Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
12. sep 2008

v dietati 08/06 som nasla ockovaci kalendar, kde prockovanie, teda stvrta davka infanrix, udavaju v 3 roku.

renca3
13. sep 2008

ahojte
peto 2 dni uz zarezaval v novej robote. je na pravnom oddeleni jednej institucie. no len sa rozhliada a hlavne si zvykame na uplne novy rezim bez sluziem a nocnych a vikendov. sice musim kazde rano ficat do skolky aj zo skolky, ale zase vikendy uz nebudem travit sama ci u nasich. a cez tyzden musim vsetko vybavovat sama, aj s robosmi a tak. uvidime, kolko to bude mat vyhod a ci nevyhod. no niekde sa uz musel pohnut. ale bojim sa stereotypu.
mimochodom... na dome akoze hladali poskodenu trubku teplej vody. rozbili podlahu ma WC a tam bolo vsetko suche. zbytocna buracka. nakoniec to tiekla rura podlahoveho kurenia. zvarili ju a teraz budeme zase cakat, co sa bude diat. je to na nervy. uz opravili 3. zavadu.

renca3
13. sep 2008

a este k Leovej a skolke. ja som tu Zoy pisala, o povinnostiach v skole a vcera som v skrinke v skolke nasla zositok pre komunikaciu s ucitelkou a pre Lea domacu ulohu. normalne si mame citat a rozpravat sa o precitanom a cvicit doma pisat pismeno A . v anglickej idu podla Britskych osnov a uz ich dost zatazuju. doma by sa mal uz len hrat. ved ma toho dost v tej skolke cely tyzden. no ked sme sa na to dali....len ja nemam cas pri Teovi si s Leom kludne sadnut a citat, ci pisat. len tak, ze Teo pojde spat poobede a Lea uz spat nedame. 😝

laurajana
13. sep 2008

ahojte babule, ako citam sem-tam chorobka...prerabky a tak...

renca sucitim s tebou, my sme prave zacali dnes robit viekiere namiesto stresnych okien a v tejto super kose to nie je bohvie co, asi sa budeme musiet nastahovat k svokre kym nam neosadia okna v utorok 😖 joj ha...

Idem zavolat svokrusi kde je s tym Mattim tak dlho-sli do obchodu okolo 8:00 a stale ich niet...joj a to chudatko male o 6:00 uz bol hore...

...inak vcera suseda pred domom spomenula nieco s ciganmi a maly "cigani smrdia fuj..." no a to nemal od nas kde pocut, tesim sa na cestu busom ak pojdu cigani, alebo ak sa niekde s ciganmi stretneme, budem ich musiet presviedcat, ze to len "zle pocuju" 😝

martina236
13. sep 2008

renca, to ma mrzi, ze mate este stale problemy s novym byvanim 😒 . nech je to uz OK, aby ste sa mohli nastahovat. drzim palce 🙂

my mame za sebou rusnu noc i den. s navstevou som bola v meste posediet, dosli sme o 3.00. juuj ale dobre nam bolo, sme tooolko porozpravali. dnes sme doobeda aj poobede pobehali mesto,obchodiky a tak. mangel sa staral o slecnu 😉 a ked mala vstala sme vyrazili do BA odviest kamosku a stavili sme sa v ikea pokupit drobnosti aj "velkosti" 😀 . a uz citim unavu, ved som spala asi 4 hodky, co je v mojom pripade smutne malo 😝 , tak asi pojdem do perin.
dobru noc

jankamanikova
13. sep 2008

Ahojte ... mame rusne dni. Deti sa tesia, ale Jakubko je mimo. Tak sa dost obavam zajtrajsich krstin. Snad to dobre dopadne, ale som mimo ... Jednoducho je iny ako chlapci boli. A tie koliky su otrasne a to pijem len vodu. A len pri mne chce byt a na prsniku a len pred chvilou zaspal a to je od pol tretej poobedia hore. Inac je velmi krasny a usmievavy a pokojny.

Tak sa drzte a peknu nedelu.

zoya1
13. sep 2008

Janka - držte sa, verím že zajtrajšie krstiny dopadnú v pohode. Veď Jakubko určite vie čo sa sluší a patrí 😀 😀
Marinka - ani si nevieš predstaviť ako ti závidím nakupovanie tých drobností aj "veľkostí". Ale manžel mi stále vyčíta, že by som len menila a menila zariadenie bytu, a to sme po totálne rekonštrukcii 😀 .
Všetkým prajem krásny predĺžený víkend, ja idem zajtra na tú grilovačku - už sa taaaaaaaaaak teším, aj keď počasie je o ničom. Ale aspoň trošku vypadnem a stretnem sa s ľuďmi, ktorých mám rada a dlho sme sa už nevideli.

renca3
14. sep 2008

janka...tak nech jakubko krst radsej prespinka. mozno uz mate po. takze ten 3. chalan by bol u nas tiez ten najzivsi? v tom pripade nehrozi. 😀

kedze sa ochladilo, prebehla som veci po Leovi pre Tea a zistila som, ze v tomto obdobi mal uplne inu velkost.
takmer vsetko etse nenositelne. takze deti sme vcera ulozili spat u nasich, nastavili budik na 4:30 😝 a hajde na burzu do Viedne. tam sa nakupuje...o 9:00 sme uz boli spat. Teo ma uz vsetko na zimu a Leovi este zimne topanky a nejake zateplene nohavice. najblizsie vacsie nakupy absolvujem asi pred Vianocami na darceky. 😉

inak kocky...ak planujete 2. babo, nacasujte si ho okolo toho septembra, lebo ja mam aj deti rovnakeho pohlavia a veci pre Tea stale dokupujem, ked mame ten 2,5 rocny rozdiel. 😒
snad sa to uz na buduci rok dorovna a nebudu take rozdiely vo velkostiach za pol roka. 😉

zoya1
14. sep 2008

renci musí ti oponovať - ja mám obe deti septembrové a vôbec mi nesedia. Dodo bol malý tučko - a zase Zoja je vysoká ale chudá, takže Dodkove veci sú jej po väčšine krátke a strašne široké. Takže aj my neustále dokupujeme a dokupujeme.

martina236
14. sep 2008

ahojtem vsetkym, kt dnes krstia, krasny den, nech im to vide a nech su spokojni (janka a zuzka).

zoya, tebe prijemnu zabavu 🙂 . uzi si to.

my uz navarene, len este hlad nemame 😉 , lebo sme vstavali o 9.00, tak boli pozde ranajky. normalne nechapem, ze mala vypila o siestej mlieko a este zaspala. ale veeelmi ma to potesilo samozrejme. poobede, ked mala vstane, skocime asi do mesta. akurat som vytriedila vsetkych topanky, karciho nohavice, nasli sme ich na vesiakoch presne 35 😕 a usudil, ze ziadne zatial nepotrebuje. tak niektore su uz v pracke a ine zase zanesiem do cistiarne a caka ma maraton zehlenia 😝

renca nakupy??? my sa chystame buduci vikend do reichu, tiez komplet sa zaodiet na jesen 🙂

peknu nedelu

renca3
14. sep 2008

no aj to sa moze prihodit, zoya...ze deticky maju uplne inu postavu.
teda ale keby som mala 2. babu, aj velkosti by mohli sediet, ja by som stale nabiehala do dievcenskeho oddelenia. tam maju taaake krasne vecicky pre dievcatka... 😵

stankalm
14. sep 2008

ahojte...to je teda zima, brrrrrr ☹ U nas na Liptove momentalne 9 Stupnov a taky studený vietor fuka, no hruza...
Tiez som vytriedovala vecicky malej, ja objednavam cez internet, tak hadam jej to bude stacit, aj ked niektore co som kupila v predstihu, tak su jej uz len-len, hlavne nohavice...no co uz.

Renca...a to je co za burza? To je super, ze to mate na skok, my tu nic nemame a v tych detskych obchodoch nic dokopy nemaju. Minuly rok ked som chcela zateplene nohavice, tak na mna kukali, ze co to je, tak uz do mesta ani nechodim ☹

No dnes stravime poobedie asi u nasich doma, nikam sa neda ist a od zajtra do skoly, mam take zmiesane pocity, aj sa tesim, hlavne ze spoznam novych ludi ale aj sa mi nechce, radsej by som bola doma...
No a manzel uz dnes vyjednaval, ze ci im predsa len nebudem varit, lebo som mu povedala, ze cely tyzden nebudem robit nic, skolu mame kazdy den do 17tej, nech si to vyskusa, ako je to super byt na materskej, lebo mi furt zavidi 😉

Tak prijemnu nedelu vsetkym prajem. Pa pa

renca3
14. sep 2008

stankalm...normalna burza ako sekac, teda nosene veci. vyberame len znackove veci, lebo tie aj po x praniach este ako tak vyzeraju. ceny su zaujimave. vsetko stoji 1, ci 2 euro, pripadne cizmicky goratex 5 euro, oteplovacky 3 euro a.t.d. priiniesli sme domov 3 velke igelitky handiet za par euro. 😉

zuzka111111
autor
15. sep 2008

tak mame po oslave a krstinach vsetko dopadlo super az na to ze sa nam lilka par krat hodila o zem ale to uz bola riadne unavenaaaa no ked sme prisli do restiky tak uz bola prebudena 6 detii sa tam o nu bilo kto ju bude tlacit na trojkolke no vydrzala bez spanku a v aute o siedmej zaspala nelly na krste bola skvela pozerala smiala sa a ani trosku neplakala horsia bola lilka v tom kostole

mame milion hraciek lebo aj nelly dostala tak sa chytam za hlavu kde to dat idem pretriedit hracky ...

inak janka aj mne mala nelly velke koliky a nakoniec to ani nebolo zo stravy kvapky nam pomohli sem tam ale ked som zacala normalne jest okrem zeleniny a fazule hrasku kapusty tak sa nam to upravilo ....ked osm sa obmedzovala v strave strasne casto chcela jest ako by to mlieko bolo slabe alebo co... nam to do 3 mes preslo ...drzim prsteky a pevne nervy 😉

zoya1
15. sep 2008

Ahojte!
Tak aj my sme sa dnes vybrali na nákupy. Síce len do Tesca ale predsa - prevetrať manželíkovú peňaženku 😀 . Zojke som nakúpila krásne tričká s dlhým rukávom, na Doda nič poriadne nemali tak nič. Ale kúpili sme mu nové kolieskové korčule - keďže má tie narodeniny o 4 dni. Tak len pevne dúfam, že nestihne polámať ruku do konca jesene.
Pozravujem všetkých, teším sa že krstiny dopadli dobre, dúfam že aj Janka sa čoskoro ozve a že všetko dopadlo super.

jankamanikova
15. sep 2008

Ahojte babule!
Uz sme doma. Deti v stadiu zaspavania a ja unavena ako "kon", ale tesim sa, ze sme uz doma.

Krstiny dopasli skvele. Nas nase ocakavanie. Jakubko spal, co som nechapala, lebo on nespi 😀 a prespal aj celu oslavu (co tiez obvykle nerobi). Deti boli z krstin hotove, len pozerali, co robi pan farar v kostole. Matusko bol cely cas pri mne na rukach, Jakubka mal Jany a Janik pri krstitelnici napodobnoval farara 😀 . Proste pohoda.
No, samozrejme, ze dnes krstiny nemame, takze Jakubko uz nespi 😎 . Asi by sme mali krstit kazdy den 😀 ...

Martinka - ozvi sa mi, sli by sme s Vami nakupovat 😉 . Renci - povedz, kde ja ta burza a kedy sa kona.

sillas
16. sep 2008

fiiiiha..ale ste toho popísali...
janka, zuzka...super že všetko dopadlo ok..

ja som zmorena z týchto 3 dní..Riško mi celkovo ťažko zaspalav cez víkendy poobede..no ale čo predviedol sobotu.nedelu a pondelok.. 😠 rano o 6.00-6.30 vstaval..a spať šiel o 18:30 večer..nechcel vôbec cez den spať..no bol to riadny zaberak..a včera by už aj bol spal..len zapotrošil cumel a bez neho nevedel..prehladala som cely byt..nenašli sme..no tak sme sa hrali a nakoniec okolo piatej zrazu pride s cumlom.. 😕 nechapem kde ho našiel.. 😀 , naštastie, lebo som bola bez auta a lialo, a neviem ako by bol zaspal večer..
som zvedava ako bude spať teraz so svokrou ale myslim že bude, on nespi preto lebo sme doma..no čo už..
ale hlavne že sme zdravi..
a riadne sa nam okosilo...v noci mame doma taku zimu...brrrrrrrrr...už sa to začína...
aj včera cez den bolo iba 8 stupnov..

no my sme na jesen ako-tak zaodetí...ale na zimu ešte vôbec...
Lucka vyrastla všetky nohavice...takže to mame dost akutne..

no idem makať
😠

renca3
16. sep 2008

no riadne sa ochladilo, ale ja este cakam na babie leto. este budeme behat v tenkych veciach. 😎
pamatate pred 2 rokmi, to bola super jesen. este v oktobri bolo prijemne s babatkami na kocikovanie. boze, ako to ubehlo...
janka...tak super, Jakubko spinkal a Matusko s tebou. 🙂
zuzka...detska spolocnost je na takychto akciach idealna. 😉

martina236
16. sep 2008

ahojte, juuuj aj u nas je poriadna zimisko, uz vcera som dala malej na spanie pod pyzamko aj tielko a hrube ponozky, esteze som minuly tyzden kupila. len tak som natrafila, ze aha hrube ponozky, hned 5 parov v jednom packu. a ako sa nam fajnovo zisli.
dnes aspon neprsi... ano renca pred dvoma rokmi bolo taaaak teplo, 24 ked som rodila bolo 26 stupnov. ale ani minuly rok nebolo chladno, pozerala som fotecky a boli sme len tak nalahko, svietilo slnko. ale uz nam dnes zacali kurit tak huraaa.
uz som dnes oprala 3 pracky, takze ma caka zehlenicko, len este neviem kedy 😀 😉 , budem zase odkladat z dna na den.

mario
16. sep 2008

Tak babule, koniec srandy! Schovajte šatočky, šlapky a tangá! Nastal čas vytiahnuť črievka - teda silonky, babkine papuče a dedove spoďare. Ja som dnes začala kúriť a začínam pociťovať nevýhody absolútneho nepitia alkoholu, lebo dnes som mala chuť vbehnúť niekam do bistra a hodiť do seba poldeci, tak ma klepalo od zimy.
Aj my máme ísť na dvojročné očkovanie, už sa tešíme, lebo aj fonendoskop spôsobuje našej Laure stavy nepríčetnosti.
Junior je zatiaľ spokojný, má kopec nových učiteliek, len triedna nám nesadla, ale to skôr nám rodičom.
Inak všetko po starom, malá je už lepšie, soplíkovala a kašlala skoro dva týždne, včera začal Junior, potom príde na rad tatinko. Maminka na také maniere nemá čas a ani náladu, lebo má kopec práce 😀 .
Prajem krásnu a teplú jesen!

ajduska
16. sep 2008

mario 😀 😀 😀 😀 😀

renca3
16. sep 2008

mario...ty si aspon mozes zakurit co to da, ale ja som sa dnes dozvedela, ze nas domovy udrzbar je na dovolenke ( niekde v teple predpokladam ), tak nema kto prikurit v bytovke. 😒 naobliekame sa budeme cakat na udrzbara. 😝

martina236
16. sep 2008

mario, no comment... ako vzdy 😀

renca 😒 😒 😒

martina236
17. sep 2008

tu uz ake tichoooo 😕 , kde ste????

zoya1
17. sep 2008

ahojte. Aj u nás sa neskutočne ochladilo. Ale včera nám začali kúriť, aj keď dnes to tak nevyzerá 😀 😀 . Radiátor sa tvári, že nevie čo má robiť, hučí ale nehreje. Možno že by mal sused odvzdušniť na 8. poschodí svoje radiátory - teda to len môj názor.
My sme dnes mali v jasličkách rodičovské združenie - záver: Zoja živé dieťa, zje aj podošvu z topánky, sem tam si do niekoho buchne - najmä do väčších detí ale inak v pohode.
Dodo v škole celkom v poho - až na tie úlohy. Vždy si ich urobí v družine aby doma nemusel, a potom to aj tak vyzerá - jednoducho potrebuje pedagogický dozor v podobe maminky 😀 😀 😀 .
My sa práve s manželíkom obzeráme po dajakom domčeku - chceli by sme ešte do konca roka nejaký kúpiť. Tak držte palce. Zatiaľ som na nete našla 1 ( 🙂 ), ktorý by sa mi ako tak páčil, tak zajtra idem volať či je ponuka ešte aktuálna.
Pozdravujem všetkých.

martina236
18. sep 2008

dobre ranko 🙂 ,

zoya, vikendovka alebo na nove byvanicko. v LM? tak nech sa vam paci a zadari sa obchod 😉

mala uz v jaslickach, idem rychlo povysavat, dnes nevarim, zjeme, co dum da 😀, az vecer navarim na zajtra. k veceru nas dojde pozriet moj otec, zostane do nedele, mala od vcera ine nespomina, len kedy uz dedo dojde 🙂 . pocasie asi vsade rovnake, hm... ale zacinam si zvykat.

sillas
18. sep 2008

mne sa akosi nedari zvykať na toto počasie...ale asponže kuria a vnoci nemrzneme.. 😀

zoya...no tak aby ste natrafili na niečo čo vam bude vyhovovať po všetkých stránkach...

Učitelka pochvalila Lucku, bude aj nadalej chodiť na dramaticky kružok../bude z nej herečka/.. 😅 a to že všetko sa najrýchlejšie naučí..tak sa tešim...aj to že by zvladla aj školu..ale ja som ju tam nehrnula..ved popri Riškovi by sa nam nedalo učit..on nas stale "otravuje" a musi robiť to čo my...a asi by padli za obeť všetky zošity.. 😀
takže my sa ešte ročik pohrame... 😉

renca3
18. sep 2008

zoya...tak aby ste dopadli lepsie pri kupe domceka ako my. 😒 voda stale tecie a nema ju kto opravit. uz 2. den vyckavam vodarov. snad kym deti pojdu do skoly aj budeme prestahovani... 😉

sillas...ja si mam s Leom robit skolkarske domace ulohy, no ale pri Teovi to proste nejde. vsetko taha, krci, trha.
tak len cez vikend, ked bude maly poobede spat to bude mozne.

martina236
18. sep 2008

zoya, ja som si ta pomylila so stankou, tak preto ten LM, samozrejme ze trebisov som myslela 😀

zuzka111111
autor
18. sep 2008

no ako pozeram vsetky sa zberat edo domov 😉

jaj a my v pondelok do skolky na 2 hodky bojim bojim alew pacilo sa jej tam aj ked mne to prislo dost socikovske mala som inu predstavu o skolke ale ucitelky su mile dobre tak dufam ze to bude v pohode...

a to pocasie hruuza a ten kociar ani nanoznik ani nic tak asi nelly vytiahnem fusak ale vraj ma prist po 20 babie leto tak dufajme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre