Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
8. okt 2007

Renca, Petovi gratulujemeeee

zajtra dijde Janka, tak sa chystame, tesime 🙂

dnes bola v novom case tomaslavka. ked som ju dobre identifikovala 😉

martina236
8. okt 2007

dojde 😀 😀

zuzka111111
autor
9. okt 2007

ahojte renca petovi gratulujeme uz mu muselo odlahnut vsak??
janka ani nestras ze ty to nezvladas lebo potom ja uz mozem zacat hladat lilke nejake jasle 😖 😢

dievcata moje som sa stale ukludnovala ze mi mamka pomoze lebo tu 10 bran odomna byva a dozvedela som sa ze aj moja sesztra je tehotma tiez druhe ale vekovy rozdiel bude mat 5 rocny ale stale place ze jej sa najmenej pomahalo tak zrejme som prisla aj o pestunku 😒 😒

sillas
9. okt 2007

zuzka ber to pozitívne....ešte na 3 mesiace si budeš môcť maminu uchmatnut kym porodi tvoja sestra.. 😀 a tvoja sestra už nebude mať problem..5 rokov je už velký rozdiel, takže vela pomôže to staršie dieťa..

viktoria
9. okt 2007

díky renci že aspon ty na mna myslíš... janka na stretko mi nemôžme prísť lebo mám školu,
maleho som dala spať a ja si farbím vlasy na bordo, viete ja som raz blondína raz tmava, ale vyzerá to dobre...
u nás je pod mrakom, som zvedavá kedy maly vstane lebo v poslednej dobe spí doobedu 2 hodiny a poobede len hodinu...
renci blahoželám manželovi že už to má za sebou... konečne budete viac spolu...

mario
9. okt 2007

je to tu nejak zanedbané, tak idem jesť 😝

sillas
9. okt 2007

no mna čakal dneska poobede ked Riško vstal šok...s velkým plačom..a ked som prišla tak mu tiekla z ust krv...aj Lucka bola dneska doma, ona sa zlakla.. 😅 , tak som zistila že sa nam ide 11-ty zubok, spodna štvorka, biele ešte nie je vonku, ale normalne je otvorene dasienko a to mukrvacalo ako si do toho štural prštekmi..
tak mi je luto tých našich drobcov kvôli tým zubkom..dosť si toho vytrpia..nepokojne spí..nad ranom je už mrnkavy...takže začínam mať deficit.. 😀

renca3
10. okt 2007

Dakujeme za gratulacie. Vcera sme boli vybehnuti v Rakusku po obchodoch.
Ideme na svadbu, tak som zhanala nejake oblecko pre deti aj pre seba.
Ved sa zide aj na promocoiu... 😉

Prerezali sa nam spodne stolicky. Mame 12 zubkov - "selma zubata". 😅
I ked nezvalujem vsetko na zuby, odkedy sa prerezali, budi sa le 1 x za noc!!! Predtym to bolo asi 5 x a nadranom aj kazdu hodinu. Dufam, ze mu to vydrzi. Este prezit ocaky, tie su najhorsie. 😒

Takze Sillas...o chvilku bude dobre. 😉

zuzka111111
autor
10. okt 2007

zeny takze mna to vsetko len caka lilka ma len 5 zubkov a dnesna noc bola katastrofa hlava mi ide prasknut mne sa uz zle spinka aj koli brusku a k tomu etse lilka no des..a to si predstavim kolko zubov jej este pojde pomoooc

mario
10. okt 2007

Zuzka, neviem si predstaviť, ako to zvládaš, lebo ja tehotná nie som a meliem z posledného, noci sú hrozné a dni ešte horšie, nespí, neje nič okrem kojenia a ani kočík nefunguje, je nervozna a ja už neviem čo dalej.
Držím ti palce, aby si to všetko zvládla a skús realizovať nejakú opatrovateľku na dve-tri hod denne, aspon si oddýchneš.

jankamanikova
10. okt 2007

ahojte ... konecne sa hlasim. Mame sa dobre, chlapci spia. Vcera sme boli v Nitre pozriet Martinku s Karolinkou, vyzeraju velmi dobre. A chlapcom sa tam medzi samou malou babou velmi pacilo. Cestu sme do Nitry sme zvladli, nastastie mi Matusko cestou tam a spat spinkal, takze parada.

Dnes sme boli v MC, bola prednaska o imunite. Prednasal primar novorodeneckeho odd. z NZ, takze bolo super. Sme zdravi, a som rada a dufam, ze to tak zostane. Okolo nas je kopec chorych deti, tak som zvedava, kedy sa to nakopi 😠 . Inac ten dr. vravel, ze ked idu zubky, tak je normalne, ze deti soplia, slintaju, su chorlavejsie. Imunita je oslabena a musi viac bojovat. A ze deti do troch rokoch by sme nemali vystavovat velkemu destkemu kolektivu.

Vcera so mala velmi neprijemny konflikt po telefone so svojou mamou. Vykricala mi, ze nic doma nerobim, len sedim na riti a telefonujem (niekedy nestiham zavolat ani Janymu do prace, ale nech si mysli, co chce). A ze by som mala ist pracovat, ze doma aj tak nic nezrobim. A este mala siahodlhy monolog, na ktory som radsej nereagovala, lebo aj tak by mi nedala sancu. Som z toho taka hotova, ze ked si na to spomeniem, tak len stale placem.
Tazko jej budem vysvetlovat, ze som doma stastna a ze doma chcem s kazdym dietatom byt do troch rokov, mozno aj viac. A ze sa im chcem venovat, lebo ma potrebuju. Do prace nechcem ist a ani nepojdem. Jany sa o nas dobre stara a ja sa realizovat v kariere nepotrebujem. Ale toto mojej mame a sestre (karieristkam) nevysvetlim. Ale to nic.
Aspon som sa vykecala, aj ked mam na srdci velku bolku z toho vsetkeho.

jankamanikova
10. okt 2007

renca - BLAHOZELAME!!!!!

ajduska
10. okt 2007

janka, nič si z maminy nerob a hlavne sa nestresuj a neplač, nestojí ti to zato, ty najlepšie vieš, ako to je a že si šťastná so svojimi detičkami...

...mne zas hovorí môj muž, že mám ísť už konečne do roboty, lebo mi vraj z toho, že som už 5 rokov doma šibe a som niekedy neznesiteľná...uznávam, niekedy mám zlý deň, ale nech si to skúsi on, byť celé dni doma s 3 malými deťmi, mať na starosti celú domácnosť a byť na všetko úplne sama, ach jaj, tí chlapi....myslia si, že materská je prechádzka ružovou záhradou a je to fakt DOVOLENKA...tak rada by som sa s ním niekedy vymenila, hlavne keď sú deti choré a majú zlú náladu... ☹ , on tvrdí, že by ro zvládol bez problémov 😀

sillas
10. okt 2007

ajduska...mne aspon muž uzna, že by to nezvladol.. 😀

jankamanikova...nič si z toho nerob, ja som už voči niektorým členom našej rodiny získala imunitu...môžme o tom pokecať na stretku..ok?? 😉 😉

ajduska
10. okt 2007

sillas, to máš dobré, že je taký sebakritický 😀 , ten môj je zas veľký hrdina, lebo nevie, čo to obnáša a ak aj niekam na chvíľu odbehnem a nechám mu všetky tri deti, tak celý čas sedí v obývačke na gauči, malú na rukách a tí starší musia pozerať televízor a sedieť pri ňom a keď sa ho spýtam, že prečo tak sedí, tak odpovie, že keď dá malú na zem, tak plače....on si asi myslí, že o tak robím aj ja, že celý deň sedím na gauči s malou na rukách 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jankamanikova
10. okt 2007

No, ajduska, tak som sa zasmiala. Este teraz sa na tom Tvojom prispevku smejem ... No, dakujem za povzbudenie. Ja som z toho hotova. Ale snas to predycham. Este dobre, ze sme od rodiny taaaaak dalekoooooooo ...

Inac babule, prihlasila som v pondelok na kurz anglictiny. Najprv, ze nic z toho, lebo kurz pre zaciatocnikov je uz rozbehnuty, ale potom sa objavilo jedno volne miesto. Takze v pondelok som nabehla o pol siedmej do osmej, parada, konecne medzi ludmi 😀 . Jany ma vtom podporil a ze on to s detmi zvladne, comu verim, lebo chalani ho miluju.
A pridem domov a deti spia 😲 . Normalne Jany uspal aj Matuska, co je zazrak, lebo Matusko zaspava len na prsniku 😀 . Takze dnes som zase isla na hodinu a nieco som sa naucila a pridem domov a deti spia. Parada. Takze mam aspon dva vecery v tyzdni pre seba. Nie je to sice posedenie pri kave, ale aspon sa nieco naucim a vzdy som tuzila vediet po anglicky.

Takze Vam zdravim a posielam pusinky.
Good By ...

renca3
10. okt 2007

janka...a tvoja mamina uz zabudla, ze mala tiez deti? Alebo ste boli v jasliach? Nechapem. Ved kazdeho naplna v zivote nieco ine.
Tu anglinu ti zavidim, ja by som potrebovala veeeela zdokonalovat. 😉

Prave som dopozerala v TV relaciu o oteckoch na materskej. Boli tam 3 rodinky a vypovede 3 oteckov a teda filmovanie ich v akcii ako to zvladaju. Jedneho som dokonca poznala z nasho ihriska v okoli. Bol doma s 2 babami, teraz len s jednou. Ale priznam sa, nezvladla by som to ako jeho zena. Prichadza okolo 19.00 hod. z prace a ulozi okupane deti do postele.
Bolo by mi to hrozne luto. 😔
Teda ti oteckovia samozrejme nepresedeli na gauci, ale varili a vsetko okolo domacnosti. 🙂

zuzka111111
autor
10. okt 2007

ach jaj muzi a mamky ...janka bud rada ze mas doma bajecneho manzela lebo ja by som radsej mala bajecneho manzela ktory sa vie postarat o malu a viem sa na neho 100% spolahnut ako mamku ...lebo ja viem s mamcou pokecat nie so stevom , viem bez problemov dat mamce malu ale pri stevovi som furt v krci chodi doma vecer ale nikdy ho nenapadne nic urobit musim mu vsetko hovorit hranie s lilkou vyzera tak ze sedi na gavci notebook na nohach a lilka sama chodi okolo a skoro vzdy pride zamnou do kuchyne a aj tak nic neviem spravit ...a asi 2 krat za cely nas vztah nieco urobil navaril ... a teraz kes om tehotna tak mi nepomaha ale vobec v nicom vecer idem uspavat lilku z bolestami v bruchu co vsetko nosim vlacim cely den a bohuzial aj vecer aj ked je doma ....
tak janka mamku mas daleko a kasli nato mas doma harmoniu a to je podla mna najdolezitejsie ....

ajduska
11. okt 2007

zuzka,presne viem, o čom hovoríš, iež mám doma jedného z tých chlapov, ktorý si myslí, že celá jeho starostlivosť o rodinu spočíva v prinesení výplaty, uznávam, aj to je vľmi dôležité, bez toho by sme sa ani nepohli, ale predstavovala som si, že na všetko budeme dvaja, no smola, ani mne vôbec nepomáha, v tehotenstve to bolo tak isto a keď som niekedy povedala, že mi je zle, tak sa na mňa díval ako na marťana, že z čoho mi už len môže byť zle... ☹ ...keď tak čítam príspevky v diskuskách, tak mám pocit, že 3/4 chlapov na slovensku doma ženám pomáhajú so všetkým, kde ale boli, keď som sa ja vydávala??????????? 😠 😠
inak, aj ja som to chvíľu pozerala, tú reláciu, ale muž mi to asi po 3 minútach prepol (asi, aby nemusel mať komplexy 😀 )

janka. tiež ti závidím tú angličtinu, aj mne by sa zišiel taký kurz, lebo dnes všade vyžadujú anglinu a ja viem len po nemecky, možno sa aj ja na niečo dám, ale už asi až budúci rok...

renca3
11. okt 2007

Dievcata, kludne sa tu vystazujte. Myslim, ze tie, co im doma muzickovia nepomahaju to tu moc nerozoberaju. Je ich neurekom. Ja sa priznam, ze ked som si vyberala otca svojich deti, toto bolo pre mna dolezite. Lebo ja som typ, co pomoc potrebuje. Ked sa Peto tak dlhodobo ucil, bola po ruke mama.
Velmi mi pomoze, ked mi obcas zoberie Lea aj na noc.
Ale chcem pripomenut, ze vekom je ta unava vacsia. Takze Zuzka...ty si mladucka baba, plna energie, tebe to pojde lahsie. A ked je Stevko taky "zaneprazdneny", nech ti zaplati pani, co ti pomoze s upratanim a pripadne aj s detmi. 😉
Ajduska...mas moj obdiv. Na 3 deti uplne sama. Ty mas kolko rokov?

zuzka111111
autor
11. okt 2007

renca len vies co je na tom najlepsie ze na stevovi uz vidno ze starne 11 rokov citit vo vsetkom neidem do detailov 😉 ale mala som inu predstavu o manzelstve no smola ja dufam ze sa to zmeni a ....ta pani uz ju hladam pekne bude chodit raz do tyzdna pratat vysavat, kupelnu umyt , podlahu atd lebo ja uz ozaj mam dost a kalsem na to a ked nebudem zvladat malu tak nieco pozhanam len tu opatrovatelka nejak nieje "in" nepocula som este o nikom iba ak do nejakeho sukromneho centra len sa chorob bojim

no nechma sa prekvapit

martina236
11. okt 2007

ahojte, my sme mali dnes noc, uplne ze na maslu. o 3.00 vstala na jedenie, nie a nie zaspat, tak som ju vzala k nam do postele, kopala, driapala, skrabala a to som si lahla o 23.45 a karol o 1.00 a vstaval pred siestou. dovidenia...
Zuzka urcite najdes niekoho. uz ked ja som si nasla v NR, tak v KE urcite najdes. ku mne chodi k malej studentka od Carolinkinych 6. mesiacov. lebo karci tiez vecne v praci,nemala som ju kam dat aj ked som isla k lekarovi a podobne. dojde na 3-4 hodky, ja upracem, obeham co potrebujem a mala som na babu stastie, je skvela a Carolinka ju ma veeelmi rada. o com svedci radost, ked ju vidi k nam prichadzat a plac ked odchadza.

pekny den, my ideme spat

ajduska
11. okt 2007

renca, mám 32 rokov a pocit, že všetko pekné som už zažila ☹ , už sú len starosti a neustály kolobeh okolo detí a domácnosti....

zuzka, ak som to správne pochopila, tak tvoj manžel je od teba o 11 rokov starší? môj odo mňa o 15
s tou pani na upratovanie je to super, ja si zatiaľ musím vystačiť sama, a tu u nás to ešte nie je aj tak také bežné, k susede chodí upratovať moja kamarátka a tú susedu ohovára celé okolie, že si nevie poradiť s domácnosťou sama 😒
ja osobne to schvaľujem, celý deň byť v robote a potom ešte ďalšia šichta doma, no myslím, že ak sa potom zamestnám, tiež si niekoho zoženiem, aspoň raz do týždňa....aj opatrovateľka by sa občas zišla, naši bývajú od nás 300 km, takže mama nehrozí, svokra je síce blízko, ale nejak sa netrhá, aby mi pomohla s deťmi, tak to plátam, ako sa dá, väčšinou všade vláčim decká so sebou alebo pomôžu kamarátky 😉

viktoria
11. okt 2007

ahojte, moje zlaté vidím že máte niektoré problémy s manželmi, je mi to luto že vám nepomáhajú...
no moj muž mi pomoze aj s vysávaním a cez víkendy varí iba on, asi keby mi tak nepomáhal tak by som sa na tu školu nedala, lebo by som to nezvládala...
zuzka toho týzdna videl môj muž tvojho steva v smolníku ale stevo že ho nevidel...
včera tobias vydržal stát sám bez opretia asi 10 sekund normálne som bola z toho hotová...
janka aj moja mama má niekedy také výpadky, že mám len pratať a pratať a ja jej vždy poviem že byt služi mne a nie ja bytu....takže si z toho nič nerob...

ajduska
11. okt 2007

viktoria, si zo Smolníka? Môj otec odtiaľ pochádza, mala som tam starých rodičov a ako deti sme tam trávili celé letné prázdniny 🙂

sillas
11. okt 2007

baby...vidim staťnosťi...no zuzka...možno sa pri druhom zmeni...môj muž mi vôbec nepomohol s malou kým s Riško nenarodil...ešte vo februári ked som bola tehu, teda 2 mesiac, hrozne zle..do prace a Lucka chytila hroznu alergiu, cela sa vyhádzala, tak sme behali po lekaroch, cez kožne, alergo...bolo mi strašne zle, Mišo bol PN už 3 týždne po výbere mandli, takže v pohodičke, prosila som ho aby šiel s malou, že v tej malej čakarni, kde je polovica smradlavých cigánov, že tam odpadnem že čo bude potom s malou ved s zlakne...no a NEŠIEL, lebo že jemu je ešte stále zle..tak toto bola raka rana, na ktoru do konca života nezabudnem...v domacnosti pomohol aspon tolko že popratal kupelnu a povysaval..ked sa narodil Riško jednoducho videl že pomôcť musi, teraz je to už v pohode...a ešte jeden z najhorších dní v mojom živote bol ked som sa vrátila s Riškom z nemocnice, ja štastna..a doma byt ako po výbuchu..ešte tie smeti som našla na zemi pre ktore sa mi už s velkým bruchom nechcelo zdvihnuť, tak ma tam čakali,,, som plakala ako male decko..a pritom sa dal na OCR, chodil len do obchodu od 9-17 tej, s Luckou bola svokra..a on že nič nestíhal..!!!!!!!!!
no ale aby som len nekydala, velmi sa zmenil, snaži sa čo najviac venovať malej a už aj Riškovi celkom..tak snad je to na dobrej ceste..
no nejako somsa rozpísala... 😀 😀 😀 takže klop klop...myslim že aj my musíme na nich viacej pritlačiť! niekde som čítala že muži jednoducho to maju v hlave inak, že nie su domýšlavy a ked chceme predísť sklamaniam tak mu jednoducho musime povedať čo chceme a nie v hadankach.. 😅

renca3
11. okt 2007

To je pravda sillas, ja som za aj vsetko pripominat: sviatky, vyrocia a pod.
S nimi treba na rovinu a priamo. Ako priklad uvediem: Ked sme spolu chodili, opytala som sa, ci to so mnou mysli vazne a ked ano, tak ci bude svadba. A ked ano, tak som navrhla oktober a bolo. Ved hodiny mi uz tikali, nie? 😀

sillas
11. okt 2007

ano ja som tiež niekde čitala, že napríklad treba prechádzať sklamaniam a napríklad ked mame muža ktorý zabuda na narodeniny a výročia a podobne, tak mu to treba pripomenuť par dni predtým...a nie čakať že si spomenie a potom sme sklamané a je zbytočná hádka...a tí chlapi vlastne za to ani nemôžu, jednoducho su takí lod prírody...hehe.. 😀 😀

ajduska
11. okt 2007

tak aj ja keď mužovi niečo vyslovene kážem, tak to spraví, ale mňa štve, že mu to nedôjde samému, žeby mal niečo spraviť a pomôcť mi, ale priznávam si aj ,že som spravila chybu hneď na začiatku a ukázala, že veľa zvládnem aj sama a že si skoro vždy viem poradiť aj bez neho...a on si na to zvykol, veď na dobré sa ľahko zvyká, nie? 😉 😉 😀

ozaj, hlásim ďalší zub, máme ich ešte len 6 a v chodení žiaden pokrok,ani len snaha o kroky ☹

jankamanikova
11. okt 2007

zuzka a ostatne babule - dakujem za podporu a povzbudenie.
Zuzka - mas pravdu, mam skveleho manzela, ktory mi pomoze, ked potrebujem.
Jany je perfektny a o deti sa vie postarat bez problemov. Vcera so prisla z kurzu a deti spali. Normalne ich vyumyva, da jest a ulozi. Parada. A dnes varil veceru. Asi to je dolezite, ze mam doma pohodu, pokoj a harmoniu. A myslim, ze to mojej mame vadi. Ze som taka v pohode a mam doma pokojne prostredie.
Vdaka este raz a som rada, ze mozme takto pokecat.

Inac babule, vcera som konecne po 80-tich dnoch dostala "M". Normalne, nechapem. Po troch mesiacoch ... Ale pohoda, snad sa ten cyklus upravi, niekedy. Ked prestanem kojit ...

Inac Matusko konecne dnes zjedol trochu jogurtu. Takze postupujeme ako vzdy pomaly a opatrne 😠 . Ale to su moje deti, pre jedlo sa nepretrhnu ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre