas, co to bolo? Sillas, aku vyzivu mu davas, ze ti tak pravidelne kaka?
A uz trosku lepsie spava, hoci som porusila svoje zasady 🤐 (ale to asi urobim este viackrat, vsak?) a od tej tretej uz spava s nami v nasej posteli. Aspon trochu som vyspata.
Tak vam prajem pekny "zimny" den!

zuzka111111
autor
20. mar 2007

okta je taka vyzivka slivkova ... aj z jablckovej by sa mohol vykakat...
inak kuk na stretko somnasla super chatu len skoda ze je to trosku dalej ako sme hladali na mimibzare som to nasla nahodou

laurajana
20. mar 2007

zuzka je tam nadherne...skusila som napisat o blizsie info, ked budem doma pokusim sa o tabulku, aby sme mali prehlad kto kedy moze a tak aby bol aspon prehlad kto kedy, potom kto do kolko je ochotny zainvestovat do dovolenky a potom sa to snad rozbehne k lepsiemu...uvidime...skusila som prilozit ruku k dielu aspon takto, dufam, ze som nikoho nenastvala...je to tak trosku prehladnejsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre