Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
12. nov 2007

ahojte
no fujavica bola snehova aj u nas vcera ...brr ja by som prijala aj teplu suchu zimu lebo s tym bruchom v snehu s lilkou ani si nechcem predstavit 😖

sillas auticko vyuzivame aj my len teraz v piatok bolo skaredo auto momentalne nemam tak som stevovi volalal nech nas hodi aspon do tesca no zeny osudova chyba ...prvych 15 minut v pohode v auticku sa vytesovala a potom ako z hororu mam z toho nocnu moru doteraz ☹ lilka sa zacala vspierat z jednej strany tzrcali nohy a z druhej hlava kopala kricala ze chce ist von ked som ju dala von vsetko z regalov vyberala a vyhadzovala a ja s brusiskom som to za nou nestihala upratovat nakoniec hodila o zem sklenenu flasu ktotra sa rozbila taks om ju zobrala na ruky ale to auticko sa tazko manevruje jednou rukou lilk aako sviecka natiahnuta revala na rukach vysmykla sa mi z ruk a utekala prec ja za nou kosik som nechala tak ale lilka nabrala take tempo ze som potom nevedela kde mam kosik s kabelkou a vsetkym ostatnym .....lilka revala ja s nou zeny brucho som mala tak tvrde ze som mylslela ze nocujem uz v nemocnici .... ☹ nejak to prestavam zvladat ..nestiham za nou a to mam akoze doma lezat a ako 😢

jenis
12. nov 2007

Zuzka normalne mi az zovrelo zaludok, ked som to citala. ☹ Si muslela mat dost. Ja mam dost bez brucha. Davaj si pozor a radsej ber riadny kosik.

Snehu je u nas dost a na moju zlost sa neroztopil. Musela som ist odpratavat, esteze si malu vzala suseda na chvilku. Ale inak mam sneh rada. Saske sa tiez lubi, uz sme sa aj sankovali, len nemame na sane tu ohradku. Musim niekde zohnat, lebo tie co predavaju v tescu nepasuju. Aj gulovacku sme uz mali, vcera s ockom. Snehu sa neboji, ale ked jej dam snehovu gulu do ruky, tak ju hned roztlaci 😀

sillas
12. nov 2007

ufff.baby..začinaju mi nejaké náročné chvíle..včera sme premiestnili postielku do detskej, aby už aj Lucka spala v detskej a nie so mnou v spalni, a ja spim s nimi v detskej kedže Riško sa budi..nooooo..ledva večer zaspal...ale brala som to v pohode, ale ked som ho teraz doobedu uspavala hodinua on plakal ako keby ho z kože drali, zaspal mi iba na rukách, ked som ho zložila hned sa zobidil a ten reeeeeeev...akože nechápem, ved postielka ta ista, len je v detskej a nie v spalni..neviem čo toto ma znamenať...ešte dneska skusime a uvidime..normalne som z toho v šoku som to nečakala..

zuzka..uffff....prajem ti vela trpezlivosti...maš to teraz určite ťažke...ale ty to zvládneš, ja chodim nakupovať s obomi detmi a Lucka mi aj v sobotu dvakrat urobila taký cirkus ked niečo chcela a ja som jej to nechcela kupiť..akože totálka..na celý obchod..!!! zase ma nejake hlupe obdobie, plače viacej ako Riško...ked nepočítam dnešné uspávanie.. 😀 😀

jenis
12. nov 2007

Sillas ja som zacala pomalicky. Zatial len cez obed spi v detskej. A kedze postielku uz davno nemame tak musime spravit na velku postel nejaku zabranu a skusim aj cez noc ju tam dat spat. Inak mne Saska takto plakala ked uz prechadzala z dvoch spankov, cez den, na jeden. Teraz ju davam spat len po obede a spi okolo troch hodin.

Renca po tvojom prispevku to asi necham este tak, predsa ide chripkove obdobie a je lepsie ked ma vela tekutin. Skusim zasa na jar. 😉

mario
12. nov 2007

Zuzka, tu už prestávajú srandy, fakt je čas zohnať niekoho na pár hodín do domácnosti a aj k malej, hrdinstvo bokom a potrebuješ oddych. Zistila som už dávnejšie, že tie naše sú veľmi podobné povahy, ja som na pokraji únavového kolapsu a to nečakám druhé bábo. Dávaj na seba pozor a riešte to!
Jenis tie ohrádky na sánky majú všade rovnaké, od rovnakého výrobcu, vraj sa parením to drevo sťahuje, manžel zobral sánky a prikladal postupne všetky ohrádky, kým nenašiel aspon približnú veľkosť, aj tá sa však bude musieť trochu roztiahnuť.
Jenis, vraj tri hod, toľko mi spí poobede za celý týžden a tiež má len jeden spánok už pol roka. Ale my máme už tretí týžden spuchnutý nos a tak sa jej zle dýcha, že sa nečudujem, že nevie spať.

jenis
12. nov 2007

Mario, dnes som zohnala ohradku, staru komunisticku, takze bude pasovat. Sa normalne tesim, ale nejako tu svieti slniecko. Asi sa to vsetko roztopi ☹ .
No niekedy spi len dve hodiny. Je to velmi dobre dieta. Ja som rada, uz sa tesim na druhe. Vraj ked je prve dobre, druhe bude vyvadzat. 😉 . Je to u vas tak?

mario
12. nov 2007

Jenis, asi tak nejak to býva, aj ked Henko bol náročné dieťa na zdravotný stav ako astmatik, ale veľmi dobré a dodnes je to kľudná a milá povaha, snád na chlapca až veľmi. Laura je tornádo, určite bude úplne iná povaha. Jeden známy ruský psycholog tvrdí, že do rodiny príde vždy taký článok, ktorý tam chýba, aby bola rovnováha. kedže my traja sme max vyrovnané a kľudné povahy, vieš si predstaviť, čo muselo prísť na vyváženie.

jankamanikova
12. nov 2007

Ahojte .´.. idem na anglictinu, potom sa pripojim.
Uz sme z vychodu doma a tam sa tesim, tesim ...
Pa.

renca3
12. nov 2007

Tak to asi plati, lebo my sme si uzili a stale si uzivame s Leom. Asi v Teovom veku uz takmer vobec nespal, len ked sme sa presuvali v aute pospal tak 30 min za den. A cez den s nim bola tiez pakaren. Ani minutu sa nepohral sam a pamatam si len, ze stale krical. Ale dokazal pozerat chvilu rozpravky, ked som sedela pri nom. Tea TV vobec nebavi. Ked ho Leo nevyrusuje, zahra sa sam. Do obchodu sme s nim pre istotu nechodili, lebo to bol podobny horor ako u Zuzky. Nakupuje u nas Peto.
Zuzka...som si to premietla ako z filmu ten tvoj zazitok. Ziadna sranda, tvrde brucho. Myslim, ze po roku sa na tomto zazitku uz len pobavite.
Takze my sme si uz svoje odzili a teraz mame reativne dobre spave dieta.
Ale aj tak sa mi kazdy divil, kde som po Leovi nabrala odvahu mat 2. dieta.
Teraz to chapem, preco sa vsetci na okoli tak cudne tvarili, ked som si stazovala a bola stale unavena, ked mali take deti ako je Teo. Uplne o inom.
Raz bola u nas navsteva a ja som im o 20.00 zahlasila, ze ja uz idem spat, lebo o chvilu mi zacina nocna sichta. Vtedy sme boli 10-12x v noci hore.To ste mali vidiet tie pohlady. No ale som sa rozpisala. 🙂

viktoria
12. nov 2007

ahojte.... tak máme za sebou dalsiu strasnu noc, malý stále plakal bolo to strasné, zase zo zubov, normálne som hotová a to som sa už aj učila, teraz celý den prespal tak som zvedavá aká bude noc.... no idem....

ajduska
12. nov 2007

mario, si ma povzbudila s tou teóriou ruského psychológa, nevedela som, čomu mám pripisovať to, aký je náš Tomáš 😀 ... a on nás teda "vyvažuje" poriadne...
ja som zas malá prvé dieťa ideálne, Saška bola dobručká, kľudná, hrávala sa a stále sa vie hrať sama, nikdy mi neotvárala skrinky, nič nesťahovala zo stola, kamošky mi závideli a ja som nechápala prečo, myslela som, že všetky deti sú také dobré a keď nie sú, tak sú si na vine rodičia sami...aká som len bola naivná...až sa narodil Tomáš a ten mi to vrátil aj s úrokmi 😀 😀 😀 😝 ....jediné pozitívum pri ňom bolo, že veľmi dobre od malička v noci spal, asi si povedal, že mi dá aspoň v noci nabrať silu na ďalší deň 😉 ....no, utešujem sa tým, že je to chlapec a tí sú takí...aj keď poznám zopár úplne ideálnych chlapčekov

Timka je zatiaľ niečo medzi nimi dvoma, je dobrá, dá si povedať, keď jej vravím "nonono" (u Tomáša to nehrozilo), ale keby ste ju videli, aký to je "zúrivec", normálne obordovie, keď sa rozzúri a vrieska, že ju určite počuť o 3 poschodia vyššie 😀

u nás v jednom kuse sneží, len cez deň bolo chvíľočku bez sneženia, tak sme šli von, ale o pol hodinu sme šli domov, lebo to sa s kočíkom nedalo a deti boli od toho váľania sa v snehu mokré ako myši...som zvedavá, kedy prestane sypať, v stredu mám ísť do Levíc so Saškou na alergológiu na testy, tak dúfam, že to zas nebudem musieť odvolať, ako tú dnešnú Nitru 😒

sillas
12. nov 2007

caute baby...
no veru Zuzka ako hovori /teda píše 😀 / Mario..nejaku slečnu alebo pani na par hodin zohnať...ved si písala že sa ti niečo rysuje?? či nakoniec nič z toho???

dnes zaspal Riško v detskej hned už o 18.15..kedže poobede nespal, po dlhom trápení s uspávaním doobedu sa zobudil o 12.30..takže druhe spanie nevychádzalo..no uvidime čo bude zajtra...asi bol včera z toho v šoku že kde ma postel!! 😅 keby presunuli moju aj ja by som asi bola to je fakt... 😅

janka..vítame doma...

renca...no Lucka je strašne tvrdohlava...aj cestou zo školky bol další cirsku, neviem čo to ma za obdobie..a nepopustí a nepopustí!!!

jankamanikova
12. nov 2007

Ahojte babule. Nie som v obraze, o com pisete, tak zacne z ineho sudka.
Na vychode bolo dobre, deti boli stastne a stastnejsi boli starsi rodicia.
Snehu sme si uzili, boli sme aj v Tatrach. Tak tam je ako v rozpravocke, nadhera. Tolko snehu som uz nevideli asi tri roky, kedze zijeme mimo vychodu a v TT sneh nebol. Neviem, ako to bude v NZ.
Takze sme sa snehovali, gulovali, valali hore-dole. Parada. Akurat Janik, ze si pospini topanocky (ale to je cely on - pedant), tak sa na nas pozeral. Aj sme sa pokupali, posaunovali. Parada.
Cesta vcera domov bola horor. Vsade popadane stromy, poziarnici hore-dole, zaveje. Cesta nam trvala 6 hodin, co sme tak dlho sem este necestovali. Ale chalani boli velmi dobri a drzali sa. Som rada, ze s cestovanim u nas nie su problemy. Ale cesta bola ako z filmu, hroza.

Tak sme uz doma, tesim sa ako male dieta, lebo som rada doma s detmi. Boli sme aj von - prsalo a prsi.

Anglina super, v stredu mame test na percenta, takze vazna vec. Idem sa ucit ...

A povahy? Tak - ja som vietor, Jany je pohodak a deti su taky dobry mix. Janik po mne a Matusko po tatovi. Takze my to mame vyvazene pol a pol.

jenis
13. nov 2007

Dobre ranko, tak u nas nastupili sopliky tiez. Mala nespala skoro vobec. Tak hadam cez den to bude lepsie. Minul sa nam aj olynth do zastrcky, tak neviem ci mam ist s nou do obchodu, alebo radsej nie. Asi bude lepsie ked dnes nepojdeme nikam. 😒

renca3
13. nov 2007

janka...tak vitaj na juhu a uzivaj si znova uprsane pocasicko. 🙂

Dnes som sa bola trochu skolit z ucta. Nechce sa mi studovat literatura, tak nech mi tie zmeny naleju do hlavy tam. A musim povedat, ze som si aj oddychla. Len som uz nevedela obsediet na zadku tolko hodin. Viki, tebe nie je dlho na prednaskach v skole?

sillas
13. nov 2007

renca..aj ja sa chytam na školenie..a už sa tiež teším že si oddcýhenm musim isť do ZV, takže si aj pocestujem...tak si urobím výlet..už sa normálne teším..Riško si už zvykol že je v detskej takže super, bol to iba jednodnový počiatočný šok.. 😀

renca3
13. nov 2007

sillas...to ste doteraz ty s detmi spali v spalni a od teraz ste vsetci traja v detskej? Lucka sa nebudi v noci s Riskom?
Ja sa chystam Tea presunut do detskej s Leom, ale mam strach, ci mu Leo nieco nevyvedie. A okem toho sa Teo este asi 3x v noci budi. Tak neviem kedy.
Ides na uctovne alebo danove skolenie? Ja by som este chcela ist v decembri na danove a v januari na mzdove. No uvidime, ci budu deti zdrave a tak. 😒

sillas
13. nov 2007

ano ved prave, že aj Lucka spala s nami v spalni, tak som to už vyriešila takto..Lucka sa vôbec nezobudi ked je Riško hore..takže pohodička..ma tuhy spánok.. 😀 ale musim spať pri nich kedže sa Riško budi.
vieš čo ani neviem ake....len nejake potrebujem, teda školenie 😕

mario
13. nov 2007

Ja by som potrebovala školenie, ako všetko zvladnuť a neprisť o rozum. Mne už tri krát vrátili opravné ročné zúčtovanie zo zdravotnej poisť. a ked mi už došli sily, tak som išla za ich právnikom a uznal, že to bolo dobre už na prvý krát. Nevadí, hlavne, že majú plnohodnotnú administratívu.
Neviem si predstaviť, že by malá s nami nespala, asi by som behala celú noc. Junior spal sám až od piatich rokov, ale to aj kvôli záchvatom.
Zasa prší, takže sánky asi ponúkneme v bazári.

renca3
13. nov 2007

Tak s uradmi sa treba niekedy skriepit, nie vzdy tam sedia ti najmudrejsi. 😉 To kym som od nich dostala vsetky preplatky za r. 2005, tak som sa aj zapotila. Oni maju s platbami casu dost. 😒
Ved vydrz mario, dockate sa snehu aj v NZ. Mozno budu biele Vianoce. 😵

jankamanikova
13. nov 2007

Renca, Sillas - tak si to skolenie uzivajte. Ja sa idem ucit anglictinu, lebo zajtra mame test, tak chcem "zahviezdit" ...

Sillas - to normalne si ho dala do detskej? Parada. My spime vsetci styria v spalni. Zatial to vyhovuje vsetkym stranam. Janik ma svoju postel pri nasej, aj ked v noci sa prestahuje k nam 😀 ; Matusko spi s nami, ale uz pracujem na kupe postele aj pre neho. Janik bude z jednej strany a Matusko z druhej 🙂 🙂 .
Neriesim zatial spanie v detskej. Tam maju zatial ihrisko.

sillas
13. nov 2007

janka..veru normálne do detskej a kedže je v postielke, jedna postel zvyšuje pre mna... 😀 😀
a zajtra nech si hviezda!! takže nieže nam urobiš na angline hanbu.. 😀

jankamanikova
13. nov 2007

Sillas - 😀 😀 😀 😀 😀 , idem akurat s Janym konverzovat 😀 😀 😀 😀 . Drzte prsty. Citim sa ako stredoskolacka ... Zacinam chapat svojich studentov, ako sa citili, ked som im povedala, ze bude test na percenta 😕 .

renca3
14. nov 2007

Leo bol vystahovany zo spalne ako 9 mesacny, ale dnes sme vsetci traja skoncili v spalni a Peto v detskej. Totiz Leo o 1.00 k nam dobehol, ze uz nechce spat, aby sme mu pustili rozpravku. 😝

jankamanikova
14. nov 2007

Renca - ze rozpravku 😀 . Janik o stvrtej budi Janyho na mliecko a mna o piatej, ze: "Maminka zobud sa, je koniec noci" ... 😠 . No, a potom este Matuska, ale Matus sa neda. On praveze v noci bundosi a rano dospava.
To mame podarene deticky, co?

Dnes sme vlastne od rana doma. Von sa mi velmi nechcelo. A aj chalani boli radi, ze travili cas iba so mnou a s autami 🙂 ...

martina236
14. nov 2007

citam vas citam, len sa mi nedari prispievat 😒 . blbe obdobie, rozrobeny chrup, vlastne uplne do... chyba mi jedna jednotka a dalsich 5 zbrusenych.takze mala Carolinka ma momentalne co sa zuboc tyka navrch 😀 , ale buduci tyzden by sa to malo zmenit, este sa musim 8x naspat a budem moct vyrazit von. od pondelka som nikde nebola, este v utorok som sa bala niecoho aj napit, nieto este jest, ale je to uz lepsie, hoci umyvanie zubov je katastrofaaa.
tiez som zacala vianocne upratovanie. nie ze by som na tom bazirovala, ale uz ked sedkam doma tak to vyuzijem. okna a kuch.linka je hotova, este satnik, spazku a bude. mam tu svokrusu, v piatok dojde zase otec, takze mala ma pestunov a ja riadim.
po dlhej dobe bol Karol s malou v pondelok na plavani, lebo kvoli soplom sme to stopli, uvidime dokedy.
ozaj spia vase deturence uz na vankusi? ani neviem kde som ho dala, ked som kupovala sadu do postielky a som si na to ano nespomenula ze vankus,len svokra sa ma pyta, ze ci este nespi na vankusi. zatial sa ho nechystam ani najst, je to tak lepsie si myslim, nie? na chrbticu a ked nema vyslovene problem, ze sa jej zle dycha a pod., tak hadam nie je treba.

viktoria
14. nov 2007

ahojte...tak jani aký bol test...
mna caká v piatok poobede ale z teologie, same mená a roky...
no vikina spí v detskej sama už od 2 rokoch, nebol s tým velky problém, no a maleho ku nej supnem ked bude mať 1 a pol roka...
mati tie zuby ti nezávidím...
u nás zima ako v rusku, trochu snežilo a teraz mrzne, otras....

ajduska
14. nov 2007

ahojte žienky, aj u nás je zima, no zima ani tak nie, ako stále sneží, dnes sme boli v Leviciach na kontrole, muž si dal potom k obedu pivo, tak som musela šoférovať ja...no, nebolo mi všetko jedno, lebo dosť snežilo, išla som maximálne 70, ale aj tak som bola celá stŕpnutá, aby sa niečo nestalo, 2 deti v aute, ďalšie u svokry...Timku strážila naša "dobrá víla", je to mužova sestrenica, mala ju od 8 rána a domov sme prišli o druhej...vraj bola zlatučká, ani raz nezaplakala, hrali sa, no vraj sa mali úžasne...som rada, že je malá zvyknutá aj na niekoho iného a nie je potom problém so strážením... 😉

janka, ako si dopadla na angličtine? Dúfam, že môžem gratulovať. 🙂

jéj, mati, ty už riadiš na Vianoce, ja budem rada, ak sa my pri tých mojich troch čertoch podarí začať tak 2 týždne predtým...a aj tak to nebude mať žiaden dlhodobý efekt ☹ ...ale už som sa zmierila s tým, že vyupratované budem mať potom, keď budú deti trochu väčšie 😒

Timka spí so mnou na posteli v spálni a muž pri deťoch v detskej, lebo Tomáš tam nechce spať bez neho a v noci sa vždy dokmotril za nami do spálne a všetkých zobudil, tak sme to zatiaľ vyriešili takto....Timka spí na vankúši kedy-ako, ona má úplne tenučký rovný vankúš, takže to akokeby ležala len na matraci, ale niekedy v noci sa nalepí na mňa a spí na mojom vankúši.. 😀

jankamanikova
14. nov 2007

Na dvojke ide dokumet "7 magickych rokov". Pozrite si to. Pa.

jankamanikova
14. nov 2007

No som tu. Matusko mi zaspal, som zvedava dokedy 😠 , lebo mame divne obdobie.
Pozeram ten dokument, je to o "appachmente" - priputanosti na rodinu. Raz som to videla, mam aj DVD, je to super. O detoch ... Parada.

Anglina? Tak mali sme dlhy test, napisala som ho medzi prvymi a tak mi ho lektorka stihla opravit. Zo 115 bodov (co je plny pocet); mam 108,5 bodov. Na uplnu zaciatocnicku, co chodi na anglinu len mesiac, je to dobre, nie? A ked som si pozrela opraveny test, tak ma slo "porazit", lebo som tam mala total blbe chyby. Ale som spokojna, aspon viem, ze co viem a co nie. Tak vdaka za podporu a prajem pekny vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre