Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

stankalm
11. feb 2008

ano? Tamarka mala meniny koncom januara, ale my sme prave naopak vsetkych upozornili, ze ziadne prehnane darceky, lebo ma toho strasne vela, tak my sme to mali take skromnejsie 😉 Aj tak ju najviac zo vsetkych darcekov bavi to, ked moze tym dotycnym nakuknut do tasiek a povyberat vsetko sama 🙂

zoya1
11. feb 2008

o tak Zoja sa tvárila, akože vie o čo ide, a ona má meniny. No úplne super bola. Každému vravela Ja Joja. Ja Joja.

stankalm
11. feb 2008

zlatucka 😎 Ja sa uz tesim, ked aj nasa zacne rozpravat, lebo nejak sa jej nechce..
A co v praci, pohoda?

zoya1
11. feb 2008

Hej v práci pohoda, len to ranné vstávanie ma asi zabije. Idem už asi hajať, lebo ráno 5,20 vstávam fúúúúúúj. Dík sa pokec. Zajtra sa ozvem, pá pá. Chcela som sa ťa ešte spýtať, aké mliečko pije Tamarka? Naša Zoja nechce nič okrem Sunaru.

stankalm
11. feb 2008

No, to ranne vstavanie fakt nezavidim, ale co, nenavyberame ☹ Ja Tamarku este kojim, rano a vecer, takze ja Ti v tomto velmi neporadim 😒 Ale ked moj muz si robi kakao (nesmej sa, on ho proste miluje🙂, tak si vezme slamku a pyta si od neho a v pohode vypije, takze jej chuti vlastne aj to klasicke krabicove..nezabite ma za to..
No, mne uz tiez ocka klipkaju, idem aj ja spat. Prajem dobru noc a zajtra pekny den 🙂

zoya1
11. feb 2008

Dobrú noc. Inak nezabijem ťa 😀 . Môj syn pil klasické krabičkové mlieko od 1/2 roka a je tu živý a zdravý.

renca3
12. feb 2008

ahojte,
zoya...ty vstavas tak skoro, ale vecer mas vydrz. Lebo my ked sa budime o 5.00, o 21.00 uz musim byt vodorovne aspon pred telkou. 🙂

Nase oslavy prebehli tiez v pohode, Leo sa nevedel dockat torty, kedy bude fukat sviecky. Meniny vlastne nemaju, tak oslavy maju obaja len na narodky. Ale tie sviatky blizko Vianoc su nanic. Darcekov plny byt.

janka...to je super, ze vam vsetko tak vychadza ako si predstavujete. Tie kiahne ma uz trochu desia. Uz rozmyslam nad tou vakcinou, i ked som ju odsudzovala. Totiz ked Lea postipe len nejaka mucha, doskriabe si to do krvy a chrasty sa nevieme zbavit aj 2 mesiace. Hlavne na tvari. Nechcem, aby bol zjazveny po vyrazkach.
Urcite bude zle znasat cely priebeh. Kozne problemy ma aj Leo. V zime je suchy ako susienka.
A asi 2 tyzdne ma aj Teo vysypane celo a niekedy si ho ma doskriabe do krvi. Asi s nim pojdeme ku koznej.

ajduska
12. feb 2008

ahojte babule...Janka, dík, si ma ukľudnila s tou "hrošou kožou", Timka to má tiež len v zime, aj minulý rok to tak bolo...aj preto chcem ísť k moru, či to pomôže...

aj ja dávam krabicové mlieko a v pohode....

no, ja vstávam ráno vtedy, keď ma zobudia deti, čo je zhruba okolo 6.00, ale pravdu vám poviem, ešte nejaké 2 hodinky by som si dokázala pospať ☹ ...ale zas to je dobré kvôli škôlke, aspoň ich nemusím budiť a stihneme ráno všetko v kľude...

no, som zvedavá na dnešný deň, lebo Timka vstala ráno o 6.30, o pol deviatej zaspala znova a pred chvíľkou sa zobudila...som zvedavá, či zalomí aj poobede, alebo vydrží do večera, ale to pôjde určite spať najneskôr okolo šiestej a ráno o piatej už bude samozrejme vyspatá 😠

ešte dovarím a pôjdemetrocha von, lebo je krásne, svieti slniečko... na víkend sa má ochladiť, čo ma veľmi neteší, ale čo už, v sobotu je u nás taká turistická akcia "Prechod Inovcom", tak by sme chceli ísť, len ešte musím zistiť trasu, či to vôbec deti zvládnu 😒

zuzka111111
autor
12. feb 2008

no z nasej hrosej koze dnes kozna usudila atopicky ekzem ☹ ale nejak sa mi to nezda no dala nam tu hnusnu hormonalnu mast 😒 ale mam pocit ze ovocny caj taky ten farbiaci cerveny nam nerobi dobre musim skusit robit len nejaky obycajny pigi caj slabuckyyy ...

idem konecne nieco popratat stevik zobral lili vonku 😉

viktoria
12. feb 2008

maly pije krabicove mlieko od 2 tyzdnoch a tu je............ 😀
dnes sme boli von bolo pekne slnko svietilo, ale nas tobias stale sa hrabal v hline v kamienkoch a tak.....takze spinavy bol hned........

renca3
12. feb 2008

caute,
dnes bol Leo zo skolky v divadle, tak nespal, potom sme boli pozicat masku na piatkovy karneval. Tak ho to zmohlo, ze mi v aute zaspal a spi doteraz. Bud prespi do rana alebo sa v noci preberie a mame po spanku my.
Tak je tu zvlastne ticho, no je mi ho luto budit. 🙂 Teda ticho ako ticho. Tea je tiez uz dost pocut.

sillas
12. feb 2008

caute baby..
jankamanikova...som zvedava ako si dopadla u dr..dufam, že si už bola, ved už aj na sono by si mala isť... 😉

ja ešte potiahnem nutrilon nejaký mesiac a tiež začnem davať krabicove..tak uvidime...my musim poklepať nemame žiadne kožne problemy..už aj líčka nam nečervenaju..tak uvidime

inak Riško ma normalne v noci vytláča z postele...asi začnem ustielať na zemi, lebo sa mi zda že už aj manželska mu bude mala.. 😀 😀

Lucka začala trošku pokašlievať, tak uvidime, dopujeme vitaminikmi...dufam že to nejako prejde, a cez víkend sa môžme kurírovať.. 😒

renca3
12. feb 2008

janka...ozaj napis, ked si uz bola na vysetreni. A ako sa ma Janik? Mozes vobec teraz vybiehat z domu?
Janikovi nech sa to rychlo hoji. 🙂

jankamanikova
12. feb 2008

Skok tu na skok, lebo Janik tie kiahne tazko zvlada, tak budem rychla a strucna. Lietam k nemu hore-dole. Doteraz som pri nom lezala a len drzala asi dve hodiny ruky, aby sa neskrabal. Chudacik, je z toho mimo, co mu aj verim.
Von nechodime uz vobec (co to vlastne je?).

Bola som u dr. Babetko je v poriadku, malo krasnu tvaricku a srdiecko bilo a "pobyt" vo mne si vychutnava ako sa patri. Akurat sme boli prekvapeni - ja aj dr. - lebo podla ultrazvuku by som mala byt v 16. tyzdni (podla mojich zaznamov v 13. tyzdni), co akoze nechapeme, ale neriesim to. Bud sme babetko pocali skor, ale je to velke dieta a ultrazvuk ukazuje nieco dopredu (to som mala aj pri Matuskovi - podla ultrazvuku som bola mesiac dopredu a prenasala som ho tri tyzdne). Takze to nechavame plynut dalej, tak ako sa ma, zdravi sme, babo kludne, takze vsetko ako ma byt. Vo stvrtok ideme na testy, tak sa uvidi viac.
Inac Jany sa tesi, ze porodime skor (ak to tak bude 😉 ), lebo on ma v auguste velku zazazku pre anglicanov, tak on je spokojny 😉.

zoya1
12. feb 2008

Čaute maminky! Čo máte dnes nového? My zase raz nič. Dnes sme síce boli v Maďarsku v Tescu na nákupy, odľahčiť manželovu peňaženku 😀 . Inak všetko po starom.
Janka: tak čo bolo u dr?
renca: Ako Leo? Spinká? Alebo ste už nebodaj hore?
Sillas: Ako je v robotke?

jankamanikova
12. feb 2008

Zuzka - nedavaj Lilke tu hormonalnu mast. Nam ju predpisali tiez, ale mamina (ta je lekarnik) mi ju zakazala davat. Ma len kratkodoby ucinok a velmi velke nasledky, ktore sa ukazu na detoch ovela neskor. Ako chces, ale ak mozes tak jej ju nedavaj. Daj hocijaky krem na premastovanie. Ja davam Biodermu, a pomaha, lebo koza nie je sucha a to dietatku staci. Je to iba moj nazor ...

jankamanikova
12. feb 2008

renca - chapem tie obavy z tych kiahni. Ja Janikovi drzim ruky, ked spi (takze sa nevyspim) a cez den ho stale sledujem. Nastastie pocuva, ale musim niekedy skricat, tak sa potom na mna hneva.

sillas
12. feb 2008

janka...no neviem si to predstaviť, nás to bude tiež čakať...no a o seba mam strach...hehe... 🙂
to je super že drobček v brušku je ok, a že rastie.

zoya...no v robotke je ako v robotke..ale zrazu mam ovela viacej času doma, som kludnejšia, a deti si viacej vychutnam, lebo sa nestresujem..no uvidime..Riško mi velmi chýba...takže sa už teším na víkend..

inak stále taha Lucke vlasy, som z toho na nervy..a ona kričí a blačí...no paradička..hihi

jankamanikova
12. feb 2008

sillas - som rada, ze si v praci spokojna. Tesim sa z toho, naozaj. Ja si to neviem predstavit, ze by som mala ist do prace. Asi by mi deti chybali. Ty sa drz a tes sa na vikend. Na ten sa tesim aj ja, lebo Jany bude s nami doma ...

zoya1
12. feb 2008

Tak to je tak aj u nás. Zoja neustále do Doda zapára a ten sa zlostí a kričí. Ale asi to medzi súrodencami tak má byť 😀 .

jankamanikova
12. feb 2008

zoya - u nas to zacina. Matusko zacina zaparat do Janika a ten sa zlosti, ale nastastie sa maju radi a vedia sa hrat. Ale provokuju sa, to je pravda.

zoya1
12. feb 2008

Aj naše deti sa spolu dokážu pohrať aj pár hodín. Ale príde deň kedy tá malá beštijka využíva svoju výhodu mladšieho súrodenca. Príde k Dodovi začne do neho zapárať a potom beží po byte a kričí BIJE BIJE. No nezabi ju!

sillas
12. feb 2008

no tie naše sa vela nepohraju...tak chvilku, lebo Lucka sa chce s babikami a s Legom, a puzzle..a Riško jej všetko berie.. ☹
a ked sa začnus Riškovými kockami, tak začne mu Lucka ukazovať a stavať on všetko bura..no a to sa jej nepači..a už neviem či mam pllakať alebo sa smiať... 😀

včera som šla spať o deviatej, o poljdednej bol Rišo hladny, ja som bola už vyspata, potom som ledva zaspala a rano som sa zobudila totalne nevyspata...a teraz sa mi ešte nedrieme..som zvedava do kedy.. 😠

renca3
13. feb 2008

O spoluziti nasich deti ani nehovorim. Castejsie sa otlkaju ako hraju. Verim, ze sa to raz zmeni k lepsiemu. 🙂
Leo sa vecer prebral, vycikal sa a spal dalej do rana. Teda kym ho Teo o 4.30 nezobudil a celu rodinu.
Tie rana su potom neskutocne dlhe. Uz sme sa pred skolkou zahrali spolocensku hru, pohral sa na pocitaci zopar hier, s hrackami chvilu, no je to uzas. 😝 O chvilu pojde Teo spat a mozem ist pracovat.

jankamanikova
13. feb 2008

renca - tak to mas zaujimave s tymi ranami. Aj nase deti vstavaju skoro rano, ale naucili sme ich, ze este sa v posteli lezi minimalne hodinu 😀 . Aspon mamina, oni zatial maju moznost zdemolovat cely byt 😀 .

viktoria
13. feb 2008

ahojte....tak tie skarede pupence co ma tobias tiez by som povedala ze su to kiahne, ale dr. povedala ze to nie su kiahne...
ale strasne si to skrabe hlavne v noci a potom az z toho svrbenia place... neviem ako mu mam pomôct, dr. mu dala sirup a puder ale vôbec mu to nepomaha........
dnes som kupila manzelikovi na valentina boxerky s takymi srandovnymi nadpismi a obrazkami.......
jani som rada ze vsetko je ok a ze ti uz nieje zle...........

renca3
13. feb 2008

Ano Janka, len ked je vonku este tma, Leo sa v izbe boji sam a Teo ma taha za ruku, aby som vstala. Tak sa s Petom aspon striedame. Jedno rano funguje on, potom ja. 😝

sillas
13. feb 2008

Renca..neviem si predstaviť take skore vstavanie...uffff...ja mam problem o šiestej, a potom kedy ide vlastne Teo spať??

zuzka111111
autor
13. feb 2008

jankaaaa a ake to ma nasledkyyyyy ☹
ked ja neviem co mam robit som pocula vselijake nazory na to ...

martina236
13. feb 2008

renca... 4.30? to by ste aj chlieb stihli napiect 😉 . pises ze o deviatej je uz Teo unaveny a ide spat, spi este aj poobede potom? mate teda uplne odlisny rezim. pre mna by bol veeeelmi narocny.

zuzka, ked mala carolinka kozne problemy, tiez na predpisali kortikoidovu mast a dala som jej. nie sice dlho ale ano. pytala som na to nasho este vtedajsie lekara a on na to to uplne laicky, ze maju ludia voci tomu predsudky ale ze je to moderna liecba. myslim si ze ak uz nic ine v danom pripade nepomaha, tak je lepsie tu mast dat, aby sa to neskor nezvrhlo. len moj nazor.

my sme mavali posledne casto a vlastne to trva este, okolo ust ekzem, nikde inde. uz som skusila rozne maste(teraz bez kortikoidov). lekarka na predsa odobrala krv na rozne testy na alergiu, lebo si to vsimla aj ona uz, dnes som volala na vysledky, takze carolinka ma disregulaciu imunity. v podstate my to vysvetlila tak, ze sa jej to prejavuje ekzemom a nie prechladnutim a pod. kedze nie je v kolektive. senzitivne reaguje na stravu, pocasie(hmla, teplo, chlad atd.) tiez mama nizke hodnoty zeleza. predpisla bronchovaxon, maltofer, pyridoxin. tak ideme davkovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre