Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
30. sep 2008

martinka a kedy to ideš do tých Košíc? V nedeľu idem až do nočnej tak to by som mohla niečo poriešiť. Daj vedieť. pá pá
u nás bolo doobeda slnečno, som bola s deťmi z roboty vonku, a teraz sa zmráka a už aj nejak zima je či čo 😀
som v práci, konečne nám tu dotiahli internet, síce len do kancelárie vedúcej, ale sem tam sa dá odskočiť - veď vidíte práve teraz 😎 😎 😎

martina236
30. sep 2008

zoya, no vyzera to prave na nedelu, takze eventualne by si to mohla stihnut 😉 . dam vediet presne kedy, verim ze budem fit. uz som si naordinovala coldrex, strepsils a idem si lahnut.

zuzka111111
autor
30. sep 2008

no mne vcera prisiel stevo s poradne s nelly a doniesol igelitku liekov... no ale do nedele to uz bude dobree a dufam ze aj pocko bude dobreee.......

a NA MARATON STE CHCELI LEN TAK KUK ?? CI IDE KAROL BEHAT??

martina236
30. sep 2008

ide behat

sillas
1. okt 2008

fíííha..tu sa rysuje nejaké mini stretko...taknech vam to babule vyjde.. 😉

matka..Karci sa nezda... 🙂 pozdravujeme..len nech neprší... 😉

renca3
1. okt 2008

mata...Karol aj trenoval, alebo sa len tak odvazne postavi na start? drzime palce, nech dobehne do ciela. 😉

tak na Lea sa mi dnes rano stazovali aj v skolke, vraj ho od vlani nespoznavaju. je pravda, ze odisla jeho dobra ucitelka, ale v tom to nebude. potom je ich v skupine 8 chlapcov a to su tiez pekne cisla. kopiruju jeden od druheho len tie zle veci. musime ho opat dat doma do laty. 😝

zoya1
1. okt 2008

renci tak si pomaly zvykaj. Mne sa na Doda sťažovali v jasliach, škôlke a teraz aj v škole. Vraj je veľmi živé dieťa. Bystré ale príliš živé. Vraj nebehá rýchlo, len lieta príliš nízko 😀 😀 😀 . A v škole máme problém aj s tým, že je ich 14 chlapcov a všetko poriadné esá, takže nechce zameškať nič. Bijú sa, otĺkajú, hádajú no proste psychiatria. Až mám strach z pondelkajšieho rodička.
martinka - daj vedieť kde by sme sa eventuálne mohli stretnúť a kedy. Ja už niečo vymyslím, aby som do tých Ke dorazila. Vezmem aj Zoju - aspoň bude mini výlet.

renca3
1. okt 2008

zoya...tak na toto si asi nezvyknem. urcite nie na to, ze nas rodicov neakceptuje a odvrava. otlkaju sa v skolke tiez a potom to praktizuje aj doma na Teovi. 😒

martina236
1. okt 2008

renca, beha kazdy den 😵

zoya, ono hlavny organizator je Zuzka, ako domaca v Ke 😉 . ja sa v Ke vyznam minimalne, takmer vobec 😒

dnes total na nic den 😖 , sodoma gomora... okrem pocasia a mojho nestastneho prechladnutia, bola dnes mala straaaasne zla. vobec ale vobec nic nepomahalo. nema ani jednu hracku, vsetky su pod zamkom, ma to ale v pazi 😠 a hlavne mna. mi do placu bolo. dufam, ze sa z toho vyspi, lebo este jeden takyto den, vlastne polden, lebo bola v jasliach, a hodim slucku.

zoya1
2. okt 2008

martinka - každý máme nárok na zlý deň nie? 😉 😉 😉
renci - tak Dodo to zatiaľ na Zojke neskúša - možno preto že je dievča
u nás nič nové. Zoja je dnes u prababky odkedy sa vrátila z jasieľ, Dodo išiel na futbalový tréning a ja oddychujem. Teda aktívne oddychujem. Navarila som večeru, 2x som pustila práčku, pozbierala som prádlo, ktoré musím večer ožehliť apod.
Pozdravujem všetkých, u nás super počasíčko, dúfam že to vydrží čo najdlhšie

sillas
2. okt 2008

dneska je tu akosi pusto... 😉
asikaždý využíl počasíčko..síce bolo dosť pod mrakom ale akosi teplo..u nas už začalo pršať a asi takto to bude aj pokračovať..

konečne zajtra piatok...v sobotu budeme celý denpiecť dve torty a v nedelu oslava..Lucka sa už nevie dočkať.. 😀

Riško sa nam vôbec nepýta na cikanie a kakanie, iba perieme dookola..ale pekne sedi už na nočníku ale sedi aj 15 minut a nič a potom ked vstane tak potom..ale ani nepovie..aj papuče musim prať. 😠 lebo až do papuč sa prečuťa..už som z toho neštastna...len už to nechce vzdať..tak neviem dokedy skusať.. 😕

zoya1
2. okt 2008

Sillas- on na to raz určite príde sám, anjelik zlatý. Moje deti prestali same od seba. Síce ešte pred 2 narodeninami, ale myslím že je to individuálne podľa dieťaťa. Neboj sa už to určite bude skoro. prajem krásnu oslavu, nech majú detičky obrovskú radosť.

martina236
2. okt 2008

ahojte, u nas zlostny den pokracoval aj dnes 😒 . mna hrdlo vobec ale vobec nepolavuje, inak nic ani teplota ani kasel, len ta bolest a som uz skoro cele balenie strepsilsu vycmulala 😖 teraz sa liecim becherovkou 😉

a tie Ke, neviem, neviem, okrem toho ze som ako som po zdravotnej stranke, sa mi nevidi mudre trcat tam uz od 8.00 rano a niekoho otravovat(vsak zuzka 😉 ). start maju az o 10.00, ale prezentacia skor. doobeda by sa to skoncilo. a my by sme museli uz rano o 6.00 vstavat. no na hlavu to je...

ivon1
2. okt 2008

Ahojte po dlhšej dobe, dáko nestíham. Takže sme už všetci dovŕšili dva ročky - gratulujem a prajem všetkým šťastíčko, zdravíčko, múdrosť, krásu .......... a aby poslúchali svoje mamičky, tatinov, babičky a učiteľky ....

Tak východ chystá ministretko. Dúfam, že vám to vyjde a hlavne počasie.

Renča ... že by sme zorganizovali ministredko na západe /BA a okolie/? Čo ty na to?

Mňa čaká v sobotu stretávka zo školy. Tak som zvedavá o koľko sme skrásneli od poslednej. A cez víkend sa u nás koná "Deň zelá" . Neviem ako si to zorganizujem, aby mi nič neušlo.

sillas
3. okt 2008

no Matka...dooooosť náročne...ved ešte sa do nedele rozhodnete..

zoya...dakujem...už som z toho ale zufala..keby aspon že povie ked mu ujde, ale on kludne by bol oštatý aj celý den.. 😠 ked by sme si nevšimli..
ale cikanie mi ani tak nevadi, ved prezlečieme a rýchlo operieme a je ok..ale horšie je to s hovienkom... 😀 😀 už zopar veci skončilo v koši... 😀
ale davam take čo by aj tak bolo na vyhadzov.. 😅

zbiera sa nam par nových slovíčok..tak snad vo Vianoc už bude toho viacej..

sillas
3. okt 2008

a čo je s Jankou...su na východe? nepostrehla som že by to písala..

renca3
3. okt 2008

ivon...ty si ze Stupavy? keby bolo pocasicko, tak by sme isli aj my pozriet. ale nezda sa, lebo tu smokli od rana. tak sedime doma. 😒
v sobotu by sme mali vybehnut pozriet nabytok a v nedelu mame vyrocie svadby, co samozrejme Peto neregistruje. nevadi, naznacim mu to a mozno pojdeme na veceru. 😉

dnes znova nieco opravili na dome s tou vodou. tak ked to cez vikend nepotecie, buchnem tam sampanske. 😝

renca3
3. okt 2008

a este som chcela napisat, ake soky som mala dnes rano. cestou do skolky som bola otvorit robotnikom dom a deti som nechala v aute na kraji cesty. po cca 5 min. som vysla a deti stoja v strede cesty. nie je to nejaka hlavna, ale dost casto tam ficia auta. Teo za mnou plakal, tak sa Leo odpasal, odopol Tea a vysiel prednymi dverami, kedze vzadu je poistka a otvoril zvonku Teovi zadne dvere. skoro som skolabovala, ked som ich tam videla stat. 😠

zoya1
3. okt 2008

renci viem si predstaviť aký šok si prežila, ale pre mňa je táto príhoda neskutočne vtipná 😀 😀 😀 (som protivná viem, ale nemôžem inak). Si len predstavuje, aké inteligentné tie detičky máš, že aj napriek toľkým istotám sa dokázali vynajsť. Ešte raz - verím že si skoro skolabovala, ale buď aspoň trošku rada, že sú taký múdručkí.

martina236
3. okt 2008

ahojte 🙂 ,
dnes som volala s Jankou su OK a na vychode. maju tam zajtra nejaku akciu...

renca, ti tvoji chlopi riadni udernici, sa nestratia bez teba. dobre ze nic moc premavka, lebo inak 🤐

sillas, tak nech sa torticky vydaria zajtra, aby ste mohli v nedelu mlsat, mnam, mnam 🙂

ja som doobeda len polihovala 😒 , samozrejme ze mala s tym nesuhlasila 😉 , zapajala ma do cinnosti, som si myslela, ze aj poobedie stravime doma, ale ma vytiahla kamoska von, tak sme boli s deturencami v nakupnom centre. dosli sme az o osmej 😝 . deti vybehane, vyskakane, my unavene viac nez oni (asi z kecania 😉 , bo sme sa dlllho nevideli, tak bolo furt o com, len sme z temy do temy skakali 😀) , ale dovoli nam aj kavu vypit. dobreee bolo.
idem snad este pobalit, alebo mozno rano neviem, sa mi uz ani nechce. na obed sme sa nahlasili u svokrovcov... so Zuzkou som este stale nehovorila, tak neviem ako bude v nedelu. nakoniec by sme tam stacili byt na 9.00 som sa dozvedela 😉 . hmmmmm
Karciho som este do lekarne vyslala na lieciky, popijam cajik, o chvilu uvarim dalsiu konvicu.

martina236
3. okt 2008

tak ja uz pobalene 🙂 , zajtra este kozmetiku prihodim a mozeme ficat. karci mi doniesol z lekarne strepfen a mam pocit ze zabera, dobre kupil, som ho pochvalila 😉 . musel sa rozhodnut, lebo som mu kazala imudon a ten ze uz nevyrabaju, ale ten liek bol liek s velkym L. ten mi zabral okamzite. tak musel riesit na mieste hned. a ani nevolal 😕 😀 , lebo ked ide na nakup, tak zvykne aspon 5x crn 😀 😀 😀 . cisty chlap 😀
idem dat sprsku a pojdem do periiiin, i tak tu nikoho niet, dobruuuu 😔

zuzka111111
autor
4. okt 2008

AHOJTE

TAK zoja ty neprides??

mna milo prekvapila janka a prisla na navstevu ...boli v ke kupovat saty na svadbu dnes uz niekde trsajuuu a bola aj s jakubkooo,m je nadhernyyy a neuveritelne sa podoba na matuuska ja som mu stale hovorila matuusko .... 😀

rodinak manikovcov to je pohoda sama ... ked odisli som bola cely den vysmiata ako lečo 😀 😀 😀 😀

zajtra pride martinka a karci sa tesiim ...asi som necakala ze tolko septrembroviek stretnem za 2 dni 😀 😀
tak drzte prsty nech je karci prvyyy 😀 😀 😀 😀 a nech je dobre pocasie 😉

idem este nieco porobit hlavne popratat ked nam pride navsteva 😀 ako by tu bomba spadla 😀 😀

jankamanikova
5. okt 2008

Ahojte!
Zuzka - dakujemeeeeee!
No, ako uz viete, boli sme na vychode od stvrtku. V piatok sme boli s Janym v KE kupovat saty pre mna, deti boli so svokrou (velmi sa tesili) a prepadli sme Zuzku. Joj, ona je taka pekna a tie jej baby 🙂 . Saty som si kupila, vosli sme do Chantal a zobrali prve, co sa mi pacili 🙂 . Na svadbe bolo super. Chalani vydrzali do polnoci a vydrzali by aj dlhsie, ale uz sme sli domov. Jakubko pozeral a spinkal, joj zlaty je veru. Uz sme doma, boli na vychode dobre. Ale som rada, ze sme doma. Tesim sa!
Deti uz spia, ja si vychutnavam ticho doma 😉 . Mame sa dobre, deti su uzasne a robia nam radost.

Myslim na Vas a prajem pekne jesenne dni.

zuzka111111
autor
5. okt 2008

ahojte
tak tot bol krasny vikend...janka potom martinka este zojy je blizko musi prist a teda aj ostatne mozte 😀

karci krasne odbehol pormaraton ...my sme zatial boli v teplucku u nas..dievcata sa natahovali pre hracky cukriky a tak dalej ale v podstate boli zlatunke... stevo si robil srandu ze karci prisiel vyvonany vysmiaty z maratoonu ze kde on vlastne boool 😀 😀 😀

jooj take stretko by bodloo ...som hovorila martinke ze silvestrovske sme mali urobit 😀 😀 😀 😀

a stevo s karcim navrhli ze by sme si mali urobit fond kazdy mesiac tam posielat peniazky a mame na stretko nasetrenee 😀

tak zatial sa majte a martinka dufam ze dobre dosli lebo nic nepiseeeee

renca3
6. okt 2008

janka...vitajte doma. to mas super, ze ti aj padnu prve saty, co sa ti pacia. 🙂

mata...gratulujeme Karcimu. nema svalovicu? alebo je uz profik?

u nas sa slavnostna vecera nekonala, lebo sme uz nechceli otravovat nasich s detmi, tak klasicka domaca idilka.
peto pred telkou a ja za zehliacou doskou. 😀

ivon1
6. okt 2008

Renča... áno som ze Stupavy a škoda, že nevyšlo počasie na Deň zelá - je to fajn akcia, ibaže húf ľudí a otrasné počasie. Až v nedeľu sa vyčasilo, ale to som bola unavená po stretávke. Vlado ma odviezol do Senice a potom čakal doma kedy mu zavolám, aby prišiel pre mňa. Obetavý to chlap - asi mňa ešte stále ľúbi. Inak Renči aj my máme výročie teraz v októbri a tiež mám sľúbenú slávnostnú večeru. Tak som zvedavá.
Bože tie výročia mňa privádzájú do šialenstva. Že stredko po 20 rokoch a pritom sme všetci spolužiaci vyzerali tak fajn, podaktorí lepšie ako v škole. Ušlo sa mi aj zopár lichôtok. Tak mi to dobre padlo. Asi z toho budem čerpať energiu najbližšieho pol roka, ak mňa ovšem nedostanú do reality fotky, ktoré tam ktosi stále robil. Ja sa totiž neviem ani trošku fotiť.

Renči.... podobný šok ako ty som zažila aj ja s Filipkom. Strašne rád sa hrá na schovku. Kým som si ja zbalila v obchode päť vecí do tašky, tak zmizol. Vybehla som von, s tým, že je asi už pri dverách. Ale nič. Pred obchodom veľmi frekventovaná cesta, kadiaľ sa ani nedá prejsť na druhú stranu. Tak si viete predstaviť ten šok. Behala som okolo obchodu, zaparkovaných áut a späť do obchodu jak splašené kura. Smrť v očiach, srdce mi išlo vyskočiť, ruky sa mi triasli a už som len čakala, ktoré auto zašmykuje a pred ním, alebo pod ním bude môj Filipko. No proste na pokraji infarktu. A keď som asi vyzerala dosť vystrašená, tak vyšiel spoza bedničiek, ktoré tam mali predavačky naskládané pri dverách a hovorí mi víťazoslávne s úsmevom na tvári "mami kuk". Nevedela som v tom momente, či ho mám strepať, či sa mám radovať alebo mu dohovárať. Ale on mal úžasnú radosť, že sa schoval tak dobre, že som ho nenašla.

Dopralo sa mi prádlo, tak letím.

renca3
6. okt 2008

tak my mame to stretko po 20. r. na buduci rok. dufam, ze zorganizuju. takze ty si asi moj rocnik, ivon.
u nas to bolo minule roky tak, ze damy pochudli po rokoch, vyzeraju lepsie a pani sa dobre zagulatili. 😉
vasu cestu plnu aut poznam, chodim tam za kamoskou. byva pri Tatrabanke.

zoya1
6. okt 2008

Ahojte. Zuzka a Martinka ospravedlňujem sa ale v nedeľu nám to nevyšlo. Zoja bola strašne mrzutá, mala zvýšenú teplotu tak som to vzdala a ostali sme doma. Do toho sa pokazil ešte aj PC tak som nemohla ani na koňa ísť a telefónne číslo na martinku som prečítala až teraz - PC už beží. Mala som vraj 78 trójskych koňov - celé stádo nie 😀 😀 😀 .
Zuzi - keď budem najbližšie v KE tak sa určite ozvem len pošli číslo na mobil - ak chceš. Aj ja ti v IP pošlem to moje.
Táááááááááák strašne som sa na vás tešila - asi práve preto to nevyšlo. No nič hádam to napravím. Inač to s tým fondom nie je zlý nápad 😎 😎 😎 .
Pozdravujeme všetkých. Ja dnes idem na rodičko - tak som zvedavá v akom psychickom rozpoložení sa vrátim domov. ☹ ☹ ☹

martina236
6. okt 2008

ahojte,
prisli sme vcera vecer OK Zuzi, posala som aj sms, ale si bola off. bolo nam v Ke velmi dobreeee. dakujeme tomcovcom za prijemne straveny den 🙂 . sestricky z vychodu su uzasne, krasne, Zuzka to ma narocne, ale zvlada to, ako som jej to niekolkokrat povedala, s pokojom anglicana. ozaj.
karci stastne dorazil do ciela, ocakaval trochu viac 😉 , ale v podstate bol spokojny. pojde aj nabuduce a s nim asi este mnoho znamych, lebo ich nejako nastartoval 😕 , ze dobra myslienka 😀
my uz z jasliciek doma, najeme sa a hajde oddychovat.

renca, dobre ste zasuplovali oslavu 😀 , len co je pravda 😀

ivon, uz mam aj par takychto pribehov v obchode za sebou, len to boli vacsinou obchody s oblecenim. strasne sa jej to pacilo 😉(nemyslim obchod, len ta hra na skryvacku) , horsie som na tom bola ja 😠 .

renca3
6. okt 2008

zajtra idu deti zo skolky do muzea. myslim, ze Leo im tam uz moze robit sprievodcu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre