Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
18. apr 2008

Ahojte! No žienky dnes ste tu toho toľko popísali že až až. Som 1/2 hodinu len čítala 😉 . Janka pošli aj mne číslo na mobil, pretože na budúci týždeň určite pôjdem do PO do školy tak ti zavolám a mohli by sme sa aspoň na chvíľku stretnúť. 1 káva a tak 😀 😀 😀 . Samozrejme ak by si chcela. Pá a krásne sníčky všetkým

stankalm
18. apr 2008

ahojte babenky...som citala Vase dnesne prispevky...tak to ako keby ste aj o mojej Tamarke pisali...tiez mame obdobie vzdoru. Dnes napriklad sme boli v Ruzomberku, nezobrali sme kocik, moj manzel tvrdil, ze predsa bude dobra, tak naco...ale netrvalo dlho a priznal, ze sme ho predsa mali zobrat. Isli sme si po pesej zone a mala zbadala psa priviazaneho pred obchodom a samozrejme sa k nemu rozbehla, ale my sme sa bali, clovek niky nevie, ako pes zreaguje, ci nevyskoci alebo co a dieta sa zlakne, tak som jej pekne povedala, ze nesmie ist uplne blizko a ona nie, len "vavo a vavo", tak som ju zobrala na ruky a vtedy spustila rev na celu ulicu, vystrie sa ako struna a normalne ju mam niekedy problem udrzat. Potom sme boli v obchode - v textilnej galanterke a tam ju zaujal stojan s nitkami a ked sme uz chceli ist, tak ona ignorace, tak znova na ruky a znova rev a kopanie...
Tiez ked som este nemala malu, tak som si pomyslela na cudzie dieta, ked takto vystrajalo, ze co je to za dieta a matku, ale teraz to uplne chapem...a mam pocit, ze ju nezvladam! Inak je zlatucka, aj sama sa doma pohra, pomaha mi, vsetkemu rozumie, salieme sa, tancujeme, len ked ju proste "vytrhnem" z nejakej cinnosti, tak je to strach a hroza. Ako Janka pise, aj ja sa snazim najskor pekne povedat, ked to nejde, tak zvysim hlas a ked ani tak, tak uz som potom na nervy ☹ Ale napr. dnes sme sa s muzom zacali rozpravat my dvaja a malu som mala na rukach a ona stichla a pocuvala nas...tak ja neviem. Ale ignoracia u nej neplati, ona sa vacsinou ukludni, ked ju vezmem na ruky alebo aspon objimem a navediem ju na nieco ine, napr. si zoberieme knizku alebo hocico ine. Joj, ale da to zabrat...Asi to fakt bude tym, ze je stale so mnou, lebo mna ignoruje uplne, skor posluchne cudzich. A napr. v meste nema problem chytit za ruku nejaku znamu, alebo len tak cudziu pani, ktora sa jej prihovori a isla by s nimi...ale samozrejme mna za ruku chyti len vynimocne. Som z toho niekedy uplne zufala a potom vecer sedim pri postielke a je mi luto... 😒

Som sa nejak rozpisala...ale aspon sa vam mozem vyrozpravat 😉

Martinka... my sme Tamarke dali nastrelit nausnicky v kozmetickom salone, robi to diplomovana sestra a bola velmi zlata. Robia to u nas aj v predajni s bizuteriou, ale to sa mi zdalo nehygienicke a hlavne na stojaka to robit malemu dietatu...V tom salone bol gauc a hracky, sice aj tak drela ako o dusu, ale vysli sme von a pohoda.

No idem si lahnut, dnes mam nejaku smutnu naladu, tak sa hadam z toho vyspim. Prajem dobru noc a krasny vikend. Pa paa

mario
19. apr 2008

Prajem krásny a pokojný víkend.
My ako obvykle sme samé, chlapi išli na MS do Žiaru a prídu až v noci.
U našej Laury ten vzdor nie je až taký výrazný, ale plače, ak nemá po vôli. Skôr máme problém s tým, že sa ani min nezahrá, ani sama, ani so mnou, striedame akivity kozmickou rýchlosťou a nič ju nezaujme, neustále vyžaduje moju prítomnosť a mám problém ísť aj na WC. Je pravda, že som s nou stále ja a možno by tiež potrebovala zmenu, ale ťažko ju nanútim napr. mojej mame, ked nemá záujem k nej prísť a byť s nou. To je asi údel starších súrodencov, lebo u mojej mladšej sestry trávi každý druhý víkend a ide sa tam zodrať. Zvykli sme si a už to neriešime, nezaberalo to.
Je mi trocha ľúto, ked vidím iné maminky upravené a usmiate, lebo ja mám teplákovú kultúru, tenisky a vždy pot na čele, lebo za ruku nie, v kočíku nie. Vonku by len stále utekala a ja dáma pred štyridsiatkou nevládzem hodinu utekať za nou.
No asi máme všetky nejaké vykecávacie obdobie.
Tu je hrozne zamračené, tak uvidíme, čo z toho bude. Celý den vnútri by ma nepotešil.

renca3
19. apr 2008

ahojte,
tak aj my sme sami, drahy cely vikend v praci. dnes uvidime podla pocasia co podnikneme a zajtra mame rodinnu oslavu. deti v noci pokaslievali, som zvedava co z toho bude. zajtra ma byt uz podstatne teplejsie, taj sa tesim.
prajem peknu sobotu.

martina236
19. apr 2008

stanka, u ns v NR o takom salone neviem, budem musiet posondovat... hadam sa k tomu raz dostaneme.

u nas sa dost rozprsalo, mala spi a neviem co podnikneme poobede. doobeda sme boli na nakup, obed som varila vcera vecer, zemlovku, ja ju nemusim ale karci si zamlsal, mala mala cestovinky s maskom. este idem upiect nejaky fajnovy kolac, lebo vo stvrtok som robila struhany tvarohovy a zostali 2 kusky, lebo karci zobral do prace, aj susedke som odniesla, lebo ona stale prinesie. niezeby sme boli nauceni na kolace, niekedy nepeciem aj mesiac dva, ale aj navsteva a tak... asi urobim jahodovy a detom spravym piskoty s bananom v cokolade. tesim sa, ze mozem detom vypekat, lebo nasa malo co moze, teda nic co je od mlieka, masla... ale ten jahodkovy spravim taky, aby mohla aj ona 😀

inak sa mame fajn, vikendova pohodicka, karci mi tu chrni za chrbtom, mala vedla, tak mam klidek.

sillas
19. apr 2008

caute baby...no bavim sa tu na vašich príspevkoch neskutočne... 😀
daju nam zabraž tienaše trpasliky... 😅
u nas dneska celý den lialo, tak sme absolvovali aspon navštevu, dufam že zajtra sa počastie trošku umudri...ked nie budeme si musieť vymyslieť nejaku návštevu... 😀 😀 😀

martina236
20. apr 2008

cawte, znami odvolali navstevu, lebo su vsetky 3 deti durch chore. takze moje maso som prave strlizovala do poharov, lebo my by sme to museli jest asi cely tyzden a kolaciky im poobede zanesieme, ked mala vstane. dame vydatnu prechadzku. zdalo sa ze vonku bude teplejsie, ale pofukuje zimny vietor a je len okolo 15 stupnov. kym som doobeda varila, tak boli nasi na pieskovisku a dosli s natocenymi dvoma videami v mobille. mala sa ucila liezt po dervenom rebriku na preliezkach, co vedie k smykacke. to prve video excelntne a to druhe, viete si predstavit, nedala mu sancu dotocit to, lebo padla dole, uz len plac bolo pocut 😠 . samozrejme ked vosla do chodby, tak prve co hlasila, ze "kaja padla". spinava od usi az dole, len som ju vo vani povyzliekala, aby nebola spina v celom byte. ale teda sa tesim, ze boli spolu von, teraz ju uspava, huraaaa 😎 😎 😎 . uz asi 4x za sebou.
nikoho tu niet, asi sa navstevujete a tak. krasny zvysok vikendu 😉

martina236
20. apr 2008

dnes je tu ale smutne, tichooooo. vonku sa to dnes poobede krasne vycasilo a bolo tepluuuucko. dosli sme o siedmej domov, mala hned zaspala... a tu nikto, nemam s kym prehodit vetu 😠

ajduska
20. apr 2008

ahojte babule, ste toho riadne popísali, júj, čítala som to tiež určite polhodinu 😉

naša Timka je presne taká istá, ako všetky ostatné deťúrence, tiež skúša, koľko môže, ale našťastie tie jej záchvaty vzdoru nie sú veľmi intenzívne, buď plače, alebo "zazerá jak ponorka na mínu", keď jej nespravím po vôli a bojím sa, že si pristúpi spodnú peru, čo ju má takú ovisnutú, alebo hodí o zem niečo, čo má poruke, najčastejšie čapicu... 😀 ...ja sa ale na tom už len bavím, po toľkých deťoch už mám tréning 😀 😝 ...ale aj mňa niekedy vytočí do maxima, tak ako Janka najprv skúšam normálny tón, potom "jačím" a nakoniec aj capnem po zadku, ale to našťastie Timku len málokedy, skôr som to robila pri Tomášovi, ale naňho to nemá žiaden účinok, myslím bitka, akurát si ja uľavím, keď mu capnem, ale on si poplače tak maximálne pol minúty a zas robí zle, ako keby sa nič nedialo...naňho neplatí nič, ani podobrotky, ani pozlotky, ☹ 😠

inak, existuje na koníkovi téma pre viacdetné maminky, je v Mama, oco, rodina a volá sa 3 a viac 😉

my sme zas víkendovali na Inoveckej chate, asi si tam nakoniec spravíme nejaké víkendové sídlo, už sme tam jak inventár 😀 ...ale deťom sa tam páči, vybehajú sa, máme tam izbu, v ktorej spávame len my a človek tam spozná kopu nových ľudí, lebo sa ich tam cez ten víkend premelie dosť 😉

zoya1
20. apr 2008

Ahojte. ZOja dostala angínu. Takže zajtra zostáva s mojou mamou, a od utorka "dovolenkujem". Aspoň si oddýchnem - aj keď pri našej Zojke sa o oddychu hovoriť nedá. Prajem pekný zvyšok víkendu. pá pá

viktoria
21. apr 2008

ahojte......tak dalsie 2 skusky mám za sebou, uz len 7....
takze kazdy víkend nejaka skuska......
maly je este stále trochu nachladeny aj muz bol a aj ja...............
u nas je zamracene asi bude prsat, no mozno stihneme ist este na chvilu von,...tobias sedi teraz pri mne a reve, lebo chce pikat do nootbooku......

renca3
21. apr 2008

caute na zaciatku tyzdna. my sme zacali virozou. Leo a horsie je na tom Teo. prska ako maca a kasle z hlienov.

zajtra mame 1. vystupko pre polovicky a deti. bude ma mrziet, ak tam moje nebudu. no verim na zazrak, ze zajtra bude na tom Teo lepsie a Peto ich tam zoberie. normalne mam trochu tremu i ked do tuheho pojde az v sobotu. 🙂

martina236
21. apr 2008

viki, ze uz len 7 😕

renca, ake vystupko, folklor, dobre si myslim? peto netancuje?

zoja nech je rychlo fit. asi ju boli hrdielko,co? chce pri tom papat?

my sme boli doobeda pozriet karciho v praci, lebo vonku nebolo velmi pekne, prsalo a este stale fuka, teraz mala spi, vyvesila som pradlo z pracky, asi nieco zjem a poobede skocime do obchodu a ked sa bude dat tak na vychadzku.
volala som lekarke, na ockovanie mame dojst zajtra poobede, lebo ze tam ma plnu cakaren. hadam nam to nenarusi poobedny spanok a stihneme dospat kym nepojdeme, lebo to by bola pekne mrzuta, ak by som ju budila.

pekny den vsetkym prajeme

renca3
21. apr 2008

mata...ano folklorne vystupko a Peto netancuje a netancoval takyto styl. 🙂 v kroji ma videl Peto len na svadbe, mali sme to spestrene folklornou vlozkou. dokonca aj zenicha sme navliekli do kroja. zvladol to super. 😉

no ani sa mi nechce, ked je Teo taky nascipany. chore dieta je za tri. cely den mrncal a musela som ho nosit na rukach, nic ho nebavilo. dufam, ze tato noc bude lepsia ako posledna. ved to poznate... plny nos, nemoze dychat a budi sa kazdu chvilku. 😒 ja si len hovorim, "zajtra bude lepsie" 🙂

sillas
21. apr 2008

renca....tak hlavne nech sa skoro chalaniuzdravia...a Zojka tak isto... 😉

unas bolo dneska krásne ale pofukoval dosť vietor..
Boli sme vonku ešte aj ked som prišla z prace...Riško nechce byť ani v kočíku aniv trojkolke..len pešo...tak mam z toho trochu nervy...Lucka sa popri nas bicyklovala..a ked mi on utiekol...a Lucka kričala že sa nevie odraziť... 😀 že jej mam trošku pomôcť...no sranda...

my nociniekedy mame rušne..je to asi kvôli zubkom...niekedy neplače vôbec a niekedy mrnčí každu chvilu, ale hlavne že sme zdravy.-.. 😉

zoya1
21. apr 2008

ahojte, chcem sa spýtať. Myslíte že sa doktorka na detskej pohotovosti môže pomýliť s diagnózou????? Ja mám taký pocit, že Zoja mala tú zvýšenú teplotu od zuba - vyšla jej už posledná stolička. Dnes celý deň v pohode, nesmrká, nekašle, spapá všetko čo jej príde pod ruku - normálny deň. Asi s ňou hneď ráno naklušem k našej lekárke, nech ju ešte pre istotu raz prezrie. ATB som jej vysadila po 2 dávkach - začala hnačkovať, a dávala som jej aj Nutrolin B,

renca3
22. apr 2008

zoya...a to na zaklade coho usudila, ze je to angina? ze jej pozrela do hrdla a nasadila hned ATB? aj Teo ma zapalene hrdlo a ATB nemame, ani nie je dovod.

laurajana
22. apr 2008

ahojte, tak je to tu, dnes nam zavolal dr. ci prideme na ockovanie proti pneumokokom...napiste mi prosim ak viete blizsie. Viem, ze je to skor pre deti, ktore patria do rizikovej skupiny ako su nizka porodna vaha, casty zapal stredneho ucha...a pod. este aj kopec inych ochoreni...chcem sa len opytat, deti vo veku 2-11 mes. su ockovane 3x, 12-24 mes. 2x a 2-5 ročne jednou vakcinou...ako je to potom s tou dalsou davkou - prvu hradi poistovna iba 85,- rodic a tu druhu davku?! Si hradi napr. vo vyske nieco cez 2000,- rodic sam plnu ciastku?

renca3
22. apr 2008

lauri...toto neovladam, ako je to po novom s tou vakciniu a platbou za nu.
my sme boli po starom Teo 2 x a to v 9. m. a 12.m. a Leo raz ako trojrocny. vsetky sme si vtedy platili.

vcera som pozerala Vilomeniny. bola si si aj ty zaspievat? pozerala som, ci ta neuvidim. 🙂

viktoria
22. apr 2008

ahojte tobias spi ja som dovarila a idem sa ucit
s tou vakcinou je to tak ze za obidve doplatis iba okolo 86 sk, najprv zaockuju a potom zase o 2 mesiace na preockovanie, aj ja som dala recept do lekarne a cakam kedy pride ta vakcina, lebo ze je jej malo... tak cakame..
no mne dr. povedala ze nemam vahat a mam maleho zaockovat lebo je to dobra vec....
dnes je u nas raz slnko a raz velke mraky, no dnes urcite nepôjdem von lebo ma caka okolo 200 stran a to v piatok uz mam skusku, normalne sa mi to zacalo kopit, ale bojujem dalej....
chorym drobcom prajem aby sa co najskôr uzdravili, dnes chcem dat tobiasa prvykrat ku vikine tak uvidime......

martina236
22. apr 2008

cawte, mame za sebou navstevu jasli a o tom co som videla sa mi ani nechce hovorit. ale poviem vam... pani ucitelky, resp. sestricky akurat vychadzali s detickami vonku. napratane v kocikoch aj 2 -3 deti, ale ved dobre nemaju x ruk, ale ako tie deti vyzerali, aj chut na obed ma minula 😒 uplne z blizka som videla asi 4, ale vsetkym komplet trcali zelene sviecky, som bola zhrozena, ze im ich nedokaze nikto utriet, vselijake pozaschynane. mala som chut sa otocit, no kedze nas uz zahliadli, tak sme predsa isli dnu. ani zariadenie nenasvedcovalo tomu, ze sa nachadzame v detskych sukromnych jasliach. vybavenie pocnuc nabytkom a hrackami typisch komunisticke. samozrejme mala na to ohlad nebrala, ta sa hned rozbehla medzi hracky a bolo jej jedno, ci by som ju tam nechala, lebo mala tam tooolko roboty. takze prvy dojem za vsetko... zajtra mame navstivit este dalsie. od tych ale ocakavam viac, su v rodinnom dome, len 10 deti, verim, ze neodidem s dlhym nosom.
rozumiem ze to nikde nedostane mala taku starostlivost ako doma, ale uz len na ie sople som ja taka alergicka, ze som mala dost.
zoya, ty ako v odbore znala, skus nejako pripomienkovat tenti moj zazitok, ci som len narocna a fajnova a na nieco take si treba zvyknut. je to vsade rovnake a kedze nie je jedna ucitelka na jedno dieta, tak to inak nejde, alebo som natrafila na nespravne zariadenie. dik.

renca3
22. apr 2008

mata...aj u nas maju deti v skolke sviecky pod nosom a som na to alergicka. ked to vidim, hned utieram nos aj cudzim detom. tiez sme v sukromnej skolke. v jaslickach by mi to prislo este horsie na takych malinkych detoch.
asi je to vsade, drzim palce na zajtra.

martina236
22. apr 2008

no ved si to predstav... maju tam aj osemmesacne a predsa len tie mensie deti, vies ako sa babru navzajom mojkaju, no oslintane jedno od druheho a ked su taketo usoplene, sodoma gomora 😕 . ja som a na to tej pani pytala, ze co tie sople a ona ze vsetky deti maju v jasliach sople. to som nepochopila, ale casom na to asi pridem 😀 , lebo som si mylslela, ze ak dieta takto skaredo sopli, nie ze mu ide iba voda z nosa, tak by malo zostat doma, nie?

stankalm
22. apr 2008

ahojte...
no martinka to je fakt hrozne s tymi jaslami, ja si tiez myslim, ze ked maju deti take sople, tak by mali radsej zostat doma. Ale zrejme ti rodicia si nemozu dovolit byt stale s dietatom doma. Ja som z toho jelen...
Ja neviem preco mam stale pocit, ze tu na Slovensku skoro kazdy berie svoju pracu ako trest alebo co...a je to tak aj na ucitelkach. Ved ked ich to nebavi, tak nech to nerobia. Ved deti potrebuju najviac starostlivosti! Ja tiez ked som robila recepcnu, musela som sa stale usmievat a byt super naladena a ku kazdemu mila, aj ked mi prave nebolo najlepsie alebo dokonca ked som tam pobehovala s obrovskym brusiskom...Ale nebolo mi to na obtiaz, robila som tu pracu rada, aj ked ludia sa nasli vselijaki...
Ja som raz pozerala reportaz z jasli v LM v TV a bola som tiez zhrozena, take komunisticke vsetko, ucitelky,ci sestricky v bielych plastoch a tie smutne ocicka deticiek, joj, bolo mi tazko. Ved za jasle sa plati tolko kolko je rodicovsky, ci nie? Kam potom tie peniaze idu?
A Ty chces dat malu uz do jasli? Odkedy?
Ja mam Tamarku zapisanu do skolky od januara, no uvidime.

S tym ockovanim je to tak, ze do 2 rokov sa doplaca tych 85 Sk, su 2 davky. Keby dietatko patrilo do niektorej rizikovej skupiny, tak sa neplati nic. Musim aj ja skocit k dr., aby sme to do septembra stihli ☹

Nas asi navstivi chripka...manzel je uz treti den chory, teploty sice ustupili, ale nadcha a kasel, joj a chory chlap doma, to je na nervy. Tamarka sa tiez dnes zobudila s plnym nosom a s odsavackou som jej dost vytiahla, tak uvidime, aky to bude mat priebeh. Najhorsie je, ze si nechce dat kvapnut ani kvapky a s odsavanim je tiez velky problem, place az sa zachadza 😒

No uz sa mi zobudila, prajem krasny den. Paa

mario
22. apr 2008

Laura, aj my sme vakcíny platili komplet a poisťovna teraz prepláca, ale len tie lacné vakcíny, čo nie sú deti chránené navždy, ale pravidelne to treba preočkovať. Je na zváženie, či nedať radšej tú drahšiu, ak to nie je problém finančne zvládnuť, lebo mne dr. odporučila radšej drahšiu kvôli min. výskytu vedľ. účinkov.
Maťka, tvoja reakcia na tie jasle bola úplne normálna a to čo sa tam deje normálne nie je. Moja sesternica musela malú dva a pol ročnú dcéru z jaslí vyhlásiľ, lebo bola stále chorá, vraj to posilní imunitu - tvrdili učiteľky, ale za rok bola presne dvanásľ krát chorá, tri krát v nemocnici, lebo tam vraj dajú aj deti,čo užívajú atb. Ráno ich mamičky odovzdajú aj s liekmi, učiteľky neprotestujú, sú radi, že im to niekto platí a sem tam káva, čokoláda a je to vybavené. Malá jej zostala doma so svokrou a bola chorá len raz za celý polrok a aj to od staršej sestry. Skús sa radšej spýtať na súkromnú opateru, tu vedľa nás má pani tri- štyri deti, berie 15O, sk na den a kompletne im aj varí.
Renca, klobúk dole, čo ty zvládaš, možno sa aj Durovčíkovi zapáčiš!

renca3
22. apr 2008

mario...ten tam nebude, lebo Lucnica nedostala od Nosala povolenie vystupovat. neviem, co robi drahoty.
Durovcik sa dal i tak uz inym smerom, on je viac na scenicky tanec.
ale bude velka konkurencia...SLUK. starsi pani a damy su len cerstvo na tanecnom dochodku.... 🙂

martina236
22. apr 2008

fajn, takze nie som citlivka 😉 . malo by byt prirodzene a somozrejme, ze opatera v sukromnych jasliach je predsa len na vyssej urovni, no tu nebola. vybrat 4500 mesacne + 32 Sk stravna jednotka na den a majitelka tam ani nepachne, hlavne nech su peniazky do 5. dna v mesiaci na ucte, ostatne sa nejako samo spravi. vlastne s majitelkou som telefonovala, no osobne stretka ma uz v kompetencii veduca zariadenia. jednoducho nepotreboje sa sama prezentovat a presvedcit mamicku, ze su najlepsi a podobne, lebo ano klamala by samu seba. tak radsej veduca hovorila o tom ako nie su na nic peniaze a vsetko je drahe. 😒
my vlastne nie sme nicim nuteni za kazdu cenu tie jasle navstevovat, len to tak vzniklo po konzultacii s lekarkou na spravanie nasej princeznej 😀 .
absolvovali sme to ockovanie dnes proti zltacke, ani len nemukla, musim ju pochvalit. som nechapala, drzala ako hluchy dvere. dala som jej cipok preventivne asi 5 minut nato sa vykakala 😀 , tak som jej dala radsej sirup.
mario, ten napad s tou opaterou nie je zly, len fakt tu ide o to, aby tam bola mensia skupinka deti. osobne som na taku pani este "nenarazila".
zajtra vas budem informovat o nasej dalsej exkurzii.pekny vecer vsetkym. pa

laurajana
22. apr 2008

ahojte babule...

Mario dik za radu, presne to iste mi odporucala svagrina, ze radsej uhradit celu, ak na to su financie a bude pokoj "navzdy" ako tieto lacne...no uvidime, zajdem zajtra za dr. a opytam sa ho...lepsie ako nic...potom budem mudrejsia, nerada jednam cez telefon a tak sa pojdeme zajtra potulat...papa pekny podvecer

zoya1
22. apr 2008

Ahojte!
Martinka : tak to čo tu čítam to je hrôza. U nás sú jasle mestské - čiže ich spravuje Mestský úrad. Mesačne platím 2000 Sk + 28 Sk stravné na deň. Je pravda, že niektoré detičky (mám pocit, že tie ktoré nastúpia po prvýkrát) majú zo začiatku problémy so soplíkmi, ale pokiaľ som videla tak sú to len také vodnaté - číre - asi reakcia na zmenu prostredia, alebo neviem čo. Naša Zoja je v jasliach od januára a bola chorá iba raz - aj to sa nakazila asi od Ďoďka. Nemôžem sa sťažovať ani na opateru. Aj keď zariadenie je aj u nás také komunistické, mnoho hračiek je už nových. Sú umiestnené v budove materskej školy, krásny veľký dvor, šmýkačky apod. Sestričky sú veľmi dobré. Pokričia, ale aj pohladia. Ale veď tak to má byť - teda aspoň na našu Zoju to platí. Veľmi si chválim najmä to, že Zoja krásne rozpráva - dokonca ju opravujú L a R, aby si nevytvorila zlý návyk. A vo všetkom sa mi zdá taká samostatnejšia ako jej rovesníci.
Tak neviem, ale mi sme tu na východe asi iní 😀 😀 😀 .
A lieky v jasliach???? Tak to si neviem ani predstaviť. Inak to si už ustrážia aj rodičia sami. Napr. ja keď ráno prídem do tzv. filtra, čiže tam kde sa deti prezliekajú (v jasliach majú všetci rovnaké oblečko) a by som videla v niečej skrinke sirup - tak to určite nenechám tak. Veď ide predsa o zdravie môjho dieťaťa. A tak by zareagoval asi každý.

zoya1
22. apr 2008

A zabudla som dodať, že Zoja sa ráno do jaslieľ veľmi teší. A všetky detičky sú tam také veselé, milé a zlaté. Ráno keď otvorím dvere do triedy hneď pribehnú že Ahoj teta, ahoj Zoja poď ideme hrať. A Zojka sa len otočí a povie čau mami, poobede píď. Takže do práce idem s dobrým pocitom, že moje dieťa je na dobrom mieste, kde netrpí, ale práve naopak veľmi dobre sa cíti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre